Hore
Fórum » Stredný formát
 

flexaret - spust

Paaloo
2011-07-17 17:13:58+02
zdravim,
rozhodol som sa oprasit stary flexaret, ktory sme mali doma, je to pravdepodobne verzia V.
zavierka je fukcna, ale zistil som, ze funguje iba pri otvorenej zadnej steny. v zadu je poistka, ktora po zatvoreni steny zablokuje spust, neviem preco... tym padom pri zatvorenom aparate mi nefunguje spus, no po opatovnom otvoreni je spust uvolnena a funkcna.
Neviete poradit cim to je?
dakujem za pomoc
 
termitix
2011-07-17 19:38:41+02
Je to normálny jav. Je to určitá poistka, ktorá znemožní cvaknúť bez založeného filmu. Neovládam presne význam tejto poistky, ale pravdeodobne má iba šetriť uzávierku
 
Cago
2011-07-17 20:56:00+02
...po založení filmu bude všetko v poriadku
 
keko
2011-07-17 22:27:31+02
príspevok od: Cago
...po založení filmu bude všetko v poriadku
Tak nejako to funguje. Mam ich asi 8, ale kazda to ma inak. Bez filmu stukaju len tie prve verzie.
 
keko
2011-07-17 22:32:10+02
Napriek tomu, ze vsetko cvaka, mozno budes sklamany, V zavierke bude stuhnuta vazelina, na sosovkach bude prach a plesen ... Chcelo by to servis, potom by asi Flexaret mohol potesit. Ak by bola moznost vyberu, siel by som do Yashica 124G, Rolleiflex 3,5 (a lepsieho). Oba mam a tie funguju bezvadne. Poskulujem po Mamiya C2, C22O az C3, C330 ....
 
Paaloo
2011-07-18 00:29:28+02
príspevok od: termitix
Je to normálny jav. Je to určitá poistka, ktorá znemožní cvaknúť bez založeného filmu. Neovládam presne význam tejto poistky, ale pravdeodobne má iba šetriť uzávierku
no tak to by ma fakt zaujimalo, ako taka poistka moze fungovat, kedze po zavreti krytu sa zaisti aj ta poistka, neviem aky by na to mal vplyv zalozeny film...


mimochodom neviete este poradit kolko sa ma natacat film pri tejto verzii? kedze natahovanie spuste je spojene s natahovanim filmu a na kolecku je cierna bodka, to iste aj na tele pri nej.. treba 2x tym otocit alebo viac? dik
 
keko
2011-07-19 16:51:51+02
príspevok od: Paaloo
no tak to by ma fakt zaujimalo, ako taka poistka moze fungovat, kedze po zavreti krytu sa zaisti aj ta poistka, neviem aky by na to mal vplyv zalozeny film...


mimochodom neviete este poradit kolko sa ma natacat film pri tejto verzii? kedze natahovanie spuste je spojene s natahovanim filmu a na kolecku je cierna bodka, to iste aj na tele pri nej.. treba 2x tym otocit alebo viac? dik
Na papierovej paske, ktora kryje film, je priecne vytlacena sipka. Film sa navija dovtedy, kym tato sipka neukazuje na index (cervenej alebo bielej farby) vo vnuti aparatu. V okamihu splnenia tejto podmienky sa zadna stena zaklopi a previjacim koleckom sa toci dovtedy, kym to aparat dovoli.
Starsie Flexarety sa navijaju tak, ze sa vzadu na zadnej stene odkryje zaklopka a cez cerveny filter sa pozoruje papierova paska. Pri zatvorenom aparate sa potom previja paska dovtedy, kym sa v okienku nezjavi cislo 1.
Treba povedat, ze v sucasnosti, ked sa vacsina filmov spracovava strojovo, treba pri zakladani filmu pocitat s tym, ze sa cast filmu znici pri zaveseni. Preto treba film pretiahnut asi o 1,5 cm za index, lepsie aj 2 cm. Moderne filmy su dlhsie a s tymto technologickym odpadom sa pocita. Indexy sa vymysleli este v case, ked sa vyvolavalo rucne a filmy zodpovedali povodne vymyslenej dlzke. Toto plati pre vsetky aparaty na svitkovy film.
 
Lilith
2011-11-13 19:21:27+01
Dobry den, prepacte ale mam otazku trochu mimo temy. Chcela by som sa opytat kde sa da este kupit film do Flexaretu a kolko priblizne stoji. Dakujem
 
Paulie
2011-11-13 20:07:06+01
príspevok od: Lilith
Dobry den, prepacte ale mam otazku trochu mimo temy. Chcela by som sa opytat kde sa da este kupit film do Flexaretu a kolko priblizne stoji. Dakujem
napr. http://www.fotomax.sk/srnanek/eshop/18-1-Filmy/129-2-CB-filmy-120-6x6cm/5/322-Fomapan-100-120
ďalej google.sk
 
panpriatel
2011-11-13 21:36:27+01
príspevok od: Lilith
Dobry den, prepacte ale mam otazku trochu mimo temy. Chcela by som sa opytat kde sa da este kupit film do Flexaretu a kolko priblizne stoji. Dakujem
vyborny film na zaciatok
http://www.scart.sk/ArtikelTelo.aspx?ArtikelID=78265658
ak chces tak v bratilsave ti rad jeden filmik prenecham aj naucim ako zakladat.
 
keko
2011-11-14 00:04:05+01
príspevok od: panpriatel
vyborny film na zaciatok
http://www.scart.sk/ArtikelTelo.aspx?ArtikelID=78265658
ak chces tak v bratilsave ti rad jeden filmik prenecham aj naucim ako zakladat.
Davam prednost TriX. Predsa len, najpredavanejsi film vsetkych cias
Zdravim, stael nemam cas, ale duchom som stale s vami...
 
panpriatel
2011-11-14 00:17:02+01
príspevok od: keko
Davam prednost TriX. Predsa len, najpredavanejsi film vsetkych cias
Zdravim, stael nemam cas, ale duchom som stale s vami...
Ahoj!
To rad pocujem!
Ja tiez uprednostnujem tri-x ale podla toho co viem neni az take jednoduche ho kupit na slovensku priamo. Chalani ho kupuju cez fotoimpex a tak.
Uz si fotil na ilford P3? Velmi sa mi paci ako tieto surveillance filmy vychadzaju v a49 1+1 (exponovane ako 1600-3200).
 
keko
2011-11-14 00:38:25+01
príspevok od: panpriatel
Ahoj!
To rad pocujem!
Ja tiez uprednostnujem tri-x ale podla toho co viem neni az take jednoduche ho kupit na slovensku priamo. Chalani ho kupuju cez fotoimpex a tak.
Uz si fotil na ilford P3? Velmi sa mi paci ako tieto surveillance filmy vychadzaju v a49 1+1 (exponovane ako 1600-3200).
Sak ho mame plnu chladnicku. Svitky aj kino. DOma mam ak TriX 320 v 4x5 velkosti. Nemam dost kaziet, tak si fotim len tak okolo domu. Ale dostavam to do ruky a uz nerobim fatalne chyby. Obcas nedotiahnem aretaciu ostrenia a potom samozrejme vysledok jedna machula. Ale uz si trufnem ...
P3 som v polovici jedneho filmu co som dostal na skus. Takze este neviem. ALe 30m mam v chladnicke
Mam nejaky papier, tak darujem zdruzeniu.
 
quintes
2012-09-30 20:49:30+02
Opäť otváram túto tému.. Mám menší zadrhel s mojim flexaretom VII, pri studiovom fotení mi film vyšiel celý podexponovany... Meral som hodnoty podľa digitalu...

A mám možnosť kúpiť mamcu 124 aj s pentaconom six za 3500českých... Oplatí sa? Je spoľahlivejšia ako flexaret?
 
zlate.slnko
2012-09-30 21:13:02+02
príspevok od: quintes
Opäť otváram túto tému.. Mám menší zadrhel s mojim flexaretom VII, pri studiovom fotení mi film vyšiel celý podexponovany... Meral som hodnoty podľa digitalu...

A mám možnosť kúpiť mamcu 124 aj s pentaconom six za 3500českých... Oplatí sa? Je spoľahlivejšia ako flexaret?
len parkrat som urobila tu chybu, ze som merala hodnoty podla digitalu - nikdy viac ani orientacne!!! Tiez mi vysiel film vzdy podexponovany, len raz naopak, ale to meral priatel .
 
zlate.slnko
2012-09-30 21:15:37+02
príspevok od: panpriatel
Ahoj!
To rad pocujem!
Ja tiez uprednostnujem tri-x ale podla toho co viem neni az take jednoduche ho kupit na slovensku priamo. Chalani ho kupuju cez fotoimpex a tak.
Uz si fotil na ilford P3? Velmi sa mi paci ako tieto surveillance filmy vychadzaju v a49 1+1 (exponovane ako 1600-3200).
ja sa uz neviem dockat opravenej jasiky ..... a mam plnu igelitku vseliakych zvitkov

nestiahm sa zastavit vo vasej komore, ani keby slo o zivot, 3x do tyzdna robim rozvoz deti po kruzkoch a to mam aktivitu na cele popoludnie potom, zvysne dni dobieham zameskane .... ale myslim na vas a v dobrom zavidim
 
quintes
2012-09-30 21:26:40+02
príspevok od: zlate.slnko
len parkrat som urobila tu chybu, ze som merala hodnoty podla digitalu - nikdy viac ani orientacne!!! Tiez mi vysiel film vzdy podexponovany, len raz naopak, ale to meral priatel .
A podľa čoho to meriaš? Expozimeter nemám....
 
zlate.slnko
2012-09-30 21:29:04+02
príspevok od: quintes
A podľa čoho to meriaš? Expozimeter nemám....
od oka .... proste si zapisujem kazde policko a svetelne podmienky .... vlastne si robim ku kazdemu zaberu pisomny EXIF .... a za 2 roky to uz viem odhadnut
Navyse, na starych fotkaoch mas vyznaceny cas bud X, alebo sync, alebo cervenou ryskou .... takze len doratam clonu .... (teda ked pouzivam svetla)
 
quintes
2012-09-30 21:32:52+02
Na flexarete nič také nie je, len klasika časy od Bulb po 1/500s.... A to x ktoré tam je tak slúži na blokovanie samospúšte... Od oka si to dovoliť skúšať nemôžem, jeden zvytok stojí 6eur plus vyvolanie a scan dokopy 12eur...
 
quintes
2012-09-30 21:39:50+02
Teda červená bodka je, pri clone 3,5...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()