Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

fotostan 150x150cm

peter222666
2015-01-02 16:59:04+01
Prosim vas, chcel by som fotit produkty a chcel by som si kupit fotostan.
O rozmere 150x150cm.
Cital som si aj tu na fore, ze fotit vo fotostane je dobre len niektore produkty.
Chcel by som tam skusit fotit rozne produkty, ale clovek nikdy nevie aku schyta zakazku.
Tak som rozmyslal, ze kupim radsej vacsi fotostan.
Tie mensie supravy malych fotostanov aj so svetlami ma prilis nelakaju, lebo tam su aj tie lampy, ktore vela zeru elektriky a nedavaju dodstatocne svetlo.
Takze to budem osvetlovat bleskami.
Ale rozmyslam, ako sa tam v tom stane to svetlo bude chovat - v takom velkom.
Oproti tomu malemu stanu. Lebo je vyhoda mat taky velky fotostan.
Ma prosim vas niekto skusenosti s takym velkym fotostanom?
Ako sa tam chova to svetlo oproti mensim fotostanom?
Keby som tam trebars chcel fotit pripadne aj rajciny a papriky na tanieri, je zle mat taky velky ten stan?

Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-02 18:25:52+01
Fyzika! Svetlo je maksie, ak je blizsie. Takze kled das do 1,5 m stanu maly tanier, bude od stien dost daleko a svetlo bude tvrdsie. Produktova fotka nepozna univerzalne riesenie. Na kazdy typ budes musiet najst iny "recept".
 
bear
- moderator
2015-01-02 18:36:33+01
Pri produktovej fotografii je vyrazne jednoduchsie pracovat so stalymi svetlami. Fotak mas na stative, takze clonu nastavis podla hlbky ostrosti aku potrebujes. Vidis, kde mas ake tiene a odrazy a v pripade potreby mozes svetlami pocas dlhej expozicie aj pohybovat a dosiahnes tak vacsi zdroj svetla. Treba si len dat pozor a pouzivat vsetky ziarovky s rovnakou farebnou teplotou (nieco v rozsahu 4000-6500K, optimalne okolo 5500K).

Ako pisal Karol, stan neriesi vsetko. Leskle predmety v nom nevyzeraju dobre a podobne vysledky dosiahnes velkou odrazkou, plachtou, alebo softboxom. Na produktovu fotografiu potrebujes skor biele a cierne dosky roznych velkosti.
 
peter222666
2015-01-02 20:19:58+01
Dakujem zatial za komentare, pomohli, ak by este prosim niekto chcel prispiet, budem rad.

Peter
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()