Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

snová/dreamy fotografia

martinaha
2012-09-25 16:18:40+02
Dobry den,
zaujimalo by ma ako vytvorit taketo fotografie (vid foto). Na internete som nasla, ze by sa to malo dat vytvorit pomocou filtra soft focus (pripadne silonkou alebo vazelinou). Chcem sa opytat ci je to tak, alebo ci na to treba photoshop ci iny program alebo... ? Tie dve posledne su od fotografa Velickeho, on ma vacsinu fotiek takych. Vopred dakujem za rady, Martina.
 
wlad
2012-09-25 16:33:08+02
na tie posledne asi stacilo len silne protisvetlo (slnko)
 
Marek Bučko
2012-09-25 18:03:20+02
príspevok od: martinaha
Dobry den,
zaujimalo by ma ako vytvorit taketo fotografie (vid foto). Na internete som nasla, ze by sa to malo dat vytvorit pomocou filtra soft focus (pripadne silonkou alebo vazelinou). Chcem sa opytat ci je to tak, alebo ci na to treba photoshop ci iny program alebo... ? Tie dve posledne su od fotografa Velickeho, on ma vacsinu fotiek takych. Vopred dakujem za rady, Martina.
Podobny efekt dokaze aj starsi portretny objektiv Canon EF 135 F/2.8 SF (SF= soft-focus)
 
Rastislav
2012-09-25 19:01:08+02
príspevok od: martinaha
Dobry den,
zaujimalo by ma ako vytvorit taketo fotografie (vid foto). Na internete som nasla, ze by sa to malo dat vytvorit pomocou filtra soft focus (pripadne silonkou alebo vazelinou). Chcem sa opytat ci je to tak, alebo ci na to treba photoshop ci iny program alebo... ? Tie dve posledne su od fotografa Velickeho, on ma vacsinu fotiek takych. Vopred dakujem za rady, Martina.
V Pentaxe K-5 je taký kreatívny filter - soft, ten prevedie jpg foto do soft, vyzerá to podobne. Ale originál na to boli (možno aj sú) objektívy, myslím, že teraz sa asi najviac používa asi takéto niečo:
shop.ephoto.sk/katalog/filtre-dostickove/filtre-efektove/cokin-p820-difuzny-jemny.html
 
root27
2012-09-25 19:06:23+02
nie je to orthonov efekt?
 
atlantel
2012-09-25 19:09:28+02
3. foto - Starsie svetelne objektivy maju slabe antireflexne vrstvy, tie sposobuju aj v miernom protisvetle rapidnu stratu kontrastu. Zvlast na plnej diere. Otvor si tie fotky v PS a prezri si histogram. Prva fotka ma stiahnuty kontrast.
 
total empty
2012-09-25 19:32:03+02
A čo tak práca z vrstvamy ? Spodnu zblurovať,vrchnu ostrú stiahnúť opacity aspoň o 30% plus ďalšia žltkastá vrstva.Trocha sa pohrať vo fotošope.
 
root27
2012-09-25 19:33:47+02
príspevok od: total empty
A čo tak práca z vrstvamy ? Spodnu zblurovať,vrchnu ostrú stiahnúť opacity aspoň o 30% plus ďalšia žltkastá vrstva.Trocha sa pohrať vo fotošope.
no jo, otrhon je nieco podobne, blurova trosku zosvetlena a v nejakom rozumnom pomere domixovana do originalu
 
Iygor
2012-09-25 19:55:19+02
Vazelína nanesená na uv filter (po okrajoch viac, v strede nateko alebo vôbec) sa kedysi používala na podobný efekt , ale dnes je to jednoduchšie vo fotošope.
 
Paulie
2012-09-25 20:06:17+02
príspevok od: root27
no jo, otrhon je nieco podobne, blurova trosku zosvetlena a v nejakom rozumnom pomere domixovana do originalu
http://projectwoman.com/2009/06/orton-effect-photoshop.html
 
Imiy
2012-09-25 20:14:39+02
ja som používal stuzený tuk ... normálne funguje na nejaky filter natrieť .
 
total empty
2012-09-25 20:23:59+02
príspevok od: Paulie
http://projectwoman.com/2009/06/orton-effect-photoshop.html
orton efekt z rôznými nastaveniamy, aj je ich spusta, je aj v HDR DYNAMIC 5.
aLE tu skôr ide o prácu z vrstvamy vo fotošope,pokiaľ nevlastníš nejaký ten objektív hore popísany plus filtre.
 
Paulie
2012-09-25 20:57:26+02
príspevok od: total empty
orton efekt z rôznými nastaveniamy, aj je ich spusta, je aj v HDR DYNAMIC 5.
aLE tu skôr ide o prácu z vrstvamy vo fotošope,pokiaľ nevlastníš nejaký ten objektív hore popísany plus filtre.
Alebo si vyskúšaj Orton mokrou cestou a na HDR dynashits zabudneš.
 
total empty
2012-09-25 21:15:46+02
príspevok od: Paulie
Alebo si vyskúšaj Orton mokrou cestou a na HDR dynashits zabudneš.
nebuď paskudný.
 
martinaha
2012-09-26 11:35:45+02
dakujem vsetkym za rady... fotograf Velicky bude mat asi nejaky specialny objektiv ako ste pisali lebo vacsina jeho fotiek vyzera ako tie dve pridane.
A tiez myslim, ze ako ste pisali, na tej prvej fotke bude stiahnuty kontrast, tu je cela kolekcia fotiek
http://fashionography.net/rosie-tupper-photographed-by-nicole-bentley-in-soft-focus-for-vogue-australia-april-2010/
chcem sa este opytat, ide tu len o kontrast alebo je v tom este nieco? vacsina tychto fotografii su akoby take zrnite, alebo take pudrove, moze to byt tym, ze su fotene aj na analog? alebo ako mozno dosiahnut taky efekt?
 
atariak
2012-09-26 12:19:20+02
fuu no neviem, ale to sa ti paci? kompozicia nic moc a sta fotene cez pauzak. vo vseobecnosti pozorujem, ze ludia radsej namiesto zdokonalovania sa vo foteni naplacaju do obrazkov HDR-ka, defocusy, vinetacie...
 
lacoslav
2012-09-26 15:18:00+02
príspevok od: atariak
fuu no neviem, ale to sa ti paci? kompozicia nic moc a sta fotene cez pauzak. vo vseobecnosti pozorujem, ze ludia radsej namiesto zdokonalovania sa vo foteni naplacaju do obrazkov HDR-ka, defocusy, vinetacie...
Definuj: zdokonaľovanie sa vo fotení...
 
Paulie
2012-09-26 15:18:26+02
príspevok od: total empty
nebuď paskudný.
ma nesser nebo ťa vyměním...
 
wlad
2012-09-26 15:49:01+02
príspevok od: martinaha
dakujem vsetkym za rady... fotograf Velicky bude mat asi nejaky specialny objektiv ako ste pisali lebo vacsina jeho fotiek vyzera ako tie dve pridane.
A tiez myslim, ze ako ste pisali, na tej prvej fotke bude stiahnuty kontrast, tu je cela kolekcia fotiek
http://fashionography.net/rosie-tupper-photographed-by-nicole-bentley-in-soft-focus-for-vogue-australia-april-2010/
chcem sa este opytat, ide tu len o kontrast alebo je v tom este nieco? vacsina tychto fotografii su akoby take zrnite, alebo take pudrove, moze to byt tym, ze su fotene aj na analog? alebo ako mozno dosiahnut taky efekt?
chudak dievca, ani najest jej nedaju..
 
sofy
2012-09-26 16:31:19+02
je to lacny photoshopacky efekt, jednym klikol ti urobi z nafotenej fotky toto, je toho plny internet, da sa to kupit za par USD, velickemu to musi pouzit inak by sa pri jeho fotkach nik ani nezakopol
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()