Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako fotografovať portrét (postavu) zblízka ?!?

osickaglamour
2013-01-28 19:32:20+01
Zdravím..

Začínam fotografovať portrét, no chcem pokročiť na GLAMOUR a BOUDOIR.. Zatiaľ mám na to nástroj Canon 450D a 50/1,8.. Investoval som do zábleskov a esťe budem pokračovať..

Snažím sa toho prečítať čo najviac aby som sa dostal k jednej veci, ktorú potrebujem vysvetliť polopatisticky S mojou výbavou môžem odfotiť dobré fotky, no ak chcem fotiť v intreriéri (myslím obývačky či spálňa, nie ateliér) tak as naskytá problém krátkej izby.. Prečítal som si toho dosť o technike len si to neviem dať dokopy.. Určite viem, že sklo pod 50 by som nemal dávať lebo bude postava skreslená.. Takže asi tak..

Verím, že sa nájde niekto, kto mi to vysvetlí.. Vopred ďakujem..
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-01-28 19:38:24+01
príspevok od: osickaglamour
Zdravím..

Začínam fotografovať portrét, no chcem pokročiť na GLAMOUR a BOUDOIR.. Zatiaľ mám na to nástroj Canon 450D a 50/1,8.. Investoval som do zábleskov a esťe budem pokračovať..

Snažím sa toho prečítať čo najviac aby som sa dostal k jednej veci, ktorú potrebujem vysvetliť polopatisticky S mojou výbavou môžem odfotiť dobré fotky, no ak chcem fotiť v intreriéri (myslím obývačky či spálňa, nie ateliér) tak as naskytá problém krátkej izby.. Prečítal som si toho dosť o technike len si to neviem dať dokopy.. Určite viem, že sklo pod 50 by som nemal dávať lebo bude postava skreslená.. Takže asi tak..

Verím, že sa nájde niekto, kto mi to vysvetlí.. Vopred ďakujem..
Skreslenie je závislé na vzdialenosti postavy od objektívu.
 
miki33
2013-01-28 19:39:04+01
a v com je problem? Asi jedine, sedliacke riesenie je pohladat vacsiu izbu
 
inkubbus
2013-01-28 19:58:39+01
Vobec sa nemusis fixovat na tu 50ku. Fot takym ohniskom ako ti vyhovuje. Len pri sirokacoch si potom daj pozor aby si nemal koncatiny alebo hlavu modelky blizko rohov. Nechaj si dostatok miesta pri komponovani aby si pripadne skreslenie mohol skorigovat v editore.
 
andricko
2013-01-28 20:00:57+01
To si zle pochopil s tým skreslením. 35-ka na crope alebo 50-ka na full farame je na boudoir určite použitelná. http://neilvn.com/tangents/boudoir-photography-50mm-lens/
Takže hurá do obchodu
 
osickaglamour
2013-01-28 20:04:29+01
príspevok od: miki33
a v com je problem? Asi jedine, sedliacke riesenie je pohladat vacsiu izbu
To ma napadlo ako prve.. NIe je to tak, že FF mi to odfoti lepsie ked 50 bude 50.. Ze mozem prist blizsie a bude tam cela postava.. A neskreslena ??
 
Marek Janicko
2013-01-28 20:31:13+01
príspevok od: osickaglamour
To ma napadlo ako prve.. NIe je to tak, že FF mi to odfoti lepsie ked 50 bude 50.. Ze mozem prist blizsie a bude tam cela postava.. A neskreslena ??
50 je 50tkou ci ju nasadis na FF alebo APSC. A to iste i 35tka. Rozdiel je iba v crope pri APSC. Ziadne skreslenie pri 50tke na APSC sa nekona.

Ale je pravda, ze mas vacsi (resp. normalny) uhol zaberu pri FF. To len APSC ti z neho ubera.

Co sa tyka vyberu objektivu. Tak 35tka, 50tka i 85tka ma svoje opodstatnenie. Kazde sklo sa uzivi. Skor ta unudi pouzivanie iba jedneho.
 
DenisBede
2013-01-28 21:15:55+01
príspevok od: osickaglamour
Zdravím..

Začínam fotografovať portrét, no chcem pokročiť na GLAMOUR a BOUDOIR.. Zatiaľ mám na to nástroj Canon 450D a 50/1,8.. Investoval som do zábleskov a esťe budem pokračovať..

Snažím sa toho prečítať čo najviac aby som sa dostal k jednej veci, ktorú potrebujem vysvetliť polopatisticky S mojou výbavou môžem odfotiť dobré fotky, no ak chcem fotiť v intreriéri (myslím obývačky či spálňa, nie ateliér) tak as naskytá problém krátkej izby.. Prečítal som si toho dosť o technike len si to neviem dať dokopy.. Určite viem, že sklo pod 50 by som nemal dávať lebo bude postava skreslená.. Takže asi tak..

Verím, že sa nájde niekto, kto mi to vysvetlí.. Vopred ďakujem..
Riešením tvojho problému je kratšie ohnisko, buď 35 alebo 28... myslím že ti rozumiem s tým skreslením, teda máš podľa mňa na mysli, že pri objektíve 35mm na APS-C = okolo 50mm film. ekvivalent budú proporcie tváre mierne zdeformované... nevim či chápeš alebo či som sa vyjadril úplne správne ale myslím že ti pomôže tento článok:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/objektivy-telekonvertory-predsadky/objektivy-a-ich-ohniska-pri-portrete/
...pripadne ešte tento:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/objektivy-telekonvertory-predsadky/zakladak-a-aps-c-zrkadlovky/
 
osickaglamour
2013-01-28 21:29:51+01
príspevok od: DenisBede
Riešením tvojho problému je kratšie ohnisko, buď 35 alebo 28... myslím že ti rozumiem s tým skreslením, teda máš podľa mňa na mysli, že pri objektíve 35mm na APS-C = okolo 50mm film. ekvivalent budú proporcie tváre mierne zdeformované... nevim či chápeš alebo či som sa vyjadril úplne správne ale myslím že ti pomôže tento článok:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/objektivy-telekonvertory-predsadky/objektivy-a-ich-ohniska-pri-portrete/
...pripadne ešte tento:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/objektivy-telekonvertory-predsadky/zakladak-a-aps-c-zrkadlovky/
tan clanok sa mi skryval doteraz..
 
DenisBede
2013-01-28 21:31:24+01
príspevok od: osickaglamour
tan clanok sa mi skryval doteraz..
tak rýchlo prečítať a všetko bude hneď jasnejšie?
 
atariak
2013-01-28 21:49:00+01
uff, uz som sa zlakol, ze chces fotit pisoir....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()