Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Aký ateliér?

bombay_himself
2010-12-09 19:50:21+01
Rozmýšľam nad ateliérom, ale neviem ako sú najideálnejšie parametre parametre čo sa týka dispozičného riešenia? Počet okien, výška stropu, počet miestností, rozloha,...? Chcel by som na začiatok fotiť hlavne portrétovú, umeleckú, produktovú fotografiu. Vie niekto poradiť? Ďakujem.
 
soulfly
2010-12-09 19:57:01+01
príspevok od: bombay_himself
Rozmýšľam nad ateliérom, ale neviem ako sú najideálnejšie parametre parametre čo sa týka dispozičného riešenia? Počet okien, výška stropu, počet miestností, rozloha,...? Chcel by som na začiatok fotiť hlavne portrétovú, umeleckú, produktovú fotografiu. Vie niekto poradiť? Ďakujem.
neexistuju idealne parametre..za prve kazdemu vyhovuje nieco ine a za druhe nie kazdy ma rovnaky rozpocet. S tym poctom miestnosti som to nepochopil, ale ak tam budes mat aj hajzel, nebude to urcite na skodu..Co sa okien tyka, kludne mozes mat aj atelier bez okien v pivnici a fungovat len so studiovymi svetlami, respektive bleskami..
 
attila.farkas
2010-12-09 21:29:53+01
no jasne že čím väčší tým lepší ja osobne snívam o takej telocvični čo su v školách... vieš, že by bola iba moja... mal by som od nej klúčiky... tam mb y sa dali fotit aj tanky a slony a všetko
 
Marcel Rebro
2010-12-09 21:40:28+01
príspevok od: attila.farkas
no jasne že čím väčší tým lepší ja osobne snívam o takej telocvični čo su v školách... vieš, že by bola iba moja... mal by som od nej klúčiky... tam mb y sa dali fotit aj tanky a slony a všetko
aj slony ako im tanky trhaju srdcia ...
 
HUGO7
2010-12-09 22:11:42+01
Dlhý, široký, vysoký ........na veľkosti záleží
 
om7aqa
2010-12-09 22:44:09+01
... ak nieje nič iné aj obývačka je dobrá ...
 
inkubbus
2010-12-10 08:09:36+01
vyska 3,6m
sirka 5m
dlzka 10m

to su priblizne rozmery nasho atelieru. je to take to optimalne minimum aby sa dali fotit skupinky ludi, aby zostalo dostatok miesta na stativy so svetlami, aby si nemusel zbytocne dorabat v PC pozadie ak sa ti nevojde objekt idealne do zaberu, aby si mohol pouzivat rozne ohniska a objektivy.

samozrejme WC, nejake to miesto na prezliekanie sa (ak fotis akt tak aj vyzliekanie sa ). u nas najdes este aj miestnost s tmavou komorou, no ta sluzi momentalne skor ako sklad rekvizit.

fotky su este z casu kratko po vybudovani atelieru. dnes to tam vypada uplne inak
 
Pixxel
2010-12-10 08:58:28+01
To pozadie v tom vasom atelieri sa mi moc paci ... prezradis aj know-how / material?
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-12-10 09:07:59+01
príspevok od: inkubbus
vyska 3,6m
sirka 5m
dlzka 10m

to su priblizne rozmery nasho atelieru. je to take to optimalne minimum aby sa dali fotit skupinky ludi, aby zostalo dostatok miesta na stativy so svetlami, aby si nemusel zbytocne dorabat v PC pozadie ak sa ti nevojde objekt idealne do zaberu, aby si mohol pouzivat rozne ohniska a objektivy.

samozrejme WC, nejake to miesto na prezliekanie sa (ak fotis akt tak aj vyzliekanie sa ). u nas najdes este aj miestnost s tmavou komorou, no ta sluzi momentalne skor ako sklad rekvizit.

fotky su este z casu kratko po vybudovani atelieru. dnes to tam vypada uplne inak
aj mňa by zaujímalo to pozadie. z čoho to je robené?
 
bombay_himself
2010-12-10 10:05:38+01
príspevok od: inkubbus
vyska 3,6m
sirka 5m
dlzka 10m

to su priblizne rozmery nasho atelieru. je to take to optimalne minimum aby sa dali fotit skupinky ludi, aby zostalo dostatok miesta na stativy so svetlami, aby si nemusel zbytocne dorabat v PC pozadie ak sa ti nevojde objekt idealne do zaberu, aby si mohol pouzivat rozne ohniska a objektivy.

samozrejme WC, nejake to miesto na prezliekanie sa (ak fotis akt tak aj vyzliekanie sa ). u nas najdes este aj miestnost s tmavou komorou, no ta sluzi momentalne skor ako sklad rekvizit.

fotky su este z casu kratko po vybudovani atelieru. dnes to tam vypada uplne inak
wow máš to tam pekné díki za konkrétne info! je potrebný vyšší strop alebo stačí v pohode cca 2,6 m?
 
inkubbus
2010-12-10 16:45:31+01
príspevok od: Pixxel
To pozadie v tom vasom atelieri sa mi moc paci ... prezradis aj know-how / material?
konstrukcia - stresne laty
vypln na stenach - sadrokarton
vypln na podlahe - drevotrieska
vypln v oblukoch - sololit

vytmelene, vybrusene, natrete obyc. farbou na steny.
 
inkubbus
2010-12-10 16:54:07+01
príspevok od: bombay_himself
wow máš to tam pekné díki za konkrétne info! je potrebný vyšší strop alebo stačí v pohode cca 2,6 m?
2,6m je tusim vyska bezneho panelakoveho bytu. nie zeby to nestacilo, na bezne veci urcite ano. v tom nasom atelieri som fotil uz aj takuto zostavu, takze v byte by sa mi to nepodarilo
 
Maxx818
ocenenie redakciou 2010-12-10 19:54:20+01
príspevok od: inkubbus
2,6m je tusim vyska bezneho panelakoveho bytu. nie zeby to nestacilo, na bezne veci urcite ano. v tom nasom atelieri som fotil uz aj takuto zostavu, takze v byte by sa mi to nepodarilo
ten atelier aj prenajimate?
 
inkubbus
2010-12-10 20:15:18+01
príspevok od: Maxx818
ten atelier aj prenajimate?
ano. ale viac cez sukr. spravu.
 
Maxx818
ocenenie redakciou 2010-12-10 20:18:22+01
príspevok od: inkubbus
ano. ale viac cez sukr. spravu.
Ok tak cakam , dik
 
sunajn
2010-12-11 02:33:05+01
Mne to nové ephoto ukazuje veľké guľové a nie inkubbus_ové fotky
 
transporti686
2013-09-16 14:19:25+02
ahojte, chcem sa opýtať, či by sa dalo niečo podnikať resp. plánovať ako ateliér s miestnosťou o rozmeroch 3,5 x 5 metrov? nie na fotenie skupín ľudí ale na jednotlivé osoby, vďaka.
 
Marcel Rebro
2013-09-16 14:22:35+02
príspevok od: transporti686
ahojte, chcem sa opýtať, či by sa dalo niečo podnikať resp. plánovať ako ateliér s miestnosťou o rozmeroch 3,5 x 5 metrov? nie na fotenie skupín ľudí ale na jednotlivé osoby, vďaka.
fotky na obcanaky urciteeeee
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-09-16 14:33:46+02
príspevok od: transporti686
ahojte, chcem sa opýtať, či by sa dalo niečo podnikať resp. plánovať ako ateliér s miestnosťou o rozmeroch 3,5 x 5 metrov? nie na fotenie skupín ľudí ale na jednotlivé osoby, vďaka.
To je cirka velkost redakcneho atelieru. Nazval by som ho skor miniatelier. Na bezne portrety bez problemov, na parik len tak tak, na skupinu uz male. Problemom je, ze si uz zavadzias svetlami a niekedy ked chces fotit s dlhsim ohniskom, tak uz sa neda ist dalej. Zislo by sa 5x 8 metrov a vysoky strop.
 
transporti686
2013-09-16 14:42:31+02
príspevok od: Karol Srnec
To je cirka velkost redakcneho atelieru. Nazval by som ho skor miniatelier. Na bezne portrety bez problemov, na parik len tak tak, na skupinu uz male. Problemom je, ze si uz zavadzias svetlami a niekedy ked chces fotit s dlhsim ohniskom, tak uz sa neda ist dalej. Zislo by sa 5x 8 metrov a vysoky strop.
skôr by som to zvažoval na začiatok, lebo tú miestnosť môžem mať za bagateľ a možno by stačilo na nejaké fotky od pása hore, možno aj celá postava by sa dala nejak, s nejakou 50 a 90 na aps-c by snáď niečo slo nafotiť a naučiť sa
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()