Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

expozimeter

goodlight
2011-07-05 01:56:52+02
Ahojte,
prosim o radu pri vybere expozimetru do maleho atelieru(3 zablesky Bowens 250,500, 750 )....na internete som nasiel digitalne expozimetre od 140 E do 2000 E. Co mi staci alebo co odporucate z praktickych skusenosti?
Dakujem
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-07-05 08:13:45+02
Mam k dispozicii Gossen Digipro F. Pravdupovediac pouzil som ho raz. Este dnes ho druhy krat pouzijem, ked vytiahnem zablesky von a tak pre zaujimavost si zmeriam prirodzene vs. umele svetlo. No aj tak sa budem riadit podla histogramu na fotoaparate a seba. Vzdy som sa riadil... Expozimeter nevie co a ako chcem.

Rada: zostav si jednoduchy algoritmus v ktorom budu otazky typu:
- mam tak zle naexponovane snimky?
- fotim si ako hobby, alebo tiptop expozicia je vyzadovana a dostavam za to peniazky, cize sa mi investicia vrati?
- nezvladnem to cez histogram na fotaku?
- stoji mi dat tolko penazi za to?
- nebude rozumnejsie kupit nieco ine?
- budem pred modelkou lepsie vyzerat so zavesenym flashmetrom na krku?
 
dodo_bb
2011-07-05 08:49:42+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Mam k dispozicii Gossen Digipro F. Pravdupovediac pouzil som ho raz. Este dnes ho druhy krat pouzijem, ked vytiahnem zablesky von a tak pre zaujimavost si zmeriam prirodzene vs. umele svetlo. No aj tak sa budem riadit podla histogramu na fotoaparate a seba. Vzdy som sa riadil... Expozimeter nevie co a ako chcem.

Rada: zostav si jednoduchy algoritmus v ktorom budu otazky typu:
- mam tak zle naexponovane snimky?
- fotim si ako hobby, alebo tiptop expozicia je vyzadovana a dostavam za to peniazky, cize sa mi investicia vrati?
- nezvladnem to cez histogram na fotaku?
- stoji mi dat tolko penazi za to?
- nebude rozumnejsie kupit nieco ine?
- budem pred modelkou lepsie vyzerat so zavesenym flashmetrom na krku?
Súhlasím s Tebou okrem bodu dva - aj hobby fotograf by mal mať expozíciu tip top, aj keď za to nedostane prachy Len keby sme sa všetci a vždy riadili touto Tvojou metódou, tak hospodárstvo upadne do totálnej depresie, žije len z toho, že 80% vecí, ktoré kupujeme, vlastne ani nepotrebujeme
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-07-05 08:56:22+02
príspevok od: dodo_bb
Súhlasím s Tebou okrem bodu dva - aj hobby fotograf by mal mať expozíciu tip top, aj keď za to nedostane prachy Len keby sme sa všetci a vždy riadili touto Tvojou metódou, tak hospodárstvo upadne do totálnej depresie, žije len z toho, že 80% vecí, ktoré kupujeme, vlastne ani nepotrebujeme
Dodo vsimni si aktualne dianie vo svete. Hospodarstvo upada do totalnej depresie prave preto ze kupujeme zbytocne veci!! Vacsinou na ne nemame a tak siahame po pozickach...
 
dodo_bb
2011-07-05 09:09:25+02
to je fakt, ale ja už som z toho jeleň. Musím si prečítať, čo o tom hovorila učebnica marxizmu leninizmu. Asi to nebude pravda, ale nebude to väčšie klamstvo, ako nám tlačia do hláv dnešní ideológovia
 
Daniel.U
2011-07-05 09:47:11+02
ja som si kupil sekonic l-358. Vonku je to zbytocnost, lebo by to strasne zdrzovalo. Ale pri foteni na manualne zablesky v atelieri to je podla mna dobra vec. Clovek nemusi rozmyslat, jeden blik a expozicia je jak vino. Treba ho ale vedet spravne pouzit, potom netreba ani na display pozret. Horsie je to s nastavenim ostatnych svetiel bocnych, do vlasov a podobne. To je lepsie predsa len podla displaya pozret co to robi.
 
haplo602
2011-07-05 10:04:35+02
sekonic 308, polaris ... celkom lacne a na studio uplne dostacujuce. ak chces nieco viac tak vyssie spominany sekonic 358.

osobne mam na vsetko quantum calcu-flash, lacne (23e aj s postovnym z usa) a pre mna postacujuce.
 
tadzesi
2011-07-05 13:17:07+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Mam k dispozicii Gossen Digipro F. Pravdupovediac pouzil som ho raz. Este dnes ho druhy krat pouzijem, ked vytiahnem zablesky von a tak pre zaujimavost si zmeriam prirodzene vs. umele svetlo. No aj tak sa budem riadit podla histogramu na fotoaparate a seba. Vzdy som sa riadil... Expozimeter nevie co a ako chcem.

Rada: zostav si jednoduchy algoritmus v ktorom budu otazky typu:
- mam tak zle naexponovane snimky?
- fotim si ako hobby, alebo tiptop expozicia je vyzadovana a dostavam za to peniazky, cize sa mi investicia vrati?
- nezvladnem to cez histogram na fotaku?
- stoji mi dat tolko penazi za to?
- nebude rozumnejsie kupit nieco ine?
- budem pred modelkou lepsie vyzerat so zavesenym flashmetrom na krku?
To ze ty nevies pouzit expozimeter neznamena ze je to hlupost. Pouzil si ho 1x a ocakaval si co? Na pouzitie zableskov vonku je expozimeter skor nevyhnutnostou, ako frajerinou pred modelkou.

Povedzme ze mas vonku 10EV, chces dostat pozadie o -1EV, -2EV a dorovant svetlo na modelku. Nasadil si si ND8 cize si si o -3EV polepsil. Kolko W das svetlu? 10x blisknes a stale pozorujes histogram? Co ak mas slnko oproti? Histogram ti ukaze tonu prepalov.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-07-05 18:02:23+02
príspevok od: tadzesi
To ze ty nevies pouzit expozimeter neznamena ze je to hlupost. Pouzil si ho 1x a ocakaval si co? Na pouzitie zableskov vonku je expozimeter skor nevyhnutnostou, ako frajerinou pred modelkou.

Povedzme ze mas vonku 10EV, chces dostat pozadie o -1EV, -2EV a dorovant svetlo na modelku. Nasadil si si ND8 cize si si o -3EV polepsil. Kolko W das svetlu? 10x blisknes a stale pozorujes histogram? Co ak mas slnko oproti? Histogram ti ukaze tonu prepalov.
1. precitaj si temu ked chces prispievat - pisal niekto o foteni vonku okrem teba?
2. niekde som napisal ze je to hlupost? - prosim skopirovat
3. prezrad mi co je to EV a ja ti tiez nieco prezradim: lyžiar, plyš, plyšový, blýskať sa...


 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-07-05 18:21:12+02
príspevok od: tadzesi
To ze ty nevies pouzit expozimeter neznamena ze je to hlupost. Pouzil si ho 1x a ocakaval si co? Na pouzitie zableskov vonku je expozimeter skor nevyhnutnostou, ako frajerinou pred modelkou.

Povedzme ze mas vonku 10EV, chces dostat pozadie o -1EV, -2EV a dorovant svetlo na modelku. Nasadil si si ND8 cize si si o -3EV polepsil. Kolko W das svetlu? 10x blisknes a stale pozorujes histogram? Co ak mas slnko oproti? Histogram ti ukaze tonu prepalov.
Nabuduce ak budes mat vlastny nazor k veci tak si ho napis do vlakna bez toho aby si na niekoho utocil slovami ze tomu nerozumie. Vacsina ludi nema cas ani chut sa tahat s chytrakmi na forach za prsty.
 
tadzesi
2011-07-05 21:04:42+02
príspevok od: Jozef Krajčo
1. precitaj si temu ked chces prispievat - pisal niekto o foteni vonku okrem teba?
2. niekde som napisal ze je to hlupost? - prosim skopirovat
3. prezrad mi co je to EV a ja ti tiez nieco prezradim: lyžiar, plyš, plyšový, blýskať sa...


1. ,,,dnes ho druhy krat pouzijem, ked vytiahnem zablesky von ...
2. ...budem pred modelkou lepsie vyzerat so zavesenym flashmetrom na krku...
3. ...http://www.chem.helsinki.fi/~toomas/photo/ev.html
 
jacisko
2015-09-23 20:53:56+02
GOSSEN Sixtomat F2-má niekto navod v slovencine ?
Vďaka.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()