Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

iOS app ephoto.sk

slacho
slacho 2013-04-27 03:51:35+02
Cavte včera som dostal nápad spraviť app ephoto.sk pre iOS
Myslite si že by ju ľudia používali viac ako webové rozhranie v telefóne/tablete?
Samozrejme by obsahovala všetko čo sa nachádza na tejto stránke

Napadlo ma ešte či by admin fóra nemohol fórum vložiť do tapatalk aplikácie
 
slacho
2013-04-28 19:57:55+02

Odpoved chalana na jednom fóre na moju otázku ohľadom app ....... Myslím si ze to napísal celkom vystizne .....


1. tento typ webu ak uz nieco riesit, tak mobilnu verziu webu - castokrat je to najrychlejsi sposob. ale mysliet si, ze nadsenci to urobia samostatne pre seba, to je naivne. a ak to nemoze urobit majitel, tak naco to rozoberat dalej najdi jeho, podebatujte a potom je iniciativa na nom.>2. mobilna appka sorry ludia, to je blaznovstvo o 2 levely vyssie - neodporucam ziadne nadsenecke projekty nad cudzim webom - stravite kopec casu a jedneho pekneho dna majitel zmeni struktury webu a ste nahrati. opat plati to, ze majitel webu je spravna osoba.Chapem, ze bezni uzivatelia si vybudovali vztah a chceli by aby "niekto" spravil pre ten web "nieco", ale v skutocnosti jediny "Sef" je majitel webu. Tam to zacina aj konci.Obecne rady su: ak som majitel webu a chcem podporit mobilnych pouzivatelov, tak ako prve premyslam nad mobilnou verziou. Tam sa potom rozhoduje, ci separovanu alebo postaci mobilna verzia CSS.Ak mam konkretny model podpory funkciami, ktore web nevie sprostredkovat, tak az potom uvazujem nad aplikaciou. A tam znova musim uvazovat pretoze urobit nativne appky pre jednu platformu je tazke. pre dve mimoriadne tazke, pre viac skoro neprekonatelne (pre nadsencov).ale v pripade ephoto.sk ani netusite kto je majitel a to je zle bez jeho postoja nema cenu riesit ani bodku za vetou. A bez tohoto by si kazdeho nadsenca len zbytocne natahoval.
 
alexei
2013-04-28 20:01:01+02
príspevok od: slacho
Super nápad len sa mi zdá ze kompetentný na tejto stránke tuto tému nechcú ani vidieť ani čítať a už vôbec nie sa vyjadrit co je dosť smutne na takúto myslím si ze dosť úspešnú stránku
Ja myslím, že i kompetentní majú právo na víkend
 
slacho
2013-04-28 20:06:51+02
.........no comment.....
 
and_rey
2013-04-28 20:13:56+02
príspevok od: slacho
Super nápad len sa mi zdá ze kompetentný na tejto stránke tuto tému nechcú ani vidieť ani čítať a už vôbec nie sa vyjadrit co je dosť smutne na takúto myslím si ze dosť úspešnú stránku
Ano, aj mne sa zda, ze hraju mrtveho chrobaka a cakaju ze tato tema nejako sama vyhnije Skoda, ze sa nevedia jasne vyjadrit. Velka skoda.
Staci sa pritom pozriet na app co ma nepriklad Flicker ci 500px... Ano ephoto.sk je trosku inde ako spominane, ale prečo nekracat s dobou a nebyt v niecom na spici.
 
and_rey
2013-04-28 20:18:01+02
príspevok od: alexei
Ja myslím, že i kompetentní majú právo na víkend
 
and_rey
2013-04-28 20:25:57+02
Netrep!
 
slacho
2013-04-28 20:34:52+02
Pravda ..... Lutujem ze ma vôbec niečo takéto napadlo a ze som na inom fóre otravoval ľudí
Už to nikdy neurobim!!!!!

Hnus a hanba!!!!
 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-04-28 21:04:56+02
príspevok od: slacho
aplikacia sa napise nainstaluje do telefonu a mobilna veryia stranky rozozna mobilne zariadenie a prisposobi tomu svoj vzhlad cize tam budu rovnako "karty" z temami apod. akurat nieje treba nic tvorit a pisat app ale dalsia vec je ci mi mal tento portal zaujem prisposobit svoju stranku aj mobilnej verzii
ale to je otazka na inych
Mame o to zaujem a urobime to. U nas je to momentalne aj otazka penazi a vytazenosti programatora. Pracujeme vsak na rieseni. Urcite vsak to chceme urobit.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-04-28 21:06:05+02
príspevok od: slacho
Super nápad len sa mi zdá ze kompetentný na tejto stránke tuto tému nechcú ani vidieť ani čítať a už vôbec nie sa vyjadrit co je dosť smutne na takúto myslím si ze dosť úspešnú stránku
Neviem akos te prisli k nazoru, ze to nechceme ani citat Prave naopak. Vsekty napady zbierame a diskutujeme o tom aj s vami.
 
slacho
2013-04-28 21:07:38+02
Super vďaka za odpoved..... Nepohravali ste sa s možnosťou požiadať nejakého sikovneho fanúšika co by to vedel urobiť za zlomok ceny?
To len tak na okraj....
 
rk.
2013-04-28 21:10:00+02
príspevok od: alexei
Ja myslím, že i kompetentní majú právo na víkend
Presne, nechapem tie minusky pod tvojim komentarom (jednu som si dovolil ti vynulovat ). Tipek zalozi vlakno v sobotu a ked v nedelu nema od redakcie odpoved, tak vraj uz automaticky nic nechcu a hraju mrtveho chrobaka ... zvlastne zmyslanie.

A ako som uz pisal do ineho vlakna, admin ma urcite analytics aby vedel posudit, ci sa im oplati riesit appku, alebo skor responsive web
 
slacho
2013-04-28 21:25:14+02
Keď sa tu robia take nekonecne analýzy stačilo napísať robí sa na tom a nie sledovať ako sa tu bavíme vlastne o ničom

Admin zamkni tému prosím .....
 
and_rey
2013-04-28 21:29:25+02
príspevok od: rk.
Presne, nechapem tie minusky pod tvojim komentarom (jednu som si dovolil ti vynulovat ). Tipek zalozi vlakno v sobotu a ked v nedelu nema od redakcie odpoved, tak vraj uz automaticky nic nechcu a hraju mrtveho chrobaka ... zvlastne zmyslanie.

A ako som uz pisal do ineho vlakna, admin ma urcite analytics aby vedel posudit, ci sa im oplati riesit appku, alebo skor responsive web
Samozrejme ze kazdy ma pravo na vikend, nikto ho nikomu neberie ...ale ak mam stranku s aktivnymi uzivatelmi, niekto by mal aspon obcas dozerat, to sa hadam zhodneme.
A k teme. Analytics nie je vsemocne - ak sa mi na stranku nepristupuje pohodlne z nejakeho mobilneho zariadenia, pripadne su niektore funkcie na mobilnom zariadeni nefunkcne, tak na takuto stranku z neho nepristupujem - a teda analytics to nezaznamena, co zas neznamena ze to uzivatelia nechcu.
Ale ako napisal admin, uvazuju o tom, pocuvaju svojich uzivatelov, citaju forum a teda uz sa mozeme len tesit
 
xmartankox
2013-04-28 21:38:09+02
príspevok od: slacho
Super vďaka za odpoved..... Nepohravali ste sa s možnosťou požiadať nejakého sikovneho fanúšika co by to vedel urobiť za zlomok ceny?
To len tak na okraj....
http://nakoduj.to/sk/
 
rk.
2013-04-28 21:44:53+02
príspevok od: and_rey
Samozrejme ze kazdy ma pravo na vikend, nikto ho nikomu neberie ...ale ak mam stranku s aktivnymi uzivatelmi, niekto by mal aspon obcas dozerat, to sa hadam zhodneme.
A k teme. Analytics nie je vsemocne - ak sa mi na stranku nepristupuje pohodlne z nejakeho mobilneho zariadenia, pripadne su niektore funkcie na mobilnom zariadeni nefunkcne, tak na takuto stranku z neho nepristupujem - a teda analytics to nezaznamena, co zas neznamena ze to uzivatelia nechcu.
Ale ako napisal admin, uvazuju o tom, pocuvaju svojich uzivatelov, citaju forum a teda uz sa mozeme len tesit
Jasne, ja len narazam na to, ze od admina by som ani neocakaval, ze cita forum pravidelne, toboz nie cez vikend. Kontrolu diskusii robi skor redakcia. Len som sa pozastavil nad spojenim "nemam odpoved hned teraz = su to ignoranti, co nechcu zlepsovat forum", to je vsetko. Pomaham spravovat niekolko webov a keby vsetci uvazovali takto, tak amen tma ... a pritom stacilo mozno napisat adminovi email s otazkou ci to robia a bolo by.

A k teme - ano, analytics nie su vsemocne, ale vedia toho dost napovedat, nielen cez bounce rate, lebo tam neberes do uvahy ten scenar, co popisujes, ale ked si poporovnavas reporty s advanced segmentami, tak si vies napr. porovnat pocty novych vs vracajucich sa navstevnikov na roznych zariadeniach a pod.

V kazdom pripade sa tesim na to, s cim pridu
 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-04-29 08:45:47+02
príspevok od: xmartankox
http://nakoduj.to/sk/
super, dakujeme. Posuniem to dalej.
 
inkubbus
2013-04-29 09:23:00+02
príspevok od: slacho
Super vďaka za odpoved..... Nepohravali ste sa s možnosťou požiadať nejakého sikovneho fanúšika co by to vedel urobiť za zlomok ceny?
To len tak na okraj....
Btw, preco za zlomok ceny? ....to zase potom bude niekto vyplakavat na nejakom fore ako sa kur.vi biznis. Teda to len tak na okraj

Inak nejaka appka by mohla byt fajn. Ved ked ju ma napriklad aj 500px, tak preco nie ephoto.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2013-04-29 09:29:10+02
App na iOS by bodla
 
lula
2013-04-29 09:59:06+02
app na IOS by bola fajn, ale treba si uvedomit moznosti lokalneho trhu, pocet uzivatelov iOS zariadeni, Android a naklady na vyvoj vs rentabilita. Priklanam sa viac na zaciatok k jednoduchej web verzii pre mobilne zariadenia, kde by boli vytiahnute tie top funkcie, ktore by boli pouzitelne i v mobilnom prostredi.
 
mato167
2013-04-29 10:28:32+02
ja som zacal nieco robit na styl https://play.google.com/store/apps/details?id=yor.app.gvc
len na prezeranie fotiek. ale ide to pomaly, zatial mam hotovy parser a najvacsi problem je urobit fajn UI.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()