Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

difúzny a odrazný dáždnik - rozdiely

attila.farkas
2011-02-14 20:53:52+01
zdravím, chcel by som sa spýtať, ak niekto máte prehľad, aké sú konkrétne rozdiely medzi difúznym a odrazným dáždnikom ... ?
Nemám na mysli na čo sú určené, to mi je jasné, ale skôr či a aké sú rozdiely v konštrukcii, použitých materiáloch atď ... ktoré sú tie detaily ktoré spôsobujú že difúzny dáždnik je vhodný práve na prestrel bleskom a odrazný zrovna na odraz?

vďaka
 
Big Lebowski
2011-02-14 21:20:36+01
príspevok od: attila.farkas
zdravím, chcel by som sa spýtať, ak niekto máte prehľad, aké sú konkrétne rozdiely medzi difúznym a odrazným dáždnikom ... ?
Nemám na mysli na čo sú určené, to mi je jasné, ale skôr či a aké sú rozdiely v konštrukcii, použitých materiáloch atď ... ktoré sú tie detaily ktoré spôsobujú že difúzny dáždnik je vhodný práve na prestrel bleskom a odrazný zrovna na odraz?

vďaka
Difúzny je priesvitný a svetlo rozbíja do všetkých smerov. Ponúka veľmi mäkké svetlo.
Odrazný svetlo odráža od striebornej či zlatej reflexnej fólie. Svetlo je mäkšie ako priamo z blesku ale tvrdšie ako z difúzneho. Odrazný dáždnik smeruje svetlo jedným smerom.
K vyhotoveniu, umelina ako umelina.
 
attila.farkas
2011-02-14 21:27:32+01
príspevok od: Big Lebowski
Difúzny je priesvitný a svetlo rozbíja do všetkých smerov. Ponúka veľmi mäkké svetlo.
Odrazný svetlo odráža od striebornej či zlatej reflexnej fólie. Svetlo je mäkšie ako priamo z blesku ale tvrdšie ako z difúzneho. Odrazný dáždnik smeruje svetlo jedným smerom.
K vyhotoveniu, umelina ako umelina.
vďaka... ja len že mam difuzny a včera som ho pouzil ako odrazny a v pohode posluzil... tak reku, ci su medzi nimi nejake rozdiely (napr v tvare obluka kupoly) alebo jediny rozdiel je ze ten difuzny je priezracnejsi a odrazny takmer vobec neprepusta svetlo ...

diky
 
Big Lebowski
2011-02-14 21:32:37+01
príspevok od: attila.farkas
vďaka... ja len že mam difuzny a včera som ho pouzil ako odrazny a v pohode posluzil... tak reku, ci su medzi nimi nejake rozdiely (napr v tvare obluka kupoly) alebo jediny rozdiel je ze ten difuzny je priezracnejsi a odrazny takmer vobec neprepusta svetlo ...

diky
Cez prvý sa blíska a do druhého sa blíska.
Ak si to fotil v interiéri, tak je jasné že ti aj difúzny pomohol, lebo ako som písal, rozptyľuje svetlo do všetkých strán.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-02-14 21:39:48+01
len pozror na farebné steny a difúzny dáždnik a pozor na ploché / mrtve svetlo pri bielych stenách v stredne veľkých a malých svetlých miestnostiach a ešte...
 
haplo602
2011-02-14 21:47:30+01
rozdiel v konstrukcii nieje len pouzite materialy. napriklad sa vyrabaju dualne dazdniky, das dole ciernu vrchnu vrstvu a z odrazneho mas difuzny...

pouzivat difuzny ako odrazny ma jednu velku nevyhodu, stracas vela svetla a vela kontroly nad svetlom, kedze difuzny ti to rozbije na vsetko naokolo.

 
attila.farkas
2011-02-15 07:00:01+01
príspevok od: haplo602
rozdiel v konstrukcii nieje len pouzite materialy. napriklad sa vyrabaju dualne dazdniky, das dole ciernu vrchnu vrstvu a z odrazneho mas difuzny...

pouzivat difuzny ako odrazny ma jednu velku nevyhodu, stracas vela svetla a vela kontroly nad svetlom, kedze difuzny ti to rozbije na vsetko naokolo.

neuveris, ale ked som difuzny pouzil ako odrazny tak som na neho natiahol plast zo stareho cierneho dazdnika aby svetlo neunikalo dozadu
diky
 
haplo602
2011-02-15 08:00:18+01
príspevok od: attila.farkas
neuveris, ale ked som difuzny pouzil ako odrazny tak som na neho natiahol plast zo stareho cierneho dazdnika aby svetlo neunikalo dozadu
diky
jo to je moznost, ale to si vtedy nespomenul ...
 
Slavo Jancisin
2011-02-15 09:31:13+01
príspevok od: attila.farkas
vďaka... ja len že mam difuzny a včera som ho pouzil ako odrazny a v pohode posluzil... tak reku, ci su medzi nimi nejake rozdiely (napr v tvare obluka kupoly) alebo jediny rozdiel je ze ten difuzny je priezracnejsi a odrazny takmer vobec neprepusta svetlo ...

diky
dá sa aj difúzny použiť ako odrazný ... no máš veľkú stratu svetla ...

Ak si v malej miestnosti, tak neodrazené svetlo (to čo preletí dáždnikom), tiež ovplyvňuje svetelné podmienky - odraz od stien, stropu, nábytku a pod. (napr. ak máš červené steny, tak fotka Ti môže výjsť viac do červena, ako si si prial)
 
Snowkill
2011-03-12 09:45:58+01
Ahoj chci se zeptat , kde se to dá koupit , jsou ruzné velikosti, dá se tohle někde koupit pro externí blesk ?? myslím si že je to lepší než deštník .... vetší plocha , měkčí světlo ... diky moc

http://phototools.cz/detail.php?produkt=foto-softbox-oktagon-110cm-otocny-o-360-stupnu&slozka=softboxy-a-destniky
 
zydo
2011-03-12 12:11:12+01
príspevok od: Snowkill
Ahoj chci se zeptat , kde se to dá koupit , jsou ruzné velikosti, dá se tohle někde koupit pro externí blesk ?? myslím si že je to lepší než deštník .... vetší plocha , měkčí světlo ... diky moc

http://phototools.cz/detail.php?produkt=foto-softbox-oktagon-110cm-otocny-o-360-stupnu&slozka=softboxy-a-destniky
pre externy je nieco ine. : http://www.mini-max.sk/product.php?id=1168
 
pxls.jpg
2011-03-12 12:37:22+01
príspevok od: attila.farkas
vďaka... ja len že mam difuzny a včera som ho pouzil ako odrazny a v pohode posluzil... tak reku, ci su medzi nimi nejake rozdiely (napr v tvare obluka kupoly) alebo jediny rozdiel je ze ten difuzny je priezracnejsi a odrazny takmer vobec neprepusta svetlo ...

diky
pouzit mozes hocico, zalezi len na tom ake svetlo potrebujes odrazit, ci priamy odraz alebo rozptylene svetlo a este aka ma byt relativna velkost zdroja (odraznej plochy).

ked sa zamyslis tak mozes kludne odrazat od velkeho bieleho papiera, bielej latky ci od alobalu od cokolady staci sa len zamysliet aky odraz dany material ponuka a kolko svetla odrazi zelanym smerom a kolko pohlti ci prejde na druhu stranu.
 
Snowkill
2011-03-12 13:19:16+01
a je to cimvetsi tim lepsí??
 
Snowkill
2011-03-12 13:21:16+01
http://www.mini-max.sk/product.php?id=1368

je tohle lepsí bo tohle ??


http://www.mini-max.sk/product.php?id=1665
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()