Hore
Fórum » Strobist
 

Velkost dazdnika a externy blesk

jafotic
jafotic 2011-12-20 11:51:51+01
Zdravim potreboval by som radu chcem si zriesit odrazne dazdniky a budem ich pouzivat v kombinacii s ext. bleskom kontretne yn 560 do akeho priemeru sa oplati ist?
Chcel som 110 cm ale ked tak uvazujem ci bude schopny (aj ked je vykonny dost) ten externy blesk vyuzit cely potenciaj 110tky.. Ci by nebolo vhodnejsie 83 cm priemer
dakujem
 
calven
2012-07-19 09:39:42+02
príspevok od: kaFOtka
tak za vetra mi je jasne ze to padne.. mala som namysli aj interier.. jednoducho ked ten stativ dam na 2m vysku ci to nebude velmi citit ze to bude labilne.. neviem o kolko je to vahoho rozdiel
No ak máš statív za 20€ tak to labilné bude furt. Ak máš poriadny statív, tak to zvládne v pohode. Samozrejme, ak dole zavesíš pár kilovú záťaž, tak tým nič nepokazíš.
 
kaFOtka
2012-07-19 18:09:01+02
príspevok od: Krtko fotografom
Zalezi aj od stability (sily, mohutnosti) stativu. Pretoze, ak das dazdnik blizko stativu, tak je to pomerne stabilne, ale ak ho vysunies, cize upevnis o staviv na konci rucky dazdnika, tak potom vsetka vaha sa presunie mimo kolmu os stavitu, a tym padom bude menej stabilny...
to bolo trosku fyziky, no nic co by som nevedela si mi nepovedal.. mna zaujima hlavne rozdiel medzi tym mensim 85cm a 110 cm.. velicina A v porovnani s velicinou B
 
tadzesi
2012-07-19 20:37:52+02
A co tak skusit, kupit a vyskusat. Uz by si davno vedel ako sa to sprava. Daznik do 30EUR, stativ podobne. Je 60EUR strasne vela? Ak sa poobzeras po ebay tak to mozno kupis za 1/2 ceny.
 
kaFOtka
2012-07-19 20:56:42+02
príspevok od: tadzesi
A co tak skusit, kupit a vyskusat. Uz by si davno vedel ako sa to sprava. Daznik do 30EUR, stativ podobne. Je 60EUR strasne vela? Ak sa poobzeras po ebay tak to mozno kupis za 1/2 ceny.
sorry, som studentka a nezarabam 1000eur mesacne.. ano je mi to vela len tak vyhodit 60eur lebo neviem co bude lepsie.. a planujem to kupit z ebaya tak ci onak, nemienim si kupovat nieco na SR s 200% prirazkou.
 
Krtko fotografom
2012-07-20 07:18:39+02
príspevok od: kaFOtka
to bolo trosku fyziky, no nic co by som nevedela si mi nepovedal.. mna zaujima hlavne rozdiel medzi tym mensim 85cm a 110 cm.. velicina A v porovnani s velicinou B
Ten rozdiel vo vahe je taky maly, ze stavit to ani nepociti . Takze kludne ber 110 cm. Akurat, ze tu je vacsia plocha, cize aj slabsi vietor ti ho prevrati . Zase fyzika .
 
Krtko fotografom
2012-07-20 07:20:10+02
príspevok od: Krtko fotografom
Ten rozdiel vo vahe je taky maly, ze stavit to ani nepociti . Takze kludne ber 110 cm. Akurat, ze tu je vacsia plocha, cize aj slabsi vietor ti ho prevrati . Zase fyzika .
Zle som napisal, nie stavit, ale stativ... .
 
tomis.ales
2012-07-20 09:38:47+02
príspevok od: kaFOtka
sorry, som studentka a nezarabam 1000eur mesacne.. ano je mi to vela len tak vyhodit 60eur lebo neviem co bude lepsie.. a planujem to kupit z ebaya tak ci onak, nemienim si kupovat nieco na SR s 200% prirazkou.
Zober 110 (biely odrazny alebo strieborny odrazny). Je to dost lahke, urcite ti to neprevrati stativ (200cm). Mne prevracia stativ (260cm) az 216cm parabola, tak sa nemusis bat. Casom si aj tak kupis vsetky mozne velkosti a druhy. Doporucujem ti ale kupit stativ o vyske aspon 240cm.
 
kaFOtka
2012-07-20 11:18:08+02
príspevok od: tomis.ales
Zober 110 (biely odrazny alebo strieborny odrazny). Je to dost lahke, urcite ti to neprevrati stativ (200cm). Mne prevracia stativ (260cm) az 216cm parabola, tak sa nemusis bat. Casom si aj tak kupis vsetky mozne velkosti a druhy. Doporucujem ti ale kupit stativ o vyske aspon 240cm.
stativ uz mam 280cm.. a mam aj maly strieborny dazdnik,, ale ten nerobi take rozptylene svetlo, preto chcem radsej biely.
 
tomis.ales
2012-07-20 11:58:17+02
príspevok od: kaFOtka
stativ uz mam 280cm.. a mam aj maly strieborny dazdnik,, ale ten nerobi take rozptylene svetlo, preto chcem radsej biely.
Ved hovorim, biely. Ale odrazny. Zvnutra biely a zvonka cierny. Quantuum ich robi a mini-max ich predava. Nedavno som kupil taku 150ku.
 
kaFOtka
2012-07-20 12:21:21+02
biely odrazny je zrejme viac smerovy. ta smerovost je zrovna vec, ktorej sa chcem vyhnut lebo mozem si to ja presne nastelovat a povedat foto objektu ze mam ta dobre nastaveneho preto sa teraz nehyb, nedychaj, nezmurkaj, kym ta neodfotim, ale to pri niektorych osobach nejde.. deti, ktore su velmi zive.. neviem si to predstavit. chcela som preto priesvitny dazdnik, ktory by osvetlil radsej aj trochu miestnost v ktorej fotim, ale bolo by to nasvietenie rovnomernejsie..
 
tomis.ales
2012-07-20 21:18:03+02
príspevok od: kaFOtka
biely odrazny je zrejme viac smerovy. ta smerovost je zrovna vec, ktorej sa chcem vyhnut lebo mozem si to ja presne nastelovat a povedat foto objektu ze mam ta dobre nastaveneho preto sa teraz nehyb, nedychaj, nezmurkaj, kym ta neodfotim, ale to pri niektorych osobach nejde.. deti, ktore su velmi zive.. neviem si to predstavit. chcela som preto priesvitny dazdnik, ktory by osvetlil radsej aj trochu miestnost v ktorej fotim, ale bolo by to nasvietenie rovnomernejsie..
Ano mas pravdu. priesvitny ma najmaksie svetlo, ale najviac svetla aj zozere. Strieborny je presne opak a biely odrazny je niekde v strede.
Ja mam radsej svetlo trochu smerovesie ako uplne rozptylene
 
kaFOtka
2012-07-20 22:25:43+02
príspevok od: tomis.ales
Ano mas pravdu. priesvitny ma najmaksie svetlo, ale najviac svetla aj zozere. Strieborny je presne opak a biely odrazny je niekde v strede.
Ja mam radsej svetlo trochu smerovesie ako uplne rozptylene
tak nakoniec som sa rozhodla kúpiť 100cm priesvitný,, a keďže šiť viem, prinajhoršom mu vyčarujem nejakú tú vonkajšiu pláštenku a bude z neho hneď aj odrazný
 
tomis.ales
2012-07-22 12:42:55+02
príspevok od: kaFOtka
tak nakoniec som sa rozhodla kúpiť 100cm priesvitný,, a keďže šiť viem, prinajhoršom mu vyčarujem nejakú tú vonkajšiu pláštenku a bude z neho hneď aj odrazný
Biely odrazny ma iny povrch ako priesvitny. Ja taky, lesklejsi a sametovejsi, ten povrch latky je viac odrazny. Neviem ako by som to povedal. Ako keby pogumovany. Ale usita plastenka aspon zabrani nezelanym odrazom po miestnosti.
 
martinpsenky
2012-09-17 12:22:24+02
príspevok od: tomis.ales
Ved hovorim, biely. Ale odrazny. Zvnutra biely a zvonka cierny. Quantuum ich robi a mini-max ich predava. Nedavno som kupil taku 150ku.
nehodis sem nejaky link odkial si ho kupoval?

DIk
 
werdza
2012-09-17 15:08:32+02
príspevok od: martinpsenky
nehodis sem nejaky link odkial si ho kupoval?

DIk
Ja rada nakupujem cez Mini-max. mám od nich túto sadu http://www.mini-max.sk/product/default/1850 dva krát a blesky mám 2x Canon 430 ex. Dáždniky nájdeš v tomto linku http://www.mini-max.sk/category/default/70
 
martinpsenky
2012-09-17 15:09:54+02
dik moc idem kuknut
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()