Hore
Fórum » Samsung fórum
 

Samsung EX1 chyba optiky, snímača ?

edomir
2012-09-24 21:02:30+02
Po zrelej úvahe a s prihlidnutím na cenu som si kúpil EX 1. Potrebujem spätnú väzbu od iného majiteľa rovnakého prístroja. Pri fotení do RAWu v pomere 3:2 je v pravý horný roh čierny, ale iba pri najširšom ohnisku. Pri snímke v JPEG nie je - obraz je čiastočne orezaný a čierny roh nevidieť. Tiež sa mi zdá, že objektív nie je celkom pevný akoby hŕkal ke´d s prístrojom hýbem napr. pri chôdzi. Je to "normálne"? Myslím, že pri tejto kategórii ide o vadu kusu. Obrázok je výrez z neupravovaného RAWu. Dakujem za pripomienky.
 
viking81
2012-09-24 22:45:35+02
príspevok od: edomir
Po zrelej úvahe a s prihlidnutím na cenu som si kúpil EX 1. Potrebujem spätnú väzbu od iného majiteľa rovnakého prístroja. Pri fotení do RAWu v pomere 3:2 je v pravý horný roh čierny, ale iba pri najširšom ohnisku. Pri snímke v JPEG nie je - obraz je čiastočne orezaný a čierny roh nevidieť. Tiež sa mi zdá, že objektív nie je celkom pevný akoby hŕkal ke´d s prístrojom hýbem napr. pri chôdzi. Je to "normálne"? Myslím, že pri tejto kategórii ide o vadu kusu. Obrázok je výrez z neupravovaného RAWu. Dakujem za pripomienky.
nieco ti tam vynetuje otazka je ze co
 
edomir
2012-09-25 07:12:39+02
príspevok od: viking81
nieco ti tam vynetuje otazka je ze co
Myslíš že je možné aby to spôsoboval "volný" objektív? Ako som písal má vôľu a pri pohybe hŕka, keď ho chytím a jemne potlačím má vôľu v tubusoch s pohybom cca 2mm do strán.
Tento flak nie je vždy rovnaký, niekedy je menší niekedy väčší občas takmer žiadny, ale vždy v tom istom rohu aj keď fotím na výšku. Vie mi niekto kto má EX1 napísať ako je to s tuhostou jeho objektívu? Ďakujem
 
edomir
2012-09-25 15:19:37+02
Naozaj tu nie je nikto kto má EX1 a napísal by mi odpoved ?
 
haplo602
2012-09-25 15:43:14+02
je to od vyroby ? ak ano reklamuj.
 
kenny438
2012-09-25 18:42:51+02
momentalne nemam po ruke ani jeden ale fotil som z dvoma ex1 a ani jedna mi nic taketo nerobila. ma ho este clen na ephote javelin. skus mu napisat.
 
edomir
2012-09-26 07:36:38+02
príspevok od: kenny438
momentalne nemam po ruke ani jeden ale fotil som z dvoma ex1 a ani jedna mi nic taketo nerobila. ma ho este clen na ephote javelin. skus mu napisat.
Vďaka určite sa mu ozvem.
 
pevanko2
2012-09-26 08:32:20+02
príspevok od: edomir
Naozaj tu nie je nikto kto má EX1 a napísal by mi odpoved ?
ahoj, pozeral som to, a musím ti povedať že aj na mojom je tá vôľa, spravil som aj pár záberov (do rôznych formátov) ale nenašiel som tam nič podobné tomu, čo robí tebe. sranda, ale hrkoce to statočne
 
javelin
2012-09-26 10:31:09+02
Schvalne som ponechal v spodnom okraji kusok veže z hladiska lepšej kontrole orezu Raw / Jpg...
Žiaden orez som nespozoroval....Objektív mierne hrká...to robili zatial všetky prístroje ktoré som držal v ruke s podobným typom skla....Ta škvrna tam rozhodne nesmie byť...treba ho reklamovať...
 
edomir
2012-09-26 11:02:58+02
Dakujem za odpovede, idem reklamovať.
 
Shepard
2012-09-26 11:03:39+02
No hrká to aj mne, ale nespozoroval som nejaké chyby vo výstupe. I keď ak mám byť úprimný, ani neviem čo by som mal hľadať keby tam ozaj niečo je Mne sa to zdá v poriadku. Ale to hrkanie zamrzí...

 
edomir
2012-10-12 14:56:51+02
Dnes som si bol vyzdvihnúť opravený foták. Doba opravy 14 dní aj s dopravou, zo strany servisu . Pri oprave vymenili CUSHION-IR CUT filter, CCD FPCB ASSˇY, BAREL ASSˇY. Zatiaľ sa zdá všetko OK, z mojej strany (zatiaľ) absolútna spokojnosť.
 
Kočka
2012-10-12 20:39:38+02
hrká...
 
Shepard
2012-11-04 17:56:11+01
Na par snimakch som spozoroval uz aj ja tento problem... I ked to nieje tak vyrazne ako u autora temy, rozhodne to nepotesi. Vacsinou sa to prejavuje na oblohe. Zatial sa mi nechce riesit reklamaciu. Da sa to vacsinou zaretusovat, alebo to orezem. Prosto da sa s tym existovat. Ale ak sa to zhorsi, pripadne pred vyprsanim zaruky to dam reklamovat. Pripominam ze aparat som kupil cez e-shop fotolabu v auguste.
 
Shepard
2012-12-14 16:56:59+01
Minuly tyzden som dal teda fotak reklamovat, kedze som zistil ze cela prava strana fotky je vzdy rozmazana. Nebolo to nijak ocividne, ale jednoducho som stale mal pocit ze s fotakom nieco nieje uplne OK (samozerjme mimo toho tmaveho rohu v rawe).

Dnes som si bol masinku vyzdvihnut. Este som sa tesil, ze ako rychlo to spravili, ved kto by uz chcel mat fotak cez sviatky v oprave. Ked som prichadzal domov, namieril som fotak do ulice a par krat to pokusne zmackol. Ake vsak bolo moje prekvapenie?? Tmavy rohy, tentoraz vlavo hore a rozostreny CELY zaber... Pricom sa teraz ani nemusim nijako namahat aby som to nasiel, doslova to bije do oci... A to mi tvrdili (a do servisneho formulara aj zapisali) ze vymenili CELY objektiv, VYSKUSALI A NASTAVILI!

Nech sa na mna nehnevaju, ale toto lajdactvo najhrubsieho zrna! Zase aby som si bral volno napoobede a cvakal si cestu do NR aby som to siel znova reklamovat...

Proste FOTOLAB...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()