Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotenie prvákov

A-foto
2021-06-03 08:48:47+02
Dobry den. Pisem s prosbou o radu od skusenejsich
Som fotograf amater, fotim vo svojom volnom case. Hoci som uz pofotila aj nejake tie zakazky, vzdy to boli ludia, ktori sa mi ozvali po znamosti atd. Doteraz som neriesila zivnost, ani nic podobne.

Prisla mi vsak ponuka nafotit prvakov v skole, po jednom.
Velmi rada by som vyuzila takuto skvelu prilezitost, avsak nemam ziadne skusenosti - ako to mozno vydokladovat, kolko fotiek sa odovzdava zvacsa tlacenych, v akom formate...
Tak sa na to pytam tu, snad sa najde niekto, kto poradi..
Vopred dakujem za kazdu odpoved
 
close
2021-06-03 09:24:00+02
príspevok od: A-foto
Dobry den. Pisem s prosbou o radu od skusenejsich
Som fotograf amater, fotim vo svojom volnom case. Hoci som uz pofotila aj nejake tie zakazky, vzdy to boli ludia, ktori sa mi ozvali po znamosti atd. Doteraz som neriesila zivnost, ani nic podobne.

Prisla mi vsak ponuka nafotit prvakov v skole, po jednom.
Velmi rada by som vyuzila takuto skvelu prilezitost, avsak nemam ziadne skusenosti - ako to mozno vydokladovat, kolko fotiek sa odovzdava zvacsa tlacenych, v akom formate...
Tak sa na to pytam tu, snad sa najde niekto, kto poradi..
Vopred dakujem za kazdu odpoved
Ahoj, ja ťa skôr nasmerujem niekde kde sa naozaj dostaneš k relevantným ľuďom čo ti o tom vedia veľa porozprávať...skús na Facebooku skupinu FFC (Fotografi fotografom club)
 
Krtko fotografom
2021-06-03 09:38:05+02
príspevok od: close
Ahoj, ja ťa skôr nasmerujem niekde kde sa naozaj dostaneš k relevantným ľuďom čo ti o tom vedia veľa porozprávať...skús na Facebooku skupinu FFC (Fotografi fotografom club)
No, neviem, ci relevantnym, lebo tam vsetky odpovede su len o prehnanych sumach. Tam z jednej zakazy chce kazdy vyzit cely mesiac. Skor by som na jej mieste sa informoval, ze aku maju predstavu, co im vie ponuknut, individualny pristup, t.j., ze kazdy dostane fotky podla vlastneho vyberu. Velkost fotiek by som im ponukol, trebars 9x13cm, 10x15cm, 15x18cm... A za nafotenie jedneho dietata by som zobral rovnaku sumu, a vysledna suma by sa odvijala od mnozstva dodanych fotiek. Cenu prisposobit okresu, mestu, kde bude fotenie prebiehat.
 
kevo7
2021-06-03 10:38:16+02
príspevok od: A-foto
Dobry den. Pisem s prosbou o radu od skusenejsich
Som fotograf amater, fotim vo svojom volnom case. Hoci som uz pofotila aj nejake tie zakazky, vzdy to boli ludia, ktori sa mi ozvali po znamosti atd. Doteraz som neriesila zivnost, ani nic podobne.

Prisla mi vsak ponuka nafotit prvakov v skole, po jednom.
Velmi rada by som vyuzila takuto skvelu prilezitost, avsak nemam ziadne skusenosti - ako to mozno vydokladovat, kolko fotiek sa odovzdava zvacsa tlacenych, v akom formate...
Tak sa na to pytam tu, snad sa najde niekto, kto poradi..
Vopred dakujem za kazdu odpoved
Google vždy má odpoveď na všetko
https://www.mkfotograf.sk/svadobny-fotograf/fotenie-zakladnych-skol-materskych-skol-/
 
francesco
2021-06-03 11:36:35+02
príspevok od: Krtko fotografom
No, neviem, ci relevantnym, lebo tam vsetky odpovede su len o prehnanych sumach. Tam z jednej zakazy chce kazdy vyzit cely mesiac. Skor by som na jej mieste sa informoval, ze aku maju predstavu, co im vie ponuknut, individualny pristup, t.j., ze kazdy dostane fotky podla vlastneho vyberu. Velkost fotiek by som im ponukol, trebars 9x13cm, 10x15cm, 15x18cm... A za nafotenie jedneho dietata by som zobral rovnaku sumu, a vysledna suma by sa odvijala od mnozstva dodanych fotiek. Cenu prisposobit okresu, mestu, kde bude fotenie prebiehat.
Ja to vidim opacne . Ak to vie robit, musi vediet co to obnasa a na kolko sa ceni. Tvoj pristup je styl neisteho amatera.
 
francesco
2021-06-03 11:39:33+02
príspevok od: A-foto
Dobry den. Pisem s prosbou o radu od skusenejsich
Som fotograf amater, fotim vo svojom volnom case. Hoci som uz pofotila aj nejake tie zakazky, vzdy to boli ludia, ktori sa mi ozvali po znamosti atd. Doteraz som neriesila zivnost, ani nic podobne.

Prisla mi vsak ponuka nafotit prvakov v skole, po jednom.
Velmi rada by som vyuzila takuto skvelu prilezitost, avsak nemam ziadne skusenosti - ako to mozno vydokladovat, kolko fotiek sa odovzdava zvacsa tlacenych, v akom formate...
Tak sa na to pytam tu, snad sa najde niekto, kto poradi..
Vopred dakujem za kazdu odpoved
Ak si amater pytat peniaze je neamaterske.
 
francesco
2021-06-03 11:47:20+02
príspevok od: kevo7
Google vždy má odpoveď na všetko
https://www.mkfotograf.sk/svadobny-fotograf/fotenie-zakladnych-skol-materskych-skol-/
Ukradnut cennik inemu, dobra rada.
 
Krtko fotografom
2021-06-03 12:02:35+02
príspevok od: francesco
Ja to vidim opacne . Ak to vie robit, musi vediet co to obnasa a na kolko sa ceni. Tvoj pristup je styl neisteho amatera.
No, neviem. Veľmi podobné odpovede dostala aj na fb. Jedine, že by tam tiež boli všetko amatéri, hoci majú pred menom "profi".
 
francesco
2021-06-03 12:08:55+02
príspevok od: Krtko fotografom
No, neviem. Veľmi podobné odpovede dostala aj na fb. Jedine, že by tam tiež boli všetko amatéri, hoci majú pred menom "profi".
Ved v poriadku, dal som svoj nazor a skusenost. FB nemam neviem ako to tam chodi, ale ved pred menom mozu mat co chcu, staci pozriet pracu.
 
kevo7
2021-06-03 12:16:06+02
príspevok od: francesco
Ukradnut cennik inemu, dobra rada.
nikto nič neukradol. Je to verejne dostupný zdroj. Pýtala sa na balíčky, koľko fotiek, aké formáty. Môže sa inšpirovať. Ty si to ešte nikdy nerobil? Nehovor!
 
francesco
2021-06-03 12:24:24+02
príspevok od: kevo7
nikto nič neukradol. Je to verejne dostupný zdroj. Pýtala sa na balíčky, koľko fotiek, aké formáty. Môže sa inšpirovať. Ty si to ešte nikdy nerobil? Nehovor!
Ak to robili ako inspiraciu pre inych fotografov a nie pre klientov, tak potom beriem spat.
 
jozef84
2021-06-03 13:40:30+02
príspevok od: francesco
Ukradnut cennik inemu, dobra rada.
To nemyslíš vážne... To sme potom všetci zlodeji, keď sa inšpirujeme cenníkom, fotografiami, účesom, oblečením, autom, spôsobom života, históriou...Asi nepodnikáš, nerobíš s marketingom, s informáciami. Prvé robíš rešerž z dostupných zdrojov informácií, potom triediš informácie, zhrnieš podstatné informácie a urobíš z toho výstup. Klasický marketingový mix...Veď je to bežný postup aj v školách, kde máš povinnú literatúru, referáty, atď. A nikto to nenazve kradnutím. Silné slová...Beriem to tak, že si to takto nemyslel...
 
francesco
2021-06-03 15:57:05+02
príspevok od: jozef84
To nemyslíš vážne... To sme potom všetci zlodeji, keď sa inšpirujeme cenníkom, fotografiami, účesom, oblečením, autom, spôsobom života, históriou...Asi nepodnikáš, nerobíš s marketingom, s informáciami. Prvé robíš rešerž z dostupných zdrojov informácií, potom triediš informácie, zhrnieš podstatné informácie a urobíš z toho výstup. Klasický marketingový mix...Veď je to bežný postup aj v školách, kde máš povinnú literatúru, referáty, atď. A nikto to nenazve kradnutím. Silné slová...Beriem to tak, že si to takto nemyslel...
Podnikam cely zivot a nie som teda najmladsi. Nebudem sa s tebou natahovat, ale nemas pravdu. Porovnavas neporovnatelne. To, ze si pozriem cennik je jedna vec, ale to, ze ho sirim ako navod dalej je vec ina. Nevadi, asi sa nezhodneme.
 
jozef84
2021-06-03 16:37:31+02
príspevok od: francesco
Podnikam cely zivot a nie som teda najmladsi. Nebudem sa s tebou natahovat, ale nemas pravdu. Porovnavas neporovnatelne. To, ze si pozriem cennik je jedna vec, ale to, ze ho sirim ako navod dalej je vec ina. Nevadi, asi sa nezhodneme.
Ani ja už nie som najmladší a podnikám. Nejakú východiskovú základňu si ale musíš dať. Zdieľanie(po tvojom šírenie) nie je kradnutie. Počiatočnú cenu si nevycucáš z prsta. A nie si ani jasnovidec. Takže, aby si nebol príliš drahý a každý by ťa ohovoril, alebo príliš lacný a slabo si oceníš svoju prácu, tak z niečoho musíš vyjsť. Sú to verejne prístupné zdroje informácií. Ani ja nerobím tajnosti okolo svojich cien a nepokladám ich za svoj predmet ochrany. A k marketingu patrí aj mapovanie konkurencie vrátane cien. Ale, rešpektujem tvoj názor. Aj tak sa dá podnikať, že nepoužívaš bežné marketingové nástroje ku svojej práci. Načo sa učiť na reakciách zákazníkov, keď sa to dá aj inak.
 
kevo7
2021-06-03 16:50:39+02
príspevok od: francesco
Podnikam cely zivot a nie som teda najmladsi. Nebudem sa s tebou natahovat, ale nemas pravdu. Porovnavas neporovnatelne. To, ze si pozriem cennik je jedna vec, ale to, ze ho sirim ako navod dalej je vec ina. Nevadi, asi sa nezhodneme.
Je obrovský rozdiel, keď mi podnikateľ vypracuje ponuku, a ja tú ponuku bez jeho vedomia poskytnem ďalším potencionálnym zákazníkom, alebo keď niekomu doporučím jeho internetovú stránku, lebo som tam videl informácie ktoré ho zaujímajú. V tomto prípade som zapísal do prehliadača "fotenie školských tried", a mal som to. To mohla sama urobiť. Alebo ty. Hocikto. A keby ten podnikateľ s tým mal problém, tak by napísal, že ponuky dáva na vyžiadanie. Ale takto je to pre verejnosť, čo sme my všetci.
 
blahoslav J B Art
2021-06-03 18:07:14+02
treba si pytat nie az tak vela, aby bola sanca, ze vas zavolaju aj nabuduce ... ale nie az tak malo, aby ste pri dalsom foteni museli zvysovat cenu
 
gytheio
2021-06-03 18:23:52+02
Keby sem dal nejake jeho fotografie dalo by sa mu radit ale nikto tu nevie ako foti ale vsetci vedia kolko treba pytat.
 
francesco
2021-06-03 19:56:17+02
príspevok od: gytheio
Keby sem dal nejake jeho fotografie dalo by sa mu radit ale nikto tu nevie ako foti ale vsetci vedia kolko treba pytat.
Keby mal fotografie vedel by co to obnasa a tym padom by vedel kolko pytat. Ale urobi to lacnejsie..
 
gytheio
2021-06-03 20:04:34+02
príspevok od: francesco
Keby mal fotografie vedel by co to obnasa a tym padom by vedel kolko pytat. Ale urobi to lacnejsie..
Spominala, ze uz fotila na zakazku, neviem ci pravdu pisala. Takych tu je na mraky co sa boja fotografie ukazat alebo tu iba s falosnymi profilmi vodu mutia.
 
seifi
2021-06-05 12:48:04+02
príspevok od: gytheio
Keby sem dal nejake jeho fotografie dalo by sa mu radit ale nikto tu nevie ako foti ale vsetci vedia kolko treba pytat.
To sa mi páči ... Presne.
Je možnosť sa opýtať aj rodičov ... aký formát, aký portrét, koľko ks apod. Nakoniec to oni budú platiť. Niekedy predávali za 1,- Kčs mačku vo vreci
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()