Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

pilotna ziarovka

cupo
2012-03-30 21:00:20+02
Jedna rychla hlupa otazka. Na videach som si vsimol, ze pri foteni so zableskovym svetlom sa pri kazdej fotke pilotna ziarovka automaticky vypne a o chvilku znova zapne. Je to cisto z technickeho hladiska alebo to ma iny vyznam?
Dakujem
 
lacikam
2012-03-30 21:10:59+02
Zábleskové prístroje majú viacero možností indikácie pripravenosti. Zvukové pípnutie, prerušovanie blikanie nastavenej hodnoty výkonu na displayi alebo Tebou opisované zhasnutie pilotnej žiarovky - počas doby nabíjania kondenzátorov na predvolenú hodnotu - čo je možné nastaviť, prípadne aj vypnúť. Keďže fotograf scénu vníma viac očami ako sluchom (pričom pípanie môže byť rušivé), väčšina preferuje indikáciu (ne) pripravenosti - zhasnutím pilotnej žiarovky. To je ten význam.
 
cupo
2012-03-30 21:19:45+02
dakujem
 
tonlou
2012-03-30 22:11:32+02
príspevok od: lacikam
Zábleskové prístroje majú viacero možností indikácie pripravenosti. Zvukové pípnutie, prerušovanie blikanie nastavenej hodnoty výkonu na displayi alebo Tebou opisované zhasnutie pilotnej žiarovky - počas doby nabíjania kondenzátorov na predvolenú hodnotu - čo je možné nastaviť, prípadne aj vypnúť. Keďže fotograf scénu vníma viac očami ako sluchom (pričom pípanie môže byť rušivé), väčšina preferuje indikáciu (ne) pripravenosti - zhasnutím pilotnej žiarovky. To je ten význam.
tento vyznam ma nenapadol. Skor som myslel,ze sa pilotna ziarovka odpaja pocas nabijania kondenzatorov z dovodu urychlenia nabijania. Samozrejme najvacsi vyznam by to malo v pripade ak by svetla boli pripojene na menic s akumulatorom,kde by bol povoleny len urcity prud a kapacita akumulaturu
 
dmedia
2012-03-30 22:35:42+02
Neviem, nezovseobecnoval by som, toto robia iba niektore zablesky, pravdepodobne hobby, profi to takto nerobia, aspon nie tie co poznam, tymto sposobom sa znizuje zivotnost ziarovky asi na 1/3. A dobre svetla pokial su na sietovom, nie akku napajani sa nabijaju za cca 0.8s az 1.6s, tam nepotrebujes indikovat "nabijanie".
 
lacikam
2012-03-30 23:39:32+02
Elinchrom (napr. BX500Ri) to má ako voliteľnú funkciu - ale "cupo", ak chce - môže tieto tvrdenia rozriešiť sám- tým, že dopíše aké záblesky videl v akcii s touto funkciou.. Má to napríklad toto Profoto: www.ephoto.sk/fototechnika/novinky-tlacove-spravy/profoto---studiove-svetla-pre-profesionalov/
na obrázku je to pri tlačítku READY = Beep/Dim
 
viking81
2012-03-31 13:09:53+02
a nemoze to byt aj o tom ze pilotna ziarovka ma inu farbu svetla ako samotny zablesk ? a preto ju odpoji aby si nemal problem s farebnostou na scene ? to mi len tak napadlo...lebo aj mne v robote odpaja pilotku a na zivotnosti som ubytok nevidel....a to tam nacvakame 1000 fotiek tyzdenne na tych svetlach
 
WildSammy
2012-03-31 15:32:59+02
Ja mam v studiu zablesky zn. Menik a tie mi pilotku nedopajaju. Svieti stale a ako indikaciu si mozem nastavit beep, ale mam ho vypnuty V manuali od zableskov je napisane aku farebnu teplotu v kelvinoch si treba nastavit na fotaku. Ak ju nastavim, tak mam krasnu bielu. Cize zrejme sa tam Ta pilotka do toho moc nemiesa.

http://www.studiove-blesky.sk/images/zbozi/velke/176druha.jpg
 
lacikam
2012-04-01 00:55:46+02
Vidím, že "hlavou múr neprerazím" napriek tomu opakujem, čo už bolo popísané vyššie.
Všetky kvalitné záblesky - dokonca aj Profoto majú túto voliteľne aktivovateľnú funkciu-pilotka sa zhasne počas doby nabíjania zariadenia.
Broncolor Minicom : Ready display visual and audible (can be switched off)
Broncolor Scoro (generátor 3200Ws) : Ready display Visual and audible (can be switched off), signals when 100 % of selected energy is reached.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()