Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Fotografické pozadie

tibor22
2012-09-30 13:10:37+02
Dobrý deň, viem že tu je viac tých tém, ale skoro ani v jednej som s anič nedozvedel.
Chcel by som si kúpiť biele pozadie na fotenie, keďže chcem fotiť celé postavy a sem-tam aj oznamká. Aké pozadie by ste mi poradili? propylenové, látkové, alebo papierove v pomere cena/kvalita?
Ďakujem všetkým.
 
quintes
2012-09-30 16:12:30+02
v prvom rade ti poradim, zhanaj sive.... papier ani nie, trha sa a skoro spini (mam doma biely). Latkove je asi naj, bavlna neodraza svetlo ako polypropylen, ak dodrzis dobry odstup, postaci ty PP pozadie (mam cierne).... Ak ti mozem naozaj poradit, zajdi do baumaxu, a kup si ciernu zahradnicku textiliu, a fot... Niekde najdes aj bielu. Je sice pokrcena, no po narolovani sa "vyzehli" . 6x3m stoji cca 14eur. A skusaj, hraj sa so svetlami. Ak prides na hranicu pouzitia toho PP, potom kup latkove, ak si nan zarobis... Lebo to je asi najlepsia cesta
 
quintes
2012-09-30 16:14:11+02
su este vynilove pozadia, dlha zivotnost, umyvatelne, ale cena je niekde inde
 
tibor22
2012-09-30 17:07:23+02
príspevok od: quintes
v prvom rade ti poradim, zhanaj sive.... papier ani nie, trha sa a skoro spini (mam doma biely). Latkove je asi naj, bavlna neodraza svetlo ako polypropylen, ak dodrzis dobry odstup, postaci ty PP pozadie (mam cierne).... Ak ti mozem naozaj poradit, zajdi do baumaxu, a kup si ciernu zahradnicku textiliu, a fot... Niekde najdes aj bielu. Je sice pokrcena, no po narolovani sa "vyzehli" . 6x3m stoji cca 14eur. A skusaj, hraj sa so svetlami. Ak prides na hranicu pouzitia toho PP, potom kup latkove, ak si nan zarobis... Lebo to je asi najlepsia cesta
a nevieš kde by som našiel bielu zahradnicku? dakujem za rady.
 
tibor22
2012-09-30 17:34:12+02
http://www.agrona.sk/netkana-textilia-biela-32x10m-
a nebude presvitať?
 
quintes
2012-09-30 20:37:58+02
Ta čierna je trošku priesvitná, ale to nevidieť na foto, nie je to ako obväz

Pp matros je pohoda, mám to vyskúšané. Z toho istého materiálu to predávajú všade.
 
zlate.slnko
2012-09-30 20:47:52+02
Ak sa mozem ja zastariet, tak radim k portretom nie biele, ale bud sive, alebo modre pozadie - na bielom vyzeraju portrety skutocne najhorsie.
 
Napster050
2012-10-01 00:04:39+02
na biele stačí aj biela stena... pokiaľ máš jeden blesk navyše.
 
Photograph33
2012-10-01 07:12:41+02
osobne si myslim ze pozadie je to posledne co by si mal kupovat, v pripade, ze chces fotit kvalitne studiove foto, v prvom rade su zableskove svetla, pripadne externe blesky /doprucujem min 3 ks/,k tomu softbox , dazdnik a pod.....zakladom je zvladnutie prace so svetlom. Pretoze pozadie si dokazes nahradit aj PS-ku......ale ked pokazis nasvietenie napr modelky,naprava byva naozaj zlozita.....dobre svetlo prajem
 
Wlady
2012-10-01 08:05:52+02
príspevok od: Photograph33
osobne si myslim ze pozadie je to posledne co by si mal kupovat, v pripade, ze chces fotit kvalitne studiove foto, v prvom rade su zableskove svetla, pripadne externe blesky /doprucujem min 3 ks/,k tomu softbox , dazdnik a pod.....zakladom je zvladnutie prace so svetlom. Pretoze pozadie si dokazes nahradit aj PS-ku......ale ked pokazis nasvietenie napr modelky,naprava byva naozaj zlozita.....dobre svetlo prajem
ja sa myslim ze jednotne pozadie by mu predsa len pomohlo lahsie sa ucit, ako rozne typy svietenia menia scenu
 
dePappa
2012-10-01 08:34:31+02
príspevok od: Photograph33
osobne si myslim ze pozadie je to posledne co by si mal kupovat, v pripade, ze chces fotit kvalitne studiove foto, v prvom rade su zableskove svetla, pripadne externe blesky /doprucujem min 3 ks/,k tomu softbox , dazdnik a pod.....zakladom je zvladnutie prace so svetlom. Pretoze pozadie si dokazes nahradit aj PS-ku......ale ked pokazis nasvietenie napr modelky,naprava byva naozaj zlozita.....dobre svetlo prajem
ja nedoporucujem 3 svetla na zaciatok, clovek nech sa nauci najskor pracovat s jednym zdrojom a postupne pridavat... pozri si portfolio zack ariasa (http://zackarias.com/) ma aj skvely workshop na dvd (one light)
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-10-01 08:58:10+02
na začiatok normálne papierové potom vynilove. + Biele pozadie bez svetla na pozadie nejde urobiť, ja si robím biele zo sivého ...
 
Wlady
2012-10-01 11:46:51+02
príspevok od: dePappa
ja nedoporucujem 3 svetla na zaciatok, clovek nech sa nauci najskor pracovat s jednym zdrojom a postupne pridavat... pozri si portfolio zack ariasa (http://zackarias.com/) ma aj skvely workshop na dvd (one light)
to DVD si si objednal?
 
dePappa
2012-10-01 12:50:58+02
príspevok od: Wlady
to DVD si si objednal?
je to uz uplne OT ale odpoviem, kupil som si ho ked som bol v USA, a lacnejsie ako to ma momentalne na stranke, mozem vsetkym odporucit.
 
baba0220
2012-10-01 13:03:58+02
Ja mám aj bavlnené, aj papierové. Bavlnené už ani nepoužívam, lebo vyzerá len ako obyčajná plachta. Papierové je fakt dobré, len sa rýchlo špiní. Ale aj tak asi najlepšie verzia. Ešte mám čierne polypropylénové. Toto je asi najlacnejšie, vidno trošku textúru, takže treba dodržať odstup.
Tu je v bielom:
http://phototools.sk/detail.php?produkt=pozadie-16m-x-5m-biele-polypropylen&slozka=pozadia-a-stojany
 
koati
2012-11-12 23:42:41+01
zdravym vdetkych, mozem sa spytat kto ma viac skusenosti podla tati cierna je fakt pekna dobra cierna farba? http://www.fotoprislusenstvo.sk/studiove-vybavenie/foto-pozadia/jednofarebne-pozadia/pozadie-1-6-x-5-m-cierna
 
koati
2012-11-12 23:44:22+01
zdravym vdetkych, mozem sa spytat kto ma viac skusenosti podla vas cierna je fakt pekna dobra cierna farba? :
http://www.fotoprislusenstvo.sk/studiove-vybavenie/foto-pozadia/jednofarebne-pozadia/pozadie-1-6-x-5-m-cierna
 
filip.p3k
2013-05-02 09:55:15+02
Hľadám podklad pre fotenie, niečo odrazné, no nie zrkadlo. Aby to hádzalo približne taký odraz. Čo na to používate vy? Nejaké návrhy? Vďaka
 
pally67
2013-05-02 13:10:46+02
príspevok od: filip.p3k
Hľadám podklad pre fotenie, niečo odrazné, no nie zrkadlo. Aby to hádzalo približne taký odraz. Čo na to používate vy? Nejaké návrhy? Vďaka
čierne sklo
 
filip.p3k
2013-05-02 13:45:40+02
príspevok od: pally67
čierne sklo
a viem z čierneho skla dosiahnuť aj biele pozadie? V takom zmysle či bude aj odraz biely ak bude pozadie biele...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()