Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

38MP Nokia Pureview - recenzia na dpreview

wlad
2012-07-31 10:06:59+02
http://www.dpreview.com/articles/8083837371/review-nokia-808-pureview

...aj tu bolo tolko posmesnych komentarov ked to ohlasili, ale vyzera to ze kompaktom do 200 eur coskoro odzvonilo..
 
slinti
2012-07-31 10:18:25+02
a možno k tomu začnú pridávať aj výmenné objektívy
Načase, aby výrobcovia lacnejších kompaktov umožnili zo svojich prístrojov telefonovanie...
 
boris9995
2012-07-31 10:20:22+02
Vyzerá to dobre, len to bude zo začiatku aj niečo stáť. Ale o 2-3 roky to bude mať asi dosť ľudí
 
wlad
2012-07-31 10:26:40+02
príspevok od: boris9995
Vyzerá to dobre, len to bude zo začiatku aj niečo stáť. Ale o 2-3 roky to bude mať asi dosť ľudí
myslim ze samotne zariadenie sa nejak extra nerozsiri, ale ak ma nokia dobre patenty, mozu svoju technologiu licencovat dalsim.. alebo pride nejaky Samsung, necha sa "inspirovat" nokiou a vyda telefon s rovnakym fotakom, len namiesto Zeissa tam bude Schneider-Kreuznach
..jednoducho obrazova kvalita hovori jasnou recou, takze je to len otazka casu kedy takuto technologiu zacnu pouzivat aj ostatni...
 
Bobo2sk
2012-07-31 10:52:28+02
ja si myslim,ze to take horuce s tym samsungom nebude. Podla mna tato nokia je prva a posledna s technologiou pureview. Pozrime sa aky velky je ten blok fotoaparatu. Okrem toho je zrejme aj poriadne drahy. Ludia chcu pekne male a lacne mobily, kvalitu fotiek nedokazu zhodnotit (na displeji mobilu vyzera vsetko paradne, aj nechutne neostre foto z mojho htc).

Takze tak... zaujimava technologia ale podla mna sa to nechyti
 
palo2811
2012-07-31 11:08:08+02
Je to technológia aby sa ukázali čo dokážu a nech sa o nich hovorí . Bežnému človeku stačí aj 5m a ten kto chce fotiť kvalitne nebude fotiť mobilom ,
 
wlad
2012-07-31 11:27:48+02
príspevok od: palo2811
Je to technológia aby sa ukázali čo dokážu a nech sa o nich hovorí . Bežnému človeku stačí aj 5m a ten kto chce fotiť kvalitne nebude fotiť mobilom ,
zjavne si nepochopil naco tam tych 38MP sluzi, tak len v strucnosti:

* pri foteni na vysokom ISO a zmenseni 38mpix na 5mpix dostanes podstatne menej zasumeny obraz ako keby si fotil na 5mpix kompakte

* ak spravis 3mpix vyrez z 38mpix senzora, dostahnes efektivne 3,6 nasobne "priblizenie", pricom obraz je stale uplne pouzitelny... (opticke zoomy sa v mobiloch moc neosvedcili)
 
Erazer
2012-07-31 12:06:09+02
príspevok od: wlad
zjavne si nepochopil naco tam tych 38MP sluzi, tak len v strucnosti:

* pri foteni na vysokom ISO a zmenseni 38mpix na 5mpix dostanes podstatne menej zasumeny obraz ako keby si fotil na 5mpix kompakte

* ak spravis 3mpix vyrez z 38mpix senzora, dostahnes efektivne 3,6 nasobne "priblizenie", pricom obraz je stale uplne pouzitelny... (opticke zoomy sa v mobiloch moc neosvedcili)
Presne tak, nieje to len marketingový ťah ako sa na prvý krát môže zdať, tu má tých 38MP svoje opodstatnenie... podľa mňa je to veľmi originálna technológia
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-31 12:17:41+02
Riesenie je to zaujimave, ale aj tak si myslim, ze je to ako skrabat sa za uchom cez celu hlavu. V priamom porovnani s iPhone 4s to nie je ziadna ohurujuca, ale len porovnatelna kvalita. U normalneho snimacaa netreba riesit narocnejsie prepocitavanie, vacsi buffer apod. Obraz by musel byt o dve triedy lepsi, aby malo taketo riesenie svoje opodstatnenie. Je to ako sportak so styrmi motormi, ked inemu staci jeden, aby dosiahol rovnaku rychlost.
 
Erazer
2012-07-31 12:25:51+02
príspevok od: Karol Srnec
Riesenie je to zaujimave, ale aj tak si myslim, ze je to ako skrabat sa za uchom cez celu hlavu. V priamom porovnani s iPhone 4s to nie je ziadna ohurujuca, ale len porovnatelna kvalita. U normalneho snimacaa netreba riesit narocnejsie prepocitavanie, vacsi buffer apod. Obraz by musel byt o dve triedy lepsi, aby malo taketo riesenie svoje opodstatnenie. Je to ako sportak so styrmi motormi, ked inemu staci jeden, aby dosiahol rovnaku rychlost.
no podla mna na Iphone 4s robi dost aj kvalita displayu ak sa foto prezera priamo v mobile ale ked sa daju foto do PC uz je Iphone 4s niekde inde co sa kvality fotiek tyka podla mna...mam N8 a ked cosi odfotim a porovnam s kolegovym 4s na displayi tak ma o moc krajsie foto ako ja...ale len do momentu kym to porovname na monitore ^_^... a pre skupinu ludi ktori chcu mat pekne foto a nechcu vlacit kompakt / DSLR je to imo fajn riesenie problem je len asi ze tato skupina ludi je dost mala ked vezmeme do uvahy vsetky faktory
 
Martin Prievalsky
2012-07-31 12:39:15+02
kto chce fotit vaznejsie kupi si DSLR alebo aspon kompakt vyssej triedy
ved aj obycajny kompakt ma ovela viacej funkcii ako nejaky mobil nech ma aj 100mpx a zostane to tak este dlho

Mobil je na telefonovanie a fotak na fotenie, to proste tak bude a ten kto chce fotit, si predsa za tie peniaze kupi fotak a nie mobil na to aby fotil. A tym co sa chcu len tak vyfotit niekde mobilom staci aj 3 mpx a je im to totalne jedno. Len sa pochvalia aky maju fotak v mobile, to je vsetko...
 
Duny
2012-07-31 12:54:19+02
príspevok od: Martin Prievalsky
kto chce fotit vaznejsie kupi si DSLR alebo aspon kompakt vyssej triedy
ved aj obycajny kompakt ma ovela viacej funkcii ako nejaky mobil nech ma aj 100mpx a zostane to tak este dlho

Mobil je na telefonovanie a fotak na fotenie, to proste tak bude a ten kto chce fotit, si predsa za tie peniaze kupi fotak a nie mobil na to aby fotil. A tym co sa chcu len tak vyfotit niekde mobilom staci aj 3 mpx a je im to totalne jedno. Len sa pochvalia aky maju fotak v mobile, to je vsetko...
Robim v obchode z mobilmy. Budem citovat zakaznika,ktory doniesol telefon na reklamaciu a predchvilou odisiel "manzelka chcela dobry fotak tak sme jej kupili toto" (Sony Ericsson Xperia Mini). Mal som sa chut spytat, ze preco si nekupila nejaky kvalitnejsi iba fotak. Ale odpoved viem aj sam dopredu, nechce nosit viac veci a jej to staci.
Zakaznici nemaju ani paru o kvalite, vacsina si mysli, ze viac mpx im urobi krajsie fotky. Nedaj boze aby ste im to skusili vyhovorit, skusil som, par som ich nasral, niektory pochopili. Niektory "pochopia" ked si pridu z 3,2mpx fotky z mobilu vytlacit vyrez na 20x30, na jednu osobu zo skupinovej fotky ludi, pretoze dotycna osoba zomrela. Realny priklad zo zivota ked som este robil vo fotosluzbe, samozrejme zla je obsluha pretoze fotka na displeji vyzera dobre a ako je mozne, ze obsluha nieje schopna urobit z toho kvalitnu fotku, ved maju kvalitny mobil.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-31 13:03:42+02
príspevok od: Martin Prievalsky
kto chce fotit vaznejsie kupi si DSLR alebo aspon kompakt vyssej triedy
ved aj obycajny kompakt ma ovela viacej funkcii ako nejaky mobil nech ma aj 100mpx a zostane to tak este dlho

Mobil je na telefonovanie a fotak na fotenie, to proste tak bude a ten kto chce fotit, si predsa za tie peniaze kupi fotak a nie mobil na to aby fotil. A tym co sa chcu len tak vyfotit niekde mobilom staci aj 3 mpx a je im to totalne jedno. Len sa pochvalia aky maju fotak v mobile, to je vsetko...
Dostatocne kvalitny fotak v mobile nie je vec na zahodenie. Pokial si mozem za dobrych podmienok odfotit dostatocne kvalitnu fotku, ci nieco zaznamenat ako obrazovu, ci video poznamku, je to super. Preco by mobil nemohol fotit dobre?
Scestne je ale z fotomobilu robit nieco viac, ci tvrdit, ze to foti ako zrkadlovka. Videokamery fotia, tablety a mobily tocia a fotia, fotaky tocia video. Technologie sa prelinaju a vobec to nie je na skodu. Ale optimalizacia pre konkretnu funkciu ma svoj vyznam a treba brat ostatne funkcie ako doplnkove a nesnazit sa do vsetkeho pridat este vodotrisk.
 
Rachotilko
2012-07-31 14:06:36+02
Ja by som rád spýtal, čo je na tom také technologicky prevratné ? Ja vidím (na svoju triedu veľký) 1" snímač, ďalej (pancake?) objektív s fixným ohniskom, a podľa výberu kropovanie alebo downsampling.

Nuž, kde tu ráčite vidieť nejakú inováciu či prevratnú myšlienku ? Lebo ja nič také nevidím, nech sa akokoľvek namáham.
 
wlad
2012-07-31 14:11:59+02
príspevok od: Karol Srnec
Riesenie je to zaujimave, ale aj tak si myslim, ze je to ako skrabat sa za uchom cez celu hlavu. V priamom porovnani s iPhone 4s to nie je ziadna ohurujuca, ale len porovnatelna kvalita. U normalneho snimacaa netreba riesit narocnejsie prepocitavanie, vacsi buffer apod. Obraz by musel byt o dve triedy lepsi, aby malo taketo riesenie svoje opodstatnenie. Je to ako sportak so styrmi motormi, ked inemu staci jeden, aby dosiahol rovnaku rychlost.
dpreview hovori nieco ine:

http://goo.gl/zaKPI

Nech aj s absolutnou nadsazkou foti iPhone 4s tak ako Powershot G10. Skus porovnat ISO1600 v 8MP na nokii, s tou mazanicou z Powershotu. To je rozdiel ako medzi zrkadlovkou a kompaktom.
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-07-31 14:16:23+02
ja osobne by som kvalitny fotak v mobile velmi rad privital a nie sa vsade ondil aj s mobilom aj s kompaktom najme ked chcem mat prazdne vacky na riflach ..nie kazdeho bavi so sebou vlacit nejaku kapsicku na bruchu...
 
Duny
2012-07-31 15:16:34+02
príspevok od: Karol Srnec
Dostatocne kvalitny fotak v mobile nie je vec na zahodenie. Pokial si mozem za dobrych podmienok odfotit dostatocne kvalitnu fotku, ci nieco zaznamenat ako obrazovu, ci video poznamku, je to super. Preco by mobil nemohol fotit dobre?
Scestne je ale z fotomobilu robit nieco viac, ci tvrdit, ze to foti ako zrkadlovka. Videokamery fotia, tablety a mobily tocia a fotia, fotaky tocia video. Technologie sa prelinaju a vobec to nie je na skodu. Ale optimalizacia pre konkretnu funkciu ma svoj vyznam a treba brat ostatne funkcie ako doplnkove a nesnazit sa do vsetkeho pridat este vodotrisk.
To mas pravdu ja by som to tiez uvital kedze mam len zrkadlo, nato, ze mam fotak v mobile zabudam a z opekaciek, kde sa aj nieco popije nemam ziadne fotky. Nikto s tym nevie fotit a ked ma clovek nieco v sebe no fot s tym . Ta Lumia 808 je fakt super, mal som ju v ruke a bral by som ju ale len v pripade, zeby mala android, symbian nemusim. Nechcem si tymto odporovat k tomu co som napisal predtym, vtedy som len podotkol to, ze ludia mobil beru aj ako plnohodnotnu nahradu fotaku a zatial to tak nieje.
 
Dano Leitman
2012-07-31 15:56:18+02
testovacie obrazy tej downsamplovanej nokie co som kukal su konkurencieschopne Lumix LX5 , Oly XZ-1 ci Powershot s100. v detailoch vedu kompakty (lepsie sklo) ale co sa sumitkovania tyka si vedu vcelko rovnako a 8Mpx je na potreby kompaktu plne dostacujucich. bolo by zaujimave keby do toho hodila noky moznost fotit do RAW
 
wlad
2012-07-31 16:15:39+02
príspevok od: Dano Leitman
testovacie obrazy tej downsamplovanej nokie co som kukal su konkurencieschopne Lumix LX5 , Oly XZ-1 ci Powershot s100. v detailoch vedu kompakty (lepsie sklo) ale co sa sumitkovania tyka si vedu vcelko rovnako a 8Mpx je na potreby kompaktu plne dostacujucich. bolo by zaujimave keby do toho hodila noky moznost fotit do RAW
mne sa zda ze prave v jemnych detailoch ich ta Nokia valcuje

 
Misoo79
2012-07-31 20:44:40+02
Myslím si, že ďaleko lepší marketingový ťah by bolo použitie použiteľného OS, ale je to na nich.

Inak otázka na zamyslenie: Čoho bude v roku 2015 viac? Megapixelov na čipe novej nokie, alebo aplikácii pre symbian?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()