Hore
Fórum » Strobist
 

"Prsiplast" pre blesk

tomasqo
2011-01-18 14:51:24+01
Mozno aj otazka pre DIY (urob si sam) koumakou . Niekedy mam potrebu ochranit svoj blesk proti priamej vode, standardna situacia, ze blesk je na stative na dazdi (odkukal som od sameho Joa McNallyho). Menej standardna, ked je blesk na "stipci" a osvetluje nejaku spinavu alebo veelmi vlhku scenu Proste - potrebujem prsiplast pre blesk.

Googlim, ephotujem, ebay-ujem ale nic vhodne som nenasiel. Len same sety aj pre objektiv a telo nad 100 dolarov, ci eur.

Alebo mi viete poradit, ako by sa to dalo vyrobit? Zaujima ma hlavne ako urobit na igelite vodotesny spoj a zaroven pouzit material, v ktorom sa hned pri prvom zablesku neprepali diera

Dakujem pekne za tipy!
 
kecal
2011-01-18 15:05:09+01
jeten sáčok na pečivo z supermarketu a gumička do vlasov ... úbytok svetla takmer žiadny a funguje cez to bez problémon aj odpaľovanie na diaľku ... akurát pozor na zarosenie, pri prenášaní z prostredia do prostredia dať ten prezervatív dole .-D
 
tomasqo
2011-01-18 15:10:15+01
príspevok od: kecal
jeten sáčok na pečivo z supermarketu a gumička do vlasov ... úbytok svetla takmer žiadny a funguje cez to bez problémon aj odpaľovanie na diaľku ... akurát pozor na zarosenie, pri prenášaní z prostredia do prostredia dať ten prezervatív dole .-D
V prvom momente by som povedal, ze sacok hned zhori (raz sa mi preklpil blesk hlavou na latku a ked blisol, tak sa zacalo dymit, smradit a latku som uz nikdy neocistil .

Vdaka za radu
 
mirosz
2011-01-18 15:10:47+01
Co tak kondom? Ak je sfarbeny mozno aj nejaky efekt urobi...
 
kecal
2011-01-18 15:18:48+01
príspevok od: mirosz
Co tak kondom? Ak je sfarbeny mozno aj nejaky efekt urobi...
hej, najlepší je ten s príchuťou ananásu ...
 
zolec
ocenenie redakciou 2011-01-18 15:26:46+01
príspevok od: kecal
hej, najlepší je ten s príchuťou ananásu ...
..myslel som, ze tak len vonia, ale ked si chutnal, tak nic..
 
tomasqo
2011-01-18 17:40:21+01
Srandisti ale myslim, ze to fungovat nebude.. ak sa nic nenajde tak budem doverovat mikrotenovemu sacku
 
Big Lebowski
2011-01-18 18:41:44+01
Pri nejakom veľmi rýchlom blískaní sa sáčok neprepáli.
Raz som potreboval blesk odpáliť pod vodou, tak som ho dal do sáčku, vysal vzduch a zauzlil. Hodil do vody a po pól hodine som vytiahol. Samozrejme bol suchý a fungoval. Ale toto bol extrém.
 
bear
- moderator
2011-01-18 18:43:27+01
príspevok od: tomasqo
V prvom momente by som povedal, ze sacok hned zhori (raz sa mi preklpil blesk hlavou na latku a ked blisol, tak sa zacalo dymit, smradit a latku som uz nikdy neocistil .

Vdaka za radu
latka zachytila vela energie, preto sa prehriala, mikrotenovy sacok by mal vacsinu svetla prepustit. Ak by predsalen bol problem, hrubsi priehladny sacok urcite tiez najdes, ten bude teplo odvadzat lepsie.
 
tomis.ales
2011-01-19 15:37:25+01
A ten sprcak musi byt najlepsi, Bol som kdesi na festivale a robili tam sutaz kto si najrychlejsie natiahne sprcku na hlavu a nafuka ho nosom az praskne, By ste neverili do akych ozrutnych rozmerov sa to da nafuknut. Az som pri tej predstavy velkosti utrpel vyznamnu stratu sebavedomia

Ale vazne. Obyc sacok musi stacit, popripade, trochu hrubsi.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()