Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Aké veľké softboxy do domáceho ateliéru?

j.a.r.o.
2011-11-21 20:19:01+01
Chcem kúpiť zostavu zábleskov 2x300WS (amatérskku radu) a k tomu nejaké softboxy (pre domáci fotoateliér - nie na komerčné účely). Poraďte prosím, akú veľkosť softboxov vybrať, aby v prípade potreby som mohol nasvietiť aj celú stojacu, alebo ležiacu postavu, nie iba polovicu tela.
Ďakujem za prípadné rady.
 
Marek Janicko
2011-11-21 21:05:41+01
Nenapisal si akym stylom chces nasvietit postavu. Ci chces celu scenu, alebo chces izolovat osobu od pozadia.
Pokial celu scenu staci ti pouvazovat nad jednym velkym dazdnikom, pokial chces izolovat tak ti budu vhodnejsie pozdlzdne softboxy.
No uz o presnych velkostiach v cm nebudem radit. Nemam totiz na to az take skusenosti.
 
j.a.r.o.
2011-11-21 21:10:06+01
"Klasické" foto - postava + pozadie, resp. kľúčovacie pozadie. Chcel by som primerane nasvietiť aj pozadie ale na to asi treba aj tretie svetlo (to uvidím až praxou).
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-11-21 21:21:33+01
príspevok od: j.a.r.o.
Chcem kúpiť zostavu zábleskov 2x300WS (amatérskku radu) a k tomu nejaké softboxy (pre domáci fotoateliér - nie na komerčné účely). Poraďte prosím, akú veľkosť softboxov vybrať, aby v prípade potreby som mohol nasvietiť aj celú stojacu, alebo ležiacu postavu, nie iba polovicu tela.
Ďakujem za prípadné rady.
Tak aby to modelke / modelovi svedčilo. Ja napr. na to používam stripbox 90x30 cm, inokedy zase octabox 150 cm. Na toto sa nedá odpovedať konkrétnym rozmerom. Záleží na tebe akú máš veľkosť atelieru, aká je tvoja predstava. Možno ani nebudeš potrebovať softbox, ale bude ti stačiť reflektor. Odporúčam ísť niekam do štúdia, alebo na workshop a vyskúšať si, čo ti vyhovuje.
 
inkubbus
2011-11-21 21:30:47+01
pouzite boli softboxy 60*90 walimex 300Ws (polovicny vykon), vo vyske cca 2m. da sa s tym v pohode vystacit. zalezi aj od toho aky velky mas priestor. ono je do dost objemna vec a ked to raz poskladas, nebudes to stale rozoberat.
 
j.a.r.o.
2011-11-21 21:39:55+01
Ďakujem Vám za rady a tiež za názorné ukážky. Priestory su práveže dosť obmedzené (bytovými rozmermi).
Pôjdem asi pozrieť štúdio " Photon Showroom v Banskej Bystrici".
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()