Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Ma význam kritizovat fotografie?

Fuser
Fuser 2022-05-13 10:39:43+02
V casti "Fotografie na kritiku" - ma vobec vyznam nieco pisat?
Podla mna NEMA.

Dovod: Ak som niekomu napisal nieco kriticke, tak tu fotku zmazal. Preco asi: aby sa o jeho fotkach nepisalo skarede, nestoji si za tou fotkou, ma strach ...???

Stava sa to casto, ale nikdy kritika nebola "urazliva", skor som sa pytal "nebolo by to lepse takto..."
Naco mam stracat svoj cas niekomu v dobrom hodnit fotky ked to hned zmaze a nik iny sa uz nic nedozvie. Mozno mam ja zly pohlad na vec ale autor mi to uz nepovie...

Ano niekto bude pisat, ze nemam pravo hodnit, ked ziadnu fotku tu nemam ale potom nerobte hodnotenia ani VY ked Vam v restauracii nechuti jedlo lebo nieste kuchari.
Nedavaj fotky na kritiku ked sa bojis ....

Riesenim by bolo blokovat mazanie aspon na 30dni ... ale totu nehrozi...
 
tyto
2022-06-15 08:34:11+02
príspevok od: lacikamo
Som rád, že si doplnil svoj zámer ďalšími fotografiami chalanov. Umožnili mi rozanalyzovať nielen to, čo píšeš, ale aj to na pozadí toho textu - čo potvrdzujú snímky chalanov. Takže napíšem, čo mi preblesklo hlavou, keď som sa na snímky zapozeral...

TEN ČLOVEK to nemože myslieť vážne !!? WTF?

Tie prvé tri boli aspoň snahou alebo predstieraním niečoho pre diváka či kritika. Ale chalani - odchádzajúci od auta, či pomaly prechádzajúci na motorke sú rukavicou hodenou tým, čo dávajú názvy svojim fotografiám a) podľa objektov (Katka, Vierka, Eva)
b) podľa nálad, ktoré tam nie sú, ale autor ich tam chce mať (dreamer)
c) podľa krutého popisu reálu (čo je tvoj prípad)

- na tých fotkách nie je nič viac, ak by boli čierne a takto ich popíšeš - nepotrebujem obraz. Nie je to ani snaha o street, žiadny kontext, suvislosti ani medzi aktéri/predmetmi ani dejový.

Takže som sa sám seba opýtal : " Robí si srandu?"
A tiež som si aj odpovedal (gramatické chyby v texte -okaté- nevidím), takže z nevedomej hlúposti to nebude - odpovedal : " Áno, je to možné, že si proste robí prdel! "
Andrej.S - robíš si srandu? Tie fotky nie sú ničím zaujímavé a zmysel robiť ich nemá - odpočítaj si zo životnosti cyklov závierky toľko, koľko si venoval týmto snímkov a čas zo života, ktorý si venoval písaniu tohoto postu. Ak to myslíš vážne so street fotografiou, N 70-300 veľmi nevyužiješ. Choď do ulíc a najprv sa dívaj, nie každý pohyb je DEJ. A postprocessing si odlož na neskôr, až to bude stáť za ten čas. Čo presne si na tých "cvakoch" postprocesoval?
...myslim, ze toto je presne ta kritika co zacinajuceho fotografa skor odradi (tiez som sa s tym stretol). Netreba zabudat na to ze kazdy nejak zacinal.

Ja by som len poradil...
studuj, fot, sleduj fotky co sa ti pacia a porozmyslaj nad tym preco sa ti pacia a fot a skusaj...vzdy ma zmysel fotit ked ta to bavi.
 
Marcel Rebro
2022-06-15 13:55:08+02
príspevok od: arpi
Len som sa snazil pouzivat slovnik ktoremu maestro rozumie
Opatrne Arpi, opatrne. Stiahne ťa postupne na svoju úroveň (dno žumpy) a tam ťa prevalcuje skúsenosťami.
 
Marcel Rebro
2022-06-15 14:18:12+02
príspevok od: tyto
...myslim, ze toto je presne ta kritika co zacinajuceho fotografa skor odradi (tiez som sa s tym stretol). Netreba zabudat na to ze kazdy nejak zacinal.

Ja by som len poradil...
studuj, fot, sleduj fotky co sa ti pacia a porozmyslaj nad tym preco sa ti pacia a fot a skusaj...vzdy ma zmysel fotit ked ta to bavi.
"Má po potenciál ..." sa zvykne hovoriť
 
gytheio
2022-06-15 14:22:47+02
príspevok od: Marcel Rebro
Opatrne Arpi, opatrne. Stiahne ťa postupne na svoju úroveň (dno žumpy) a tam ťa prevalcuje skúsenosťami.
Tak v tomto som si urcite isty, tam kde sa nachadzas ty ja urcite nespadnem.
Inac cudujwm sa ti, co ta vedie k tomu aby si zivil tieto agresivne debaty, co mas v hlave ked si myslis, ze ti to pomoze a ked nevies, ze ti to poriadne uskodi.
 
seifi
2022-06-15 14:58:51+02
príspevok od: tyto
...myslim, ze toto je presne ta kritika co zacinajuceho fotografa skor odradi (tiez som sa s tym stretol). Netreba zabudat na to ze kazdy nejak zacinal.

Ja by som len poradil...
studuj, fot, sleduj fotky co sa ti pacia a porozmyslaj nad tym preco sa ti pacia a fot a skusaj...vzdy ma zmysel fotit ked ta to bavi.
Ak ho to odradí, tak je málo zanietený. Ak sa na niektorom ďalšom hobby zastaví, tak to bude to pravé orechové. Možno sa chlap má stať cyklistom či kúzelníkom. A možno bude fotiť, len zatiaľ nebude vystavovať. V zamestnaní nenatrafí na ľudí, ktorí mu odpustia slabé vzdelanie či málo talentu pre výkon funkcie. Ten pozitívny prístup sa nám vypomstí, mám taký dojem. A na ephoto, vidíš to tu, je samý lajk. Ľudia nepíšu, nie že by nemali názor, ale z bojazlivosti čo nabudúce nájdu napísané pod svojou fotografiou. Pred pár dňami tu jeden nadával aj nariekal u jedného autora, že on mu fotky lajkuje, a druhý mu nedáva žiaden lajk. No neporazilo by ťa z toho ?
 
lacikamo
2022-06-15 15:16:44+02
Prosím - tomu môjmu komentáru k "chalanom" niečo predchádzalo. Až pri "chalanoch" som "zbystrel" a opýtal sa sám seba, či si Andrej.S nerobí srandu. A toho pocitu som sa nemohol zbaviť.. Preto som ho upozornil, že ak chce vážne odpovede, musia byť aj otázky myslené vážne.
Ale pozorujem tu podobné, až útlocitné jednanie - nie zo strany autorov, kritizovaných. Skôr iní majú pocit, že treba za niekoho bojovať, obhajovať jeho chyby autorským zámerom. Namiesto toho, aby napísali, čo sa im na tom kritickom texte nezdá, kde sa mýlim alebo je niečo nesprávne - a dokázali si svoj postoj vyargumentovať, najspokojnejší su so svojim "páčikom"..
Tu som si dovolil o5 kritiku u Jozef67
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/678536/dreamer/?s=critics
a napíšte mi, v čom sa mýlim. To, že sa odmietate dívať kriticky na snímky a skutočne autorovi aspoň naznačiť, čo si môže vylepšiť nabudúce - budete ho nechávať tápať v nevedomosti.
A tu u A.Gabor
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/678532/nina/?s=critics
Dívam sa čisto na technickú stránku prevedenia, nevytýkam umelecké zámery ani zjavný úmysel - ale prvky v obraze, ktoré sa dajú vyhodnotiť ako nezvládnuté, alebo zjavné chyby. TO, myslím si autorovi a každému - pomôže viac ako len " páči "
 
JohnNewton
2022-06-16 13:44:10+02
príspevok od: blahoslav J B Art
''velki'' ludia maju velke sexualne uchylky
https://www.youtube.com/watch?v=Wec_xXiOwLM
Jáj, toto poznám, mladá mi to už spravila (minimaltezáčka v posteli), teda nie že by som to chcel..... 😂Šteňa drzé.... 😁
 
tyto
2022-06-17 08:11:02+02
príspevok od: seifi
Ak ho to odradí, tak je málo zanietený. Ak sa na niektorom ďalšom hobby zastaví, tak to bude to pravé orechové. Možno sa chlap má stať cyklistom či kúzelníkom. A možno bude fotiť, len zatiaľ nebude vystavovať. V zamestnaní nenatrafí na ľudí, ktorí mu odpustia slabé vzdelanie či málo talentu pre výkon funkcie. Ten pozitívny prístup sa nám vypomstí, mám taký dojem. A na ephoto, vidíš to tu, je samý lajk. Ľudia nepíšu, nie že by nemali názor, ale z bojazlivosti čo nabudúce nájdu napísané pod svojou fotografiou. Pred pár dňami tu jeden nadával aj nariekal u jedného autora, že on mu fotky lajkuje, a druhý mu nedáva žiaden lajk. No neporazilo by ťa z toho ?
kritika nema cloveka odsudit, ale ma mu pomoct. Napriklad by som sa zdrzal vykoku
...ten clovek te nemoze mysliet vazne...
lenze on to mysli vazne a netusi co je na tych fokach zle, lebo zacal s fotografovanim a nevie na co sa zamerat.
Suhlasim s tym ze tie fotky nemaju nejaku vypovednu hodnotu, preto stacila rada na dostudovanie fotografie ako zanru, kompozicie a ovladania fotoaparatu.
pripadne podhodit nejake odkazy na clanky...
 
lacikamo
2022-06-24 10:51:35+02
príspevok od: tyto
kritika nema cloveka odsudit, ale ma mu pomoct. Napriklad by som sa zdrzal vykoku
...ten clovek te nemoze mysliet vazne...
lenze on to mysli vazne a netusi co je na tych fokach zle, lebo zacal s fotografovanim a nevie na co sa zamerat.
Suhlasim s tym ze tie fotky nemaju nejaku vypovednu hodnotu, preto stacila rada na dostudovanie fotografie ako zanru, kompozicie a ovladania fotoaparatu.
pripadne podhodit nejake odkazy na clanky...
Dopadlo to zaujímavo a oba konce sú otvorené.
Andrej.S už tu fotokútik nemá - takže odradil ho môj výrok alebo to nemyslel až tak vážne?
"Ups, chybná to linka, alebo uživateľ taký u nás nemá fotokútik vytvorený"
Zostali tu však fotky "chalanov" a tak si stále každý môže urobiť aspoň čiastočnú predstavu - či to nebol proste iba veselý človek, čo rád špásuje.
 
B.C.
2022-08-18 12:22:01+02
Neoplatí, teraz neviem kde je tá téma ephoto pripomienky ale dávam tak 10 Fotiek a ani nič menej a ani si neprdne ked nepridá pretože sa tu množia stupidné komentáre a dole like, správy od kadejakých pošukov.
 
Strana 8 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()