Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

produktove foto

franco30
2012-11-17 11:36:32+01
Dobry den Vam prajem. Mam fotoaparat Nikon 3100, zakladny objektiv, potreboval by som nafotit par produktovych fotografii foto v prolohe ako by to malo vyzerat . Som zaciatocnik mozte mi prosim niekto poradit vhodny softbox a nastavenie fotoaparatu ? Velmi pekne dakujem za kazdu radu.
 
KESKOSENI
2012-11-17 12:24:13+01
amaterskemu fotografovaniu sa venujem nejakych 10 rokov,mam za sebou nejake svadobne foto,nejake akcie,fotaku a nastaveniam sa rozumiem,no na produktove foto by som si asi netrufol....
 
karloss
2012-11-17 12:38:00+01
produktove foto je uplne dno profesionalnej fotografie
mas na to casu kolko chces, nic sa nemoze pokazit
ak nemas blesk a ani ho neplanujes kupit, staci lampa, pauzak, vhodne pozadie a stativ
expozicia aj ostrenie do M, clona 8-11, adekvatny cas a uz sa len hrat so svetlom
osobne povazujem aranzovanie produktov za ovela narocnejsiu pracu ako samotne fotenie
 
franco30
2012-11-17 13:15:56+01
dakujem za inforamcie pravdepodobne to bude zaujimave POzadie pouzijem pauzak, ake svetlo by ste pouzili myslim silu svetla. Dakujem
 
karloss
2012-11-17 13:33:08+01
pauzak som myslel na rozptyl svetla
 
franco30
2012-11-17 14:40:36+01
nevies mi poradit co moze byt na danej foto ako pozadie?
 
Emilio
2012-11-17 15:42:39+01
Možno Ti pomôže tento link, je to jednoduchý návod, na prvé pokusy.
http://www.sashe.sk/X.style_Hats/journal/ako-si-vyrobit-fotostan-video-navod
 
franco30
2012-11-17 16:06:14+01
dakujem pekne uz len spravne nastavit fotoaparat ..
 
franco30
2012-11-18 12:59:13+01
Zohnal som si 2 softboxy vyrobil som si fotostan, ako by bolo najlepsie nastavit fotoaparat? Dakujem
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-11-18 13:01:35+01
príspevok od: KESKOSENI
amaterskemu fotografovaniu sa venujem nejakych 10 rokov,mam za sebou nejake svadobne foto,nejake akcie,fotaku a nastaveniam sa rozumiem,no na produktove foto by som si asi netrufol....
ja som si trufol a to sa venujem 4 roky foteniu cca. Stacili mi biele vykresy a jeden externy blesk + odrazka. A boli spokojny...
 
markato1
2012-11-18 13:05:33+01
príspevok od: franco30
Zohnal som si 2 softboxy vyrobil som si fotostan, ako by bolo najlepsie nastavit fotoaparat? Dakujem
co ti brani si urobit zopar skusobnych foto a pozriet sa na vysledok?..Nastav si to na manual,skus dat vyssiu clonu 8,10,12,ale aj to tu uz ti neikto pisal,pripadne skus trosku experimentovat s clonou a casom..
 
markato1
2012-11-18 13:07:33+01
samozrejme fotak na stativ a kablovu,ci dilakovu spust,minimalne aspon casovac ..
 
franco30
2012-11-18 13:21:28+01
dakujem
 
alexei
2012-11-18 16:43:46+01
Ja som použil obyčajné kancelárske papiere + externý blesk...Následne vyladil v postprocese nedokonalosti...Nahodil pozadie, ktoré tam pasovalo...Bola spokojnosť.
 
franco30
2012-11-18 19:41:01+01
ja prave ze potrebujem nafotit okolo 500 foto tych svadobnych pierok.
 
tomis.ales
2012-11-18 21:08:22+01
Najlepsia rada aku ti mozem dat.
http://www.zonerpress.cz/fotografie-svetlo-naucte-se-techniky-fotografickeho-sviceni

Na toto ale bude stacit jedno makke svetlo zvrchu (cez bielu latku, papier alebo odraz od stropu), stativ, f8-16, nizke ISO (cas si dopocitas) a za tri hodiny nemas co robit, teda pokial si nebudes svietit svieckou.
 
werdza
2012-11-19 05:08:01+01
príspevok od: franco30
ja prave ze potrebujem nafotit okolo 500 foto tych svadobnych pierok.
Na pozadie je dobré použiť foto kartóny z výtvarných potrieb, bývajú aj rôzno farebné, dostať ich v každom lepšom papierníctve, výtvarných potrebách, aj ako Da Vinci a podobne (sú to akoby farebné tvrdé výkresy aj väčších veľkostí, ktoré sa výborne hodia aj na podlepenie fotografii na parkové výstavy fotografii). Fotila by som to na stole, ktorý je opretý o stenu, papier mierne dala do oblúka, jeden koniec páskou prilepila k stolu, druhý k stene. Píšeš, že ich máš fotiť 500 ks, takže asi je teda každý kus iný, ino farebný. Takže teda asi by si mal dodržať proporcie, nech na jednej foto nieje moc malé na inej zas veľké, tak na ten foto papier prilepený si ceruzkou sprav značku, bodku, na ktorú budeš tie pierka pokladať, a foťák si daj na statív. So svetlom, ja mám k externému blesku kúpenú sadu, biely dáždnik, odpaľovač a stojan na to, sady mám dve, aj blesky dva a tak fotievam, len svetlo si musíš nastaviť tak, aby si nemal na fotografii nežiadúce tiene z produktu. To je hlavne o skúšaní. Natavenia na foťáku mávam clonu 10, čas asi 1/160 a iso 100, na objektíve najprv zaostrím na AF na prvý fotený objekt a premnem na MF a tak fotím, ak sú veci približne rovnako veľké...
 
franco30
2012-11-19 09:24:27+01
príspevok od: werdza
Na pozadie je dobré použiť foto kartóny z výtvarných potrieb, bývajú aj rôzno farebné, dostať ich v každom lepšom papierníctve, výtvarných potrebách, aj ako Da Vinci a podobne (sú to akoby farebné tvrdé výkresy aj väčších veľkostí, ktoré sa výborne hodia aj na podlepenie fotografii na parkové výstavy fotografii). Fotila by som to na stole, ktorý je opretý o stenu, papier mierne dala do oblúka, jeden koniec páskou prilepila k stolu, druhý k stene. Píšeš, že ich máš fotiť 500 ks, takže asi je teda každý kus iný, ino farebný. Takže teda asi by si mal dodržať proporcie, nech na jednej foto nieje moc malé na inej zas veľké, tak na ten foto papier prilepený si ceruzkou sprav značku, bodku, na ktorú budeš tie pierka pokladať, a foťák si daj na statív. So svetlom, ja mám k externému blesku kúpenú sadu, biely dáždnik, odpaľovač a stojan na to, sady mám dve, aj blesky dva a tak fotievam, len svetlo si musíš nastaviť tak, aby si nemal na fotografii nežiadúce tiene z produktu. To je hlavne o skúšaní. Natavenia na foťáku mávam clonu 10, čas asi 1/160 a iso 100, na objektíve najprv zaostrím na AF na prvý fotený objekt a premnem na MF a tak fotím, ak sú veci približne rovnako veľké...
Velmi krasne ti dakujem za uzitocne informacie ktore som hladam. No ja mam 2xsoftbox premyslal som ci nezrobim este fotostan aby sa saten neleskol. Tie fotokartony som hladal v nasom meste no tu nikto nevie ze nieco take existuje...
 
werdza
2012-11-19 09:49:45+01
príspevok od: franco30
Velmi krasne ti dakujem za uzitocne informacie ktore som hladam. No ja mam 2xsoftbox premyslal som ci nezrobim este fotostan aby sa saten neleskol. Tie fotokartony som hladal v nasom meste no tu nikto nevie ze nieco take existuje...
Tak ja sa vo svietení nevyznám, ale ak to máš fotiť doma, tak máš čas na skúšanie svietenia. Ak nevieš tie fotokartóny zohnať a chcú to na bielom pozadí, stačí biely výkres A3, A2, záleží od veľkosti toho produktu, nech nemusíš potom pozadie doretušovávať. Fotostan som ešte neskúšala, ale je hlavne ideálny na fotografovanie lesklých predmetov.
 
franco30
2012-11-19 10:32:31+01
príspevok od: werdza
Tak ja sa vo svietení nevyznám, ale ak to máš fotiť doma, tak máš čas na skúšanie svietenia. Ak nevieš tie fotokartóny zohnať a chcú to na bielom pozadí, stačí biely výkres A3, A2, záleží od veľkosti toho produktu, nech nemusíš potom pozadie doretušovávať. Fotostan som ešte neskúšala, ale je hlavne ideálny na fotografovanie lesklých predmetov.
ja to fotim vlastne pre seba material je saten no ved skusim co to spravy ..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()