Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Externé blesky alebo štúdiové svetlá

petersmd
2011-10-02 10:21:10+02
Ahojte. Rád by som vás všetkých poprosil o radu, resp. vaše skúsenosti. Rád by som si domov kúpil buď nejaké lacnejšie zábleskové svetlá, alebo blesky. No neviem sa rozhodnúť. Vlastním Nikon D-7000 a jeden blesk SB-900. Svetlá sú výkonnejšie, majú modelové svetlo. Na druhú stranu blesky sú kompaktnejšie, cenovo vyjdú drahšie, nevidím výslednú scénu, kedže nemajú pilotné svetlo. Prečítal som kopu vecí okolo, no stále sa neviem rozhodnúť. Preto by som uvíval názor niekoho, kto stál pred podobným problémom a vyriešil ho, poprípade mi napíšte vaše skúsenosti s tým čo používate. Podotýkam, že nemám ambície fotiť profesionálne, jedná sa mi len o fotenie mojej malej dcérky, poprípade rodiny. Ďakujem všetkým za konštruktívne odpovede k téme.
 
majster333
2011-10-02 10:43:32+02
ja mám blesky zatiaľ sa tomu nejak extra nevenujem. Ale zisťujem že modelovacie svetlo mi veľmi chýba - keďže nemám skúsenosti neviem si to svetlo poriadne predstaviť - najmä kontúry a odlesky ... . Vyriešim to tak že si kúpim pár lacných bariek (čelovky) a prilepím ich na blesk páskou.
 
upir13
- moderator
2011-10-02 11:09:41+02
Velmi vhodne su lacne cinske blesky za par supov a mas poriesene...Maju iba manualne riadenie vykonu co by si musel asi urobit aj tak, pokial teda neplanujes kupit odpalovak s ETTL ktory stoji niekolko sto eur.. cize kupit cinske odpalovaky, cinske blesky a za 150 eur mas poriesene a mozes fotit co chces
BTW modelove svetlo je tak strasne slabunke, ze vela rozdielov nezbadas najlepsie mas napojit fotak priamo na PC a hned i kuknut fotku na velkom monitore a pobla toho prestavovat
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-10-02 11:09:58+02
Nenapísal si, čo s tým chceš fotiť, čo bude mať dopad na konečné rozhodnutie. Ak by si chcel niekedy fotiť vonku so svetlami, potreboval by si k nim zdroj, čo je dosť drahá záležitosť, takže na amatérske fotenie v exteriéri sú blesky voľba číslo jedna.
 
Obert.milos
2011-10-02 13:29:03+02
Ja mám externé blesky, bol som nadmieru spokojný, .... lenže to slovko BOL,... mal som možnosť odskúšať set ELINCHROM Dlite it 4/4 a je to niekde úplne inde ako nejaké blesky,... teraz sa mi práca s tými bleskami nepáči, takže bezpochyby začínam šetriť na nejaké tie svetlá !.... ( only moj názor)
 
michaell
2011-10-02 14:01:17+02
príspevok od: branislavbuzek
Nenapísal si, čo s tým chceš fotiť, čo bude mať dopad na konečné rozhodnutie. Ak by si chcel niekedy fotiť vonku so svetlami, potreboval by si k nim zdroj, čo je dosť drahá záležitosť, takže na amatérske fotenie v exteriéri sú blesky voľba číslo jedna.
A CO TAK VZIAT DVA BLESKY ...AK SI EXTERIER
 
planco
2011-10-02 15:18:30+02
príspevok od: branislavbuzek
Nenapísal si, čo s tým chceš fotiť, čo bude mať dopad na konečné rozhodnutie. Ak by si chcel niekedy fotiť vonku so svetlami, potreboval by si k nim zdroj, čo je dosť drahá záležitosť, takže na amatérske fotenie v exteriéri sú blesky voľba číslo jedna.
napisal to: ,,jedná sa mi len o fotenie mojej malej dcérky, poprípade rodiny.,,
a k teme: podla mna su pre teba vyhodnejsie blesky.. pokial chces interierove fotenia kup pouzite sb-600/800 a commander mod cez D7000, ak chces fotit vonku tak je lepsia(llacnejsia) uz vyssie spominana varianta: cinske odpalovaky a blesky
 
keko
2011-10-02 15:35:20+02
Najlepsia volba su studiove blesky Elinchrome RX alebo BX. Velmi silne bleskove svetlo, slusne modelovacie svetlo, mnozstvo doplnkov, vynikajuca konzistencia vykonu a kvality svetla ... Set niekde okolo 600 az 1000 EUR. Fotil som s tym aj svoje malolete deti doma. V obyvacke s bielymi stenami ich mozes otocit kam len chces, v kazdom mieste je dostatok svetla ...
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-10-02 16:10:25+02
príspevok od: michaell
A CO TAK VZIAT DVA BLESKY ...AK SI EXTERIER
1, 2, 3...10...koľko chceš...ja som napísal množné číslo.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-02 16:31:00+02
Výhoda systémových bleskov je ich kompatibilita, výhoda zábleskov zase výkon a pilotná žiarovka. Ak ale nevieš pracovať so svetlom, lepšie sú zábleskové svetlá a začať idealne v interieri, tak aby ti pilotka k niečomu bola. Treba sa naučiť, čo rôzne príslušenstvo robí so svetlom, ako sa svetlo správa ... Potom nebudeš mať problém, fotiť aj so sytémovými bleskami. Druhá možnosť je pracovať so systémovými bleskami metódou pokus - omyl.
 
MudrNikon
2011-10-02 18:41:36+02
príspevok od: petersmd
Ahojte. Rád by som vás všetkých poprosil o radu, resp. vaše skúsenosti. Rád by som si domov kúpil buď nejaké lacnejšie zábleskové svetlá, alebo blesky. No neviem sa rozhodnúť. Vlastním Nikon D-7000 a jeden blesk SB-900. Svetlá sú výkonnejšie, majú modelové svetlo. Na druhú stranu blesky sú kompaktnejšie, cenovo vyjdú drahšie, nevidím výslednú scénu, kedže nemajú pilotné svetlo. Prečítal som kopu vecí okolo, no stále sa neviem rozhodnúť. Preto by som uvíval názor niekoho, kto stál pred podobným problémom a vyriešil ho, poprípade mi napíšte vaše skúsenosti s tým čo používate. Podotýkam, že nemám ambície fotiť profesionálne, jedná sa mi len o fotenie mojej malej dcérky, poprípade rodiny. Ďakujem všetkým za konštruktívne odpovede k téme.
stačí ti jedna odraz ked už blesk máš .. na bežný portrét je to až až .. pokial si náročný tak pridaj ešte jeden systémový blesk ... po čase zistíš že tá pilotka síce chýba ale nie je až tak nutná.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-02 18:49:59+02
príspevok od: MudrNikon
stačí ti jedna odraz ked už blesk máš .. na bežný portrét je to až až .. pokial si náročný tak pridaj ešte jeden systémový blesk ... po čase zistíš že tá pilotka síce chýba ale nie je až tak nutná.
Nemal si iný nick? Taký že Kveto?
 
MudrNikon
2011-10-02 19:14:59+02
príspevok od: Martin Brojo
Nemal si iný nick? Taký že Kveto?
na starom Ephote ...potom ma do neho už viac nepustili ked pustili nové
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-02 19:15:56+02
príspevok od: MudrNikon
na starom Ephote ...potom ma do neho už viac nepustili ked pustili nové
Aha. Sa mi aj zdalo, že si tu nebol nejako dlhšie prihlásený. Teraz už viem v čom to bolo
 
MudrNikon
2011-10-02 19:17:44+02
príspevok od: Martin Brojo
Aha. Sa mi aj zdalo, že si tu nebol nejako dlhšie prihlásený. Teraz už viem v čom to bolo
no kedže sa do profilu neviem dostať a admin sa na mňa vykašlal tak mi iné nezostávalo
 
conan7
2011-10-02 19:21:08+02
ideálne aj-aj
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-02 19:30:50+02
príspevok od: MudrNikon
no kedže sa do profilu neviem dostať a admin sa na mňa vykašlal tak mi iné nezostávalo
Ja som mal podobný problém, ale podarilo sa mi potom prihlásiť. Len som sa potrápil, lebo v novom ephoto záleží na tom či dám v prihlasovacom mene veľké alebo malé písmeno, tak ako som ho zadal pri registrácii. V starom bolo jedno či písmeno bolo veľké, alebo malé.
 
MudrNikon
2011-10-02 19:32:26+02
príspevok od: Martin Brojo
Ja som mal podobný problém, ale podarilo sa mi potom prihlásiť. Len som sa potrápil, lebo v novom ephoto záleží na tom či dám v prihlasovacom mene veľké alebo malé písmeno, tak ako som ho zadal pri registrácii. V starom bolo jedno či písmeno bolo veľké, alebo malé.
no u mňa to je asi inak lebo ani admin to nevedel rozbehať
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-02 19:35:25+02
príspevok od: MudrNikon
no u mňa to je asi inak lebo ani admin to nevedel rozbehať
Si proste iný. (Vtip)
 
MudrNikon
2011-10-02 19:37:06+02
príspevok od: Martin Brojo
Si proste iný. (Vtip)
no niekedy by som až tak originálny byť nemusel
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()