Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Víťaz WPP 2013

Belerog
2013-02-15 14:01:03+01
http://totallycoolpix.com/2013/02/world-press-photo-of-the-year-2013/ Silná fotka
 
calven
2013-02-15 14:07:47+01
Pokiaľ myslíš celkového víťaza, tak nesúhlasím. tento ročná víťazná fotka ma sklamala.
 
calven
2013-02-15 14:08:29+01
Ježkove oči, píšem ako maďar... Budú sa dať niekedy komentáre editovať?
 
total empty
2013-02-15 15:27:48+01
príspevok od: Belerog
http://totallycoolpix.com/2013/02/world-press-photo-of-the-year-2013/ Silná fotka
Fotky su squelé,okrem tých vojnových,kvalita ani neni prvoradá,len emocie. To sa mi nepáči.Na také fotky ani nemusím chodiť do Iraku či inej vojnovej krajiný. Stači si požičať rekvizity a zajsť do miestnej cigánskej osady. Z tých masaker fotiek by na 1x.com odpadli.
 
JakubCibik
2013-02-15 15:28:26+01
http://www.buzzfeed.com/mjs538/every-world-press-photo-winner-from-1955-2011
Odkedy sa organizuje WPP, sú vždy víťazné fotky o tom istom (snáď s výnimkou 55 a 58) - utrpenie ľudí v rozvojových krajinách a vojny, mení sa len miesto a obsah.
 
NefroniK
2013-02-15 15:30:54+01
Mne to skôr pripadá tak, že práve stačí ísť do vojnovej krajiny (= automatický generátor emotívnych fotiek), niečo si tam pocvakať - a úspech na prvých miestach máš zaručený.
 
JakubCibik
2013-02-15 15:31:29+01
Tým nechcem povedať, že sú tie fotky zlé, ale keď si ich niekto pozrie o 100 rokov bude si myslieť, že celú 2.polovicu 20.storočia až do dnes sa celý točil iba o rozvojových krajinách a utrpení daných ľudí.
 
NefroniK
2013-02-15 15:35:51+01
Je to hlavne o odvahe tam ísť, zyvšok dokáže ktorýkoľvek priemerný fotograf. Nechcem tým nikoho uraziť, dotknúť sa alebo dokonca na niekoho útočiť, ale tak to vnímam ja.
Mnohé takto vzniknuté fotky sú samozrejme super, ale ... ale ...
 
vd
2013-02-15 15:41:50+01
dakujem pekne za take nasilie...
 
velecky
2013-02-15 15:46:07+01
úspech českého fotografa http://www.worldpressphoto.org/awards/2013/sports-action/roman-vondrous?gallery=6096
 
Neil
2013-02-15 15:56:23+01
príspevok od: NefroniK
Je to hlavne o odvahe tam ísť, zyvšok dokáže ktorýkoľvek priemerný fotograf. Nechcem tým nikoho uraziť, dotknúť sa alebo dokonca na niekoho útočiť, ale tak to vnímam ja.
Mnohé takto vzniknuté fotky sú samozrejme super, ale ... ale ...
ja zas mam velky respekt pred tymito moznymi "priemernymi" fotografmi, uznavam tu robotu a fotku venujucu sa konfliktom a socialnym temam, pre mna osobne je to najhodnotnejsi zaner fotky...tak to zas vnimam ja
 
NefroniK
2013-02-15 16:06:18+01
príspevok od: Neil
ja zas mam velky respekt pred tymito moznymi "priemernymi" fotografmi, uznavam tu robotu a fotku venujucu sa konfliktom a socialnym temam, pre mna osobne je to najhodnotnejsi zaner fotky...tak to zas vnimam ja
Určite, veď ja to chápem, rešpektujem a rozumiem tomu. Len pre mňa je zaslúženiejšie vyhrať niečo vďaka dobrým nápadom a časom stráveným nastavovaním, fotením a prípadne postprodukciou. Alebo aj pri športe vystihnutím momentu, aj keď to už môže hraničiť s vojnovými oblasťami (vystihovaním momentov). Ale som len amatér.
 
Belerog
2013-02-15 16:14:39+01
príspevok od: NefroniK
Určite, veď ja to chápem, rešpektujem a rozumiem tomu. Len pre mňa je zaslúženiejšie vyhrať niečo vďaka dobrým nápadom a časom stráveným nastavovaním, fotením a prípadne postprodukciou. Alebo aj pri športe vystihnutím momentu, aj keď to už môže hraničiť s vojnovými oblasťami (vystihovaním momentov). Ale som len amatér.
Tak s týmto veľmi nesúhlasím, podľa mňa majú momentky oveľa väčšiu hodnotu ako strojené fotografie. Samozrejme teraz nemyslím prípad, keď niekto celý deň čaká v snehu a blbých podmienkach na dobré svetlo/zviera alebo niečo podobné. Už len to, že sa fotograf odvážil vojsť do oblasti pomerne častých bombových útokov, pridáva fotografii na cene. Aj keď je pravda, že dnes média trochu skresľujú pohľad na "vojnové konflikty", viz Mali a Martin Navrátil
 
Neil
2013-02-15 16:23:50+01
príspevok od: NefroniK
Určite, veď ja to chápem, rešpektujem a rozumiem tomu. Len pre mňa je zaslúženiejšie vyhrať niečo vďaka dobrým nápadom a časom stráveným nastavovaním, fotením a prípadne postprodukciou. Alebo aj pri športe vystihnutím momentu, aj keď to už môže hraničiť s vojnovými oblasťami (vystihovaním momentov). Ale som len amatér.
tak to su tie odlisne pohlady, ale ved to je ok, to nebol utok na teba..pre mna zas postprodukcia napr nie je to najpodstatnejsie

len tie komentare typu, ze zase nasilie a staci ist tam alebo este lepsie do ciganskej osady ci co to tu niekto pisal a cvaknut to...tak to u mna ne jednoducho, trochu spat na zem pani fotografi...bez urazky


 
JohnNewton
2013-02-15 16:51:55+01
príspevok od: Neil
tak to su tie odlisne pohlady, ale ved to je ok, to nebol utok na teba..pre mna zas postprodukcia napr nie je to najpodstatnejsie

len tie komentare typu, ze zase nasilie a staci ist tam alebo este lepsie do ciganskej osady ci co to tu niekto pisal a cvaknut to...tak to u mna ne jednoducho, trochu spat na zem pani fotografi...bez urazky


To sú reakcie blahobytom rozmaznaných ľudí, z krajiny v ktorej už niekoľko generácií žiadne skutočné hrozy nazažili.
 
total empty
2013-02-15 16:56:41+01
príspevok od: Neil
tak to su tie odlisne pohlady, ale ved to je ok, to nebol utok na teba..pre mna zas postprodukcia napr nie je to najpodstatnejsie

len tie komentare typu, ze zase nasilie a staci ist tam alebo este lepsie do ciganskej osady ci co to tu niekto pisal a cvaknut to...tak to u mna ne jednoducho, trochu spat na zem pani fotografi...bez urazky


Neni problém splašiť rekvizity a cigani sú dobrý herci, také fotky z Iraku by som ti nafotil že až
Ja som na zemi,len ti ukazujem možnosti, a že také fotky u mňa nemajú cenu.lebo ide len o propagačné účely silných tochto sveta a o biznis. Prečo myslíš, že naši poslanci tak bojujú za integráciu cigánov? Pre peniaze moc,nič iné, takže otvor trocha aj ty čo sa tu robí a vo svete za svinstvo.
 
JohnNewton
2013-02-15 17:09:26+01
príspevok od: total empty
Neni problém splašiť rekvizity a cigani sú dobrý herci, také fotky z Iraku by som ti nafotil že až
Ja som na zemi,len ti ukazujem možnosti, a že také fotky u mňa nemajú cenu.lebo ide len o propagačné účely silných tochto sveta a o biznis. Prečo myslíš, že naši poslanci tak bojujú za integráciu cigánov? Pre peniaze moc,nič iné, takže otvor trocha aj ty čo sa tu robí a vo svete za svinstvo.
Veď to vyhraj Ty, navrhujem protipól víťaznej foto. Napríklad foto milionára na svojej obrovskej jachte, obklopeného niekoľkými play girl, sektom a švédskymi stolmi, a to všetko zaklincované gýčovitým postprocesom.
Kyby to vyhrala taká foto, myslím, že by si frflal ešte viac. Nezabudni, že aj Ty patríš medzi tých 20% obyvateľov planéty, ktorí spotrebovávajú 80% jej nerastných a energetických zdrojov
 
total empty
2013-02-15 17:15:02+01
príspevok od: JohnNewton
Veď to vyhraj Ty, navrhujem protipól víťaznej foto. Napríklad foto milionára na svojej obrovskej jachte, obklopeného niekoľkými play girl, sektom a švédskymi stolmi, a to všetko zaklincované gýčovitým postprocesom.
Kyby to vyhrala taká foto, myslím, že by si frflal ešte viac. Nezabudni, že aj Ty patríš medzi tých 20% obyvateľov planéty, ktorí spotrebovávajú 80% jej nerastných a energetických zdrojov
Len sa smejte,všetko je možné.Nejde o to kto vyhral, ale o to,že takými fotkamy vám gumuju myseľ. Je to len propaganda pre ďalší hyenistický biznis bohatých američanov napr. Troška sa poobzeraj okolo seba,čo sa robí.
 
Neil
2013-02-15 17:18:43+01
príspevok od: total empty
Neni problém splašiť rekvizity a cigani sú dobrý herci, také fotky z Iraku by som ti nafotil že až
Ja som na zemi,len ti ukazujem možnosti, a že také fotky u mňa nemajú cenu.lebo ide len o propagačné účely silných tochto sveta a o biznis. Prečo myslíš, že naši poslanci tak bojujú za integráciu cigánov? Pre peniaze moc,nič iné, takže otvor trocha aj ty čo sa tu robí a vo svete za svinstvo.
tak nafot

..co a ako vidim, tak to nechaj na mna
..nehovoril som o ziadnej integracii ciganov
..v tejto suvislosti hovorime napr aj o fotografoch ako Kratochvil, Marcus Bleasdale, Pep Bonet atd..ich fotky nemaju cenu u teba..ok, neberem ti to, ani tvoje nazory a to ti nehovorim v zlom, uplne vklude..

..nemusel si hned tak skocit, dal som tam ze bez urazky, ale ved nevadi
 
total empty
2013-02-15 17:24:53+01
príspevok od: Neil
tak nafot

..co a ako vidim, tak to nechaj na mna
..nehovoril som o ziadnej integracii ciganov
..v tejto suvislosti hovorime napr aj o fotografoch ako Kratochvil, Marcus Bleasdale, Pep Bonet atd..ich fotky nemaju cenu u teba..ok, neberem ti to, ani tvoje nazory a to ti nehovorim v zlom, uplne vklude..

..nemusel si hned tak skocit, dal som tam ze bez urazky, ale ved nevadi
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()