Hore
Fórum » Strobist
 

Velkost dazdnika a externy blesk

jafotic
2011-12-20 11:51:51+01
Zdravim potreboval by som radu chcem si zriesit odrazne dazdniky a budem ich pouzivat v kombinacii s ext. bleskom kontretne yn 560 do akeho priemeru sa oplati ist?
Chcel som 110 cm ale ked tak uvazujem ci bude schopny (aj ked je vykonny dost) ten externy blesk vyuzit cely potenciaj 110tky.. Ci by nebolo vhodnejsie 83 cm priemer
dakujem
 
PaPi
2011-12-20 12:00:49+01
príspevok od: jafotic
Zdravim potreboval by som radu chcem si zriesit odrazne dazdniky a budem ich pouzivat v kombinacii s ext. bleskom kontretne yn 560 do akeho priemeru sa oplati ist?
Chcel som 110 cm ale ked tak uvazujem ci bude schopny (aj ked je vykonny dost) ten externy blesk vyuzit cely potenciaj 110tky.. Ci by nebolo vhodnejsie 83 cm priemer
dakujem
Ak ho nazoomujes... tak ti bude stacit aj pozlatko z cokolady... Ak ho pustis nasiroko (co by som predpokladal) a dazdnik nenacapis 5 cm od hlavy blesku... tak by som rozhodne uprednostnil 110...
 
jafotic
2011-12-20 14:18:46+01
ok tak potom 110 aj mne sa zda lepsia to svetlo sa rozlozi na vacsej polche a nebude take agresivne podla mna..
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-12-20 15:07:23+01
príspevok od: jafotic
Zdravim potreboval by som radu chcem si zriesit odrazne dazdniky a budem ich pouzivat v kombinacii s ext. bleskom kontretne yn 560 do akeho priemeru sa oplati ist?
Chcel som 110 cm ale ked tak uvazujem ci bude schopny (aj ked je vykonny dost) ten externy blesk vyuzit cely potenciaj 110tky.. Ci by nebolo vhodnejsie 83 cm priemer
dakujem
ber 110cm
 
jafotic
2011-12-20 15:29:42+01
uz aj objednavam
diky
 
denySK
2011-12-20 16:17:24+01
príspevok od: jafotic
uz aj objednavam
diky
ak objednavas tie lacne z ciny tak by som radsej riesil biely ako strieborny odrazny.......biely je fayn, ten strieborny neodraza svetlo tak ako by sme ocakavali...aj pri plnej sile blesku (tiez yn 560) nesvieti cela plocha dazdnika, ale len "hviezdica"....
 
jafotic
2011-12-20 17:17:07+01
príspevok od: denySK
ak objednavas tie lacne z ciny tak by som radsej riesil biely ako strieborny odrazny.......biely je fayn, ten strieborny neodraza svetlo tak ako by sme ocakavali...aj pri plnej sile blesku (tiez yn 560) nesvieti cela plocha dazdnika, ale len "hviezdica"....
no to je zaujimave zistenie.. Problem je asi ten ze ako rozoznam (ked kupujem zo slovenskeho eshopu) ci je to cina alebo nie. Jasne tie znackove to ano ale aj cena je niekde inde.. A ked chcem lacnejsi tak vacsinou znacka chyba.

 
jafotic
2011-12-20 17:17:12+01
Ma niekto nejaky tip na dobry a funkcny striborny dazdnik 110cm za rozumnu cenu ?
Diky
 
denySK
2011-12-20 18:59:36+01
príspevok od: jafotic
no to je zaujimave zistenie.. Problem je asi ten ze ako rozoznam (ked kupujem zo slovenskeho eshopu) ci je to cina alebo nie. Jasne tie znackove to ano ale aj cena je niekde inde.. A ked chcem lacnejsi tak vacsinou znacka chyba.

ja som bral konkretne tento

http://www.ebay.co.uk/itm/84CM-33-Black-Silver-Reflective-Umbrella-Light-Studio-/170669748640?pt=UK_Light_Controls_Studio_Umbrellas&hash=item27bcb5b1a0

a poviem ti, ze napr. pri 1/8 vykone blesku odrazi biely dazdnik viac svetla ako strieborny pri identickom vykone...cize ten strieborny je vazne smejd... dazdniky na slovenskych obchodoch - pocitam ze napr. mini-max.sk bude mat obdobnu kvalitu (pretoze vsetky ich produkty lahko najdes na ebayi takze pravdepodobne dovazaju vsetko z ciny) ..ale ruku do ohna za to nedam, radsej nech sa vyjadria nejaki skutocni majitelia lacnych dazdnikov z SK eshopov

 
jafotic
2011-12-20 20:36:31+01
Mne nejde ani tak o vykon pri streibornom dazdniku (co zase nechcem povedat ze ho nepotrebujem - prave to bola jedna z veci preco som tu zalozil temu), ale o efekt strieborneho reflexneho materialu ktory sa pouziva napr. pri fashion a portretoch - na take zvyraznenie krasi co robi beauthy dish (aj ked viem ze to nieje to iste, ale kde citam tak striborny dazdnik a strieborna odrazka su pri takomto type fotenia zaklad a mne ide prave o ten typ fotenia)
-preto chcem streiborny dazdnik, len neviem ci nebudem musiet zainvestovat do znacky, ked to tu tak citam..
 
jafotic
2012-01-24 12:52:47+01
Tak som si zriesil 110 cm dazdnik, ale aky je problem.. Kedze mam tie odpalovace ktore mi neumoznuju aby mi blesk "lahol" a sivietil presne do stredu dazdnika, ale odpalovac ktory blesk dzri v stojatej polohe (vid. obr. dole) nenasviecuje mi dazdnik spravne ! A tu je problem.. Tym ze nesvieti presne do stedu ale kusovk vyssie nieje povrch vnutra dazdnika nasvieteny rovnake a je to vidiet aj na fotkach.
Tak napr. ked chitim blek do ruky a prilozim ho nalezato k tycke dazdnika a to cele namierim na stenu a cvaknem je na stene pekny kruhovy zablesk (stred jasny a ku krajom slabnuci) ALE ked namontume blesk na odpalovac (obr dole) a spravim rovnaky test tak stred kde bol dazdnik napiereny na setne je posunuty nikede dole tym ze sa odrazi od hornej casit dadznika..

Ako to riesit? Jedine co ma napada ze puzijem odpalovat ktry umozni blesk umiestnit do horizonatlnej polohy sumerne s tyckou dazdnika, ALE taky to odpalovac mi neumozni instalacu blesku do mojho soft boxu lebo je pridlhy a tam musim puzit odpalovat ktry je na obrazku dole (ktory pochopitelne mi robi problemi s nasvecovanim dazdnika) a ked chcem pouzit aj sofbox aj dazdnik naraz, koly roznymi odpalovacom to nejede a ked puzijem take aby som mohol puzit softbox - mam problem s daznikom..

Ako to mate zriesene vy ? Pripadne nepomoholo by zriesit mensi dazdnik ? aby ked stoji blesk sa svetlo lepsie rozlozilo na mensej poloche ?
 
Marek Janicko
2012-01-24 13:30:42+01
A co tak, dazdnik nasunut do nizsej dieri a blesk s odpalovakom prilepit izolackou o tycku? Halierove a efektne riesenie.
 
jafotic
2012-01-24 18:47:07+01
príspevok od: Marek Janicko
A co tak, dazdnik nasunut do nizsej dieri a blesk s odpalovakom prilepit izolackou o tycku? Halierove a efektne riesenie.
akze tak tykm stylom by som neuvazoval, ale je to super troska to bude docapkane od lepu z tej pasky ale budis, ucel to splni diky to je v pohode riesenie
 
PeCh
2012-01-24 22:05:04+01
príspevok od: jafotic
akze tak tykm stylom by som neuvazoval, ale je to super troska to bude docapkane od lepu z tej pasky ale budis, ucel to splni diky to je v pohode riesenie
Ak nefúka vietor, tak môžeš priviazať dáždnik na hlavu blesku .

BTW skúšal som blisnúť cez biely dáždnik s bleskom pri rúčke dáždnika a na držiaku, ale nezbadal som nejaký podstatný rozdiel vo svetle na fotke, ale bolo to len na rýchlo, bez statívov, takže to neberte veľmi smerodajne. Čo sa týka strieborného dážnika tak tam bol podstatný rozdiel voči bielemu v prospech bieleho, hlavne v homogenite osvetlenia.
 
kaFOtka
2012-07-18 22:32:12+02
zvazujem kupu dazdniku, ten 110cm sa mi pozdava, ale obavam sa ci to nebude velmi zhorsovat stabilitu stativu a nerada by som kazdu chvilku zbierala po zemi extrny blesk.. mate to niekto vyskusane?
 
Huby
2012-07-19 08:31:56+02
stativ si musis pri nohach zavazit niecim (kamenom, drevom, brasnou, vrecom z piesku)
 
majster333
2012-07-19 08:50:11+02
naistejšie je fotiť za bezvetria. alebo priviazať statív v protismere vetra
 
StefanB
2012-07-19 08:53:57+02
príspevok od: kaFOtka
zvazujem kupu dazdniku, ten 110cm sa mi pozdava, ale obavam sa ci to nebude velmi zhorsovat stabilitu stativu a nerada by som kazdu chvilku zbierala po zemi extrny blesk.. mate to niekto vyskusane?
Vyskusane to mam hned niekolko krat .. spadne ti vzdy ked trosku zafuka .. uz mam ohnute tycky .. musis si spravit zavazia nejake aspon 4 kila minimalne
 
kaFOtka
2012-07-19 09:31:31+02
tak za vetra mi je jasne ze to padne.. mala som namysli aj interier.. jednoducho ked ten stativ dam na 2m vysku ci to nebude velmi citit ze to bude labilne.. neviem o kolko je to vahoho rozdiel
 
Krtko fotografom
2012-07-19 09:39:12+02
príspevok od: kaFOtka
tak za vetra mi je jasne ze to padne.. mala som namysli aj interier.. jednoducho ked ten stativ dam na 2m vysku ci to nebude velmi citit ze to bude labilne.. neviem o kolko je to vahoho rozdiel
Zalezi aj od stability (sily, mohutnosti) stativu. Pretoze, ak das dazdnik blizko stativu, tak je to pomerne stabilne, ale ak ho vysunies, cize upevnis o staviv na konci rucky dazdnika, tak potom vsetka vaha sa presunie mimo kolmu os stavitu, a tym padom bude menej stabilny...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()