Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Úmera, záblesk a pilotná

Repko
Repko 2011-02-23 19:24:57+01
Mám nový záblesk. Intenzita pilotnej žiarovky nie je regulovaní priamoúmerná intenzite záblesku. Pri regulovaní výkonu max. a min. je pri záblesku rozdiel niekoľko násobný a pri pilotnej žiarivke je to nepatrné, skoro žiadne. Nie je to úmerné. Nemám s tým skúsenosti. V čom je problém? Prikladám fotografie. Ďakujem
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-03-01 09:21:45+01
príspevok od: Repko
Ďakujem Jozef, toto som potreboval počuť. Skúšal som aj slabšiu žiarovku, ale žiadna zmena. Fotené to bolo večer. Žiadne iné svetlo tam nedopadalo. Záblesk vraciam naspäť. Teraz rozmýšľam nad zábleskami MENIK MD-300 Ws alebo nad FOMEI Digital PRO 400. FOMEI Digital PRO 400 stojí síce viacej ale má až 1000W pilotnú žiarovku. Čo by mi viacej pomohlo pri nasvecovaní interiérov, kde väčšinou dopadá iné svetlo z vonku. Niekedy i lúč slnka. Ktoré by ste mi odporučili? Fotiť sa budú interiéry rodinných domov a bytov. Ďakujem.
uha 1000W pilotka? to bude hriať ako svina nie? kupil by som elinchromy D Lite 4
 
Repko
2011-03-09 22:12:47+01
Myslím, že už to mám vyriešené. Kúpil som záblesky Menik MD-300, a halogénové žiarovky 1000 W. Som spokojný. Vyšlo ma to vyšlo menej. Aj tak sa to bude používať v teréne. Zbytočné sú drahé záblesky, ktoré stále mám v aute. Pripájam foto.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()