Hore
Fórum » Strobist
 

Systemovy blesk externe, dlzka uzavierky

Amen
2012-05-03 15:11:40+02
Ahoj.
Nedavno som fotil vonku portret a chcel som si prisvietit bleskom kvoli odrazu svetla v oku. vonku bolo slnecno ale bol som v tieni. Samozrejme ma to so vstavanym bleskom nepustilo na uzavierku kratsiu ako(neviem uz , nemam tu fotak ale myslim ze je to nejak 1/250/320?). Fotka bola preexponovana.
Napadlo ma, ze ako je to ked sa kupi k nikonu SB 700, ktory sa pouzije externe napr na stative + potrebuje podporu vstavaneho blesku aby blysol, tak sa cas zase obmedzi alebo uz to bude fungovat normalne aj s kratkymi casmi napr 1/1000.
Ak nie tak by na to clovek potreboval dve SB 700 alebo jeden s radiovym odpalovanim?
 
planco
2012-05-03 15:15:45+02
príspevok od: Amen
Ahoj.
Nedavno som fotil vonku portret a chcel som si prisvietit bleskom kvoli odrazu svetla v oku. vonku bolo slnecno ale bol som v tieni. Samozrejme ma to so vstavanym bleskom nepustilo na uzavierku kratsiu ako(neviem uz , nemam tu fotak ale myslim ze je to nejak 1/250/320?). Fotka bola preexponovana.
Napadlo ma, ze ako je to ked sa kupi k nikonu SB 700, ktory sa pouzije externe napr na stative + potrebuje podporu vstavaneho blesku aby blysol, tak sa cas zase obmedzi alebo uz to bude fungovat normalne aj s kratkymi casmi napr 1/1000.
Ak nie tak by na to clovek potreboval dve SB 700 alebo jeden s radiovym odpalovanim?
a na aky vykon si mal nastaveny blesk? ci isiel si cisto na TTL?
 
Amen
2012-05-03 15:21:34+02
mal som ho v minuse nastaveny, sakra ked ho tu nemam pri sebe, lebo viem ze sa da nastavit do +2 a -3 alebo naopak, tak som mal -3.
bolo dost svetlo tak mi to prepalovalo aj tak
 
Shooter
2012-05-03 15:22:18+02
Ak je vstavaný blesk v režime Comander, tak podporuje HSS je zachovaná. Tada externý blesk ti odpáli so všetkými časmi uzávierky. Teraz som to skúšal na D90+SB700. Ale rátaj s tým, že počas slnečného dňa ti odpaľovanie interným bleskom nebude fungovať spoľahlivo.
 
piggee
2012-05-03 15:32:42+02
príspevok od: Amen
Ahoj.
Nedavno som fotil vonku portret a chcel som si prisvietit bleskom kvoli odrazu svetla v oku. vonku bolo slnecno ale bol som v tieni. Samozrejme ma to so vstavanym bleskom nepustilo na uzavierku kratsiu ako(neviem uz , nemam tu fotak ale myslim ze je to nejak 1/250/320?). Fotka bola preexponovana.
Napadlo ma, ze ako je to ked sa kupi k nikonu SB 700, ktory sa pouzije externe napr na stative + potrebuje podporu vstavaneho blesku aby blysol, tak sa cas zase obmedzi alebo uz to bude fungovat normalne aj s kratkymi casmi napr 1/1000.
Ak nie tak by na to clovek potreboval dve SB 700 alebo jeden s radiovym odpalovanim?
Ja som canonak, tak neviem presne ako je to u nikonov, ale vo vseobecnosti plati, ze rychlejsie ako 1/200-1/250 ti normalne nepovoli. treba prepnut na high speed synchronizaciu. Na canon bleskoch je to oznacene ako take 3 sipky, alebo proste viacej priclonit... Taktiez nezabudaj, ze silu blesku ovplyvnuje aj vzdialenost od objektu.. da sa s tym celkom pekne pohrat..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-05-03 15:39:36+02
Tvoja D7000 bodporuje HSS. Ak si kupis SB-700, ci uz bude na fotaku alebo mimo, mozes pouzivat casy az do 1/8000. Len musis v menu nastavit AutoFP. Vstavany blesk dokaze pracovat ako commander, jeho zablesk sa da vypnut. Je to popisane v navode k fotaku (uzitocna knizocka).

Tymto je tvoj problem vyrieseny. Vsetko funguje v TTL, bez nutnosti nieco nastavovat.
 
Napster050
2012-05-03 19:57:41+02
alebo použiť ND filter, ktorým si ten čas aj pri plne otvorenej clone skrátim na menej ako 1/250s
 
Daniel.U
2012-05-03 20:08:20+02
treba si ale uvedomit aj to, ze sila blesku v rezime rychlej synchornizacie ide rapidne dole a neda sa kalulovat s linearnym narastom. Plny vykon v rezime FP je mozno ako 1/8 v klasickom rezime. ND filter sice umozni fotit na nizkych clonach, ale neumozni fotit pri kratkych casoch
 
Triton
2012-05-03 20:14:43+02
Ako sa tu pise, pri hss ide vykon dole, ten blesk podstate kratko neblika ale "svieti". Ak nestaci vykon, chod s bleskom co najblisie.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()