Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Vyber z top24

CrazY_Red_FoX
2019-05-17 13:28:33+02
Zdravim. Rad by som sa dozvedel, na akom principe funguje vyber top24. Uz viac krat som si vsimol, ze sa do vyberu dostavaju aj fotky, ktore maju vyrazne menej lajkov ako ine fotky na kritike.

Nie je podla mna celkom idealne, ked sa v top24 objavia kludne aj 2-3 fotky s 2-5 lajkami, ale za poslednych 24hod je na kritike kludne aj 10+ fotiek s omnoho viac lajkami.

Vsimol som si, ze podobna tema bola na fore rozoberana v 2012, tak snad sa odvtedy nieco zmenilo.

Vdaka.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-05-17 13:59:44+02
Prekontroloval som to, nic take som tam nevidel. SKutocne su to fotky mladsie ako 24 hod.?
 
CrazY_Red_FoX
2019-05-17 14:24:02+02
príspevok od: Karol Srnec
Prekontroloval som to, nic take som tam nevidel. SKutocne su to fotky mladsie ako 24 hod.?
Urcite ano. napriklad aj v tomto momente je v top24 7 fotiek s 9-15 lajkami, a jedna s 18timi.

4 fotky z kritiky s 16-24 lajkmi nie su v top24: Zahľadený do svetla, Vrabec poľný, Ránom maľované, Passo Falzarego.

V nedavnej minulosti som si ale vsimol vacsi extrem popisany v mojom predoslom poste.


 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-05-17 15:43:30+02
príspevok od: CrazY_Red_FoX
Urcite ano. napriklad aj v tomto momente je v top24 7 fotiek s 9-15 lajkami, a jedna s 18timi.

4 fotky z kritiky s 16-24 lajkmi nie su v top24: Zahľadený do svetla, Vrabec poľný, Ránom maľované, Passo Falzarego.

V nedavnej minulosti som si ale vsimol vacsi extrem popisany v mojom predoslom poste.


Myslis tym na titulke, alebo vo filtrovanej galerii?
 
CrazY_Red_FoX
2019-05-17 16:05:29+02
príspevok od: Karol Srnec
Myslis tym na titulke, alebo vo filtrovanej galerii?
Na titulke
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-05-17 17:46:43+02
príspevok od: CrazY_Red_FoX
Na titulke
Pocet miest na titulke je obmedzeny a prehravaju sa tam TOP 24 fotky nahodne, cize nielen tie s uplne najvyssim poctom bodov.
 
CrazY_Red_FoX
2019-05-17 18:55:13+02
príspevok od: Karol Srnec
Pocet miest na titulke je obmedzeny a prehravaju sa tam TOP 24 fotky nahodne, cize nielen tie s uplne najvyssim poctom bodov.
Jasne, diky Karol
 
CrazY_Red_FoX
2019-05-21 11:14:29+02
Situacia prave teraz je na prilozenom obrazku. 5 fotiek so 4-6 hlasmi je vo vybere top24. Ked sa ale pozriem na fotky z kritiky, je tam minimalne 6 fotiek so 7-18 hlasmi za poslednych 24 hod, ktore vo vybere nie su a tiez sa nenachadzaju ani v galerii top24. Niekde bude asi chyba
 
blahoslav J B Art
2019-05-21 11:57:22+02
príspevok od: CrazY_Red_FoX
Situacia prave teraz je na prilozenom obrazku. 5 fotiek so 4-6 hlasmi je vo vybere top24. Ked sa ale pozriem na fotky z kritiky, je tam minimalne 6 fotiek so 7-18 hlasmi za poslednych 24 hod, ktore vo vybere nie su a tiez sa nenachadzaju ani v galerii top24. Niekde bude asi chyba
chyba bude asi v tvojom prijimaci ... ak sa to vola Vyber z top 24h ... tak asi nerozumies slovu 'vyber'
 
CrazY_Red_FoX
2019-05-21 12:38:30+02
príspevok od: blahoslav J B Art
chyba bude asi v tvojom prijimaci ... ak sa to vola Vyber z top 24h ... tak asi nerozumies slovu 'vyber'
Neviem preco treba byt hned taky osobny, to je taka typicka slovenska mentalita...

Ak sa sekcia vola Vyber z top 24h, tak tam mozno tych 5 fotiek so 4-6 hlasmi nema naraz co robit, ked je na kritike ovela viac fotiek s vyssim poctom hlasov. Preto sa sekcia vola TOP, nie ? Nie je to len Vyber 24.

A prave preto, ze mi algoritmus nie je jasny, som zalozil tuto temu.
 
fatality
2019-05-21 14:19:57+02
príspevok od: CrazY_Red_FoX
Neviem preco treba byt hned taky osobny, to je taka typicka slovenska mentalita...

Ak sa sekcia vola Vyber z top 24h, tak tam mozno tych 5 fotiek so 4-6 hlasmi nema naraz co robit, ked je na kritike ovela viac fotiek s vyssim poctom hlasov. Preto sa sekcia vola TOP, nie ? Nie je to len Vyber 24.

A prave preto, ze mi algoritmus nie je jasny, som zalozil tuto temu.
neviem preco sa nikto zodpovedny nevyjadri..cca takto to bolo popisane v minulosti:
vo vybere top 24 zacinaju rotovat fotky,ktore mali za poslednych 24 hod 10 a viac lajkov..
fotky s nizsim poctom hlasov sa tam vyskytnu len vtedy,ak algoritmus nema k dispozicii fotku vo vhodnom formate na vytvorenie mozaiky(napr chyba 1:1,16:9,4:3),ak ju ma,pouzije fotku z 10+ skupiny..
no..lenze upadok ephota je taky velky,ze algoritmus velmi casto krat nema vhodnu 10+ fotku a tak pouziva 10- fotky..najmarkantnejsie je to cez vikend,kedy tu je este menej fotiek,nez cez tyzden..
co nechapem,je ze aj pri takomto type algoritmu su mnohe fotky deformovane,ako keby chybali aj 10- fotky..
v tomto bol stary layout lepsi..na titulke boli len fotky s najvyssim poctom hlasov a nizsia navstevnost neohrozovala poradie a zobrazovane fotky..
ps.mala rada na zaver,ak chces fotku na titulke,vol netradicne formaty
 
blahoslav J B Art
2019-05-21 15:00:49+02
príspevok od: CrazY_Red_FoX
Neviem preco treba byt hned taky osobny, to je taka typicka slovenska mentalita...

Ak sa sekcia vola Vyber z top 24h, tak tam mozno tych 5 fotiek so 4-6 hlasmi nema naraz co robit, ked je na kritike ovela viac fotiek s vyssim poctom hlasov. Preto sa sekcia vola TOP, nie ? Nie je to len Vyber 24.

A prave preto, ze mi algoritmus nie je jasny, som zalozil tuto temu.
ty mas v galerii svoje najlepsie fotky, alebo vyber zo svojich fotiek?
 
blahoslav J B Art
2019-05-21 15:12:33+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ty mas v galerii svoje najlepsie fotky, alebo vyber zo svojich fotiek?
a ak chces mat vela lajkov, tak lajkuj vsetkym ich fotky ... to je slovenska mentalita, rodinkarstvo, uplacanie, znamosti
 
CrazY_Red_FoX
2019-05-21 15:22:26+02
príspevok od: blahoslav J B Art
a ak chces mat vela lajkov, tak lajkuj vsetkym ich fotky ... to je slovenska mentalita, rodinkarstvo, uplacanie, znamosti
Chapem, ze je vonka hnusne pocasie, tak to moze mat negativny vplyv na naladu ludi az su z toho celkom frustrovani. Prechadzka v lese zevraj pomaha, treba skusit. Ale k tvojim postom:

1.) To, ci mam v galerii len najlepsie fotky, alebo len vyber, je uplne nepodstatne pre tuto temu, ktora je o niecom inom.

2.) Nepotrebujem mat vela lajkov, nikde som to nespomenul. Tema je o inom.
 
blahoslav J B Art
2019-05-21 15:28:47+02
príspevok od: CrazY_Red_FoX
Chapem, ze je vonka hnusne pocasie, tak to moze mat negativny vplyv na naladu ludi az su z toho celkom frustrovani. Prechadzka v lese zevraj pomaha, treba skusit. Ale k tvojim postom:

1.) To, ci mam v galerii len najlepsie fotky, alebo len vyber, je uplne nepodstatne pre tuto temu, ktora je o niecom inom.

2.) Nepotrebujem mat vela lajkov, nikde som to nespomenul. Tema je o inom.
uz to napisal aj Karol, aj ja, ako to je s Vyberom z top 24h ... tak snad to pochopil uz naozaj kazdy
 
Jozep
2019-05-21 21:16:58+02
Blahoslav J B Art, v podstate keby si nenapísal nič prispel by si k diskusii viac (bola by prehľadnejšia), otázka bola položená slušne a od tých čo k tomu majú čo povedať došla aj slušná odpoveď.
Ja som sa napríklad tiež rád dozvedel o tom ako to funguje

howgh
 
blahoslav J B Art
2019-05-21 22:44:47+02
príspevok od: Jozep
Blahoslav J B Art, v podstate keby si nenapísal nič prispel by si k diskusii viac (bola by prehľadnejšia), otázka bola položená slušne a od tých čo k tomu majú čo povedať došla aj slušná odpoveď.
Ja som sa napríklad tiež rád dozvedel o tom ako to funguje

howgh
ak niekto da otazku, na ktoru dostane strucnu a jasnu odpoved od Karola a reaguje, ze je mu to jasne ... a o par dni zopakuje to iste ... tak sorijako, ale bud je crazy alebo nechapavy ... ale pripustam, ze su aj taki stredne pokrocili fotografi
 
seifi
2019-05-22 09:44:40+02
Blahoslav, ono je to v skutočnosti tak, ako to napísal fatality. Nech ephoto uvedie, koľko fotografií je v TOPkách, a koľko z nich sa na titulku "náhodne" vyberá. Myslel som, že v TOP sú najlepšie fotografie v daný moment (aktualizácia dajme tomu ráz za 15 či 30 minút. A počas dňa sa tam dostanú tie z viac bodmi a slabšie vypadnú. Ale my sme svedkovia toho, že na titulke svietia pol dňa fotografie aj s 2-3 či 6 bodmi a časť fotografií s vyšším počtom sa ukážu na 15 minút. A už sme to tu omieľali x-krát a je to stále rovnako. Mňa to nemrzí, pretože viem, že sme stále v B-verzii .
 
blahoslav J B Art
2019-05-22 11:18:43+02
príspevok od: seifi
Blahoslav, ono je to v skutočnosti tak, ako to napísal fatality. Nech ephoto uvedie, koľko fotografií je v TOPkách, a koľko z nich sa na titulku "náhodne" vyberá. Myslel som, že v TOP sú najlepšie fotografie v daný moment (aktualizácia dajme tomu ráz za 15 či 30 minút. A počas dňa sa tam dostanú tie z viac bodmi a slabšie vypadnú. Ale my sme svedkovia toho, že na titulke svietia pol dňa fotografie aj s 2-3 či 6 bodmi a časť fotografií s vyšším počtom sa ukážu na 15 minút. A už sme to tu omieľali x-krát a je to stále rovnako. Mňa to nemrzí, pretože viem, že sme stále v B-verzii .
ja viem, ako to funguje ... a zalezi v prvom rade na clenoch ephota, ako to bude vyzerat na titulke ... kazdy, ktoremu sa to nepaci, moze k zmene prispiet tak, ze sem bude davat viac lepsich fotiek a zodpovedne hodnotit, nie oplacat lajky ... aj ked v sucasnosti ludia frcia viac na inych platformach, typu IG

pred par rokmi to tu bolo tak, ze na titulke svietili fotky v poradi s najvyssim poctom bodov za 24 hodin ... a tiez sa to nehybalo ... boli vyraznejsi autori, viac lepsich fotiek a tiez sa oplacali lajky ... a tiez sa to nepacilo ludom, ktorych fotky sa na titulku nedostali

na inom slovenskom fotowebe okrem fotky s najvyssim skore dalsie fotky na titulku vybera niekto z redakcie ... a tiez sa to nie vsetkym paci ... vsetkym fotografom proste nevyhovies ... ani ziaden spravodlivy model neexistuje ...

netreba sutazit ci frflat ... fotografiou sa treba bavit ... a tiez pisanim do diskusii v aktualnych temach
 
seifi
2019-05-22 12:07:26+02
mimo tému - neviem prečo ale pár dni mi nebeží tlačítko "reagovať" a nevidím ani kto dal palec ? takže reagujem pod príspevkom ...
Blahoslav, súhlasím s tebou, ako by to mohlo byť; ale ide o to, ako to beží dnes tu na ephoto ... proste CRF krúti hlavou nad tým, že topky sú kdesi vzadu v šuplíku a na titulke sú menej hodnotené fotografie; nemám s tým problémy, len by potom bolo dať názov nie TOP24 a jednoducho ČO VYBRAL AUTOMAT; otázky by CRF nemal potom žiadne ... buduj vlasť, posilníš mier
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()