Hore
Fórum » Právna poradňa
 

registracna pokladnica.

irisos
2011-03-04 19:38:06+01
mam zivnost na fotograficke sluzby ktora ma nezivy ale chcel by som si ju udrzat kvoli "treningu" aby som mohol rozsiroval svoje fotograficku zrucnost..ale robi mi problem novy zakon o evidenci i trzieb registracnou pokladnicou.mam pokladnicu ktoru by som musel dat prerobit na novy system ktory musi byt od 1.1.2012.takze sa pytam ci sa to dajako obist napriklad evidovat platbu v hotovost fakturou s prilozenim prijmovym dokladom,lebo prerabka stoji vyse 200euro .a moja zivnost nie je ziskova.bol by som rad keby sa mi niekto ktory ma stymto skusenosti poradil.vopred dakujem.
 
Emilio
2011-03-04 21:06:04+01
Vraj aj hotovostné platby faktúry budú musieť ísť cez pokladnicu. Nechcem sem ťahať politiku, ale to čo na živnostníkov šijú tento rok tí hore má asi znechutiť záujem o živnosť. Ak to všetko prejde asi s tou mojou živnosťou seknem.
 
slado
2011-03-04 21:44:12+01
V zakone o ERP je definovane, co je oslobodene od pouzivania ERP § 3, (2). V bode a) odsek 5 je sa pise o tom, ze tovar na dobierku je oslobodeny od evidencie cez ERP. Cize ked zakaznikov dokopes k tomu, ze im budes posielat fotky na dobierku tak nemusis mat ERP.
 
Cyril
2011-03-04 21:45:44+01
Dnes mi prave uctovnicka povedala tuto info. Od roku 2012.
Pojdes s klientom do banky a tam Ti da vklad na ucet
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()