Hore
Fórum » Právna poradňa
 

svadba - dohoda o vykonaní práce

FOSGATE
FOSGATE 2012-08-03 10:21:26+02
Ahojte.
Tak troška obsiahlejšia otázka...
Kamrátka má svatbu a prosila ma aby som jej ju nafotil (nejake predsvadobne foto, príprava, obrad, hostina) a troska upravil fotky. Nemám s tým problém, tak som súhlasil. Povedal som jej že zato nič nechcem, stačí keď sa mi postará o jedlo, pitie v ten deň (zdôrazňujem že to je dobrá kamarátka, a preto som nič nechcel). Ona však trvá na tom, že mi zaplatí, že sa nejak dohodneme.
No keďže som za peniaze oficiálne ešte nefotil (fotil som nejaké predajne v nákupných centrách a autá pre jednu autopožičovňu, ale to som dostal "cash" do ruky a už som to ďalej neriešil, žiadna dohoda, žiadne papiere nič).
No a otázka znie, akú dohodu alebo zmluvu alebo čo by som si mal pripraviť (ak by som ju chcel použiť). Je niekde nejaká predloha? Predpokladám, že by to bolo iba ako "Dohoda o vykonaní práce" ako som sa dočítal tu na fóre. Pýtam sa aj preto, lebo už sa ma pýtal ďalší človek z mojho okolia, či by som aj jemu nefotil. Nemám nejak v pláne živiť sa touto činnosťou, ale zaske keď už, tak nech to mám aspoň podložené nejak..

OK OK, tejto kamoške to môžem spraviť aj bez "dokladu" ale ak by som to fotil aj niekomu inému, chcel by som mať aspoň niečo.

Ďakujem za každý názor
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-08-03 14:51:49+02
príspevok od: FOSGATE
Ahojte.
Tak troška obsiahlejšia otázka...
Kamrátka má svatbu a prosila ma aby som jej ju nafotil (nejake predsvadobne foto, príprava, obrad, hostina) a troska upravil fotky. Nemám s tým problém, tak som súhlasil. Povedal som jej že zato nič nechcem, stačí keď sa mi postará o jedlo, pitie v ten deň (zdôrazňujem že to je dobrá kamarátka, a preto som nič nechcel). Ona však trvá na tom, že mi zaplatí, že sa nejak dohodneme.
No keďže som za peniaze oficiálne ešte nefotil (fotil som nejaké predajne v nákupných centrách a autá pre jednu autopožičovňu, ale to som dostal "cash" do ruky a už som to ďalej neriešil, žiadna dohoda, žiadne papiere nič).
No a otázka znie, akú dohodu alebo zmluvu alebo čo by som si mal pripraviť (ak by som ju chcel použiť). Je niekde nejaká predloha? Predpokladám, že by to bolo iba ako "Dohoda o vykonaní práce" ako som sa dočítal tu na fóre. Pýtam sa aj preto, lebo už sa ma pýtal ďalší človek z mojho okolia, či by som aj jemu nefotil. Nemám nejak v pláne živiť sa touto činnosťou, ale zaske keď už, tak nech to mám aspoň podložené nejak..

OK OK, tejto kamoške to môžem spraviť aj bez "dokladu" ale ak by som to fotil aj niekomu inému, chcel by som mať aspoň niečo.

Ďakujem za každý názor
so zmluvou by mal prísť klient ak ju chce,
ja zmluvu riešim len ak ide o licenčnú zmluvu. alebo potrebujem modelku na dohodu o vykonaní práce ale to sú iné prípady, za X rokov čo fotím svadby som zmluvu s mladými podpísal 2x. Teraz to riešim už len zhrnutím balíčka do mailu klient povie ano - teda akoby zmluva a už len faktura ako dan. doklad.
 
FOSGATE
2012-08-03 14:55:27+02
velecky dakujem. Tak to je mi jasne. Pokial nebudem natom tak aby ma fotenie "uživilo" tak ani neuvažujem o inom. Okrem toho som zamestnanec firmy na TPP, takže. A s tým ani len nerátam. Skôr ma zaujímalo iba to že ak príležitostne niečo pofotím za peňiaze, tak či mám riešiť nejaké dokumenty alebo nie. No podľa ohlasov to vyzerá tak, že vyprdnúť sa nato, zobrať peniaze v hotovosti a dovi. Samozrejme po odvedení práce tak ako sa patrí
 
Peterke
2017-10-09 22:08:50+02
Dobrý večer, našiel som túto tému čo sa týka svadby. V skratke povedané idem sa ženiť a potreboval by som dobrého fotografa. S mojou snúbenicou sme sa dohodli tak, že chceme len fotky. Majú pre nás väčší význam ako video. Preto som sa rozhodol napísať na toto fórum. Ak by mal niekto záujem tak ma prosím kontaktujte na: r.peterke@gmail.com

Keď sa niekto ozve na mail tak si vymeníme tel. čísla a budeme komunikovať telefonicky.
 
z80
2017-10-10 12:26:45+02
príspevok od: Peterke
Dobrý večer, našiel som túto tému čo sa týka svadby. V skratke povedané idem sa ženiť a potreboval by som dobrého fotografa. S mojou snúbenicou sme sa dohodli tak, že chceme len fotky. Majú pre nás väčší význam ako video. Preto som sa rozhodol napísať na toto fórum. Ak by mal niekto záujem tak ma prosím kontaktujte na: r.peterke@gmail.com

Keď sa niekto ozve na mail tak si vymeníme tel. čísla a budeme komunikovať telefonicky.
Dám ti najlepšiu radu do života. Nežen sa.

 
WildSammy
2017-10-10 12:31:43+02
príspevok od: z80
Dám ti najlepšiu radu do života. Nežen sa.

zrejme si este nestretol tu pravu vztah by nemal byt staticky
 
z80
2017-10-10 13:03:34+02
príspevok od: WildSammy
zrejme si este nestretol tu pravu vztah by nemal byt staticky
Tak, tak, vztah nema byt staticky a preto treba dynamicky v pravidelnych intervaloch obmienat partnerky
 
Peterke
2017-10-11 00:14:25+02
Ja si mojou veľmi dobre rozumiem a sme spolu už nejaký ten pátek jak sa hovorí
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()