Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

očná vada a fotenie bez AF...ako na to?

drivesk
2012-12-01 18:54:31+01
Mám istý druh očnej vady, vďaka ktorej je pre mňa fotenie s manuálom bez AF priam nočná mora. Skúšal som kompletnú škálu nadstavenia korekcie v hľadáčiku aj fotenie s použitím živého náhľadu, ale bohužiaľ moje oči nedokážu ani na display-i fotoaparátu rozoznať či je fotka ostrá, alebo nie. Je to len vecou náhody či sa záber podarí, alebo nie. Existuje pre mňa nejaké riešenie ako sa venovať tomu čo ma baví a mať aj ostré snímky? Pre upresnenie, očný lekár problém nevyrieši, len mi čiastočne, na základe dostupných možností a technológii vyrobili okuliare, aby bol môj život "ostrejší"
 
Crazy41
2012-12-01 18:58:24+01
cumet s brilami do hladaku
 
b0baz
2012-12-01 19:00:14+01
príspevok od: drivesk
Mám istý druh očnej vady, vďaka ktorej je pre mňa fotenie s manuálom bez AF priam nočná mora. Skúšal som kompletnú škálu nadstavenia korekcie v hľadáčiku aj fotenie s použitím živého náhľadu, ale bohužiaľ moje oči nedokážu ani na display-i fotoaparátu rozoznať či je fotka ostrá, alebo nie. Je to len vecou náhody či sa záber podarí, alebo nie. Existuje pre mňa nejaké riešenie ako sa venovať tomu čo ma baví a mať aj ostré snímky? Pre upresnenie, očný lekár problém nevyrieši, len mi čiastočne, na základe dostupných možností a technológii vyrobili okuliare, aby bol môj život "ostrejší"
Zapni si indikáciu kontroly zaostrenia a v hľadáčiku pri manuálnom zaostrení sa ti rozsvieti zelený bod. Myslím, že s tým zaostríš vždy presne. Nikon.
 
sachmo
2012-12-01 19:00:24+01
To je taka otazka. Su rozne zvacsovacie ocnice a hladacikove lupy ale tipujem, ze to podobne ako okuliare, tvoj problem nevyriesi. To je ako ked clovek bez ruk chce malovat obrazy. Da sa to, najde si sposob, ako malovat a tie jeho obrazy su specificke, do detailu prepracovana Mona Lisa to nie je, ale to vobec nevadi. U teba to bude podobne, najdi si sposob a zaner, co a ako fotit, aby si vysledkom, hoci aj neostym a rozmazanym, dokazal vyjadrit to, co chces svetu povedat.
 
Fotofolie
2012-12-01 19:03:49+01
vsechny fotky v moji galerii jsou manual fokus (soligor 35-140mm MF),neni to nahoda udelat dobre foto staci totiz jen minimalni pohyb a je mimo fokus
 
blahoslav J B Art
2012-12-01 19:05:28+01
príspevok od: drivesk
Mám istý druh očnej vady, vďaka ktorej je pre mňa fotenie s manuálom bez AF priam nočná mora. Skúšal som kompletnú škálu nadstavenia korekcie v hľadáčiku aj fotenie s použitím živého náhľadu, ale bohužiaľ moje oči nedokážu ani na display-i fotoaparátu rozoznať či je fotka ostrá, alebo nie. Je to len vecou náhody či sa záber podarí, alebo nie. Existuje pre mňa nejaké riešenie ako sa venovať tomu čo ma baví a mať aj ostré snímky? Pre upresnenie, očný lekár problém nevyrieši, len mi čiastočne, na základe dostupných možností a technológii vyrobili okuliare, aby bol môj život "ostrejší"
aj profici pouzivaju autofokus, tak ho pouzivaj aj ty a netrap sa s manualnym ostrenim, strata casu
 
drivesk
2012-12-01 19:07:08+01
príspevok od: sachmo
To je taka otazka. Su rozne zvacsovacie ocnice a hladacikove lupy ale tipujem, ze to podobne ako okuliare, tvoj problem nevyriesi. To je ako ked clovek bez ruk chce malovat obrazy. Da sa to, najde si sposob, ako malovat a tie jeho obrazy su specificke, do detailu prepracovana Mona Lisa to nie je, ale to vobec nevadi. U teba to bude podobne, najdi si sposob a zaner, co a ako fotit, aby si vysledkom, hoci aj neostym a rozmazanym, dokazal vyjadrit to, co chces svetu povedat.
Snažím sa o to. Zatiaľ to riešim AF, ale ako aj sám vieš, nie vždy je to možné a nie vždy je to to pravé orechové spoliehať sa len na techniku. V každom prípade ďakujem za názor a svojím spôsobom podporu
 
Fotofolie
2012-12-01 19:19:25+01
príspevok od: drivesk
Mám istý druh očnej vady, vďaka ktorej je pre mňa fotenie s manuálom bez AF priam nočná mora. Skúšal som kompletnú škálu nadstavenia korekcie v hľadáčiku aj fotenie s použitím živého náhľadu, ale bohužiaľ moje oči nedokážu ani na display-i fotoaparátu rozoznať či je fotka ostrá, alebo nie. Je to len vecou náhody či sa záber podarí, alebo nie. Existuje pre mňa nejaké riešenie ako sa venovať tomu čo ma baví a mať aj ostré snímky? Pre upresnenie, očný lekár problém nevyrieši, len mi čiastočne, na základe dostupných možností a technológii vyrobili okuliare, aby bol môj život "ostrejší"
dam ti malou radu jak na to. na fotoaparatu si nastav dinamic area jako bod ostreni.ja pouzivam vzdycky centralni bod ostrení a potom podle ostreni zmenim kompozici,na fotoaparatu mam tlacitko na AF ikdyz mam manualni MF obektiv.tak se stane ze kdyz fokusiras na jeden bod a aparat zazna fokus objevi se ti svetilko ktere neblika to znamena ze si nasel ostrost.nejvice se mi stava kdyz mam fokus a potom zmenim kompozici v tu chvili se rado stane ze se fokus presune.co udelam ja je ze si najdu fokus,zmenim kompozici a jen o malo se oddalim dozadu a rezultati vidis v moji galerii,zalezi take na obektivu jsou jedny co maji meke strany a druhe tvrde a je mezi tim veliky rozdil.omlouvam se za chyby v textu pochazim z slovinska a cesky se ucim.
 
Fotofolie
2012-12-01 19:29:20+01
príspevok od: blahoslav J B Art
aj profici pouzivaju autofokus, tak ho pouzivaj aj ty a netrap sa s manualnym ostrenim, strata casu
kde je car fotografije kdyz se u toho trochu nepotrapis
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2012-12-01 19:49:57+01
príspevok od: drivesk
Mám istý druh očnej vady, vďaka ktorej je pre mňa fotenie s manuálom bez AF priam nočná mora. Skúšal som kompletnú škálu nadstavenia korekcie v hľadáčiku aj fotenie s použitím živého náhľadu, ale bohužiaľ moje oči nedokážu ani na display-i fotoaparátu rozoznať či je fotka ostrá, alebo nie. Je to len vecou náhody či sa záber podarí, alebo nie. Existuje pre mňa nejaké riešenie ako sa venovať tomu čo ma baví a mať aj ostré snímky? Pre upresnenie, očný lekár problém nevyrieši, len mi čiastočne, na základe dostupných možností a technológii vyrobili okuliare, aby bol môj život "ostrejší"
o akú očnú vadu sa jedná?
Možno by ti pomohlo toto:
http://www.mini-max.sk/product/default/1618
skúšal som to a je to naozaj výborná pomôcka nie len pre filmovanie.
 
Ferdo
2012-12-01 20:59:55+01
naco sa trapit s manualnym ostrenim, ked mam fotoaparat ktory spolahlivo a rychlo zaostri v 99% pripadov. Nosim okuliare aj s nimi fotim - pozeram do hladacika. Ziadne korekcie hladacika nepouzivam. Tak ako bolo napisane vyssie, je to strata casu. Manualne ostrenie si viem predstavit snad len v specifickych pripadoch pri foteni produktov alebo makra, aj to len cez Live-view
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()