Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Nokia so 41 Mpix telefonom

LastHit
2012-02-27 13:12:14+01
Na co to komu bude... ?
http://dsl.sk/article.php?article=12175
 
bear
- moderator
2012-02-27 13:15:52+01
Ako upgrade k Nikon D800
 
LastHit
2012-02-27 13:16:26+01
A este jeden link
http://datarama.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=734831
 
transporti686
2012-02-27 13:17:14+01
príspevok od: LastHit
Na co to komu bude... ?
http://dsl.sk/article.php?article=12175
nie je dôležité na čo to komu bude, ale či sa to predá a zaplatí sa z toho nový pokrok a platy manažérov, dovolenky, odmeny atď, hlavne, že biznis sa bude točiť, lebo keby sa netočil, bola by sranda.....
 
Marek Janicko
2012-02-27 13:26:46+01
Tak ked mobily budu disponovat s takym rozlisenim tak amen cma svadobnym fotografom. Ten ani s D800 nepresvedci svokru, ze 36 naozaj staci pre svadbu.
 
dmiro
2012-02-27 13:37:33+01
canon a nikon sa tu trapia s pixelmi a nokia ich takto dobehne.. teraz neviem, sak moju foto vybavu uz ani nepredam, ta moze ist rovno do muzea.
 
wayne
2012-02-27 13:40:59+01
Nie je to zas take zle...

http://digiarena.e15.cz/jak-foti-nokia-808-pureview-7-neretusovanych-snimku
 
DropDead
2012-02-27 13:49:26+01
keby mal nejaký "extravagantný" dizajn a aspoň android tak by to bol podľa mňa veľmi úspešný mobil
 
Pospo
2012-02-27 14:29:56+01
Megapixle stale predavaju. Jedina mozna rozumna odpoved.
 
inkubbus
2012-02-28 16:40:24+01
http://diit.cz/clanek/co-pomuze-mobilu-aby-fotil-lip-podle-nokie-41-megapixelu
 
JOK3R
2012-02-28 17:01:56+01
Inak tie fotky vôbec nevyzerajú zle...
Vidím to ako skvelý doplnok ku zrkadlovke, nie všade sa mi ju chce vláčiť.
Ale zatiaľ mi stačí iPhone 4S ktorý tiež fotí celkom fajn (minimálne ako lacnejší kompakt)
 
wlad
2012-02-28 17:38:24+01
ako pisali na dpreview, ten senzor je dost velky - len o nieco mensi ako Nikon 1 (CX), a to nativne rozlisenie 38/41mpix automaticky downsampluje na vyslednu fotku v rozliseni 5-8mpix. Vysledkom by mali byt podstatne lepsie fotky ako lezu z beznych kompaktov.

Nechajme sa prekvapit.
 
Misoo79
2012-02-28 18:21:12+01
Foťák je tá posledná vec, ktorú nokia momentálne potrebuje vylepšovať. Na vrchole ľadovca nedokonalostí tejto značky stojí katastrofálna ergonómia a podľa mňa aj design. Nuž, ale toto je len vec názoru, takže teraz prejdem na niečo objektívnejšie a síce mechanické spracovanie...Asi pred dvoma rokmi som si kúpil HTC HD2 a zhruba v tom istom čase sa stal môj kamoš (ne)šťastným vlastníkom Nokie N900. Aby som povedal pravdu, on sa o mobil staral príkladne, držal ho "vo vatičke", zatiaľ co ja som môjmu nedal vydýchnuť. Napriek tomu je dnes môj HTC v dokonalom stave bez jedinej známky používania, čo sa o jeho nokii povedať nedá. A do tretice túto značku zabíja ich OS, na ktorý je zhruba toľko aplikácií, koľko mpix má ich nový model...O tom, že sa tam Android nedá dostať ani na silu (ako tomu bolo u HD2) ani nevravím.

Podľa mňa sa vybrali zlým smerom.
 
wlad
2012-02-28 18:43:27+01
príspevok od: Misoo79
Foťák je tá posledná vec, ktorú nokia momentálne potrebuje vylepšovať. Na vrchole ľadovca nedokonalostí tejto značky stojí katastrofálna ergonómia a podľa mňa aj design. Nuž, ale toto je len vec názoru, takže teraz prejdem na niečo objektívnejšie a síce mechanické spracovanie...Asi pred dvoma rokmi som si kúpil HTC HD2 a zhruba v tom istom čase sa stal môj kamoš (ne)šťastným vlastníkom Nokie N900. Aby som povedal pravdu, on sa o mobil staral príkladne, držal ho "vo vatičke", zatiaľ co ja som môjmu nedal vydýchnuť. Napriek tomu je dnes môj HTC v dokonalom stave bez jedinej známky používania, čo sa o jeho nokii povedať nedá. A do tretice túto značku zabíja ich OS, na ktorý je zhruba toľko aplikácií, koľko mpix má ich nový model...O tom, že sa tam Android nedá dostať ani na silu (ako tomu bolo u HD2) ani nevravím.

Podľa mňa sa vybrali zlým smerom.
no vidis, a ja poznam dvoch ludi s HTC Desire, ktorym museli vymienat celu maticnu dosku, lebo telefon robil hovadiny a udajne sa prehrieval
 
Misoo79
2012-02-28 18:51:53+01
príspevok od: wlad
no vidis, a ja poznam dvoch ludi s HTC Desire, ktorym museli vymienat celu maticnu dosku, lebo telefon robil hovadiny a udajne sa prehrieval
Myslel som to inak. Elektronika sa občas pose...kazí na každom telefóne. Mne skôr išlo o fyzickú odolnosť. Nie raz sa mi stalo, že som v rýchlosti hodil mobil do vrecka s kľúčmi a neskôr som ho vytiahol bez škrabanca. To isté sa raz stalo aj spomínanému kamošovi, len s tým rozdielom, že on ho už bez škrabanca nevytiahol...
 
lowenature
2012-02-28 19:07:30+01
Takže zasa odrb s tými mpix . Nokia kúpila podla všetkého asi patent a hneď ho využila .Príde mi to ak keď canon dal do 7D infra ETTL odpaľovač bleskov a hneď na to začala Čína predávať tieto ,Transmitter ST-E2 za babku.K tomu mobilu ,mám Dell Axim X 50 za 50EUR z EBAY má to wifi dá sa cez to surfovať ,telefonovať na internete cez mobil a bluetooth, funguje skype , windows mobie upgrade . Spústa aplikácií aj pre fotografov ako DOF alebo EV a ine .Dá sa k tomu dokúpiť fotoaparát,GPS. A v prvom rade za babku .
 
Barny
2012-02-28 19:54:17+01
príspevok od: Misoo79
Foťák je tá posledná vec, ktorú nokia momentálne potrebuje vylepšovať. Na vrchole ľadovca nedokonalostí tejto značky stojí katastrofálna ergonómia a podľa mňa aj design. Nuž, ale toto je len vec názoru, takže teraz prejdem na niečo objektívnejšie a síce mechanické spracovanie...Asi pred dvoma rokmi som si kúpil HTC HD2 a zhruba v tom istom čase sa stal môj kamoš (ne)šťastným vlastníkom Nokie N900. Aby som povedal pravdu, on sa o mobil staral príkladne, držal ho "vo vatičke", zatiaľ co ja som môjmu nedal vydýchnuť. Napriek tomu je dnes môj HTC v dokonalom stave bez jedinej známky používania, čo sa o jeho nokii povedať nedá. A do tretice túto značku zabíja ich OS, na ktorý je zhruba toľko aplikácií, koľko mpix má ich nový model...O tom, že sa tam Android nedá dostať ani na silu (ako tomu bolo u HD2) ani nevravím.

Podľa mňa sa vybrali zlým smerom.
Naco by som mal pchat do nokie android ked mam Nokia(Symbian) Belle. a to ze v ovi nie je tolko aplikacii ako pre android, to mi je jedno. Mne ide hlavne o to aby som sa niekam dovolal (vela ludi uz zabudlo ze mobily su hlavne nato), aby som mal GPS a wifi. BTW mam Nokiu 500
 
Misoo79
2012-02-28 19:58:43+01
príspevok od: Barny
Naco by som mal pchat do nokie android ked mam Nokia(Symbian) Belle. a to ze v ovi nie je tolko aplikacii ako pre android, to mi je jedno. Mne ide hlavne o to aby som sa niekam dovolal (vela ludi uz zabudlo ze mobily su hlavne nato), aby som mal GPS a wifi. BTW mam Nokiu 500
Myslím si, že z môjho predchádzajúceho príspevku jasne cítiť, že ide o osobný názor (teda až na časť o odolnosti). Vzhľadom na to, že ja potrebujem resp. chcem mobil aj na náročné aplikácie, je pre mňa poriadny HW a android nevyhnutný.
 
quintes
2012-02-28 20:43:10+01
no, zacnime sa tu bavit o mobiloch, hlavne, ktory je lepsi.. viete kolkokrat som mal chut predat galaxy s a kupit si radsej nejaku trapnu nokiu, ktora je aspon trosku vode-prachu odolna?? ako sa ma pyta casto moj kolega, dovolas sa dalej ako ja?? alebo posles zaujimavejsiu sms???

za dalsie, jednoznacne sa nokia (konecne) vybrala aspon nejakym smerom, prisla na system, ako robit v mobile dobre fotky, na tom nie je nic zle.
 
Misoo79
2012-02-28 21:45:32+01
príspevok od: quintes
no, zacnime sa tu bavit o mobiloch, hlavne, ktory je lepsi.. viete kolkokrat som mal chut predat galaxy s a kupit si radsej nejaku trapnu nokiu, ktora je aspon trosku vode-prachu odolna?? ako sa ma pyta casto moj kolega, dovolas sa dalej ako ja?? alebo posles zaujimavejsiu sms???

za dalsie, jednoznacne sa nokia (konecne) vybrala aspon nejakym smerom, prisla na system, ako robit v mobile dobre fotky, na tom nie je nic zle.
Veď jasné, keď máš mobil len na volanie, tak ti stačí aj Siemens S6 príp. nokia 3310 (tá prežije aj pád z 8. poschodia, prach na nej nevidno a voda vyschne ). Ale tu už odbočujeme od vlastností mobilov a prechádzame k vlastnostiam užívateľov. Na volanie a sms fakt netreba dual-core cpu s 1,2Ghz...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()