Hore
Fórum » Strobist
 

Elektrocentrala (generator) a studiove blesky

stanleysulc
2014-05-04 19:54:02+02
Zdravim vsetkych, planujeme kupit benzinovu elektrocentralu/generator na fotenie do exterieru, ale dostali sme s k otazke vykonu pre zablesky. Konkretne planujeme kupit 2500W elektrocentralu pre styri 400W studiove zablesky. Matematicky to vyzera, ze by to malo stacit, ale problem je ten, ze blesky potrebuju energiu kratkodobo a hned a teda padla otazka, ci to elektro centrala bude vediet potiahnut a ci bude dobijat zablesky a hlavne, ci takato elektrocentrala a praca s nou nemoze poskodit zablesky? Mate niekto skusenosti s elektrocentralou a studiovymi svetlami?
 
radoadamek
2014-05-05 10:05:57+02
toto chcem riesit aj ja...nemas link na tu elektro centralu?
skusenost podla mna bude mat minimum ludi
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2014-05-05 10:22:55+02
Prečo chcete používať benzínovú elektrocentrálu? Nie je lepšie použiť batériový generátor? Elektrocentrála je hlučná a vyrušuje pri fotení.
 
tadzesi
2014-05-05 13:50:51+02
Kde je problem? Vyhliadni si obchod, dohodni si s predajcom ci mozes centralu skusit u neho, dones svetla.

4x 400W nepotrebujes a uz vobec nie elektrocentralu. Celkova vaha 4x 400W + centrala + dalsi HW nebude mala. Predpokladam ze takto nebude fotit solo + modelka. Ak ano, tak to ta vopred lutujem.
 
radoadamek
2014-05-05 14:24:27+02
príspevok od: Martin Brojo
Prečo chcete používať benzínovú elektrocentrálu? Nie je lepšie použiť batériový generátor? Elektrocentrála je hlučná a vyrušuje pri fotení.
martin ale generator myslis ze je kazdy kompatibilny?
a som to vyriesil tak, ze som kupil quantuum dual power za 350 € a k tomu nahradnu bateriu za70€ a mam to na 180 zableskov v PLNEJ sile.....lenze standardne pouzivam tak 1/2 silu co je 360 zableskov
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2014-05-05 14:32:00+02
príspevok od: radoadamek
martin ale generator myslis ze je kazdy kompatibilny?
a som to vyriesil tak, ze som kupil quantuum dual power za 350 € a k tomu nahradnu bateriu za70€ a mam to na 180 zableskov v PLNEJ sile.....lenze standardne pouzivam tak 1/2 silu co je 360 zableskov
Neviem, v tomto sa velmi nevyznam. Ja pouzivam bateriu z motocykla a nejaky menič napätia (ci ako sa to vola). A dam na tom minimalne 1000 zableskov pri pouziti 2 ks 400ws zableskov. Akurat mi na tom nefunguju pilotky, ale to mi je v exteriery jedno.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()