Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Beauty dish - rozdiely

bombay_himself
2011-03-19 13:30:44+01
Je rozdiel vo vyprodukovanom svetle z rôznych beauty dishov, alebo všetky produkujú takmer porovantene kvalitné svetlo? Je rozdiel vo výslednom svetle napr. medzi Beuaty dish od Walimexu ( http://www.darian.sk/obchod/eshop/walimex/studiove-blesky/prislusenstvo-k-st-bleskom/walimex-walimex-pro/profoto/walimex-univ-beauty-dish-41cm-profoto) a medzi neznačkovým Beuty dish (http://www.phototools.sk/detail.php?produkt=beauty-dish-40-cm-bez-vostiny&slozka=akcne-ponuky).

Ako je to vo všeobecnosti? Sú medzi výrobcami veľké rozdiely alebo je to iba o značke?

Ďakujem?
 
Daniel.U
2011-03-19 14:04:24+01
je rozdiel v renderovacom indexe a fotonovom toku
 
MX5_SVK
2011-03-19 14:48:44+01
príspevok od: Daniel.U
je rozdiel v renderovacom indexe a fotonovom toku
hmmmm....po slovensky??
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-03-19 14:51:10+01
su, dobre ma broncolor a elinchrom a hensel s inými skusensoti nemám dobre je aby bol v dishi výmenný reflektor, možnosť pridať boštinu a sieťlka okolo reflektoru ako má elinchrom jefajna
 
Daniel.U
2011-03-19 14:52:30+01
príspevok od: MX5_SVK
hmmmm....po slovensky??
po slovensky si robim srandu samozrejme
 
MX5_SVK
2011-03-19 15:03:42+01
Aky je rozdiel medzi beauty dishom a klasickym softboxom?? Ako na obrazku som uz videl beauty dish ale nikdy som to nedrzal v ruke a ani s tym nefotil. O co je to lepsie? Alebo skor na co je to lepsie??
 
thrash
2011-03-19 18:16:38+01
príspevok od: MX5_SVK
Aky je rozdiel medzi beauty dishom a klasickym softboxom?? Ako na obrazku som uz videl beauty dish ale nikdy som to nedrzal v ruke a ani s tym nefotil. O co je to lepsie? Alebo skor na co je to lepsie??
softbox - smerovany tok mäkkeho svetla - pouzitie je klasicke nasvetlenie (rozdiel medzi dazdnikom a SB je ze dazdnik(difuzny) zmäkcuje svetlo ale neusmernuje softbox ano)

beauty dish - samotny nazov napoveda (beauty-krasa) sa pouziva na zdoraznenie krasy imituje slnecne svetlo a uniestnuje sa prevazne vysoko nad modelku
na tejto stranke je galeria fotiek a ked kliknes na fotku tak aj "popis/plan" ako bola nafotena a kde bola umiestnena tecnika (softbox,beauty dish, dazdnik..) http://strobox.com/photos vsimaj si a sam zistis co a ako
 
majster333
2011-03-19 18:17:21+01
príspevok od: MX5_SVK
Aky je rozdiel medzi beauty dishom a klasickym softboxom?? Ako na obrazku som uz videl beauty dish ale nikdy som to nedrzal v ruke a ani s tym nefotil. O co je to lepsie? Alebo skor na co je to lepsie??
čo som ja pochopil, tak beauty dish sa používa na to aby si vytvoril tiene, ktoré nemajú také ostré hrany ako obyčajný reflektor. a softbox skôr na to aby si tiene nevytvoril -potlačil.
 
MX5_SVK
2011-03-19 20:18:29+01
strobox poznam pravidelne sa tam prehrabavam je to uplne paradna stranka. Ale musim sa priznat na beauty dish som sa nejako nesustredoval.
A dakujem za vysvetlenie
 
Daniel.U
2011-03-19 20:25:20+01
pokial viem beauty dish je aj na to alebo hlavne na to aby sa v ociach spravil pekny odraz akoby slnka a nie softboxu alebo dazdnika
 
ZacutoSK
2011-03-31 14:33:34+02
Dobrý deň,

som študent Fakulty Managementu a Ekonomiky, Univerzity Tomáše Bati
v Zlíne, Česká Republika. Dotazník je anonymný a je zameraný na
názory
respondentov v oblasti videotechnického príslušenstva. Bude mi
slúžiť na získanie údajov pre moju diplomovú prácu. Vašu odpoveď
prosím zaznačte
do dotazníkového formulára, prípadne dopíšte možnosť Vašej
odpovede.

Kompletné vyplnenie dotazníku trvá maximálne 2-3min.

Prosím prejdite na dotazník na odkaze:
https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dFZ2b2I1OVBrb1BwSl84OHc1aEJOcEE6MQ

Ďakujem za Váš čas
 
conan7
2011-03-31 14:41:11+02
príspevok od: Jozef Peniak
su, dobre ma broncolor a elinchrom a hensel s inými skusensoti nemám dobre je aby bol v dishi výmenný reflektor, možnosť pridať boštinu a sieťlka okolo reflektoru ako má elinchrom jefajna
nepoužíval si ich nááááhodou aj na systemáku cez držiak? aký priemer máš?
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-03-31 14:48:19+02
Beauty dish, je vlastne reflektor a v podstate dáva rovnaké svetlo ako reflektor a oproti klasickému reflektoru sú tam 2 rozdiely:
1. býva o väčšom priemere, ako bežný reflektor, čiže získame väčší zdroj svetla
2. oproti klasickému reflektoru je zakratý jeho stred, čiže svetlo je rovnomernejšie po celej ploche beauty dishu. u reflektoru je v strede omnoho silnejšie svetlo.
 
thrash
2011-03-31 15:15:56+02
neviem ci som to niekde necital, ale ked sa to rozobera beauty dish opytam sa..
Aky je minimalny primer beauty dishu aby jeho pouzitie prinasalo pozadovany efekt-oblast glamour/fashion ?

-na nete sa stretavam s rozmermi - 40 - 50 -55 cm samozrejme cim vacsi tym drahsi
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-03-31 15:25:04+02
príspevok od: thrash
neviem ci som to niekde necital, ale ked sa to rozobera beauty dish opytam sa..
Aky je minimalny primer beauty dishu aby jeho pouzitie prinasalo pozadovany efekt-oblast glamour/fashion ?

-na nete sa stretavam s rozmermi - 40 - 50 -55 cm samozrejme cim vacsi tym drahsi
už som to písal predtým, priemer ti hovorí aký veľký budeš mať zdroj svetla. čím väčší zdroj svetla, tým nasvietiš toho viac. potom ide ešte posunúť zdroj svetla ďalej, čím sa v postate tento zdroj ako keby zväčšuje, ale svetlo sa stáva smerovejším. a aký veľký zdroj svetla chceš, záleží len a len na tebe a tvojom zámere.
 
conan7
2011-03-31 15:29:49+02
príspevok od: Martin Brojo
už som to písal predtým, priemer ti hovorí aký veľký budeš mať zdroj svetla. čím väčší zdroj svetla, tým nasvietiš toho viac. potom ide ešte posunúť zdroj svetla ďalej, čím sa v postate tento zdroj ako keby zväčšuje, ale svetlo sa stáva smerovejším. a aký veľký zdroj svetla chceš, záleží len a len na tebe a tvojom zámere.
osobne aký priemer používaš?
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-03-31 15:32:28+02
príspevok od: conan7
osobne aký priemer používaš?
43 cm od Fomei, má ale jednu nevýhodu nemajú naň voštinu, takže uvažujem ešte kúpiť jeden aj s voštinou
 
tomis.ales
2011-03-31 16:02:44+02
O beauty dishe som pred par dnami strasne rozmyslal, ale nakoniec, kvoly jeho neskladnosti, (chcel som minimalne 55cm) som sa rozhodol kupit toto.
http://cgi.ebay.com/42-105cm-Silver-Black-Parabolic-Type-Umbrella-Zone-3-/160475666128?pt=UK_Photography_StudioEquipment_RL&hash=item255d1856d0
Malo by to byt cca zhruba to iste, urcite to nedava tak symetricke a presne ohranicene svetlo ako beauty dish, ale je to aspon skladne a dost lacne. Mam este dvoj metrovu variantu, ale je to riadny KLOBUK a aj maly vanok to zhodi zo stativu.
Dufam, ze ma tu za to neukamenujete, ze som povedal ze sa to podoba a ze som trocku odbocil od temy :o
 
conan7
2011-03-31 16:04:32+02
príspevok od: Martin Brojo
43 cm od Fomei, má ale jednu nevýhodu nemajú naň voštinu, takže uvažujem ešte kúpiť jeden aj s voštinou
heeej? lebo ja pokukujem po tom walimexu, čo je vyslovene na systémové blesky (na dariane), možno poznáš, ale ten priemer 41cm sa mi nejak máli, skôr by som bral niečo 56cm.
nemáš náhodou s tým nejaké fotky zverejnené ?
 
thrash
2011-03-31 20:00:19+02
príspevok od: tomis.ales
O beauty dishe som pred par dnami strasne rozmyslal, ale nakoniec, kvoly jeho neskladnosti, (chcel som minimalne 55cm) som sa rozhodol kupit toto.
http://cgi.ebay.com/42-105cm-Silver-Black-Parabolic-Type-Umbrella-Zone-3-/160475666128?pt=UK_Photography_StudioEquipment_RL&hash=item255d1856d0
Malo by to byt cca zhruba to iste, urcite to nedava tak symetricke a presne ohranicene svetlo ako beauty dish, ale je to aspon skladne a dost lacne. Mam este dvoj metrovu variantu, ale je to riadny KLOBUK a aj maly vanok to zhodi zo stativu.
Dufam, ze ma tu za to neukamenujete, ze som povedal ze sa to podoba a ze som trocku odbocil od temy :o
zaujimava vecicka-kazdopadne si mi dal chrobaka do hlavy
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()