Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Videl som uz vselico

Martin Piňák
Martin Piňák 2013-04-25 16:48:00+02
Ale dat upload tlacidlo na fotky vo flashi. Ehm neda sa s tym nieco spravit? Upload sa da napisat predsa aj v javaskripte. Takto som v keli ked chcem na tablete nieco uploadnut. Ďakujem
 
sachmo
2013-04-26 11:26:45+02
príspevok od: admin
Vzhladom na nase skusenosti, suvisi A nie je to len v suvislosti s autorom. Netvrdim, ze nad tym neuvazujeme. Mna osobne by zaujimalo preco to povazujete za tak dolezite.
Ovplyvni to vase rozhodnutie, resp. nieco vam, alebo ostatnym uzivatelom to prinesie? Dakujem za vyjadrenie.
Stava sa tu, ze sa tu lajky spravaju povedzme nestandardne - v istych momentoch nepochopitelne pribudne istym fotkam vela lajkov. A stava sa to vacsinou pri fotkach istych autorov. Takto by sme videli kto a kedy lajkuje fotky, vedeli by sme si nasledne odsledovat aktivitu tychto nickov a utvorili by sme si nazor. Takto si to teraz vie odsledovat len clovek s prislusnymi pravami, napr. admin. Moze sa ale stat, ze admin z istych dovodov niektore fakty prehliada, nevidi, nechce vidiet, nemoze vidiet,... Snad takato napoveda staci.
2
3
 
KennyMcCormick
2013-04-26 11:38:09+02
Skor by to bolo zaujimave spravit tak,ze by sa k vlozenej fotke neuverejnovalo meno autora.Tym padom, by ludia davajuci "lajk" nevedeli komu ho davaju.Meno autora by sa dotycnemu ukazalo az po "lajku" pripade niejakemu komentu.Ciastocne by sa zamedzilo tymto detinskym hram, kto komu kedy za co a preco.Aj ked je jasne,ze niektori autori maju nezamenitelny rukopis.
1
9
 
sachmo
2013-04-26 11:45:40+02
príspevok od: KennyMcCormick
Skor by to bolo zaujimave spravit tak,ze by sa k vlozenej fotke neuverejnovalo meno autora.Tym padom, by ludia davajuci "lajk" nevedeli komu ho davaju.Meno autora by sa dotycnemu ukazalo az po "lajku" pripade niejakemu komentu.Ciastocne by sa zamedzilo tymto detinskym hram, kto komu kedy za co a preco.Aj ked je jasne,ze niektori autori maju nezamenitelny rukopis.
To je sice pekna myslienka, prakticky vsak nerealizovatelna. Mnoho ludi svoje fotky podpisuje a mnoho ludi ma vlastny specificky rukopis, ze na prvy pohlad vies, kto je autor fotky.
1
2
 
KennyMcCormick
2013-04-26 11:49:58+02
príspevok od: sachmo
To je sice pekna myslienka, prakticky vsak nerealizovatelna. Mnoho ludi svoje fotky podpisuje a mnoho ludi ma vlastny specificky rukopis, ze na prvy pohlad vies, kto je autor fotky.
No ved to som dodal,ze vela ludi ma svoj specificky rukopis.Jednoducho tento problem niejako nema riesenie.To by musela nastat zmena kolektivneho myslenia.
0
1
 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-04-26 11:57:49+02
príspevok od: sachmo
Stava sa tu, ze sa tu lajky spravaju povedzme nestandardne - v istych momentoch nepochopitelne pribudne istym fotkam vela lajkov. A stava sa to vacsinou pri fotkach istych autorov. Takto by sme videli kto a kedy lajkuje fotky, vedeli by sme si nasledne odsledovat aktivitu tychto nickov a utvorili by sme si nazor. Takto si to teraz vie odsledovat len clovek s prislusnymi pravami, napr. admin. Moze sa ale stat, ze admin z istych dovodov niektore fakty prehliada, nevidi, nechce vidiet, nemoze vidiet,... Snad takato napoveda staci.
Verte, ze admin nic neprehliada a uz vobec neplati, ze nechce vidiet alebo nemoze vidiet. Nie som tu nato, aby som niekomu nadrzal. Uzivatelov poznam len podla nickov, nemam ziadne osobne priatelske vztahy, takze v tomto smere su vase obavy uplne neopodstatnene. Ak dostaneme upozornenie na nevhodne spravanie, resp. na duplicity nickov, spamy a pod. ihned to riesime, a je mi to uplne jedno, kto porusil pravidla. Ale ako som povedal, nebranime sa tomu. Mame vsak rozpracovanych niekolko veci, takze to musi trochu pockat.
 
sachmo
2013-04-26 12:06:39+02
príspevok od: admin
Verte, ze admin nic neprehliada a uz vobec neplati, ze nechce vidiet alebo nemoze vidiet. Nie som tu nato, aby som niekomu nadrzal. Uzivatelov poznam len podla nickov, nemam ziadne osobne priatelske vztahy, takze v tomto smere su vase obavy uplne neopodstatnene. Ak dostaneme upozornenie na nevhodne spravanie, resp. na duplicity nickov, spamy a pod. ihned to riesime, a je mi to uplne jedno, kto porusil pravidla. Ale ako som povedal, nebranime sa tomu. Mame vsak rozpracovanych niekolko veci, takze to musi trochu pockat.
Branite sa tomu. Svedci o tom debata v inych vlaknach. Na priamu vyzvu zverejnit lajkujuce nicky pod konkretnou fotografiou som dostal vyhybave odpovede, preco nie. A ze ihned riesite podozrenia na nevhodne spravanie tiez nie je pravdou. Riesi sa to to len v istych pripadoch, v istych radsej nie.
Riesenie zobrazovania lajkujucich nickov je na 2h premyslania a 4h programovania. Mam silny pocit, ze vyhovorky typu "mame nieco rozpracovane, musite pockat", "uz sme nad tym uvazovali, ale este nevieme", "musime doriesit sposob zobraznia"... tu budeme pocuvat pekne dlho. Ale samozrejme, nie kvoli tomu, ze by ste sa do toho nechceli pustat.
2
2
 
rk.
2013-04-26 12:12:16+02
.... aaand here we go again ...
1
1
 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-04-26 12:18:40+02
príspevok od: sachmo
Branite sa tomu. Svedci o tom debata v inych vlaknach. Na priamu vyzvu zverejnit lajkujuce nicky pod konkretnou fotografiou som dostal vyhybave odpovede, preco nie. A ze ihned riesite podozrenia na nevhodne spravanie tiez nie je pravdou. Riesi sa to to len v istych pripadoch, v istych radsej nie.
Riesenie zobrazovania lajkujucich nickov je na 2h premyslania a 4h programovania. Mam silny pocit, ze vyhovorky typu "mame nieco rozpracovane, musite pockat", "uz sme nad tym uvazovali, ale este nevieme", "musime doriesit sposob zobraznia"... tu budeme pocuvat pekne dlho. Ale samozrejme, nie kvoli tomu, ze by ste sa do toho nechceli pustat.
Kazdy den riesim podnety, ktore dostavam do sukromnej posty, ako aj nahlasenie nevhodnych prispevkov do emailu, resp. spamy v poste a podobne. Riesim vsetky pripady. Vzdy sme vsak zmeny riesili s odstupom casu a pod dokladnom zvazeni. Nebranime sa tomu, ale tiez za tie roky vieme, co to moze sposobit. Vyckajte. Tato stranka je o fotke a nie o lajkoch
 
MarianDLL
2013-04-26 13:42:17+02
príspevok od: jerzi45
všetci v týchto debatách o lajkovaní zabúdate na jednu podstatnú vec: bez lajkov si tvoju fotku po hodine už nikto nepozrie...postupne sa posúva stále dalej a dalej, až do zabudnutia a málo kto má čas hrabať sa vo všetkom, čo denne portálom prešlo...zato olajkované sú vpredu a každý má možnosť ich vidieť dlhšiu dobu a vyjadriť sa...takže bez lajkovania je takýto portál v dnešnej dobe nezmysel...
Ten kto sem chodi pozerat len tie olajkovane fotky sam spada do sedeho priemeru.
0
2
 
sachmo
2013-04-26 13:49:09+02
príspevok od: admin
Kazdy den riesim podnety, ktore dostavam do sukromnej posty, ako aj nahlasenie nevhodnych prispevkov do emailu, resp. spamy v poste a podobne. Riesim vsetky pripady. Vzdy sme vsak zmeny riesili s odstupom casu a pod dokladnom zvazeni. Nebranime sa tomu, ale tiez za tie roky vieme, co to moze sposobit. Vyckajte. Tato stranka je o fotke a nie o lajkoch
V akom casovom horizonte teda mozeme ocakavat zverejnenie lajkujucich a palcujucich?
0
0
 
Jastojan
2013-04-26 13:54:25+02
príspevok od: helmiczka
Keď sa mu nepáči, tak nech.... napíše, kvôli čomu
nemôžeš písať, prečo sa ti foto nepáči, to sa dnes nenosí - budeš udupaný davom ako neprispôsobivý
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-26 14:04:52+02
príspevok od: sachmo
V akom casovom horizonte teda mozeme ocakavat zverejnenie lajkujucich a palcujucich?
Zatial v ziadnom. Navrh sme zvazili a zatial sme usudili, ze zverejnenie nie je nutne. To ze podas nejaky navrh neznamena, ze mi ho do ePhota zapracujeme. Navrhy zvazujeme, ale je na nas, ci ich zapracujeme do nasej vizie. Tvoje tlaky na admina a redakciu su zbytocne. Nebudeme nieco robit len preto, ze sachmo vidi problemy aj tam, kde nie su a ma nejake podozrenia a konspirativne teorie. Mozes si o tom mysliet, co chce. Nebudeme ti ani vysvetlovat, preco koname tak ako koname. Nie si tu jediny uzivatel a svet sa okolo teba netoci.

Prosim ta, nereaguj na tento koment. Nemienim sa tymto dalej zaoberat. A kedze tato tema bola zodpovedana, vlakno zamykam. Pokial budes opat inde zbytocne prispievat nesuvisicimi prispevkami, dam ti BAN, rovnako aj ostatnym uzivatelom. Myslim, ze na tvoje otazky si od nas dostal uz dost odpovedi, aj ked sa ti asi nepacili.
1
1
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-26 14:04:58+02
1
0
 
Jastojan
2013-04-26 14:08:52+02
príspevok od: jerzi45
všetci v týchto debatách o lajkovaní zabúdate na jednu podstatnú vec: bez lajkov si tvoju fotku po hodine už nikto nepozrie...postupne sa posúva stále dalej a dalej, až do zabudnutia a málo kto má čas hrabať sa vo všetkom, čo denne portálom prešlo...zato olajkované sú vpredu a každý má možnosť ich vidieť dlhšiu dobu a vyjadriť sa...takže bez lajkovania je takýto portál v dnešnej dobe nezmysel...
V niečom je to fakt pravda - no na druhej strane, možno by nebolo zlé, mať tu aj galériu, kde by bolo pridávanie fotiek značne obmedzené časom (čo ja viem, napr. 1 foto za 3 dni alebo 1 foto za 5 dní...) a možno aj počtom (ktohovie), no tým pádom by v takejto galérii nebol každý cvak, čo niekomu vyletí z mašiny. Možno by to nebolo tak zlé A človek by sa nemusel prehrabávať kvantami fotiek - v takto obmedzenej galérke, by bolo fotiek o poznanie menej a tým pádom menej času zabiješ prehrabávaním sa
0
0
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()