Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

fotenie obrazov (platna)

LABcrew
2013-01-12 22:02:47+01
zdravim, v praci potrebujeme nafotit vo vysokom rozliseni obrazy-platna roznych rozmerov (vacsinou velkost dveri a pod. ) myslienkou je dostat digitalnu verziu obrazu,ktora pojde nasledne do tlace v rovnakom rozmere.
chcem sa spytat ci mi viete poradit. pracujem s touto kamerou
http://www.amazon.de/Sony-HDR-PJ740-Full-HD-Camcorder-Flash-Speicher-bildstabilisiert/dp/B006W2RYY0

obraz nafotim na viac snimok a potom vo photoshope spajam. mam problem vsak zachytit realne farby, ale aj a hlavne s ostrostou a zachytenim "reliefu" obrazu, teda toho ako su jednotlive farby navrstvene, tahy stetcom a tak,kontrastne linie medzi farbami.
sef si to predstavuje ze to bude vyzerat ako original..viete prosim pomoct.ide mi o robotu diky
 
KESKOSENI
2013-01-12 22:10:46+01
príspevok od: LABcrew
zdravim, v praci potrebujeme nafotit vo vysokom rozliseni obrazy-platna roznych rozmerov (vacsinou velkost dveri a pod. ) myslienkou je dostat digitalnu verziu obrazu,ktora pojde nasledne do tlace v rovnakom rozmere.
chcem sa spytat ci mi viete poradit. pracujem s touto kamerou
http://www.amazon.de/Sony-HDR-PJ740-Full-HD-Camcorder-Flash-Speicher-bildstabilisiert/dp/B006W2RYY0

obraz nafotim na viac snimok a potom vo photoshope spajam. mam problem vsak zachytit realne farby, ale aj a hlavne s ostrostou a zachytenim "reliefu" obrazu, teda toho ako su jednotlive farby navrstvene, tahy stetcom a tak,kontrastne linie medzi farbami.
sef si to predstavuje ze to bude vyzerat ako original..viete prosim pomoct.ide mi o robotu diky
preco to fotis kamerou?
 
keko
2013-01-12 23:05:03+01
príspevok od: KESKOSENI
preco to fotis kamerou?
(MA 24 mega. Nevedel si?)
 
keko
2013-01-12 23:29:09+01
príspevok od: LABcrew
zdravim, v praci potrebujeme nafotit vo vysokom rozliseni obrazy-platna roznych rozmerov (vacsinou velkost dveri a pod. ) myslienkou je dostat digitalnu verziu obrazu,ktora pojde nasledne do tlace v rovnakom rozmere.
chcem sa spytat ci mi viete poradit. pracujem s touto kamerou
http://www.amazon.de/Sony-HDR-PJ740-Full-HD-Camcorder-Flash-Speicher-bildstabilisiert/dp/B006W2RYY0

obraz nafotim na viac snimok a potom vo photoshope spajam. mam problem vsak zachytit realne farby, ale aj a hlavne s ostrostou a zachytenim "reliefu" obrazu, teda toho ako su jednotlive farby navrstvene, tahy stetcom a tak,kontrastne linie medzi farbami.
sef si to predstavuje ze to bude vyzerat ako original..viete prosim pomoct.ide mi o robotu diky
Nikdy to nebude ako original, hodne sa to moze podobat ked pouzijes naozaj dobry aparat, prilozit treba tabulku Q13 (alebo obdobu) a potom laborovat v PS.
Ani tak vysledok nemusi byt uspokojivy a bude treba urobit seriu poctivych pokusov. Rovnake odtiene, ktore vzniknu inym sposobom (olejova farba, farba ink-jet tlaciarne) mozu pri roznych typoch osvetlenia davat rozne vysledky.
Relief sa zvyraznuje bocnym svetlom. Ak ale das zdroj svetla iba z jednej strany, stane sa ze na odvratenu starnu bude draha dlhsia, ako na privratenu. Dalej si treba uvedomit, ze svetlo ubuda so stvorcom vzdialenosti, a tak si treba vybrat vhodnu vzdialenost i velkost samotnej plochy zdroja osvetlenia.
Dalsim problemom je, ze olejove farby maju pomerne velka chut polarizovat svetlo. Na to zda sa, vymyslei filtre. Nevymysleli ale, ako zachovat vernost farieb. Taketo filtre totizto nemaju uplne dokonalu spektralnu priepustnost. Ak sa to navyse skonbinuje so svetlom s nevhodnym spektrom - problem je na svete. A nepomahaju ani ICC profily
 
total empty
2013-01-13 00:24:20+01
Ja som kdesi videl,že plátna osvieťujú zo zadu rozptýleným svetlom, akým a aky to má efekt neviem, spredu nejak na to ani nesvietili.
 
Marosh
2013-01-13 00:39:33+01
ak by som sa mohol opýtať mimo tvoju pôvodnú otázku, pretože ma toto prefocovanie originálu obrazu a následná tlač dosť zaujala... prečo to robiť? Ak to potrebuješ do práce predpokladám že to následne budete predávať nejakým zákazníkom, je po niečom takom ale naozaj dopyt? Vytlačiť si fotku a zavesiť na stenu je parádna vec.. vytlačiť ju na plátno je ešte lepšia vec... prečo by ale niekto chcel vytlačený maľovaný obraz seriózne nedokážem pochopiť Možno ma odpoveďou prekvapíš, ale nevidím dôvod prečo to robiť, veď originálnemu obrazu ktorý umelec namaľoval sa nevyrovná nič. Sám som namaľoval zopár obrazov na plátno, také prvé pokusy.. ale neviem si predstaviť žeby som ich ocenil vytlačené
 
martin9113
2013-01-13 07:25:37+01
zaklad je mat kvatitny fotoaparat a nie kameru, staci nato aj obicajna zrkadlovka + svetelny objektiv napriklad 50mm 1,8. ked fotis musis mat fotoaparat vzdy kolmo ku casti obrazu ktoru fotis nepomoze ti pootacanie na stative musis fotit z malej vzdialenosti cca 50cm od obrazu pre co najviac ostry obraz. fotit do raw. treba mat zvladnute vyvazenie bielej osobne by som pouzil 18 % sedu. co sa tyka svetla idealne je denne svetlo.pre relief statca je treba ostre svetlo z boku ale stym sa musis pohrak aky uhol ti vyhovuje. A ked to poskladas popracovat natom v pc upravit samotne farby kontrast atd aby to vsetko hralo z originalom.
 
PeterMarek
2013-01-13 08:25:19+01
príspevok od: total empty
Ja som kdesi videl,že plátna osvieťujú zo zadu rozptýleným svetlom, akým a aky to má efekt neviem, spredu nejak na to ani nesvietili.
Nezmysel!
 
PeterMarek
2013-01-13 08:28:02+01
príspevok od: LABcrew
zdravim, v praci potrebujeme nafotit vo vysokom rozliseni obrazy-platna roznych rozmerov (vacsinou velkost dveri a pod. ) myslienkou je dostat digitalnu verziu obrazu,ktora pojde nasledne do tlace v rovnakom rozmere.
chcem sa spytat ci mi viete poradit. pracujem s touto kamerou
http://www.amazon.de/Sony-HDR-PJ740-Full-HD-Camcorder-Flash-Speicher-bildstabilisiert/dp/B006W2RYY0

obraz nafotim na viac snimok a potom vo photoshope spajam. mam problem vsak zachytit realne farby, ale aj a hlavne s ostrostou a zachytenim "reliefu" obrazu, teda toho ako su jednotlive farby navrstvene, tahy stetcom a tak,kontrastne linie medzi farbami.
sef si to predstavuje ze to bude vyzerat ako original..viete prosim pomoct.ide mi o robotu diky
Ak sa to má urobiť perfektne, tak sa na to používa iná technika. Napríklad http://www.crusescanner.com/

Ak na to máte nejaký slušný rozpočet tak mi napíšte do pošty...
 
LABcrew
2013-01-13 12:41:10+01
dakujem pekne za odpovede, pokusim sa to este priblizit
pracujem v hoteli, ktory je spojeny s galeriou. nafotene obrazy sa maju vytlacit a lepit na dvere izieb, aby sa dosiahlo vacsej homogennosti zariadenia. teda preto sa to foti aj ked je vsetkym (asi az na sefa) jasne ze to nikdy nebude ako original. cielom je aby to bolo ostre aj ked "da clovek k tomu hlavu" kedze su to dvere, a aby to nebol iba vytlaceny plosky hnoj.
co sa tyka techniky fotim kamerou lebo ma 24mega, pri dennom svetle..okrem stativu inu techniku nemame. ja mam zrkadlovku canon eos 500D ale biedne kitove objektivy,teda je to lepsie fotit v tomto pripade kamerou nie?
chcem vas este poprosit ci by ste mi objasnili co je to tabulka Q13? vdaka
 
PeterMarek
2013-01-13 12:58:55+01
príspevok od: LABcrew
dakujem pekne za odpovede, pokusim sa to este priblizit
pracujem v hoteli, ktory je spojeny s galeriou. nafotene obrazy sa maju vytlacit a lepit na dvere izieb, aby sa dosiahlo vacsej homogennosti zariadenia. teda preto sa to foti aj ked je vsetkym (asi az na sefa) jasne ze to nikdy nebude ako original. cielom je aby to bolo ostre aj ked "da clovek k tomu hlavu" kedze su to dvere, a aby to nebol iba vytlaceny plosky hnoj.
co sa tyka techniky fotim kamerou lebo ma 24mega, pri dennom svetle..okrem stativu inu techniku nemame. ja mam zrkadlovku canon eos 500D ale biedne kitove objektivy,teda je to lepsie fotit v tomto pripade kamerou nie?
chcem vas este poprosit ci by ste mi objasnili co je to tabulka Q13? vdaka
Q-13 je užitočná pomôcka pri takejto robote. Je to to minumum, čo pomôže (pomôže - nei vyrieši problém) s doladením farieb reprodukcie voči originálu. Napr toto:

http://www.xentair.com/products/Tiffen%C2%AE-(Kodak%C2%AE)-Color-Separation-Guide-with-Grey-Scale-EK1527654T.html

Dobré sú tieto od Tiffenu (ťažko sa zháňajú - sú to vlastne tie isté ktoré sa predávali s logom Kodak). Klony od Danes Picta sú nepresné ale lepšie ako nič. Z Vášho popisu ale vyplýva, že sa v zásade ale snažíte "upliesť z hovna bič" takže sa tým možno ani nezaťažujte...
 
Marosh
2013-01-13 13:18:17+01
príspevok od: LABcrew
dakujem pekne za odpovede, pokusim sa to este priblizit
pracujem v hoteli, ktory je spojeny s galeriou. nafotene obrazy sa maju vytlacit a lepit na dvere izieb, aby sa dosiahlo vacsej homogennosti zariadenia. teda preto sa to foti aj ked je vsetkym (asi az na sefa) jasne ze to nikdy nebude ako original. cielom je aby to bolo ostre aj ked "da clovek k tomu hlavu" kedze su to dvere, a aby to nebol iba vytlaceny plosky hnoj.
co sa tyka techniky fotim kamerou lebo ma 24mega, pri dennom svetle..okrem stativu inu techniku nemame. ja mam zrkadlovku canon eos 500D ale biedne kitove objektivy,teda je to lepsie fotit v tomto pripade kamerou nie?
chcem vas este poprosit ci by ste mi objasnili co je to tabulka Q13? vdaka
Taký úmysel som teda rozhodne neočakával.... Vizuálne si neviem predstaviť ako by mohli dvere polepené obrazom vyzerať tak, aby to bolo estetické. Možno sa mýlim a bude to vyzerať dobre... ak to sú abstraktné obrazy možno, ale nejakú krajinku nalepenú na dverách si neviem predstaviť inak ako gýč sorry.. len si dávajte pozor aby to nebol jeden z tých zlých nápadov v hoteloch, ktorých je v tomto parádnom programe od Gordona Ramsaya neúrekom
http://gordon.ura.cz/?tag=HH1

inak k tomu foteniu, nápad Petra Mareka s real scanom mi príde ako najlepšia voľba čo sa týka najvyššej kvality
 
inkubbus
2013-01-13 13:48:24+01
Ja som obrazy skenoval

http://scanner.pentacon.de/?id=80

Ale dolezite je svetlo. Jeho intenzita a hlavne smer aby si dokazal zachytit detaily reliefu. A potom samozrejme dobry objektiv. Ja som mal k tome specialne vyvynuty schneider kreuznach.

Ale aj napriek tomu som dosahoval len priemerne vysledky oproti ich laboratornym vystupom. Nemal som moznost si nastavit presne kolmu rovinu skenovaneho objektu na rovinu cipu. Takze som to robil iba od oka a jeden roh obrazu som mal malinko mimo DOF co uz pri tom rozliseni a kresbe bolo na detailoch vidiet
 
PeterMarek
2013-01-13 14:25:06+01
príspevok od: inkubbus
Ja som obrazy skenoval

http://scanner.pentacon.de/?id=80

Ale dolezite je svetlo. Jeho intenzita a hlavne smer aby si dokazal zachytit detaily reliefu. A potom samozrejme dobry objektiv. Ja som mal k tome specialne vyvynuty schneider kreuznach.

Ale aj napriek tomu som dosahoval len priemerne vysledky oproti ich laboratornym vystupom. Nemal som moznost si nastavit presne kolmu rovinu skenovaneho objektu na rovinu cipu. Takze som to robil iba od oka a jeden roh obrazu som mal malinko mimo DOF co uz pri tom rozliseni a kresbe bolo na detailoch vidiet
To majú práve Cruse scanery výborne vyriešené. Rovina a j rovnomernosť osvetlenia. A majú tiež Schneider objektívy. Má to svoje +/- oproti foteniu ale asi viac +

http://youtu.be/qScqIa0K7VI

Ale... Nie je to pre tých čo chcú "lacno"... Skôr pre tých čo to chcú dobre...
 
inkubbus
2013-01-13 14:40:50+01
príspevok od: PeterMarek
To majú práve Cruse scanery výborne vyriešené. Rovina a j rovnomernosť osvetlenia. A majú tiež Schneider objektívy. Má to svoje +/- oproti foteniu ale asi viac +

http://youtu.be/qScqIa0K7VI

Ale... Nie je to pre tých čo chcú "lacno"... Skôr pre tých čo to chcú dobre...
Jj, ja viem. Skusali sme vsetky mozne alternativy dostupne na trhu. S tym pentaconom som mal osobnu skusenost tak preto som ho spomenul. Ale velka pravda je ze to nie je lacna zalezitost.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()