Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

intenzita svetla na fotenie produktov a sede pozadie

adun1
2012-08-31 15:48:24+02
zdravim,
fotim vysiace produkty - zvonkohry
ak niekto nevie co je zvonkohra tak http://tinyurl.com/8undc8r
mam improvizovany stojan na ktorom to vysi a ako pozadie pouzivam projektorove platno.
problem je vtom ze odfoteny profukt je stale tmavy a pozadie je stale šede
momentalne na to svietim 23w spiralou (110W) co je malo.

otazka je kolko W lampa je vhodna na to aby to bolo fajn a aby som nemusel jednu fotku pol hodinu stelovat v grafickom softe, ale zas aby to nebolo prepalene ?
alebo ine rady. dik.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-08-31 15:55:14+02
Zda sa, ze problem nie je v svetle, ale v tom, ze zle nastavis expoziciu. Predlz expozicny cas. Predlzuj ho dovtedy, kym nebudes mat objekt spravne exponovany. Ak budes mat aj potom pozadie sede, musis pouzit este jeden zdroj svetla specialne na pozadie.
 
adun1
2012-08-31 16:03:47+02
+ este samozrejme nainstalovane lampy v miestnosti : stropove svetla srandovne.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-08-31 16:42:54+02
príspevok od: adun1
zdravim,
fotim vysiace produkty - zvonkohry
ak niekto nevie co je zvonkohra tak http://tinyurl.com/8undc8r
mam improvizovany stojan na ktorom to vysi a ako pozadie pouzivam projektorove platno.
problem je vtom ze odfoteny profukt je stale tmavy a pozadie je stale šede
momentalne na to svietim 23w spiralou (110W) co je malo.

otazka je kolko W lampa je vhodna na to aby to bolo fajn a aby som nemusel jednu fotku pol hodinu stelovat v grafickom softe, ale zas aby to nebolo prepalene ?
alebo ine rady. dik.
kedže nevieš ani základy poradím ti rýchlo takto: foťák na statív priorita clony korekcia expozície +1 až +1,7 EV, nedávaj zvonkohru príliš ďaleko od pozadia, nenalep svetlo rovno na zvonkohru a hlavne nemiešaj dva rôzne druhy zdrojov svetla lebo sa z toho zjašíš
 
adun1
2012-08-31 16:50:46+02
príspevok od: Karol Srnec
Zda sa, ze problem nie je v svetle, ale v tom, ze zle nastavis expoziciu. Predlz expozicny cas. Predlzuj ho dovtedy, kym nebudes mat objekt spravne exponovany. Ak budes mat aj potom pozadie sede, musis pouzit este jeden zdroj svetla specialne na pozadie.
dlzka expozicie je cas uzavierky hej ? no dal som random na 4 sekundy a so svetlom to nic nespravilo.

inac zbehol som do elektra pri nas a kupil 190W ziarovku najsilnejsiu akumali a rozdiel oproti tej 110W spirale je zasadny.
problem je ale ze sa stym neda dlho svietit lebo to kuri jak ďas.
pokial skusim zmontovat nejaku lampu 2x 190W tak by to mohlo byt ono.

 
DodoFot
2012-08-31 17:10:24+02
príspevok od: adun1
zdravim,
fotim vysiace produkty - zvonkohry
ak niekto nevie co je zvonkohra tak http://tinyurl.com/8undc8r
mam improvizovany stojan na ktorom to vysi a ako pozadie pouzivam projektorove platno.
problem je vtom ze odfoteny profukt je stale tmavy a pozadie je stale šede
momentalne na to svietim 23w spiralou (110W) co je malo.

otazka je kolko W lampa je vhodna na to aby to bolo fajn a aby som nemusel jednu fotku pol hodinu stelovat v grafickom softe, ale zas aby to nebolo prepalene ?
alebo ine rady. dik.
urcite by si nemal fotit pred projektovym platnom. to je urcene na to, aby odrazilo co najviac dopadajuceho svetla. skus cez neho prehodit aspon plachtu.
 
adun1
2012-08-31 17:17:07+02
diky za rady
 
adun1
2012-08-31 17:45:07+02
a ano som amater, fotak mam pozicany canon 450d este stym neviem robit. stativ mam z teska

silnejsia ziarovka mi to hodne zlepsila, tak sa mozno budem uberat tymto smerom.

pozadie nemam zatial jak zavesit plachtu tak preto som vyuzil platno v miestnosti.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-08-31 18:07:46+02
príspevok od: adun1
a ano som amater, fotak mam pozicany canon 450d este stym neviem robit. stativ mam z teska

silnejsia ziarovka mi to hodne zlepsila, tak sa mozno budem uberat tymto smerom.

pozadie nemam zatial jak zavesit plachtu tak preto som vyuzil platno v miestnosti.
Problem je stale v tebe a nie svetle. Prepni fotak na manual a nastavuj expoziciu dovtedy, kym to bude OK. Podla popisu sa zjavne pustas do niecoho co nevies, bez zakladnych znalosti expozicie. To je potom tazko radit.
 
slavmiro
2012-08-31 21:11:33+02
projekcne platno prehod obycajnou bielou bavlnenou plachtou, nesviet na to zpredu ale z predo-boku, pri stative a dlhej expozicii staci kludne aj 10W ziarovka. Na ziarivky a-la Tesco zabudni, davaju spektralne nespojity svetelny tok, teda ak nemas ultradrahe fotospecializovane ziarivky. Zdroj svetla nech je cim vacsi, takze pred ziarovku kludne daj velky pauzak, alebo este jednoduchsie, fot cez den pri okne orientovanom na sever alebo pod zatiahnutou oblohou.

P.S. Apropo, cez to tinyurl manzelka uvidela to foto z 5m, ona je laik ale o to uprimnejsi kritik a skonstatovala ze "to co je za hroznu fotku?". Takze je co vylepsovat.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-08-31 21:21:49+02
Ked tak pozeram na tu prilozenu fotku, vobec nelaka ku kupe. Omoho viac by ma nadchla fotka v realnom interiery, ktora by do mojho mozgu pustila sen o stylovom byvani doplnemom peknou bambusovou zvonkohrou.
 
Luu
2012-09-01 07:26:11+02
nechapem preco to fotis ked sa do fotenia vobec nerozumies??
 
CambalJozef
2012-09-01 14:00:28+02
chceš pretekat na aute a nemaš potuchu čo je rýchlostná páka či betál v srede? už tu bol jeden čo fotil bez objektivu .....
 
adun
2012-09-02 14:12:07+02
ps:

1. prilozena fotka je random obrazok z googla...
2. dakujem za rady s expoziciou , nieco som si o tom postudoval a budem skusat.pozadie vymenim
3. luu a cambalajozef, take komentare si nechajte pre seba.
 
adun
2012-09-03 15:10:17+02
no pozadie mam uz bavlnenu plachtu, je to uz aj pekne svetle , ibaze to je pre istotu zas cele žlte od tej lampy, ked dam pred lampu biely papier tak to je zas zelene co je pravdepodobne od zelenych stien v miestnosti.no nervy mam zaciatky su asi tazke
 
adun
2012-09-03 15:34:06+02
no a pre istotu na druhom pc a monitore to neni zlte ale komplet ruzove
jak to je mozne.
 
slavmiro
2012-09-03 16:29:01+02
si tu novy a hned mas dva nicky? adun a adun1
 
velecky
2012-09-03 16:39:15+02
príspevok od: adun
no a pre istotu na druhom pc a monitore to neni zlte ale komplet ruzove
jak to je mozne.
iní machri Ti odpovedia presnejšie, ja sa považujem tiež za začiatočníka, ale fotiť produkt by som si určite netrúfol. Pokiaľ ja viem, to čo vidím na monitore svojho počítača, môže byť v skutočnosti celkom iná farba, keďže môj monitor nemám skalibrovaný (a asi na Ty)
 
Azimut
2012-09-03 16:50:18+02
príspevok od: velecky
iní machri Ti odpovedia presnejšie, ja sa považujem tiež za začiatočníka, ale fotiť produkt by som si určite netrúfol. Pokiaľ ja viem, to čo vidím na monitore svojho počítača, môže byť v skutočnosti celkom iná farba, keďže môj monitor nemám skalibrovaný (a asi na Ty)
Myslíš akože napr. fialová farba a mne neskalibrovaný monitor zobrazí kakavkovú? Už by letel z 10. poschodia...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()