Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Trvale svetlo

alka
2015-02-02 19:18:35+01
Podla vas ake je to svetlo na zaciatok do vybavy do domaceho atelieru na fotenie svojich deticiek ?Staci mi to s odrazovym dazdnikom na blesk.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2015-02-02 19:28:48+01
príspevok od: alka
Podla vas ake je to svetlo na zaciatok do vybavy do domaceho atelieru na fotenie svojich deticiek ?Staci mi to s odrazovym dazdnikom na blesk.
V téme píšeš o trvalom svetle, ďalej v texte o blesku. Možno by bolo dobre bližšie povedať čo presne chceš. Navyše nedala si link na to svetlo, takže nikto z nás neviem aké má parametre. Výrobca môže (a väčšinou to tak aj je) v rovnakom prevedení vyrábať svetlá s rôznymi parametrami.
 
Martin P
2015-02-02 19:32:30+01
deticky sa hybu skacu behaju a vrtia sa a tam je treba kratky cas a blesk nielen dazdnik na blesk
trvale svetla su na video a nehybne predmety a osoby co vedia zadrzat dych alebo fotak s funkcnou citlivostou 105 000 asa.
 
alka
2015-02-02 21:24:12+01
príspevok od: Martin Brojo
V téme píšeš o trvalom svetle, ďalej v texte o blesku. Možno by bolo dobre bližšie povedať čo presne chceš. Navyše nedala si link na to svetlo, takže nikto z nás neviem aké má parametre. Výrobca môže (a väčšinou to tak aj je) v rovnakom prevedení vyrábať svetlá s rôznymi parametrami.
prepacte skopirujem link svetla...

http://www.phototools.sk/studioset-daylight-150-w-svetlo-stojan-a-dazdnik

mam externy blesk so softboxovym daznikom 83cm +nejake odrazky ...podla vas co treba dokupit,alebo zmenit?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-02 21:45:23+01
150W, to je 1,5x vykonnejsia ziarovka. Svetla je to dost, ale nie na fotenie. Pri portretoch potrebujes ovela viac. Atelierove svetla mavaju 1000W a ani to nie je vela. Este donedavna sa ppouzivali halogenove ziarovky, ktore pri takomto vykone produkovali vela tepla. DNes sa nahradzaju LED-kami. Tie cenovo dostupnejsie maju len obmedzeny vykon, tie vykonne su priserne drahe. AJ s tymi najlepsimi sa ale foti pri vyssom ISO.
Nerozumiem tomu, co myslis pod pojmom "svojich deticiek"? SKutocne tvoje deti, alebo deti vseobecne, v ramci kseftu? AK len fotis vlastne deti, atelierove vybavenie nepotrebujes. K systemovemu blesku dokup stativ a dazdnik a fot stylo strobist. Uplne najlepsie je ale pouzivat prirodzene svetlo. Vonku ho je na rozdavanie. Tam ti staci odrazka, pripade systemovy blesk na dosvetlenie tienov.
 
Martin P
2015-02-02 22:32:40+01
príspevok od: alka
prepacte skopirujem link svetla...

http://www.phototools.sk/studioset-daylight-150-w-svetlo-stojan-a-dazdnik

mam externy blesk so softboxovym daznikom 83cm +nejake odrazky ...podla vas co treba dokupit,alebo zmenit?
ved to tam mas jasne napisane "Ideálne pre digitálne produktové fotografie."
co to je pre teba externy blesk? lebo ked je systemovy, alebo len taky obyc. netreba nic menit staci fotit poprioade dokupit odpalovac a prijimac, alebo ked dokazes odpalit z fotaku systemovy blesk bud internym bleskom alebo cez cls ak mas nikon vyssieho radu
 
alka
2015-02-02 22:33:46+01
príspevok od: Karol Srnec
150W, to je 1,5x vykonnejsia ziarovka. Svetla je to dost, ale nie na fotenie. Pri portretoch potrebujes ovela viac. Atelierove svetla mavaju 1000W a ani to nie je vela. Este donedavna sa ppouzivali halogenove ziarovky, ktore pri takomto vykone produkovali vela tepla. DNes sa nahradzaju LED-kami. Tie cenovo dostupnejsie maju len obmedzeny vykon, tie vykonne su priserne drahe. AJ s tymi najlepsimi sa ale foti pri vyssom ISO.
Nerozumiem tomu, co myslis pod pojmom "svojich deticiek"? SKutocne tvoje deti, alebo deti vseobecne, v ramci kseftu? AK len fotis vlastne deti, atelierove vybavenie nepotrebujes. K systemovemu blesku dokup stativ a dazdnik a fot stylo strobist. Uplne najlepsie je ale pouzivat prirodzene svetlo. Vonku ho je na rozdavanie. Tam ti staci odrazka, pripade systemovy blesk na dosvetlenie tienov.
akeho kseftu ? mam tu nejake vyvesene fotografie s ktorymi by som sa pýšila ako super na tom zarabam.....? aj buducnosti mozno,ale neviem ci to dokazem necitim sa na to....

ohladom techniky stativ ma 83cm +externy blesk....aj nejake to pozadie ....
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-02 23:17:40+01
príspevok od: alka
akeho kseftu ? mam tu nejake vyvesene fotografie s ktorymi by som sa pýšila ako super na tom zarabam.....? aj buducnosti mozno,ale neviem ci to dokazem necitim sa na to....

ohladom techniky stativ ma 83cm +externy blesk....aj nejake to pozadie ....
Nic v zlom. Len som sa pytal, ci je to rodinne fotenie, alebo profesionalne. Mozno zacinajuca fotografka deti. je to bezny fotograficky zaner, ktorym sa zarabaju peniaze. Ak tu mame poradit, musime vediet, co mienies robit a co chces vlastne dosiahnut.
Par ukazkovych fotiek ineho autora (tvoj vzor) by nezaskodilo.
 
Daniel Leitman
2015-02-03 13:21:39+01
tak ze na deticky jedine systemovy blesk do sanok aparatu - celkom fajn kombinovat s ettl kablom a mat blesk v jednej ruke ale dost to komplikuje ovladanie aparatu. Potm mozes dat blesk na kameru a odrazat od stropu ale tam sa moc s nasvietenim nepohras. Ak chces pozovacky deticiek tak dokup dalsi blesk (idealne 3-4 ale stacia aj 2) a nejaky zakladne stativy s drziakmi na dazdnikom k tomus tim si vystacis na vacsinu fotiek ... velke zableskove jednotky su vhodne pre atelieristu co potrebuje pokrocilejsiu pracu so svetlom pre bezne pouzitie si myslim je zbytocne do toho investovat tolko ... tebe fakt kombinacia 2-3ch systemakov a k tomu nejake to vybavenicko bude stacit a tiez odporucam pozerat po niecom co mozes dialkovo ovladat bud pomocou aparatu alebo aspon pomocou "master" blesku ak tvoj fotak riadenie nepodporuje (starsie canony bohuzial)
 
bear
- moderator
2015-02-03 13:48:25+01
Ja som obcas pouzil na fotenie deti do 2 rokov (vraj im blesk nerobi dobre) trvale svetla (6x 45W daylight 6500K ziarivky - 3 dazdniky po 2ks). Na ISO 800-1600 som mal casy 1/100-1/200s. Samozrejme som nemohol clonit ako pri bleskoch, takze hlbka ostrosti bola nizsia, ale kvalita svetla bola podobna ako pri zableskoch a navyse som videl kde mam ake tiene.
 
vd
2015-02-04 13:29:07+01
Trvale svetla su nevyhovujuce pre dane ucely. jedine ak su relativne blizko fotografovanej osoby a foti sa s odcloneným objektívom. Fotografovane osoby sa nepohybuju, co v pripade deti neplati. Napr. ekvivalent zableskoveho svetla 300Ws je 30000w.
Alternatívy podla ekonomickej narocnosti:
-200ws zablesk/y/
-blesky z ciny
-denné svetlo
 
_kurato_
2015-02-04 18:49:45+01
hento svetlo nema zmysel brat... 150W ma ziarovka na 300WS zableskovych svetlach.... radsej ber zableskove svetlo
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()