Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Odrazne plochy

angel1
2020-07-21 11:24:30+02
Ahojte, myslite, ze tie makke dosky, ktore pouzivaju reklamne agentury na lepenie folie su vhodne ako odrazna plocha na fotenie jedla?? Mam tych dosiek par, rad by som ich vyuzil. Su lahke, dobre sa s nimi manipuluje, tvaruje, reze.....
Alebo je lepsie ich este niecim natriet?? Napr. Primalex Ceramic (srandujem) ....je vraj na trhu dobra farba, ktorou natieraju preglejky a tak vytvaraju skvele odrazne plochy.

Neviete jej nazov?

Dakujem
 
jozef84
2020-07-21 12:43:06+02
príspevok od: angel1
Ahojte, myslite, ze tie makke dosky, ktore pouzivaju reklamne agentury na lepenie folie su vhodne ako odrazna plocha na fotenie jedla?? Mam tych dosiek par, rad by som ich vyuzil. Su lahke, dobre sa s nimi manipuluje, tvaruje, reze.....
Alebo je lepsie ich este niecim natriet?? Napr. Primalex Ceramic (srandujem) ....je vraj na trhu dobra farba, ktorou natieraju preglejky a tak vytvaraju skvele odrazne plochy.

Neviete jej nazov?

Dakujem
Vraj dobrá farba? A to je ktorá?Zájdi ku sklárovi na čierne sklo - opaxit a máš veľmi dobrý materiál na údržbu(menej sa škriabe, nepriťahuje tak prach). Ak nie, tak poslúži dobre aj čierne plexi, číre plexi z druhej strany natreté farbou.Poprípade LCD display, tablet, kde si navyše môžeš aj zvoliť farby, námety a podsvietenie.
Ale ako podložka(ale nie odrazná) na fotenie jedla poslúžia dobre drevené kefované dosky, difúzny stan(ak budeš orezávať). Jedlo sa ťažšie fotí ako sa zdá, nemáš veľa času, ak nepoužívaš rôzne "finty" aby jedlo vyzeralo aj výborne. Predohrievaj si taniere, používaj iný tuk, aby hneď netuhol, dobrý je aj motorový olej na mäso na potretie(jesť už potom nedoporučujem), voda s trochou glycerínu na postriekanie atď. Je toho veľa, na Youtube nájdeš pár návodov.
 
francesco
2020-07-21 14:44:39+02
Ked su biele, tak su vhodne😊. Odrazam hocicim, papierom stenou, plastovou doskou, odrazkou. Ucinost zvysis ak je material reflexny.
 
jozef84
2020-07-21 15:05:17+02
príspevok od: francesco
Ked su biele, tak su vhodne😊. Odrazam hocicim, papierom stenou, plastovou doskou, odrazkou. Ucinost zvysis ak je material reflexny.
Aha. Tak som zle pochopil, na aký účel to presne potrebuješ. Je to v pohode ako odrazka svetla a navyše dáva mäkké pomerne difúzne(rozptýlené) svetlo. Myslel som, že chceš odrážať nosnú plochu na ktorú dávaš tanier s jedlom, aby ti to zrkadlilo.
 
photox
2020-07-21 15:11:07+02
Vsetko matne biele odraza svetlo a vsetko matne cierne pohlcuje svetlo.
 
angel1
2020-07-21 15:35:12+02
príspevok od: francesco
Ked su biele, tak su vhodne😊. Odrazam hocicim, papierom stenou, plastovou doskou, odrazkou. Ucinost zvysis ak je material reflexny.
Aha, super. Vsade oporucuju polystyren, nedavno som videl tabulu na odrazy, asi preglejka neviem, a ta farba sa leskla.....pripadala mi ako ta, ktora je na vestach, ....ta reflexna, ale to moze byt len moj laicky pohlad, ale mala take leskle zrno v sebe.
 
angel1
2020-07-21 15:37:29+02
príspevok od: jozef84
Aha. Tak som zle pochopil, na aký účel to presne potrebuješ. Je to v pohode ako odrazka svetla a navyše dáva mäkké pomerne difúzne(rozptýlené) svetlo. Myslel som, že chceš odrážať nosnú plochu na ktorú dávaš tanier s jedlom, aby ti to zrkadlilo.
Jozef, na odrazy svetla...blesku. Mam jeden zablesk so softom, takze este jednu plochu na odrazy. Videl som taku odraznu a ta farbva sa leskla....take leskle zrniecka, tak som sa pytal, ci existuje nejaka specialna farba na to. Mozno len chlapik experimentoval a nebolo to nic specialne
 
francesco
2020-07-21 18:41:43+02
príspevok od: angel1
Aha, super. Vsade oporucuju polystyren, nedavno som videl tabulu na odrazy, asi preglejka neviem, a ta farba sa leskla.....pripadala mi ako ta, ktora je na vestach, ....ta reflexna, ale to moze byt len moj laicky pohlad, ale mala take leskle zrno v sebe.
Kludne tym plastom mozes. Skor to zavisid vzdialenosti do akej das odrazku, ked je dalej je lepsie reflexny povrch, ak je blizko a chces len difuzne svetlo na presvetlenie tienov obycajna matna biela je ok. Medze sa nekladu, skusat mozes, ja som odrazal aj kuchynskym nozom
 
jozef84
2020-07-22 08:54:49+02
príspevok od: angel1
Jozef, na odrazy svetla...blesku. Mam jeden zablesk so softom, takze este jednu plochu na odrazy. Videl som taku odraznu a ta farbva sa leskla....take leskle zrniecka, tak som sa pytal, ci existuje nejaka specialna farba na to. Mozno len chlapik experimentoval a nebolo to nic specialne
Ja používam ako plochu na zrkadlenie väčšinou čierne plexi, na menšie veci LCD display, menej biele, červené,zlaté zrkadlové plexi a pomenej tiež brúsený a zrkadlový strieborný alupanel. Ako odrazky a pozadia sem tam A1 tvrdý papier biely, sivý a niekedy na potlačenie svetla aj čierny.
A experimentoval som aj s čiernou voštinou z tvrdého papiera, ktorú som si vyrobil na laseri.Ak by si potreboval niečo z toho, čo som popísal hore, tam mám na dielni aj tie biele PVC 5mm, 10mm a tiež nejaké matné fólie(dá sa polepiť) a mám aj červenú, zelenú a bielu reflexnú fóliu(ako sa používa na značky).
 
MaxGamut
2020-07-28 00:23:34+02
Ta reflexna folia pre znacky asi nebude fungovat - odraza vacsinu svetla len smerom ku zdroju svetla, nie bokom - tak, aby sa svetlo auta od dopravnej znacky odrazilo co najviac naspat k autu a zbytocne sa "neminulo" na odrazy bokom. (inak je to celkom zaujimava fyzika - nech je uhol akykolvek, svetlo sa vracia naspat !!!)

Odrazove plochy pre foto su trochu o inom - odrazia skoro vsetko svetlo, ale nie celkom difuzne, ani nie zrkadlovo. 100% odraz svetla dava len zrkadlovy odraz, difuzny svetlo mierne "poziera" (5-10%) a navyse prilis rozptyluje vsetkymi smermi. Pre fotenie to nema vyznam, tam chces max svetla na objekte.
Ucinnost odrazu na originalnych plochach sa dosahuje drobnymi kovovymi ploskami, ktore kazda jedna odrazaju zrkadlovo, ale maju mierne iny uhol, takze dokopy sa svetlo javi ako difuzne.
Takato plocha nemusi byt uplne blizko a da sa smerovat. To s bielou platnou nedosiahnes. V podstate je to "pseudo-difuzne" svetlo, ak sa to tak da nazvat.

Ale ak velmi chces skumat, mozes skusit tu dosku zohnut do nejakej krivky - mozno trochu usetris na bocnych odrazoch...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()