Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Rada ohladom vybavenia atelieru

JB.photo
2011-10-14 15:21:34+02
Zdravim. Chcem si poridit svoj prvy atelier a chcel by som vas poprosit o radu co kupit. Investicia bude max. do 1500 E so vsetkym. Jedine co mam je odrazna doska velka so stativom,blesk 580 EXII,odpalovac na neho cactus. Cize budem potrebovat nejaky zvyhodneny set dvoch svetiel (myslim ze do 400W bude stacit),softbox,octabox,samozrejme reflektory,pozadia(poradte ake su zaujimave),drziak pozadia a neviem co este. Neviem sa rozhodnut do akeho vyrobcu ist. Walimex pro,Millenia ECD,Elinchrom BX,alebo nieco ine. Chcem za dane peniaze vyzmychat z toho maximum. Samozrejmost je minimalna regulacia 1/32. Nechcem nic total profi,lebo na to nemam,ale ani zas nejaky crep. Proste nieco medzi s cim sa da v pohode robit. Dakujem vopred za vas cas.
 
inkubbus
2011-10-14 15:33:08+02
príspevok od: JB.photo
Zdravim. Chcem si poridit svoj prvy atelier a chcel by som vas poprosit o radu co kupit. Investicia bude max. do 1500 E so vsetkym. Jedine co mam je odrazna doska velka so stativom,blesk 580 EXII,odpalovac na neho cactus. Cize budem potrebovat nejaky zvyhodneny set dvoch svetiel (myslim ze do 400W bude stacit),softbox,octabox,samozrejme reflektory,pozadia(poradte ake su zaujimave),drziak pozadia a neviem co este. Neviem sa rozhodnut do akeho vyrobcu ist. Walimex pro,Millenia ECD,Elinchrom BX,alebo nieco ine. Chcem za dane peniaze vyzmychat z toho maximum. Samozrejmost je minimalna regulacia 1/32. Nechcem nic total profi,lebo na to nemam,ale ani zas nejaky crep. Proste nieco medzi s cim sa da v pohode robit. Dakujem vopred za vas cas.
uz sa ti ani googlit nechce?
 
JB.photo
2011-10-14 16:30:04+02
príspevok od: inkubbus
uz sa ti ani googlit nechce?
Konstruktivny komentar.... Ale neva,preco? Mam dat do googlu ze co je najlepsie vybavenie za 1500 E? Ci?
 
Crazy41
2011-10-14 18:08:03+02
skus pozriet Lastolite,kvalitna znacka aj ked nema toho moc na vyber,jedina nevyhoda ze minimalny vykon iba 1/32, keby clovek malo cloni tak to moze byt problem
 
Trevor
2011-10-14 18:24:39+02
1500 Eur? To je vtip? Mám drahšiu výbavu, dokonca aj priestory by som mal (môžem kľudne prehlásiť že sú isto väčšie ako tvoje a v centre mesta) a ateliér by som sa neopovážil otvoriť...Chcem tým povedať, že s takým rozpočtom choď radšej...fotiť niečo pekné a peniažky ešte došetri, lebo je to smiešne...kde žijete ľudia?
 
Fatty
2011-10-14 18:46:33+02
príspevok od: Trevor
1500 Eur? To je vtip? Mám drahšiu výbavu, dokonca aj priestory by som mal (môžem kľudne prehlásiť že sú isto väčšie ako tvoje a v centre mesta) a ateliér by som sa neopovážil otvoriť...Chcem tým povedať, že s takým rozpočtom choď radšej...fotiť niečo pekné a peniažky ešte došetri, lebo je to smiešne...kde žijete ľudia?
prečo by to malo byť smiešne? TY si smiešny.
ak je schopný tvorivo fotiť s rozpočtom 1500 tak to je jeho vec, čo sa do toho staráš???
drahá výbava nie je všetko...
 
Trevor
2011-10-14 22:38:58+02
príspevok od: Fatty
prečo by to malo byť smiešne? TY si smiešny.
ak je schopný tvorivo fotiť s rozpočtom 1500 tak to je jeho vec, čo sa do toho staráš???
drahá výbava nie je všetko...

Kto vraví, že drahá výbava je všetko? Viem, že nie je a nikdy som to netvrdil A čo teba do toho, že sa starám? Sme na fóre pokiaľ viem a keď budem chcieť, budem sa starať aj do tých tvojich neeschopných príspevkov ktoré sú mimo tému Nieže by si napísal niečo k veci, ale píšeš úplne bludy, ak máš komplex a potrebuješ sa nerváčiť, choď inde
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-10-14 23:03:22+02
príspevok od: JB.photo
Zdravim. Chcem si poridit svoj prvy atelier a chcel by som vas poprosit o radu co kupit. Investicia bude max. do 1500 E so vsetkym. Jedine co mam je odrazna doska velka so stativom,blesk 580 EXII,odpalovac na neho cactus. Cize budem potrebovat nejaky zvyhodneny set dvoch svetiel (myslim ze do 400W bude stacit),softbox,octabox,samozrejme reflektory,pozadia(poradte ake su zaujimave),drziak pozadia a neviem co este. Neviem sa rozhodnut do akeho vyrobcu ist. Walimex pro,Millenia ECD,Elinchrom BX,alebo nieco ine. Chcem za dane peniaze vyzmychat z toho maximum. Samozrejmost je minimalna regulacia 1/32. Nechcem nic total profi,lebo na to nemam,ale ani zas nejaky crep. Proste nieco medzi s cim sa da v pohode robit. Dakujem vopred za vas cas.
vyskusaj elinchromy pokojne aj DLite to go 4 so softboxami mas tam aj radio hned.. plus jeden BX a stredu či malu octa na boom statív od manfrotta.
 
JB.photo
2011-10-15 10:14:04+02
Tema z pred roka uz nie je aktualna,ale dakujem...
 
JB.photo
2011-10-15 10:15:02+02
príspevok od: Crazy41
skus pozriet Lastolite,kvalitna znacka aj ked nema toho moc na vyber,jedina nevyhoda ze minimalny vykon iba 1/32, keby clovek malo cloni tak to moze byt problem
Skusim pozriet,ale myslim,ze v tej cene sa nizsie ako 1/32 nedostanem...
 
JB.photo
2011-10-15 10:17:22+02
príspevok od: Trevor
1500 Eur? To je vtip? Mám drahšiu výbavu, dokonca aj priestory by som mal (môžem kľudne prehlásiť že sú isto väčšie ako tvoje a v centre mesta) a ateliér by som sa neopovážil otvoriť...Chcem tým povedať, že s takým rozpočtom choď radšej...fotiť niečo pekné a peniažky ešte došetri, lebo je to smiešne...kde žijete ľudia?
Chlapec a ja som povedal ze to je atelier pre komercne ucely? Chcem to na naucenie sa. A myslim,ze su aj horsie vybavene ateliery. A mozem kludne prehlasit ze budes mat asi tazko vacsie priestory ako ja,kedze mam k dispozicii hangar. Takze ty si mi vazne poradil.....
 
JB.photo
2011-10-15 10:18:37+02
príspevok od: Jozef Peniak
vyskusaj elinchromy pokojne aj DLite to go 4 so softboxami mas tam aj radio hned.. plus jeden BX a stredu či malu octa na boom statív od manfrotta.
Ale preco D lite,ked sa myslim zmestim aj do BX? Vie niekto tie znacky a sety relevantne porovnat?
 
Trevor
2011-10-15 10:34:48+02
príspevok od: JB.photo
Chlapec a ja som povedal ze to je atelier pre komercne ucely? Chcem to na naucenie sa. A myslim,ze su aj horsie vybavene ateliery. A mozem kludne prehlasit ze budes mat asi tazko vacsie priestory ako ja,kedze mam k dispozicii hangar. Takze ty si mi vazne poradil.....
Ateliér v hangari na naučenie sa ...
 
JB.photo
2011-10-15 12:11:26+02
príspevok od: Trevor
Ateliér v hangari na naučenie sa ...
A? Čo ti je na smiech? Stavím sa že nic rozumné teraz neodpovies...
 
Trevor
2011-10-15 12:16:50+02
príspevok od: JB.photo
A? Čo ti je na smiech? Stavím sa že nic rozumné teraz neodpovies...
No, vyhral si...ono sa ani nedá
 
Fatty
2011-10-15 12:41:37+02
príspevok od: Trevor
No, vyhral si...ono sa ani nedá
a potom že kto si tu lieči komplexy...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-10-15 12:49:12+02
príspevok od: JB.photo
Ale preco D lite,ked sa myslim zmestim aj do BX? Vie niekto tie znacky a sety relevantne porovnat?
no 1500 je akurát - potrebuješ 3 svetlá - ked si to môžeš dovoliť - statívy softboxy reflektory, držiaky na odrazky, boom statív a oktabox, držiaky pozadia , pozadia, predlžovačky to je LTT. len tak zbežne - som to nerátal, podla mna, ak ti vyjde tak investuj do skyportu ktorým z foťáka viaš riadiiť výkon svetiel je to dobrá vec
 
Trevor
2011-10-15 13:00:25+02
príspevok od: Fatty
a potom že kto si tu lieči komplexy...
čo sa zase pletieš tam, kde nemáš? som ti odpísal tak reaguj tam
 
JB.photo
2011-10-15 13:09:08+02
príspevok od: Jozef Peniak
no 1500 je akurát - potrebuješ 3 svetlá - ked si to môžeš dovoliť - statívy softboxy reflektory, držiaky na odrazky, boom statív a oktabox, držiaky pozadia , pozadia, predlžovačky to je LTT. len tak zbežne - som to nerátal, podla mna, ak ti vyjde tak investuj do skyportu ktorým z foťáka viaš riadiiť výkon svetiel je to dobrá vec
Svetlá mi stacia podľa mňa dve,tretie bude 580 blesk a odrazky,to by malo stacit nie? A plus tie veci čo si pisal. Ok. Tak jednoduchšie. Milénia ecd,alebo elinchrom bx?
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()