Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

ako na jasovo nevyrovnanu scenu

radoadamek
radoadamek 2013-03-02 20:11:10+01
Ahojte,

man otazku resp prosbu o info....
Ako odfotit jasovo nevyrovnanu scenu aby vyzerala priblizne ako obrazok v prilohe
(fotku som narychlo rozdelil na casti v Zoneri...inak robim v PS6)
Ak chcem taku modru oblohu pouzijem CPL filter (samozrejme fotka bola fotena v slnecny den, tak bol kvoli x sync 1/250 pouzity ND filter.....
Ovsem ak exponujem podla oblohy tak, ze nechcem prepalenu oblohu, zem bude logicky podexponovana( modelku neriesim...doblisnem zableskom (zablesk 1100w) ......"vyrovnanie" sceny vacsinou riesi prechodovy filter...len neviem ci mat CPL, Nd a prechodak neni uz moc..
Kazdopadne x ludi pouziva CPL a ND...ale dat este aj prechodak? ak nie tak ako to nafotit? Skusal som vonku, rozmyslal nad tym ale asi som lavy kazdopadne filtre len kvalitnejsie ( mam hoya pro 1 digital)


Diky moc za info a rady.
 
total empty
2013-03-03 10:19:44+01
príspevok od: Shooter
tvrdé, studené a krátke svetlo? Pozri sa na fotku, čo dal Zolec. Zdá sa ti to svetlo tvrdé a studené? Mne teda nie. A pritom nepoužil nijaké ťažké sakramenty, ale stačil mu jeden blesk s dáždnikom. Nehovorím, že neexistuje iná cesta, ale HDR skladaný z viac expozícii by som na tento druh portrétu nepoužil.
Jeden priateľ na inom serveri robí občas podobné fotky,nielenže používa HDR ale je to dokonca panorama z viac fotiek. Mrkni na to. Ja momentálne neviem najsť svoju fotku,krorá by spadala do tejto kategorie
http://www.photoextract.com/cs/foto/385177.html
 
calven
2013-03-03 10:40:12+01
príspevok od: total empty
Jeden priateľ na inom serveri robí občas podobné fotky,nielenže používa HDR ale je to dokonca panorama z viac fotiek. Mrkni na to. Ja momentálne neviem najsť svoju fotku,krorá by spadala do tejto kategorie
http://www.photoextract.com/cs/foto/385177.html
Tak zatiaľ daj nejakú Tvoju oceňovanú, ako píšeš vyššie.
 
total empty
2013-03-03 11:52:01+01
príspevok od: calven
Tak zatiaľ daj nejakú Tvoju oceňovanú, ako píšeš vyššie.
Nebuď protivný. Taká ti stačí? Fotené večer po 20hod po búrke,máš tam aj čb verziu.
Fakt nemám času teraz hľadť,idem do práce.
http://www.photoextract.com/cs/foto/389939.html
alebo toto slnko mi zapadlo za chrbtom:
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/288991/test-rychlosti-korytnacky/
a toto je tiež fotené podvečer v šere lesa,kľudne si tam mohol sedieť aj ty.
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/318717/kozar-4/
Vždy ide o hru zo svetlom a softenie.
 
calven
2013-03-03 11:56:21+01
príspevok od: total empty
Nebuď protivný. Taká ti stačí? Fotené večer po 20hod po búrke,máš tam aj čb verziu.
Fakt nemám času teraz hľadť,idem do práce.
http://www.photoextract.com/cs/foto/389939.html
alebo toto slnko mi zapadlo za chrbtom:
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/288991/test-rychlosti-korytnacky/
a toto je tiež fotené podvečer v šere lesa,kľudne si tam mohol sedieť aj ty.
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/318717/kozar-4/
Vždy ide o hru zo svetlom a softenie.
Ja som protivný? Ja si Ťa pamätám z doby, kedy si ma presviedčal do krvi, že PAL video má rozlíšenie 800x600 a ani za boha si nevedel priznať chybu. Som presvedčený, že si to pamätáš.
HDR omalovánky ma neberú. Ale nič proti ľudom, ktorým sa to páči. Tie fotky z môjho pohľadu nič moc. Hádam ešte tá huba je aká taká...
 
calven
2013-03-03 12:00:55+01
príspevok od: total empty
Nebuď protivný. Taká ti stačí? Fotené večer po 20hod po búrke,máš tam aj čb verziu.
Fakt nemám času teraz hľadť,idem do práce.
http://www.photoextract.com/cs/foto/389939.html
alebo toto slnko mi zapadlo za chrbtom:
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/288991/test-rychlosti-korytnacky/
a toto je tiež fotené podvečer v šere lesa,kľudne si tam mohol sedieť aj ty.
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/318717/kozar-4/
Vždy ide o hru zo svetlom a softenie.
A táto fotka
http://www.photoextract.com/cs/foto/389939.html
veľa chvály nepobrala, ako tak čítam komentáre...
 
tankista95
2013-03-03 12:45:25+01
príspevok od: zolec
..ta fotka je fotena podvecer a je dosvietena, podobne ako moja.. Nepouzil som nic, len som pockal, kym zapadne slnko a odpalil blesk na dialku cez dif. dazdnik
pripadne na bles Beauty Dish
 
total empty
2013-03-03 13:54:35+01
príspevok od: calven
Ja som protivný? Ja si Ťa pamätám z doby, kedy si ma presviedčal do krvi, že PAL video má rozlíšenie 800x600 a ani za boha si nevedel priznať chybu. Som presvedčený, že si to pamätáš.
HDR omalovánky ma neberú. Ale nič proti ľudom, ktorým sa to páči. Tie fotky z môjho pohľadu nič moc. Hádam ešte tá huba je aká taká...
Poplietol som si to z rozlišením monitorov ale potom som z toho vyšiel. Ak si čítal celú debatu. To niesu HDR omaľovanky, si trochu mimo. Vyskušaj si to fotiť večer aby bola krajina v pozadí pekná aj to v popredí krásne viditeľné. A oto tu ide a otom je toto vlákno,ukáž ty nejakú takú fotku,veď tie tvoje čb z človiečikom z puškou tiež niesu svetové.
 
calven
2013-03-03 14:13:19+01
príspevok od: total empty
Poplietol som si to z rozlišením monitorov ale potom som z toho vyšiel. Ak si čítal celú debatu. To niesu HDR omaľovanky, si trochu mimo. Vyskušaj si to fotiť večer aby bola krajina v pozadí pekná aj to v popredí krásne viditeľné. A oto tu ide a otom je toto vlákno,ukáž ty nejakú takú fotku,veď tie tvoje čb z človiečikom z puškou tiež niesu svetové.
Čb S človiečikom z puškou? Niečo mi ušlo?
Pokiaľ ide o tamtú debatu - potom som ju prestal sledovať, lebo nebol som to len ja, kto Ti predložil asi tak 1000 dôkazov, linkou a definícii. Ale Ty si stále trval na svojom. Tak to to nechal plávať...
 
total empty
2013-03-03 14:17:19+01
príspevok od: calven
Ja som protivný? Ja si Ťa pamätám z doby, kedy si ma presviedčal do krvi, že PAL video má rozlíšenie 800x600 a ani za boha si nevedel priznať chybu. Som presvedčený, že si to pamätáš.
HDR omalovánky ma neberú. Ale nič proti ľudom, ktorým sa to páči. Tie fotky z môjho pohľadu nič moc. Hádam ešte tá huba je aká taká...
Tá huba bola ocenená aj redkciou Foto&video ak naj fotka,čiže aj ja som dostal ocenenie a niektoré moje fotky boli publikované v tomto časopise.viď sceenshot. Dostal som za ňu ocenenie aj na belgickom serveri hebus.com a koncom minulého roku som tam bol na titulke ako najlepší fotograf.
http://www.hebus.com/image-319449.html
to že pod nejakov fotkou je kritika,neznaméná,že je zlá.
Ale tebe aj tak ide len o zosmiešnenie, žiadné svoje návrhy na také fotky tu nedávaš,len rýpeš.
 
calven
2013-03-03 14:20:45+01
Tak som si tú debatu našiel:
www.ephoto.sk/forum/20/8142/vystup-videa-zo-sony-vegas-trva-dlho/strana-1/
Rozhodne zaujímavé čítanie...
 
calven
2013-03-03 14:21:42+01
príspevok od: total empty
Tá huba bola ocenená aj redkciou Foto&video ak naj fotka,čiže aj ja som dostal ocenenie a niektoré moje fotky boli publikované v tomto časopise.viď sceenshot. Dostal som za ňu ocenenie aj na belgickom serveri hebus.com a koncom minulého roku som tam bol na titulke ako najlepší fotograf.
http://www.hebus.com/image-319449.html
to že pod nejakov fotkou je kritika,neznaméná,že je zlá.
Ale tebe aj tak ide len o zosmiešnenie, žiadné svoje návrhy na také fotky tu nedávaš,len rýpeš.
Ja sa len pýtam, či vieš čo radíš. Lebo pri videu to tak zjavne nie je...
A ak si si neprečítal, tak tú muchotrávku som aj ja sám označil za slušnú fotku.
 
total empty
2013-03-03 14:25:27+01
príspevok od: calven
Tak som si tú debatu našiel:
www.ephoto.sk/forum/20/8142/vystup-videa-zo-sony-vegas-trva-dlho/strana-1/
Rozhodne zaujímavé čítanie...
Robíš toto iste čo Manfred Biese,pokiaľ ním sam niesi. Nemá to význam,hovor k veci a nevyťahuj staré nedorozumenia,od toho času som sa už veľa naučil.
 
calven
2013-03-03 14:27:16+01
príspevok od: total empty
Robíš toto iste čo Manfred Biese,pokiaľ ním sam niesi. Nemá to význam,hovor k veci a nevyťahuj staré nedorozumenia,od toho času som sa už veľa naučil.
Ešte mi vysvetli čb človiečika s puškou a dám Ti pokoj.
 
total empty
2013-03-03 14:44:13+01
príspevok od: calven
Ešte mi vysvetli čb človiečika s puškou a dám Ti pokoj.
Nemal si tu nejaké fotky,alebo som siťa z niekym splietol? Ty tu vlastne máš účet len kvôli tomu aby provokoval, či ich maš viac? Toje vysvetlenie,že nemám rád,ak sa ma snaží niekto bezdôvodne diskreditovať a sám nedá k téme nič rukolapne. Ja som v práci a nemám chuť ani čas sa stebou naťahovať.čau.
 
Shooter
2013-03-03 15:05:13+01
príspevok od: total empty
Jeden priateľ na inom serveri robí občas podobné fotky,nielenže používa HDR ale je to dokonca panorama z viac fotiek. Mrkni na to. Ja momentálne neviem najsť svoju fotku,krorá by spadala do tejto kategorie
http://www.photoextract.com/cs/foto/385177.html
Vysvetlím ti môj pohľad na vec, ak vo fóre zbadám nejakú tému s príspevkom od teba, bez toho aby som ju musel otvoriť viem, čo bude v ňom: statív, skladanie expozícií, HDR, softenie, softenie, softenie... Neberiem ti to, ale prečo sa každého silou mocou snažíš presvedčiť, že iná cesta neexistuje? A pritom sú niektoré riešenia tak jednoduché a elegantné (viď druhý príspevok v téme).
 
total empty
2013-03-03 15:29:58+01
príspevok od: Shooter
Vysvetlím ti môj pohľad na vec, ak vo fóre zbadám nejakú tému s príspevkom od teba, bez toho aby som ju musel otvoriť viem, čo bude v ňom: statív, skladanie expozícií, HDR, softenie, softenie, softenie... Neberiem ti to, ale prečo sa každého silou mocou snažíš presvedčiť, že iná cesta neexistuje? A pritom sú niektoré riešenia tak jednoduché a elegantné (viď druhý príspevok v téme).
Niekedy som to tiež riešil bleskom,alebo studeným led svetlom, a neni to ono,hlavne na pleti tej nevesty vidno divný odtieň. Ja stále skúšam a experimentujem. Je pre mňa lepšie použiť na určité veci teplé led svetlo v určitej vzdialenosti a ktomu prispôsobiť ISO čas a clonu, ako blisknuť do dáždnika.A zabere to podstatne menej miesta v taške.Niektoré veci jednoducho nejde spraviť naraz,ľudské oko je predsa len dokonalejšie ako foťak. Takisto aj softiť musíš vedieť a učiť sa,to neznámená že sadneš za HDR a všetko ide samo,tiež musíš poznať určité postupi a finty.
Nakoniec výsledok je dôležitý.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()