Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

radiový odpalovač

magdalen
2013-12-28 20:37:57+01
Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně koupě radiového odpalovače. Vlastním fotoaparát canon 600D, zábleskové světlo PHOTON MILLENNIA NEW ECII - 300 (http://www.photoneurope.cz/nabidka/studiove-zablesky-studiova-svetla/millennia-new-ec-300-ws/) a blesk 580 EX II. Nemůžu se nikde dočíst, co všechno je potřeba, abych měla tyto tři věci propojené. Jestli to chápu dobře musí být 1x vysílač a 2x přijímač. Pokud bych měla jenom blesk, tak je mi to jasné, ale v případně toho zábleskového světla photon vůbec nevím, jaký druh přijímače koupit. Narážím jen na články, kde se píše o propojení blesku s fotoaparátem, ale ne zábleskového studiového světla s fotoaparátem. Další dotaz je jestli musí být přijímače a vysílače od stejné značky. Momentálně uvažuju jenom o koupi přijímače na zábleskové světlo photon a časem i na blesk, takže momentální investici bych viděla do 3000kč.
Focení bude probíhat v interiéru na vzdálenost max 20m. Mockrát díky za jakoukoliv radu.
 
fomist
2013-12-28 21:03:29+01
blesk 580EXll odpáliš na dialku nastavením v menu 600D, na Photon potrebuješ radiovy odpalovač
 
magdalen
2013-12-28 23:36:04+01
Ha, díky za info. Jdu to odpalování blesku nastudovat a vyzkoušet U toho světla photonu vím, že na stránkách k tomu světlu přímo měli radiový odpalovač photon, ale chtěla jsem už něco pořádného na co se dá spolehnout. U toho světla mi nění jasné, jestli do té synchrozdířky jde zavést i přijímač nebo je to jenom na kabel (http://www.photoneurope.cz/nabidka/odpalovace-a-kabely/synchrokabel-45-m/) a ten přijímač může být jenom s koncovkou USB. Má s tím někdo zkušenost? Mám tady v těch technických věcech jako ženská trošku zmatek
 
fomist
2013-12-29 13:09:48+01
tu je video ako nastaviť diaľkove odpalovanie externeho blesku Nikonu ,no identické s Canonom
http://www.youtube.com/watch?v=TneOJzwuX8c
 
tomis.ales
2013-12-30 13:53:14+01
Musis kupit nie iba rovnaku znacku ale aj rovnaky model radioodpalovacu. Napr toto na obrazku.
Vysielac na fotak, Canon blesk na jeden prijimac. Druhy prijimac + jeden kabel, ktorym spojis prijimac a kontakt SYNC na studiovom blesku. Hotovo. Milionkrat odskusane mnou. Funguje to samozrejme iba v manuale, ziadne TTL. Na to su ine, ovela drahsie odpalovace.
 
tomis.ales
2013-12-30 13:56:39+01
Tieto konkretne odpalovaky mam a maju dosah viac ako 200m na volnom priestranstve. Da sa to kupit aj v CR alebo SR. urcite sa zmestis do 3000 Kc za jeden vysielac a dva prijimace. Mozes si vybrat aj z inych vyrobcov, niektore ponukaju aj jednotlive skupiny, ktore sa daju vypnut a zapnut.
Kludne mi napis spravu, rad poradim.
 
magdalen
2014-01-07 11:38:58+01
Mockrát díky
 
filip.p3k
2014-01-22 09:29:33+01
Nazdar chlapci, práve riešim jeden problém s mojim svetlom Fomei S400DC Strobo, mám odpaľovač Pixel King, a Nikon D700. Chcel by som ísť so synchronizačnými časmi nižšie ako 1/250sec, no nedá sa to. Je na to nejaká finta ako sa to dá vyriešiť? Alebo sa to už nedá? Bývalé svetlá šli aj na 1/8000sec, no toto nie. Vďaka za odpoveď
 
tomis.ales
2014-01-22 15:16:57+01
Neda. Pixel king, co viem, nema mozost jemneho doladenia ako Pocket Wizzard alebo Phottix odin. S nimi mozes dosiahnut o chlp kratsie casy, tak 1/320, mozno este kratsie. Ale dalej uz nie. Nie je to mechanicky mozne. Kratsie casy dosiahnes iba s fotakmi s centralnou zavierkou a to cim viac clonis, tym kratsi cas mozes dosiahnut. Ale aj tak sa nedostanes daleko.
Ziadne svetla nikdy nesli na 1/8000s. Ty hovoris o HSS. Zatial ani jedno studiove svetlo to nema okrem Godox 300Ws, ale to neni prave studiove svetlo, skor prerasteny manualny systemak.
Tu 1/8000s si si asi pomylil s dlzkou horenia zablesku, cim mozes fotit velmi rycho sa pohybujuce sa veci. Okolite trvale svetlo musi byt ale velmi slabe aby nebolo vidiet na fotke. 1/8000s horenia zablesku ale aj tak dosiahnes iba na malych vykonoch, radovo jednotky Ws. Najrychlejsie svetlo Hensel 400Ws ma rychlost horenia 1/2000s na plny vykon, na najnizssi 1/66000s. Ae stoji cez 5000€.
Neviem, ci si chcel potlacit podiel Slnka a zvyraznit tak blesk alebo chces napr. v studiu zachytit v plnej ostrosti nejaky water splash.
No to som sa ale rozpisal
 
filip.p3k
2014-01-22 16:09:37+01
príspevok od: tomis.ales
Neda. Pixel king, co viem, nema mozost jemneho doladenia ako Pocket Wizzard alebo Phottix odin. S nimi mozes dosiahnut o chlp kratsie casy, tak 1/320, mozno este kratsie. Ale dalej uz nie. Nie je to mechanicky mozne. Kratsie casy dosiahnes iba s fotakmi s centralnou zavierkou a to cim viac clonis, tym kratsi cas mozes dosiahnut. Ale aj tak sa nedostanes daleko.
Ziadne svetla nikdy nesli na 1/8000s. Ty hovoris o HSS. Zatial ani jedno studiove svetlo to nema okrem Godox 300Ws, ale to neni prave studiove svetlo, skor prerasteny manualny systemak.
Tu 1/8000s si si asi pomylil s dlzkou horenia zablesku, cim mozes fotit velmi rycho sa pohybujuce sa veci. Okolite trvale svetlo musi byt ale velmi slabe aby nebolo vidiet na fotke. 1/8000s horenia zablesku ale aj tak dosiahnes iba na malych vykonoch, radovo jednotky Ws. Najrychlejsie svetlo Hensel 400Ws ma rychlost horenia 1/2000s na plny vykon, na najnizssi 1/66000s. Ae stoji cez 5000€.
Neviem, ci si chcel potlacit podiel Slnka a zvyraznit tak blesk alebo chces napr. v studiu zachytit v plnej ostrosti nejaky water splash.
No to som sa ale rozpisal
Nie nie, nepomýlil, lebo viem že som fotil na 1/4000sec v pohode na Fomei 400 tá hobby rada čo je. Išlo mi hlavne preto o túto otázku, lebo kamoš má nejaké Quantuum alebo niečo podobné, a hovorí že nemá problém blýskať aj pri 1/4000sec cez pixel kingy. Takže neviem kde je pravda teraz. či to závisí aj od horenia výbojky alebo niečoho iného.
 
tomis.ales
2014-01-24 08:48:28+01
príspevok od: filip.p3k
Nie nie, nepomýlil, lebo viem že som fotil na 1/4000sec v pohode na Fomei 400 tá hobby rada čo je. Išlo mi hlavne preto o túto otázku, lebo kamoš má nejaké Quantuum alebo niečo podobné, a hovorí že nemá problém blýskať aj pri 1/4000sec cez pixel kingy. Takže neviem kde je pravda teraz. či to závisí aj od horenia výbojky alebo niečoho iného.
No to je velice zvlastne, pretoze fotit APSC fotakom na 1/4000 s bleskom bez HSS nie je technicky mozne. Rad by som videl taku fotku s bleskom a bez blesku.
Je tu jedna moznost ako by to mozno bolo mozne Je to ale skor nahoda. Doba zablesku moze byt kludne aj 1/200s, co je fakt dost dlho. Ak sa lamely zavierky pohybuju prave v tomto case, fotka moze byt tymto svetlom osvietena, aj ked to svetlo nemusi byt konstantne, pretoze horenie zablesku nie je konstantne pocas celeho casu horenia. Ale skor mi to pride, ze som si toto iba vymyslel a mozne to nieje.
Aspon mne s nikdy nestalo, ze by som bol schopny fotit na kratsi cas ako 1/250s. Ked som omylom skratil na fotaku cas, hned som to videl ako zacinajuci cierny pruh na spodu fotky.
Co sa tyka pravdy. Nestretol som sa s nijakym fotografom, ci vyrobcom bleskov, ktory by tvrdil, ze sa da fotit na taky cas. Podla mna ste fotili v tak silnom trvalom svetle, ze ste blesk ani nepotrebovali a bliskanie blesku sa na fotke vobec neukazalo. Ale ako som pisal vyssie, rad by som videl taky priklad s bleskom a bez blesku. Ak mas moznost, hod to sem.
 
filip.p3k
2014-01-24 10:34:56+01
príspevok od: tomis.ales
No to je velice zvlastne, pretoze fotit APSC fotakom na 1/4000 s bleskom bez HSS nie je technicky mozne. Rad by som videl taku fotku s bleskom a bez blesku.
Je tu jedna moznost ako by to mozno bolo mozne Je to ale skor nahoda. Doba zablesku moze byt kludne aj 1/200s, co je fakt dost dlho. Ak sa lamely zavierky pohybuju prave v tomto case, fotka moze byt tymto svetlom osvietena, aj ked to svetlo nemusi byt konstantne, pretoze horenie zablesku nie je konstantne pocas celeho casu horenia. Ale skor mi to pride, ze som si toto iba vymyslel a mozne to nieje.
Aspon mne s nikdy nestalo, ze by som bol schopny fotit na kratsi cas ako 1/250s. Ked som omylom skratil na fotaku cas, hned som to videl ako zacinajuci cierny pruh na spodu fotky.
Co sa tyka pravdy. Nestretol som sa s nijakym fotografom, ci vyrobcom bleskov, ktory by tvrdil, ze sa da fotit na taky cas. Podla mna ste fotili v tak silnom trvalom svetle, ze ste blesk ani nepotrebovali a bliskanie blesku sa na fotke vobec neukazalo. Ale ako som pisal vyssie, rad by som videl taky priklad s bleskom a bez blesku. Ak mas moznost, hod to sem.
Môžem hodiť, jasné, nie je problém. Pozri kľudne exif, je to fotené Fomei 400 Hobby rada, ktorá sa predáva ako set. Čas tam bol 1/2000sec.
 
tomis.ales
2014-01-27 16:03:02+01
príspevok od: filip.p3k
Môžem hodiť, jasné, nie je problém. Pozri kľudne exif, je to fotené Fomei 400 Hobby rada, ktorá sa predáva ako set. Čas tam bol 1/2000sec.
Cece, tak toto je pre mna fakt zahada 1/2500s a pozeram, ze asi ine svetlo ako svetlo z blesku tam nebolo.
 
filip.p3k
2014-01-28 09:11:24+01
príspevok od: tomis.ales
Cece, tak toto je pre mna fakt zahada 1/2500s a pozeram, ze asi ine svetlo ako svetlo z blesku tam nebolo.
veru že nie, fotil som to v tmavej miestnosti len s týmito bleskami, preto som vlastne aj chcel vedieť či to nové svetlo spojazdním na vyšších časoch ako toto staré. Ale keď nie tak nie, pohoda, nič sa s tým nedá robiť.
 
tomis.ales
2014-01-29 11:18:04+01
príspevok od: filip.p3k
veru že nie, fotil som to v tmavej miestnosti len s týmito bleskami, preto som vlastne aj chcel vedieť či to nové svetlo spojazdním na vyšších časoch ako toto staré. Ale keď nie tak nie, pohoda, nič sa s tým nedá robiť.
Asi to bude tak, ze zablesk prebieha akurat v case pohybu zavierky. Ale to je fakt nahoda. Da sa to overit ked budes predlzovat cas. Ak sa fotka zosvetli, je to ak ako som vravel.
V kazdom pripade, pocitaj s tym, ze ti to na inych svetlach nepojde.
No ale urcite si to schvalne vyskusam Som zvedavy, ktory z mojich 9 bleskov to vie tiez. Dam vediet.
 
filip.p3k
2014-01-29 11:23:37+01
príspevok od: tomis.ales
Asi to bude tak, ze zablesk prebieha akurat v case pohybu zavierky. Ale to je fakt nahoda. Da sa to overit ked budes predlzovat cas. Ak sa fotka zosvetli, je to ak ako som vravel.
V kazdom pripade, pocitaj s tym, ze ti to na inych svetlach nepojde.
No ale urcite si to schvalne vyskusam Som zvedavy, ktory z mojich 9 bleskov to vie tiez. Dam vediet.
dobre, budem rád ak vyskúšaš a dáš vedieť. Je jasné že to fungovalo tak ako si to popísal vyššie, proste tá rada mala dlhé horenie výbojky čím bolo reálne ísť do krátkych časov. Čím som časy predlžoval, tým bola fotka svetlejšia.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()