Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Zmluva o autorskych pravach

Michal 26
2011-03-07 18:39:43+01
Dobry den,
rad by som sa informoval, ci existuje nejaky "oficialny" formular pre zmluvu o autorskych pravach, resp. ako by som sa mohol dopracovat k oficialnej forme zmluvy? Je potrebne kontaktovat pravnika, alebo je mozne si ju nejako stiahnut z netu? Ide o pripad, kedy ma jedno zdruzenie poziadalo o poskytnutie fotografii pre tlac kalendara a nechcem im dat fotografie len tak, bez nicoho. Viete mi v tomto nejako poradit? DAKUJEM!
 
Marcel Rebro
2011-03-07 18:41:55+01
nejakym nedopatrenim osudu si dovolim v priebehu 5 min druhy krat odkazat na pravnu poradnu

www.ephoto.sk/fotoskola/pravna-poradna/

konretne na tento clanok

www.ephoto.sk/fotoskola/pravna-poradna/zmluva-o-vytvoreni-diela/
 
kecal
2011-03-07 18:53:34+01
príspevok od: Michal 26
Dobry den,
rad by som sa informoval, ci existuje nejaky "oficialny" formular pre zmluvu o autorskych pravach, resp. ako by som sa mohol dopracovat k oficialnej forme zmluvy? Je potrebne kontaktovat pravnika, alebo je mozne si ju nejako stiahnut z netu? Ide o pripad, kedy ma jedno zdruzenie poziadalo o poskytnutie fotografii pre tlac kalendara a nechcem im dat fotografie len tak, bez nicoho. Viete mi v tomto nejako poradit? DAKUJEM!
pojem " zmluva o autorkých právach" je zlý. Ty im nedávaš autorské práva, ale ako zhotoviteľ diela si môžeš dohodnúť zmluvu o "postúpení práv použitia" diela ako držite autorských práv ( jednorázoveho v tomto prípade ) ..

 
Michal 26
2011-03-07 19:00:48+01
Vdaka, chalani za rady, nie som pravnik a preto som si aj vyssie uvedeny clanok precital, len stale mi chyba konkretny vzor ako ma taka licencna zmluva ci zmluva o postupeni prav vyzerat, cize asi aj tak budem musiet zajst za pravnikom.
 
kecal
2011-03-07 19:10:57+01
príspevok od: Michal 26
Vdaka, chalani za rady, nie som pravnik a preto som si aj vyssie uvedeny clanok precital, len stale mi chyba konkretny vzor ako ma taka licencna zmluva ci zmluva o postupeni prav vyzerat, cize asi aj tak budem musiet zajst za pravnikom.
to je už komerčná záležitosť. Daj si vyhotoviť zmluvu ( Notár, právnik ) a tú potom môžeš aplikovať aj neskôr po zmene údajov.
Ja , nakoľko fotím prvažne ľudí, dokument, reportáž, ... som si dal spraviť výklady zákona ( prvý krát všeobecný, dtuhý krát na konkrétne nejasnosti ), mám právne ošetrené niekoľko typov zmlúv a dohôd ( zmluva o dielo, dohoda o postúpení práv použitia,... ) .. samozrejmä všetko niečo stálo ( právnici sú kua drahí ).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()