Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

ako ste začínali?

Corrine
Corrine 2012-07-22 09:39:18+02
Zdravím všetkých, nevedela som kam zaradiť tému tohto typu, preto prepáčte, ak tým obťažujem tu.
Zaujímalo by ma len, ako ste začínali s fotografiou. Viete, ja som ešte študentka, preto nemám trvalý prísun financií tj. nemôžem si dovoliť zakúpiť fototechniku, s ktorou sa dá samozrejme lepšie pracovať a a narábať. Tým myslím lepší fotoaparát, objektívy a podobne ...
Takisto ma zaujíma, koľkí z vás absolvovali nejaký kurz, alebo sa "učili" na vlastnú päsť
Pekný deň
 
Barny
2012-07-24 12:47:03+02
Ja som tiež študent a momentálne sa učím s nikonom d3100 a kedze brigadu nemam tak techniku sa mi dari nachadzat po lesoch. Naposledy som nasiel polarizacny filter, ktory mi aj sedi na objektiv
 
MarianDLL
2012-07-24 12:55:17+02
Čaute. Ja som úplný začiatočník. Prvý fotoaparát som dostal na narodeniny pred rokom. Bola to Leica M9. Celkom ma to s ňou bavilo, ale kamaráti sa mi smiali, že čo to mám za starú rárohu, a prečo nemám zrkadlovku ako všetci ostatní. Tak som si kúpil nedávno Nikon D800. Dlho sa však u mňa neohrial, lebo sa mi nepáčil ten dizajn a nesedel mi dobre v ruke. Tak som prešiel na stredný formát - Hasselblad.
No a potom ....
.... som sa zobudil.
Prajem pekný deň Ephoťákom.
 
phoenix-9
2012-08-30 18:19:38+02
ahojte. zhruba pred mesiacom alebo menej tu bola 1 téma. a neviem ju nájsť. neviete mi poradiť prosim. rozoberalo sa tam napr. príprava na fotenie. ako sa dopredu dohodnuť ohladom šiat, stretnutie pred fotografovanim , doladit detaily a tak. písal tam jeden člen že raz mu prišlo dievča na fotenie rovno z párty a bol dost nahnevaný na nu boli tam dobré rady
 
Paolo911
2012-08-30 19:02:05+02
ahoj ucil som sa a vlastne stale ucim na vlastnu past, ziadne kurzy, cital som kopu clankov tu na ephoto vo fotoskole a aj inde na nete.. Som tiez student, pred tromi rokmi som kupil olympus e520, mam ho stale, obcas do neho nieco investujem..
 
zofa
2012-08-30 19:09:45+02
Nazdar, ja som zacal cez turistiku. Chcel som si zdokumentovat, kde vsade som bol. Vtedy mozno z roztopase (kludne by mi postacil obycajny kompakt) som si kupil DSRL od Canonu, ten mam doteraz. Prve fotky boli pravdaze cez automatiku, po prestudovani roznych clankov som pomaly prechadzal na manual. Chytilo ma to, zatial este neviem dostat z mojho fotaka maximum ale snazim sa. Treba si len najst cas a neustale skusat.
 
martinX34
2012-08-30 21:51:26+02
Niekedy zaciatkom 80. rokov, ked som mal asi 10 rokov, som dostal na Vianoce tento fotoaparat (stal 160 Kcs):
http://www.starefotoaparaty.cz/znacka/druopta/corina-2
Plny manual, ziadna elektronika, stredny format - zvitkovy film (obcas som si ho aj sam vyvijal v kupelni), blesk na jednorazove, nesmierne drahe ziarovky takze za celu "karieru" toho fotaku (dalsi, uz kinofilmovy, som si kupil az asi po 15 rokoch) som ich "vyblyskal" len asi 20. Kazdy zaber si clovek musel dobre premysliet, na filme bolo len 12 policok.
Ale aj po 30 rokoch fotenia na rozlicnej technike (stredny format, kinofilm, digitalny ultrazoom, digitalny kompakt, teraz digitalna zrkadlovka) sa stale povazujem za amatera
 
radoadamek
2012-08-30 22:54:45+02
príspevok od: phoenix-9
ahojte. zhruba pred mesiacom alebo menej tu bola 1 téma. a neviem ju nájsť. neviete mi poradiť prosim. rozoberalo sa tam napr. príprava na fotenie. ako sa dopredu dohodnuť ohladom šiat, stretnutie pred fotografovanim , doladit detaily a tak. písal tam jeden člen že raz mu prišlo dievča na fotenie rovno z párty a bol dost nahnevaný na nu boli tam dobré rady
Cauko, pisal son to ja je to v sekcii ako fotit a myslim ze sa to vola portrety inak asi najdolezitejsia je vizaz, podkladovy makeup, matny makeup a na to puder, a jak hovorim zmalovat sa jak ku.... foto ubera tak 1/3 z toho licenia. Ak chces, posli mi sukromnu spravu, skopirujem ti tam cely text, teraz som na mibile
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()