Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Hlada sa model/modelka

tadzesi
2012-06-15 09:38:26+02
Fotochtive manzelky / priatelky / zname / zname znamich nafotene, mate si chut nieco nove skusit nafotit a nemate koho. Kde najst fotochtivu zaujimavu tvar ktora je z okolia? Zaujimavu tvar mysli naozaj zrucnu modelku od ktorej sa aj fotograf nieco nauci, popripade obaja budu mat osoh zo spolocnej spoluprace.

Je tu predpoklad ze fotograf ma okolo 30+ rokov a nema dosah na fotogenicke tvare na strednych skolach, popripade VS. Kde najst zaujemcov?

Mozno ephoto.sk by mohlo pridat novu kategoriu model/modelka.
 
bobo222
2012-06-15 09:46:13+02
Naozaj zručná modelka, čo niečo vie, sa objednáva cez agentúru a je platená od hodiny....
 
tadzesi
2012-06-15 10:03:07+02
príspevok od: bobo222
Naozaj zručná modelka, čo niečo vie, sa objednáva cez agentúru a je platená od hodiny....
Mudro vravis, az mi to je divnô ... Ano, takato denna sranda ta bude stat tak 150+ EUR na den + vylohy ako saty, licenie, cestovne, strava atd. Netvrdim sa ze nieco nezaplati, ale spravit si privatny fotoworkshop v cene 300+ EUR? A jeden workshop este z nikoho majstra nespravil.
 
bobo222
2012-06-15 10:25:08+02
A preto keď sa učíš je dobrý workshop na nezaplatenie. Modelky vedia čo a ako a technika a lektori k dispozícii. Stojí to za to.
 
Juraj Lacko
2012-06-15 10:54:07+02
príspevok od: tadzesi
Fotochtive manzelky / priatelky / zname / zname znamich nafotene, mate si chut nieco nove skusit nafotit a nemate koho. Kde najst fotochtivu zaujimavu tvar ktora je z okolia? Zaujimavu tvar mysli naozaj zrucnu modelku od ktorej sa aj fotograf nieco nauci, popripade obaja budu mat osoh zo spolocnej spoluprace.

Je tu predpoklad ze fotograf ma okolo 30+ rokov a nema dosah na fotogenicke tvare na strednych skolach, popripade VS. Kde najst zaujemcov?

Mozno ephoto.sk by mohlo pridat novu kategoriu model/modelka.
Stary dobry facebook alebo azet posluzi. pripadne si podajte inzerat v lokanych novinach a za odmenu dajte modelkam vytlacene fotografie.. niekto sa urcite najde. Staci ked sa vam par ludi ozve a potom si uz oni medzisebou povedia a budu sa same hlasit.
 
Marek Janicko
2012-06-15 11:02:46+02
Ja si robim onedlho privatny foto workshop v jednom kastieli na vychode, 3x modelka, 4x saty, vizazistka, kadernicka, asistent, kameraman, 2x auto, kytice, kvety, sperky + kopec dalsieho a vobec to nieje 300 eur. Odhadujem to tak na 200-250 eur. Konecnu sumu budem vediet, az ked bude auto doma zaparkovane a vybava vylozena.

K takemu niecomu ti ziadne zoznam nepomoze, treba len velmi chciet a ist i cez vlastnu mrtvolu. No musis byt vyrovnana osoba, verit si a ist si za svojim cielom i vtedy, ked ti budu niektory hovorit, ze to je blaznovstvo, to nieje dobre, zbytocne vydaje, ...

Potom chcem spisat i clanok a hodit ho tu na ephoto, ako inspiraciu. Su to uz strasne tragikomicke prihody a uz sa sam chytam za hlavu.
 
bobo222
2012-06-15 11:07:23+02
Inak kdesi na nete bola aj akási databáza (inzercia) modelov a modeliek. Boli tam aj ceny, uvádzali skúsenosti alebo nie, lokalitu.
Bolo to už dávno, už som dlho takéto niečo neriešil, skúsim popátrať na nete.
 
tadzesi
2012-06-15 11:09:43+02
príspevok od: bobo222
A preto keď sa učíš je dobrý workshop na nezaplatenie. Modelky vedia čo a ako a technika a lektori k dispozícii. Stojí to za to.
Asi sa nerozumieme. Ak si uplna lama co ma D3100 a 18-105 v ruke tak worksop je na nezaplatenie. Ale ak mas aj nejaku tu skusenost + foto HW a chces si daco vyskusat? Nezabudaj ze nie kazdy zije v hlavnej slovenskej centralnej dedine ktora je pre zopar ludi na opacnom konci nasej republiky.

Simptom 1-3 modelov sledujem u viacerych fotografov v ich galeriach. Fotia 1-3 baby dookola, az ich to prestane bavit.
 
Photograph33
2012-06-15 11:11:25+02
príspevok od: Marek Janicko
Ja si robim onedlho privatny foto workshop v jednom kastieli na vychode, 3x modelka, 4x saty, vizazistka, kadernicka, asistent, kameraman, 2x auto, kytice, kvety, sperky + kopec dalsieho a vobec to nieje 300 eur. Odhadujem to tak na 200-250 eur. Konecnu sumu budem vediet, az ked bude auto doma zaparkovane a vybava vylozena.

K takemu niecomu ti ziadne zoznam nepomoze, treba len velmi chciet a ist i cez vlastnu mrtvolu. No musis byt vyrovnana osoba, verit si a ist si za svojim cielom i vtedy, ked ti budu niektory hovorit, ze to je blaznovstvo, to nieje dobre, zbytocne vydaje, ...

Potom chcem spisat i clanok a hodit ho tu na ephoto, ako inspiraciu. Su to uz strasne tragikomicke prihody a uz sa sam chytam za hlavu.
aky worshop pripravujes?
 
tadzesi
2012-06-15 11:38:15+02
príspevok od: Marek Janicko
Ja si robim onedlho privatny foto workshop v jednom kastieli na vychode, 3x modelka, 4x saty, vizazistka, kadernicka, asistent, kameraman, 2x auto, kytice, kvety, sperky + kopec dalsieho a vobec to nieje 300 eur. Odhadujem to tak na 200-250 eur. Konecnu sumu budem vediet, az ked bude auto doma zaparkovane a vybava vylozena.

K takemu niecomu ti ziadne zoznam nepomoze, treba len velmi chciet a ist i cez vlastnu mrtvolu. No musis byt vyrovnana osoba, verit si a ist si za svojim cielom i vtedy, ked ti budu niektory hovorit, ze to je blaznovstvo, to nieje dobre, zbytocne vydaje, ...

Potom chcem spisat i clanok a hodit ho tu na ephoto, ako inspiraciu. Su to uz strasne tragikomicke prihody a uz sa sam chytam za hlavu.
Modelka na den = 150 EUR cez agenturu. A to som asi natrafil aj na lacnu. Pozicanie 4x svadobnych siat nieje tiez lacna zalezitost, kytice atd. deto. Jedlo, preprava, nejake ta voda... ako si sa dostal na 250EUR pri 7 ludoch a 2x autach?

 
Marek Janicko
2012-06-15 11:42:06+02
príspevok od: Photograph33
aky worshop pripravujes?
S cielom zurocit vsetky svoje skusenosti v jeden den a zistit svoje moznosti pre stanovenie dalsich cielov. Je to tak povediac velky foto trening z ktoreho budu fotky pre rozsirenie portfolia a promo video, male si robim 2-3x do tyzdna s kockami. Organizovanie niecoho takeho je prilis silna motivacia aby vysledok bol moj vrchol co dokazem v danom obdobi.
 
Marek Janicko
2012-06-15 11:56:38+02
príspevok od: tadzesi
Modelka na den = 150 EUR cez agenturu. A to som asi natrafil aj na lacnu. Pozicanie 4x svadobnych siat nieje tiez lacna zalezitost, kytice atd. deto. Jedlo, preprava, nejake ta voda... ako si sa dostal na 250EUR pri 7 ludoch a 2x autach?

Alchymiou Treba vsetko spravne namiesat a potom to ide. Dam o tom neskor fotoreport nech zbytocne nekecam blbosti o vyslednej sume. Cele sa to bude odohravat uz buduci mesiac. Skorsie terminy boli problemove.

Inac z bohateho kraja si - modelka 150 eur na den. Bezna taxa co mi rozpraval profik co foti pre modne casopisy je cca 8-10 eur hodina. To mas cca 80 eur pre modelku na 10 hodin, 56 eur pre agenturu a 34eur je dan pre stat. Takze asi takto sa ti navysuju naklady ked touto cestou rozmyslas. Ja mam pre svoj projekt 1 modelku a 2 bezne dievcata. Jedna je aby mi nieco predviedla i zo zakulisia modelingu (inac kamoska, takze ziaden poplatok) a 2 kocky niesu vobec ostrielane vo foteni a maju ciel stazit mi fotenie aby simulovali nevesty s ktorymi sa stretavam a su na tom tak, ze chcu fotky prvotriednej kvality.
 
dynnamic
2012-06-15 12:05:41+02
príspevok od: tadzesi
Asi sa nerozumieme. Ak si uplna lama co ma D3100 a 18-105 v ruke tak worksop je na nezaplatenie. Ale ak mas aj nejaku tu skusenost + foto HW a chces si daco vyskusat? Nezabudaj ze nie kazdy zije v hlavnej slovenskej centralnej dedine ktora je pre zopar ludi na opacnom konci nasej republiky.

Simptom 1-3 modelov sledujem u viacerych fotografov v ich galeriach. Fotia 1-3 baby dookola, az ich to prestane bavit.
Musím s tebou úplne súhlasiť
 
jojooff
2012-06-15 12:26:26+02
Prave som sa docital ze kto ma D3100 a 18-105 v ruke je uplna lama . prepana jana. To sa ten svet ale dopracoval do zaujimavych parametrov.
Na com ste pan tadzesi fotil pred 10 rokmi ? ake parametre mal vas digitalny aparat ? Mozno ste mal hrdo na krku F-5 . ale to tiez este nie je zaruka ze vysledok bol megatuttibrutal namakany.
Ja len chcem malinko chranit nas co fotia pre radost.
A modeliek je aj tak dost..Aby som sa vratil k p;vodnej teme Len to chce trosku pohnut pantom na tvari
 
calven
2012-06-15 12:36:03+02
príspevok od: jojooff
Prave som sa docital ze kto ma D3100 a 18-105 v ruke je uplna lama . prepana jana. To sa ten svet ale dopracoval do zaujimavych parametrov.
Na com ste pan tadzesi fotil pred 10 rokmi ? ake parametre mal vas digitalny aparat ? Mozno ste mal hrdo na krku F-5 . ale to tiez este nie je zaruka ze vysledok bol megatuttibrutal namakany.
Ja len chcem malinko chranit nas co fotia pre radost.
A modeliek je aj tak dost..Aby som sa vratil k p;vodnej teme Len to chce trosku pohnut pantom na tvari
Tu ide len o to, že každý kto si kúpil zrkadlofku so seťákom sa hneď cíti byť fotograf. Ideálne PÁN FOTOGRAF. Takže hneď šup za alebo pred meno "photography" lebo má milión like-ov na FB. Tam tento svet speje...
 
xmartankox
2012-06-15 12:37:40+02
príspevok od: bobo222
Inak kdesi na nete bola aj akási databáza (inzercia) modelov a modeliek. Boli tam aj ceny, uvádzali skúsenosti alebo nie, lokalitu.
Bolo to už dávno, už som dlho takéto niečo neriešil, skúsim popátrať na nete.
www.fotopatracka.cz
 
jojooff
2012-06-15 12:39:55+02
Tak to ano toto je asi naozaj obraz dnesnej doby. Este ze nie som na FB. Ale to s tymi zakladnymi objektivmi je bohuzial pravda.
 
Photograph33
2012-06-15 12:51:53+02
príspevok od: jojooff
Tak to ano toto je asi naozaj obraz dnesnej doby. Este ze nie som na FB. Ale to s tymi zakladnymi objektivmi je bohuzial pravda.
vidis...ja som na FB, a pise mi tam neskutocne vela slecien , som amater a nehambim sa za to.....fotim preto ze to milujem, je to droga , ktora sa neda liecit.....s tym setakom je to pravda, poznam baby, ktore si kupili D3100 a hned zacali fotit, cize automatika a bac fotime, nic by na to nebolo, kebyze za fotenie neberu 30 eu, ked som videl tie foto tak hodnota, tych cvakov, bola nie plus ale minus eu, pisal som slecne ze ako to upravuje, a no odpisala ze ma PS5 a ze je super, a ze najradsej sa v nom hra s kontrastom, no to je jedine co v nom vedela urobit.....ked som jej pisal ze ci sa nehambi za tie nepodarky pytat peniaze, napisala ze babam to staci, a ze fotak bol drahy, tak si nan musi zarobit, a samozrejme cez celu foto krasne farebny podpis, PHOTOGRAPHY........
 
tadzesi
2012-06-15 12:52:01+02
príspevok od: jojooff
Prave som sa docital ze kto ma D3100 a 18-105 v ruke je uplna lama . prepana jana. To sa ten svet ale dopracoval do zaujimavych parametrov.
Na com ste pan tadzesi fotil pred 10 rokmi ? ake parametre mal vas digitalny aparat ? Mozno ste mal hrdo na krku F-5 . ale to tiez este nie je zaruka ze vysledok bol megatuttibrutal namakany.
Ja len chcem malinko chranit nas co fotia pre radost.
A modeliek je aj tak dost..Aby som sa vratil k p;vodnej teme Len to chce trosku pohnut pantom na tvari
Myslienka nebola dehonestovat ludi s D3100 + 18-105. Predpoklad je ten, ze tento druh fotoaparatu si kupuje foto zaciatocnik co este nevie kam pojde. Ak uz ma niekto F5 a hoci aj prechadza na digital, tak si nekupi uplnu low triedu digi fotoaparatu. Opat predpoklad.

A modeliek vobec nieje dost. Ak ma niekto gule obhanat cudzie dievcata po FB lebo sa mu zdaju fotogernicke, tak prosim. Snaha je aby cas straveny fotenim a postprodukciou posunul skusenosti dopredu. Vytiahnutie dievcata bez skusenosti z FB prinasa trapenie sa a opak pozadovaneho chceneho vysledku = 2x moja skusenost.
 
Photograph33
2012-06-15 12:58:57+02
príspevok od: tadzesi
Myslienka nebola dehonestovat ludi s D3100 + 18-105. Predpoklad je ten, ze tento druh fotoaparatu si kupuje foto zaciatocnik co este nevie kam pojde. Ak uz ma niekto F5 a hoci aj prechadza na digital, tak si nekupi uplnu low triedu digi fotoaparatu. Opat predpoklad.

A modeliek vobec nieje dost. Ak ma niekto gule obhanat cudzie dievcata po FB lebo sa mu zdaju fotogernicke, tak prosim. Snaha je aby cas straveny fotenim a postprodukciou posunul skusenosti dopredu. Vytiahnutie dievcata bez skusenosti z FB prinasa trapenie sa a opak pozadovaneho chceneho vysledku = 2x moja skusenost.
modeliek je skutocne dost.....urobis si meno a budu ti pisat same, to mi ver......ja osobne nestiham, a to mam slecny z celeho sk.........
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()