Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Elinchrom d-lite RX to go set 400/400

Petrushka
2012-11-19 23:06:27+01
Ahojte, ma niekto tuto vylepsenu verziu d-litu? Okrem rozdielu v speed versus eco trasmittri, najdem tam este nejaky rozdiel? Uvadza sa robustnejsia konstrukcia, je to naozaj tak?
Tiez sa chcem spytat preco niektori oznacuju portalite softboxy za "nestastne".. Dakujem za rady a pripomienky vopred
 
Juraj-BN
2012-11-19 23:42:22+01
A potrebuješ robustnejsiu konštrukciu? Ja myslím ze nie. Ja používam ELINCHROM D-Lite It 4/4 To Go set a som spokojný. Softboxy spĺňajú funkciu, ale sú dost malé. Doplnil som octabox 1,5m a uz je to lepsie
 
Petrushka
2012-11-19 23:51:30+01
príspevok od: Juraj-BN
A potrebuješ robustnejsiu konštrukciu? Ja myslím ze nie. Ja používam ELINCHROM D-Lite It 4/4 To Go set a som spokojný. Softboxy spĺňajú funkciu, ale sú dost malé. Doplnil som octabox 1,5m a uz je to lepsie
Jasne, vacsi softbox, resp.octabox je nutnost na doplnenie k tomuto setu. Rozdiel medzi starym a novym d-lite je cca 100 eur, len ma zaujimalo co clovek za to naviac dostane stary d-lite som uz mala moznost vyskusat (na skusku) a tiez som bola spokojna, tak sa teraz neviem rozhodnut. V kazdom pripade dakujem za nazor.
 
Petrushka
2012-11-20 00:02:14+01
príspevok od: Petrushka
Jasne, vacsi softbox, resp.octabox je nutnost na doplnenie k tomuto setu. Rozdiel medzi starym a novym d-lite je cca 100 eur, len ma zaujimalo co clovek za to naviac dostane stary d-lite som uz mala moznost vyskusat (na skusku) a tiez som bola spokojna, tak sa teraz neviem rozhodnut. V kazdom pripade dakujem za nazor.
Btw.ten 1,5 octabox ti tam drzi dobre? Bola som za to, ze su stavane do 135 cm, ci?
 
lacikam
2012-11-20 00:34:28+01
príspevok od: Petrushka
Ahojte, ma niekto tuto vylepsenu verziu d-litu? Okrem rozdielu v speed versus eco trasmittri, najdem tam este nejaky rozdiel? Uvadza sa robustnejsia konstrukcia, je to naozaj tak?
Tiez sa chcem spytat preco niektori oznacuju portalite softboxy za "nestastne".. Dakujem za rady a pripomienky vopred
Ahoj, pýtaš sa dobre - takže : RX znamená kompletnú podporu pre diaľkovú správu (ovládanie) zábleskov cez PC, iPhone, iPad, iPod Touch..To je najväčia vychytávka a TEN rozdiel. Robustnejšia konštrukcia? Vcelku prekvapivá skúsenosť od Juraj-BN s jedenapolmetrovým octaboxom! Na zahraničných fórach som dávnejšie čítal o riziku ulomenia bajonetu na D-Lite pri používaní modifikátorov svetla cez 1,35 m priemeru.. Bajonet je totiž (a VRAJ) plastový?!? Poriadne si ho prezri pri dennom svetle, ak je to pravda - či tam nemáš nič popraskané..
Aj ja označujem softboxy ako nešťastné - drvivá väčšina príslučenstva, ktoré je "dodávané ako príslušenstvo setu" býva ekonomicky (a prejavuje sa to v prevedení) ošetrená. (Čím lacnejšie!)
Softobxy majú jednoduchú konštrukciu, plytkú "vaňu" oceľové prúty na ochudobnenom "speedringu" nedokážu riadne napnúť difúznu látku, softbox má len predný difúzor a veľkosť vhodnú tak možno na portréty v "beauty" štýle..
 
Petrushka
2012-11-20 07:58:35+01
príspevok od: lacikam
Ahoj, pýtaš sa dobre - takže : RX znamená kompletnú podporu pre diaľkovú správu (ovládanie) zábleskov cez PC, iPhone, iPad, iPod Touch..To je najväčia vychytávka a TEN rozdiel. Robustnejšia konštrukcia? Vcelku prekvapivá skúsenosť od Juraj-BN s jedenapolmetrovým octaboxom! Na zahraničných fórach som dávnejšie čítal o riziku ulomenia bajonetu na D-Lite pri používaní modifikátorov svetla cez 1,35 m priemeru.. Bajonet je totiž (a VRAJ) plastový?!? Poriadne si ho prezri pri dennom svetle, ak je to pravda - či tam nemáš nič popraskané..
Aj ja označujem softboxy ako nešťastné - drvivá väčšina príslučenstva, ktoré je "dodávané ako príslušenstvo setu" býva ekonomicky (a prejavuje sa to v prevedení) ošetrená. (Čím lacnejšie!)
Softobxy majú jednoduchú konštrukciu, plytkú "vaňu" oceľové prúty na ochudobnenom "speedringu" nedokážu riadne napnúť difúznu látku, softbox má len predný difúzor a veľkosť vhodnú tak možno na portréty v "beauty" štýle..
Lacikam dakujem pekne, presne toto som potrebovala pocut asi este posetrim na softboxy
 
Juraj-BN
2012-11-20 18:44:53+01
príspevok od: Petrushka
Btw.ten 1,5 octabox ti tam drzi dobre? Bola som za to, ze su stavane do 135 cm, ci?
o obmedzení som nevedel, ale drží tam dobre a dobre sa aj manipuluje, nepostrehol som nič nekalé
 
tomas.hlavco
2012-11-20 20:49:28+01
príspevok od: Petrushka
Btw.ten 1,5 octabox ti tam drzi dobre? Bola som za to, ze su stavane do 135 cm, ci?
obmedzenie neexistuje na softboxy elinchrom portalite a rotalux u iných výrobcov ti elinchrom neručí že to vydrží, ale rotalux softbohy su neskutočne ľahké ako také šarkany ,,, nie ako to tažké hovado octabox co mam od Photon-u. Ked som sa rozpraval s panom z flashcentum.cz, tvrdil ze na d-lite-y mozes namontovat ktorykolvek softbox elinchrom, garantuje ze to udrzi.. a tiez mi povedl ze portalite tam vyrobca dava aby tam nieco bolo, ale svoj zakladny ucel na zaciatok spravia a hlavne ako kazde ine softboxy elinchrom sa daju modifikovat deflektromi elinchrom a zo softboxu/octaboxu spravis takmer beauty dish
 
Petrushka
2012-11-20 23:13:35+01
príspevok od: tomas.hlavco
obmedzenie neexistuje na softboxy elinchrom portalite a rotalux u iných výrobcov ti elinchrom neručí že to vydrží, ale rotalux softbohy su neskutočne ľahké ako také šarkany ,,, nie ako to tažké hovado octabox co mam od Photon-u. Ked som sa rozpraval s panom z flashcentum.cz, tvrdil ze na d-lite-y mozes namontovat ktorykolvek softbox elinchrom, garantuje ze to udrzi.. a tiez mi povedl ze portalite tam vyrobca dava aby tam nieco bolo, ale svoj zakladny ucel na zaciatok spravia a hlavne ako kazde ine softboxy elinchrom sa daju modifikovat deflektromi elinchrom a zo softboxu/octaboxu spravis takmer beauty dish
mne sa tato vylepsena sada paci, len s velkostou softboxov si nevystacim, na fotenie deti a sediacich rodicov to je ako-tak v pohode (si myslim), ale k stojacej postave by som potrebovala dokupit nejaky soft alebo octa (len mi asi nevyjdu financie na originaly, preto ma zaujimala aj nosnost stativov). Uz som rozmyslala ze sa zatial uskromnim aj s jednym svetlom elinchrom no ked si k tomu priratam stativ, softbox a odpalovac zase som na tom istom... Asi by som potrebovala kopnut do kolena, nech sa rozhybem v kazdom pripade vdaka za info
 
Petrushka
2012-11-21 00:22:50+01
príspevok od: lacikam
Ahoj, pýtaš sa dobre - takže : RX znamená kompletnú podporu pre diaľkovú správu (ovládanie) zábleskov cez PC, iPhone, iPad, iPod Touch..To je najväčia vychytávka a TEN rozdiel. Robustnejšia konštrukcia? Vcelku prekvapivá skúsenosť od Juraj-BN s jedenapolmetrovým octaboxom! Na zahraničných fórach som dávnejšie čítal o riziku ulomenia bajonetu na D-Lite pri používaní modifikátorov svetla cez 1,35 m priemeru.. Bajonet je totiž (a VRAJ) plastový?!? Poriadne si ho prezri pri dennom svetle, ak je to pravda - či tam nemáš nič popraskané..
Aj ja označujem softboxy ako nešťastné - drvivá väčšina príslučenstva, ktoré je "dodávané ako príslušenstvo setu" býva ekonomicky (a prejavuje sa to v prevedení) ošetrená. (Čím lacnejšie!)
Softobxy majú jednoduchú konštrukciu, plytkú "vaňu" oceľové prúty na ochudobnenom "speedringu" nedokážu riadne napnúť difúznu látku, softbox má len predný difúzor a veľkosť vhodnú tak možno na portréty v "beauty" štýle..
Lacikam, prosim este jedna otazocka, ak by sa k starsej verzii d-lite (nie rx) dokupil namiesto eco transmittra speed transmitter, bude to v pohode fungovat, alebo som uplna blondina?
 
lacikam
2012-11-21 00:32:31+01
príspevok od: tomas.hlavco
obmedzenie neexistuje na softboxy elinchrom portalite a rotalux u iných výrobcov ti elinchrom neručí že to vydrží, ale rotalux softbohy su neskutočne ľahké ako také šarkany ,,, nie ako to tažké hovado octabox co mam od Photon-u. Ked som sa rozpraval s panom z flashcentum.cz, tvrdil ze na d-lite-y mozes namontovat ktorykolvek softbox elinchrom, garantuje ze to udrzi.. a tiez mi povedl ze portalite tam vyrobca dava aby tam nieco bolo, ale svoj zakladny ucel na zaciatok spravia a hlavne ako kazde ine softboxy elinchrom sa daju modifikovat deflektromi elinchrom a zo softboxu/octaboxu spravis takmer beauty dish
to : "spravíš takmer beauty dish" - to už si písal aj v inej časti a ja s Tebou nemôžem súhlasiť.. Jedine, že to "takmer" zvýrazníš veľkými písmenami alebo dáš do úvodzoviek, pretože nie je všetko "beauty dish", čo má pred zábleskovou výbojkou ešte jednu parabolu (teda napríklad ten deflektor).. Beauty dish má modelovať jasné a relatívne kontrastné svetlo veľkého priemeru s malým úbytkom k okrajom - niečo ako slnko. Teda nie reflektor, nie softbox - beauty dish má byť kruhový, čo najväčší a čo najplytkejší - kvôli dosiahnutiu toho efektu - teda napríklad tie malé nástavce na systémové blesky majú so skutočným beauty dish-om podobný iba vzhľad - je to skôr také "šidítko" pre oči - v tej veľkosti funkčné (ak očakávaš efekt ako beauty dish) tak do polmetra..Tie deflektory od Elinu sa robia hlavne na skvalitnenie odrazu pre seftbox, z toho plnohodnotný beauty dish nebude nikdy. Nemá D-Lite tie výstupky, za ktoré sa uchytáva príslušenstvo plastové? Pretože BXRi a vyššie má ich kovové. O tom obmedzení som čítal na zahraničných fórach - p. Šeda je predajca - nie je v jeho záujme tieto obmedzenia zvýrazňovať veľkými písmenami. Tým nechcem povedať, že klame - to, že to v ateliéri raz - dvakrát vydržalo, neznamená, že sa to nemôže ulomiť, ak je plastové.
 
lacikam
2012-11-21 00:37:37+01
Aj 70 cm beauty dish sa dá používať ako beauty dish (ak teda chceš dsiahnuť TEN efekt) len do metra / metra a pol.(A aj to už by som povedal, že je hraničné) Keď vidím fotografov, ako fotia (fotky z backstage) s beauty dishom na systémáku postavu z dvoch metrov, tak sa vcelku čudujem (a v duchu smejem), ale keďže sa na radu nikto nepýta.. Svetlo je tým-ktorým modifikátorom modifikovateľné vždy len do určitej vzdialenosti, potom znova získava svoje prirodzené fyzikálne vlastnosti.
 
lacikam
2012-11-21 00:43:36+01
príspevok od: Petrushka
Lacikam, prosim este jedna otazocka, ak by sa k starsej verzii d-lite (nie rx) dokupil namiesto eco transmittra speed transmitter, bude to v pohode fungovat, alebo som uplna blondina?
Budeto fungovať v pohode. Ale ECO dostaneš tak, či onak - je v sete. Alebo budeš kupovať jednotlivo? Ak máš iPhone, iPad, iPod Touch, alebo na fotenia ťaháš notebook, tá RX predstava nie je zlá - hoci na odpaľovači základné ovládanie (pridávanie alebo uberanie výkonu MÁŠ integrované. Je to TEN dôvod, prečo nechceš RX?
 
Petrushka
2012-11-21 00:57:47+01
príspevok od: lacikam
Budeto fungovať v pohode. Ale ECO dostaneš tak, či onak - je v sete. Alebo budeš kupovať jednotlivo? Ak máš iPhone, iPad, iPod Touch, alebo na fotenia ťaháš notebook, tá RX predstava nie je zlá - hoci na odpaľovači základné ovládanie (pridávanie alebo uberanie výkonu MÁŠ integrované. Je to TEN dôvod, prečo nechceš RX?
Dakujem moc na teba je spolah aj o 1 v noci v podstate mi islo len o to, ze kupit teraz povodny d-lite s eco, uvidiet ze ako moc mi chyba speed transmitter (naprek tomu ze som total jablko pozitiv mam aj ipad2 aj iphone4), s tym ze je to cenovy rozdiel cca 100 eur (co je cena speed transmittra, ktory by som mohla dokupit aj neskor..) len zmyslom celej diskusie bolo zaroven aj zistit ci ten rx d-lite je kvalitnejsie spracovany, niekde som citala ze to je 100 a 1 a prave to upinanie uz nie je plastove.
Ale aj tak som na 98% rozhodnuta pre rx
 
haplo602
2012-11-21 08:20:33+01
speed vs eco: D-lite 4 ma 1/800 t0.5 podla specifikacie (predpokladam ze to je t0.5 kedze to je bezne udavany cas). co znamena ze t.01 bude niekde okolo 1/250-1/300 sec pri polnom vykone a pri nizsom vykone este pomalsie. ak to skusis syncnut na 1/250-1/320, stratis z vykonu svetla lebo fotak ureze zablesk.

takze jedina vyuzitelna vlastnost pri d-lite je nastavovanie. ak mas dva a menej bleskov a nemas to prave zavesene na strope pripadne na zeriave tak to je jedno. od prveho spravneho nastavenia to aj tak vacsinou nepohnes pre dany typ fotenia ... a kedze pri nastavovani svetiel ich vacsinou aj tak posuvas tak to je uz duplom jedno.

tolko moj nazor.
 
lacikam
2012-11-21 22:37:00+01
príspevok od: Petrushka
Dakujem moc na teba je spolah aj o 1 v noci v podstate mi islo len o to, ze kupit teraz povodny d-lite s eco, uvidiet ze ako moc mi chyba speed transmitter (naprek tomu ze som total jablko pozitiv mam aj ipad2 aj iphone4), s tym ze je to cenovy rozdiel cca 100 eur (co je cena speed transmittra, ktory by som mohla dokupit aj neskor..) len zmyslom celej diskusie bolo zaroven aj zistit ci ten rx d-lite je kvalitnejsie spracovany, niekde som citala ze to je 100 a 1 a prave to upinanie uz nie je plastove.
Ale aj tak som na 98% rozhodnuta pre rx
Kompliment back (like) - myslím, že RX je v tvojom prípade (ak už je tu tá možnosť s Apple) lepšia voľba.
 
Petrushka
2012-11-22 00:14:55+01
príspevok od: lacikam
Kompliment back (like) - myslím, že RX je v tvojom prípade (ak už je tu tá možnosť s Apple) lepšia voľba.
Ano, uz je rx set na ceste, cena 739 evri, no nekup to! Dakujem ti moc, si poklad
 
haplo602
2012-11-22 09:59:06+01
príspevok od: Petrushka
Ano, uz je rx set na ceste, cena 739 evri, no nekup to! Dakujem ti moc, si poklad
dufam ze postnes aj nejaku uzivatelsky recenziu ... RX rada je asi jediny Elinchrom ktory by ma zaujimal
 
Petrushka
2012-11-22 10:47:59+01
príspevok od: haplo602
dufam ze postnes aj nejaku uzivatelsky recenziu ... RX rada je asi jediny Elinchrom ktory by ma zaujimal
Spolahni sa
 
lacikam
2012-11-22 23:36:11+01
príspevok od: Petrushka
Ano, uz je rx set na ceste, cena 739 evri, no nekup to! Dakujem ti moc, si poklad
Ak to nie je tajné (ak je, napíš do správy , kde si kupovala? Je to nejaká "special price" akcia ako bola tá na flashcentrum.cz? Mňa by zaujímalo či je možné na Ranger Quadru (bez marketingového? označenia "hybrid") pripojiť tú menšiu, ľahšiu - ale výkonnejšiu batériu.. Ak áno, kúpil by som si ju.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()