Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

ZABLESKOVE SVETLA PHOTON MILLENIA

Milano1
2011-10-03 18:05:00+02
Neviete mi niekto poradit nejake nehlučne študiove svetla,zableskove,mam totiž nejake od Photon Millenia....a to je niečo hrozne ten zvuk ventilatora je taky neznesitelny aspon pre mna ze ma s toho bolia uši,už som rozmýšlal nad všeličím ale tie zableskove svetla to je fakt hrôza....
s pozdravom Milan
 
SK_8er
2011-10-03 18:13:24+02
príspevok od: Milano1
Neviete mi niekto poradit nejake nehlučne študiove svetla,zableskove,mam totiž nejake od Photon Millenia....a to je niečo hrozne ten zvuk ventilatora je taky neznesitelny aspon pre mna ze ma s toho bolia uši,už som rozmýšlal nad všeličím ale tie zableskove svetla to je fakt hrôza....
s pozdravom Milan
aj ja mam millenia, ale su starsie a novsie, nikdy som si ani len neuvedomil, ze by mali daky codny zvuk... napisal si to dost nepriamo ... ale vzhladom na to ze mas millenia tak asi do toho nechces vrazit vela penazi ... a v tejto cenovej kategorii nic ine nenajdes... este walimex pro ... ale tie moc neodporucam ... kup si novsie photon millenia, chod si ich do BB odskusat ci ti zvuk vyhovuje
 
duroslav
2011-10-03 18:19:12+02
príspevok od: ordek
Chlapcovi asi nebude peňaženka stačiť
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-03 18:25:26+02
príspevok od: ordek
ideš si ich kúpiť?
 
MudrNikon
2011-10-03 18:26:23+02
príspevok od: Milano1
Neviete mi niekto poradit nejake nehlučne študiove svetla,zableskove,mam totiž nejake od Photon Millenia....a to je niečo hrozne ten zvuk ventilatora je taky neznesitelny aspon pre mna ze ma s toho bolia uši,už som rozmýšlal nad všeličím ale tie zableskove svetla to je fakt hrôza....
s pozdravom Milan
prepáč ale táraš ... ak si citlivý na zvuk tak sa lieč .. tieto svetlá sú čo sa týka hlučnosti úplne bežné
pripomínaš toho chlapíka na dialnici ... všetci okolo neho šli v protismere hlupáci
 
MudrNikon
2011-10-03 18:28:25+02
príspevok od: SK_8er
aj ja mam millenia, ale su starsie a novsie, nikdy som si ani len neuvedomil, ze by mali daky codny zvuk... napisal si to dost nepriamo ... ale vzhladom na to ze mas millenia tak asi do toho nechces vrazit vela penazi ... a v tejto cenovej kategorii nic ine nenajdes... este walimex pro ... ale tie moc neodporucam ... kup si novsie photon millenia, chod si ich do BB odskusat ci ti zvuk vyhovuje
alebo k lekárovi
 
ordek
2011-10-03 18:31:34+02
príspevok od: Martin Brojo
ideš si ich kúpiť?
teraz cakam novy prirastok do mojej skromnej fotografickej rodinky, cize tieto profota mi len tak tak nevyjdu
 
SK_8er
2011-10-03 18:32:24+02
príspevok od: MudrNikon
alebo k lekárovi
tak je mozne ze tam moze mat nieco poskodene a mysli si ze to tak je normalne ... mozu vydavat nejaky neprijemny zvuk ... treba volat priamo do BB do fotovideoshop.sk ci to co robia je normalne ... ale tak da sa fotit aj s klapkami na usiach :-P
 
MudrNikon
2011-10-03 18:36:18+02
príspevok od: SK_8er
tak je mozne ze tam moze mat nieco poskodene a mysli si ze to tak je normalne ... mozu vydavat nejaky neprijemny zvuk ... treba volat priamo do BB do fotovideoshop.sk ci to co robia je normalne ... ale tak da sa fotit aj s klapkami na usiach :-P
jasné ... môžu byť "pokazené" ale príspevok tak ako je napísaný je prosto kravina .. ak to hučí, tak sa to zrejme strčí do servisu a nebudem tu brblať že sú hlučné a chcem si kúpiť nehlučné, tie záblesky používam roky a niečo o nich viem tak ma to proste trošku vytočilo takáto hlúposť. Ked sa mu pokazí foťák tak si tiež nezačne vyberať inú značku lebo fotí
 
SK_8er
2011-10-03 18:45:22+02
príspevok od: MudrNikon
jasné ... môžu byť "pokazené" ale príspevok tak ako je napísaný je prosto kravina .. ak to hučí, tak sa to zrejme strčí do servisu a nebudem tu brblať že sú hlučné a chcem si kúpiť nehlučné, tie záblesky používam roky a niečo o nich viem tak ma to proste trošku vytočilo takáto hlúposť. Ked sa mu pokazí foťák tak si tiež nezačne vyberať inú značku lebo fotí
vies, casy sa menia, kazda piata zena je tyrana uz je davno minulost, teraz plati, kazda piata tema je tyranie

polozena "otazka" nema ani hlavu ani patu ... bohuzial ...
 
MudrNikon
2011-10-03 18:51:38+02
príspevok od: SK_8er
vies, casy sa menia, kazda piata zena je tyrana uz je davno minulost, teraz plati, kazda piata tema je tyranie

polozena "otazka" nema ani hlavu ani patu ... bohuzial ...
 
Milano1
2011-10-04 09:43:16+02
Tak neviem co je nenormalne na otazke,ale to tu teraz rozoberať nejdem mam 2ks millenia 500w tie staršie,je mi luto že som sa reklamne asi priamo dotkol niekoho tu medzi vami.....Neviem čo iné mam asi tak napísať podľa vás dotknutych,myslel som že forum slúži na riešenie problemov a tak podobne a nie na reklamné zaležitosti....Fakt neviem,jednoducho su to moje prve zableskove svetla a sú hlučné neviem z akeho dôvodu,ale sú ak to niekomu sposobuje nejaké problémy nech nečíta a ani nereaguje....Na druhej strane je pravda že mam trochu citlivejšie uši ale jednanie aké sa tu prezentuje sa mi vôbec nepáči niekto sa tu opyta niečo a hňed tu na neho vybehnete mam s vas pocit ako keby ste si tu riešili svoje komplexy,už iba čakam kedy si začnete všímať kde napíšem tvrde alebo makké í a už budeme doma.....
 
SK_8er
2011-10-04 10:04:52+02
príspevok od: Milano1
Tak neviem co je nenormalne na otazke,ale to tu teraz rozoberať nejdem mam 2ks millenia 500w tie staršie,je mi luto že som sa reklamne asi priamo dotkol niekoho tu medzi vami.....Neviem čo iné mam asi tak napísať podľa vás dotknutych,myslel som že forum slúži na riešenie problemov a tak podobne a nie na reklamné zaležitosti....Fakt neviem,jednoducho su to moje prve zableskove svetla a sú hlučné neviem z akeho dôvodu,ale sú ak to niekomu sposobuje nejaké problémy nech nečíta a ani nereaguje....Na druhej strane je pravda že mam trochu citlivejšie uši ale jednanie aké sa tu prezentuje sa mi vôbec nepáči niekto sa tu opyta niečo a hňed tu na neho vybehnete mam s vas pocit ako keby ste si tu riešili svoje komplexy,už iba čakam kedy si začnete všímať kde napíšem tvrde alebo makké í a už budeme doma.....
skoda ze na radu ktoru som ti dal si nezareagoval ale na vsetko ostatne ano ...

v prvom rade, ak sa ti na nich nieco nezda ( a to je to ze su hlucne ), tak sa spytam ci vlastni niekto tieto zablesky a ci s nimi maju podobny problem... ja mam photon millennia EC 300 a ziadny hluk ani nic neprijemne som nezaznamenal ...

este raz sa budem opakovat, kup si novsiu radu, mozno je to dake chladenie v nich alebo ich mas poskodene, obrat sa na fotovideoshop.sk tam je autorizovany servis, spytaj sa ich ci vydava tento model nejaky cudny zvuk, popripade ich daj opravit, ak su v zaruke reklamuj alebo ja neviem co alebo si kup tie zimne sluchatka na usi alebo si kup profoto a zaplat tisicky eur a budes spokojny.

neviem aku radu ocakavas od otazky typu, poradte mi nehlucne zablesky z mojich ma bolia usi...
 
Strhak
2011-10-04 10:09:33+02
príspevok od: ordek
A prečo si myslíš že profota sú tichšie??? Ja som fotil aj s nimi, no doma mám Milenie. Oba systémy stáli vedľa seba a hlučnosť je taká istá. Treba mať vlastnú skúsenosť a potom tu radiť čo si má kto kúpiť. Profotá sa nekupujú kvôli hlučnosti, ale kvôli iným vlastnostiam
 
SK_8er
2011-10-04 10:18:51+02
príspevok od: Strhak
A prečo si myslíš že profota sú tichšie??? Ja som fotil aj s nimi, no doma mám Milenie. Oba systémy stáli vedľa seba a hlučnosť je taká istá. Treba mať vlastnú skúsenosť a potom tu radiť čo si má kto kúpiť. Profotá sa nekupujú kvôli hlučnosti, ale kvôli iným vlastnostiam
on to neradil kvoli tomu, ze chcel pomoct, ale kvoli tomu, ze zakladatel nedal cenovy strop... ja tiez netusim ake mam poradit, netusim ako ktore svetla hucia... ani by som to asi neriesil, pustim radio a fotim...
 
Strhak
2011-10-04 10:19:33+02
príspevok od: Milano1
Neviete mi niekto poradit nejake nehlučne študiove svetla,zableskove,mam totiž nejake od Photon Millenia....a to je niečo hrozne ten zvuk ventilatora je taky neznesitelny aspon pre mna ze ma s toho bolia uši,už som rozmýšlal nad všeličím ale tie zableskove svetla to je fakt hrôza....
s pozdravom Milan
Milan Milénie ozaj niesu hlučné takže aj ja som mal problém ti na to odpovedať vkľude a v tomto súhlasím s Kvetom. Žiaden systém ti nebude dosť tichý čo má aktívne chladenie. Môžeš skúsiť záblesky bez aktívneho chladenia ktoré ale majú výkon okolo 150-200Ws čo na domáce použitie by malo stačiť. No tieto záblesky majú jednu nevýhodu a to v tom že pokiaľ majú pilotné svetlo musíš ho vypínať inak hrozí že zhoria a tiež ich neodporúčam na celodenne fotenie alebo aj fotenie s komínikom kde hrozí znova spálenie buď pilotky alebo v tom horšom prípade výbojky. Takže ak to chceš na hobby tak skús bez aktívneho chladenia alebo ešte môžeš vyskúšať trvalé svetlá. Hádam som ti poradil
 
Marek Janicko
2011-10-04 10:21:59+02
príspevok od: Milano1
Tak neviem co je nenormalne na otazke,ale to tu teraz rozoberať nejdem mam 2ks millenia 500w tie staršie,je mi luto že som sa reklamne asi priamo dotkol niekoho tu medzi vami.....Neviem čo iné mam asi tak napísať podľa vás dotknutych,myslel som že forum slúži na riešenie problemov a tak podobne a nie na reklamné zaležitosti....Fakt neviem,jednoducho su to moje prve zableskove svetla a sú hlučné neviem z akeho dôvodu,ale sú ak to niekomu sposobuje nejaké problémy nech nečíta a ani nereaguje....Na druhej strane je pravda že mam trochu citlivejšie uši ale jednanie aké sa tu prezentuje sa mi vôbec nepáči niekto sa tu opyta niečo a hňed tu na neho vybehnete mam s vas pocit ako keby ste si tu riešili svoje komplexy,už iba čakam kedy si začnete všímať kde napíšem tvrde alebo makké í a už budeme doma.....
A co si cakal od ludi, ktorym predostries laicke dojmi a na technicke hodnoty, ktore by skvalitnili clanok si sa vykaslal.

Ja byt spravcom, tak by som v zarodku dany prispevok zmazal. Ludia uz zabudli citat a skumat. Uz len pisu a nadavaju.
 
Strhak
2011-10-04 10:28:27+02
príspevok od: SK_8er
on to neradil kvoli tomu, ze chcel pomoct, ale kvoli tomu, ze zakladatel nedal cenovy strop... ja tiez netusim ake mam poradit, netusim ako ktore svetla hucia... ani by som to asi neriesil, pustim radio a fotim...
no nesúhlasím s tebou to čo si napísal je hlúposť lebo zakladateľ chce niečo tiché a ten človek mu napísal od brucha to čo je najdrahšie bez toho aby mal osobnú skúsenosť a bez toho aby vlastne vedel že či sú profotá tiché. Zdá sa ti že tá rada čo mu dal aj bez ohľadu na cenu vyriešila problém zakladateľa témy??? No podľa mňa nie, lebo ak mu chcel radiť tak mu mal poradiť kľudne aj svetlá za 20000€ ale tiché.
 
SK_8er
2011-10-04 10:34:40+02
príspevok od: Strhak
no nesúhlasím s tebou to čo si napísal je hlúposť lebo zakladateľ chce niečo tiché a ten človek mu napísal od brucha to čo je najdrahšie bez toho aby mal osobnú skúsenosť a bez toho aby vlastne vedel že či sú profotá tiché. Zdá sa ti že tá rada čo mu dal aj bez ohľadu na cenu vyriešila problém zakladateľa témy??? No podľa mňa nie, lebo ak mu chcel radiť tak mu mal poradiť kľudne aj svetlá za 20000€ ale tiché.
viem ze ten clovek nema osobnu skusenost a vravim ze mu nechcel nijako poradit... len mu chcel dat dajako najavo ze zle polozil otazku ...

ja som komentoval ako prvy v tejto teme a chcel som tam hned napisat, ze radsej si uprav otazku lebo ti tu budu ludia hadzat linky na drahe zablesky, ale nenapisal som to a hned koment podomnou link na drahy zablesk ...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()