Hore
Fórum » Stredný formát
 

NIKON COOLSCAN 8000/9000

mamiya7II
2015-01-06 08:38:42+01
Dobry den, ma niekto realne skusenosti s tymto skenerom /-mi? Zvažujem možnosť kúpy pre skenovanie zvitkov, je to zmysluplne alebo radšej dávať skenovať zvitky bubnovým skenerom, resp. Hasselbladom niekde externe? Zaujíma ma hlavne kvalita skenu pre formaty cca 100 x 100 cm. Ďakujem pekne za vase príspevky!
 
mamiya7II
2015-01-06 11:20:12+01
nikto nic?
 
pdmk
2015-01-28 07:24:54+01
nikon 8000 sa neoplati je zastaraly. 9000 momentalne stale ostava kvalitou scanu na top poziciach, prekonava ho asi hasselblad s jeho x1/x5 kde tie sumy presahuju 15tis eur.

nikon 9000 sa uz dlho nevyraba da sa stale zohnat na ebay a podobne, tie ceny su okolo 3-5tis/eur. ak to nie je problem je to dobra investicia. problem je pri poruche. zarucny servis vraj funguje uz iba v USA.

skus sa pozriet este na Plustek 120 scanner najdi nejake recenzie porovnajuce ho s nikon 9000. nie je tam az taky dramaticky rozdiel a plustek kupis za polovicu novy so zarukou atd.
 
PeterMarek
2015-01-28 10:24:07+01
príspevok od: mamiya7II
Dobry den, ma niekto realne skusenosti s tymto skenerom /-mi? Zvažujem možnosť kúpy pre skenovanie zvitkov, je to zmysluplne alebo radšej dávať skenovať zvitky bubnovým skenerom, resp. Hasselbladom niekde externe? Zaujíma ma hlavne kvalita skenu pre formaty cca 100 x 100 cm. Ďakujem pekne za vase príspevky!
Pre printy do veľkosti 50x50cm mi postačuje sken z dobrého minilabu.

Pre printy 100x100cm sa už oplatí zainvestovať do skenu na Flextighte (napríklad tu: http://www.flextightx5.com/ )

Ale nejde len o rozlíšenie a ostrosť ale aj o dynamický rozsah. Mal som Coolscan 8000 aj Epson V750. Oboch som sa zbavil. Pri V750 to bol neustály boj s dostatočnou ostrosťou (sú na to rôzne udělátka ale...) a C 8000 ma tiež veľmi nedojal (pekelne pomalé, na Macu ako tak na PC dosť nestabilný SW).

Moje poradie skenerov nutných na prežitie je:

1, Flextight
2, Minilab
3, Coolscan
4, Epson V750 (prvé správy o novom V850 sú veľmi priaznivé, vraj je to pokrok hlavne v tých nešťastných držiakoch ale ešte som to nemal v ruke)

Výhoda Flextightu je, že vie spracovať aj negatív rozmeru 4x5" (vedia to aj tie placaté Epsony)


 
Martin Školiak
2015-01-28 10:42:49+01
príspevok od: mamiya7II
Dobry den, ma niekto realne skusenosti s tymto skenerom /-mi? Zvažujem možnosť kúpy pre skenovanie zvitkov, je to zmysluplne alebo radšej dávať skenovať zvitky bubnovým skenerom, resp. Hasselbladom niekde externe? Zaujíma ma hlavne kvalita skenu pre formaty cca 100 x 100 cm. Ďakujem pekne za vase príspevky!
Mám Nikon 8000. Kvalita skenov je vynikajúca. Jediná vec v čom je Nikon 9000 lepší je rýchlosť. Densita 4,8 je vraj pri Nikone 9000 vraj dosť marketingovo nafúknutá hodnota. 100 x 100 cm zo stredého formátu úplne v pohode. Záleží aj od toho koľko toho potrebuješ naskenovať či sa ti to oplatí. Ak sa aj naďalej plánuješ venovať filmovej fotografii kupuj. Cena týchto skenerov už len rastie. Nikon 8000 od 1200 euro hore, Nikon 9000 od 3000 euro hore. Mne sa podarilo kúpiť Nikon 8000 v perfektnom stave za 1200. Zháňal som ho rok. Boli aj iné ponuky ale buď bola cena vysoká alebo to boli mašiny čo mali už veľa naskenované. Zo servisom už je naozaj problém veď sa to už pár rokov nevyrába. Sú to ale spoľahlivé mašinky. Nikon 8000 majú ešte dvaja moji kamaráti a nikomu sa to nepokazilo. Myslím že to ešte robia v Nemecku. Žiadne ďalšie skenery Reflecta, Plustec, Epson sa týmto Nikonom kvalitou skenu nevyrovnajú ani zďaleka. Na trhu je ešte ten Hasselblad Flextight ktorý je ešte o chlp lepší. Výrazný rozdiel v kvalite skenu tam už ale nieje. Pýtajú však za políčko aj viac ako 5 euro.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()