Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

7D+400mm 5.6 - Doladenie AF

turiecfoto
2013-03-06 21:22:39+01
ahojte majitelia tejto zostavy.. skusali ste uz ladit AF cez microadjust vo fotaku? resp. nie som spokojny s ostrostou fotografii.. pri mnohonasobnom zvacseni su ako keby pohnute.. :/
 
markato1
2013-03-06 21:54:03+01
príspevok od: turiecfoto
ahojte majitelia tejto zostavy.. skusali ste uz ladit AF cez microadjust vo fotaku? resp. nie som spokojny s ostrostou fotografii.. pri mnohonasobnom zvacseni su ako keby pohnute.. :/
skus dat nejake foto na posudenie ak sa da..
len taka uvaha..je to dlhe ohnisko,nieje neostrost sposobena pohybom zostavy?
 
turiecfoto
2013-03-06 21:54:58+01
-RAW
-stativ
-casova spust, dialkova - pri cvaku sa fotaku ani nedotykam
-vsetko vypnute - kontrast, sum, atd, atd, atd
-jeden ostriaci bod
-rychle sekvencne snimanie

rawka (220mb):
turiecfoto.sk/rawka.zip

-skusal som menit micro adjust -5/+10, vysledok som nevedel rozlisit..
-bajonet je mierne volny. je to normalne, ze mi objektiv v tele trosku vykle? (malinko len)
-nejaky domaci test FF/BF urobit neviem, treba mi aspon 8m (podla toho, co som sa docital)
-v servise by mi vedeli nastavit micro adjust pre 400mm 5.6?

dakujem za odpovede
 
bear
- moderator
2013-03-06 21:56:21+01
Dlhe ohnisko na crop treba vediet dobre ustabilizovat a pouzivat. Takto dlhe ohnisko je pre stativ + hlavu za 200-300 EUR vacsinou nad ich moznosti. Mozes pouzit LiveView, alebo predsklopenie zrkadla a kablovu spust, potom by mali byt vysledky OK aj na lacnejsom stative. Doladenie AF mozes spravit podla toho navodu pod ktory si dal tuto istu otazku, ale musis mat stabilny fotak.
 
turiecfoto
2013-03-06 22:13:23+01
príspevok od: bear
Dlhe ohnisko na crop treba vediet dobre ustabilizovat a pouzivat. Takto dlhe ohnisko je pre stativ + hlavu za 200-300 EUR vacsinou nad ich moznosti. Mozes pouzit LiveView, alebo predsklopenie zrkadla a kablovu spust, potom by mali byt vysledky OK aj na lacnejsom stative. Doladenie AF mozes spravit podla toho navodu pod ktory si dal tuto istu otazku, ale musis mat stabilny fotak.
zajtra skusim.. ale ocakavam ziadny vysledok.. a co ten bajonet a rawka, co som tu dal?
 
Usamma
2013-03-06 22:45:41+01
Ja mam tu istu kombinaciu a ostrost uz na plnu dieru je vyborna ak to nerozklepem ja svojim pohybom. Z ruky to chce vzdy rychel casy aspon 1/500 a na stative sa da aj menej ak to samozrejme zvladne. Inak capol som na tu 400vku ale TC 1,4 a popri manualnom focuse tiez super vysledky. A k tomu kyvaniu objektivu na bajonete istu volu mam aj ja
 
viking81
2013-03-06 23:00:45+01
príspevok od: turiecfoto
zajtra skusim.. ale ocakavam ziadny vysledok.. a co ten bajonet a rawka, co som tu dal?
len k tomu bajonetu...vola tam je vzdy...u niekoho vacsia..u niekoho mensia, to zalezi od toho ako sa stretnu tolerancie pre hriadel a pre dieru takze to neries...to na to nema vplyv urcite
 
viliamtel
2013-03-06 23:29:46+01
moja 400 vka ma tiež voľu je to asi bežné u tých objektívov , pozrel som si tie rawka ani jedno z nich neni ostre ešte možno ta jedno fotka kmena bude to tym autofokusom cez live view ak to nebude dokonale ostre tak už potom len problem v objektíve , mimochom ja som si mikroadjust nastaavil jednoducho na mojej 400 vke a 5d mark II vyberiem si nejaky plochy objekt a ostrim stredovym bodom autofokus na one shot korigoval som si to kym to nebolo najostrejšie cca 10 minut prace
 
Matúš Galbavý
2013-03-07 10:25:00+01
Podobny problem ako pises som riesil uz davno... vyskusal som snad vsetko a bez zmeny. Nakoniec som nahodou zistil, ze UV filter bol pricinou... Robilo to aj s Hoya HD filtrom... teraz fotim bez filtrov a no problem... Ak pouzivas filter, vyskusaj ho dat dole, mozno to pomoze...
 
Mikinvl
2013-03-07 10:58:28+01
príspevok od: Matúš Galbavý
Podobny problem ako pises som riesil uz davno... vyskusal som snad vsetko a bez zmeny. Nakoniec som nahodou zistil, ze UV filter bol pricinou... Robilo to aj s Hoya HD filtrom... teraz fotim bez filtrov a no problem... Ak pouzivas filter, vyskusaj ho dat dole, mozno to pomoze...
k tomu filtru sa tiež priklanam,jemne doladenie treba robit bez
 
madox
2013-03-07 12:14:32+01
Presne tento problem s filtrom na 24-105ke aj 70-200ke. filtre za 80e a fotky na p.
 
KESKOSENI
2013-03-07 12:37:05+01
príspevok od: turiecfoto
-RAW
-stativ
-casova spust, dialkova - pri cvaku sa fotaku ani nedotykam
-vsetko vypnute - kontrast, sum, atd, atd, atd
-jeden ostriaci bod
-rychle sekvencne snimanie

rawka (220mb):
turiecfoto.sk/rawka.zip

-skusal som menit micro adjust -5/+10, vysledok som nevedel rozlisit..
-bajonet je mierne volny. je to normalne, ze mi objektiv v tele trosku vykle? (malinko len)
-nejaky domaci test FF/BF urobit neviem, treba mi aspon 8m (podla toho, co som sa docital)
-v servise by mi vedeli nastavit micro adjust pre 400mm 5.6?

dakujem za odpovede
mas to vsetko fotene lavym spodnym oastriacim bodom,skus ostrit strednym,a za lepcich svetelnych podmienok,podla mna to je v poriadku....
 
turiecfoto
2013-03-07 13:00:38+01
no dnes som skusal fotit strednym na kalibracny papier a neviem, neviem.. raz zaostri trosku dopredu, potom dozadu, inokedy zase presne ako ma.. skusam a testovanim som sa ale aj tak dostal na +2.. stredovym moc fotit nechcem, kvoli kompozicii..
ma to nejaky vplyv ostrost jednotlivych ostr. bodov?
 
drago999
2013-03-07 17:30:55+01
ja mam tiez tuto zostavu a myslim si ze tento objektiv je specificky pripad, lebo je bez IS, preto musis mat ako vravi Bear kvalitny stativ s hlavou, kvalitny znamena nie za 200 300 eur ale viac, schvalne pozri moj profil, alebo kratke casy 1/500 a kratsie...a menej kvalitny stativ.... z bajonetom je to normalne mne to robi tiez...u 7D je jedno ktory ostriac ibod vyuzijes vsetky ostria rovnako kvalitne...
 
dawajsoft
2013-03-07 19:22:15+01
príspevok od: turiecfoto
zajtra skusim.. ale ocakavam ziadny vysledok.. a co ten bajonet a rawka, co som tu dal?
ahoj.. noo pozrel som tie rawka a dost ma zarazila ani nie neostrost ako casy expozície. z citania viem ze casy od 1/60 do 1/2 sekundy su tzv kriticke aj pri foteni zo stativu.vtedy (ak je aj kvalitny stativ) dokaze pri tak dlhom ohnisku ake mas (400 + crop faktor) rozhybat fotak uz samotne cvaknutie uzavierky.aspon tak som sa docital v mudrych knihach od fotografov a vraj sa tym casom treba vyhnut. ako tu uz bolo spominane min. cas pre bezpecny snimok by mala byt stotina pouziteho ohniska cize u teba cca 1/640...ja by som rozhodne nastavoval fokus jedine pri casoch,ktore vylucia snimkovu neostrost zavinenu rozstrasenim
 
turiecfoto
2013-03-07 19:50:17+01
príspevok od: dawajsoft
ahoj.. noo pozrel som tie rawka a dost ma zarazila ani nie neostrost ako casy expozície. z citania viem ze casy od 1/60 do 1/2 sekundy su tzv kriticke aj pri foteni zo stativu.vtedy (ak je aj kvalitny stativ) dokaze pri tak dlhom ohnisku ake mas (400 + crop faktor) rozhybat fotak uz samotne cvaknutie uzavierky.aspon tak som sa docital v mudrych knihach od fotografov a vraj sa tym casom treba vyhnut. ako tu uz bolo spominane min. cas pre bezpecny snimok by mala byt stotina pouziteho ohniska cize u teba cca 1/640...ja by som rozhodne nastavoval fokus jedine pri casoch,ktore vylucia snimkovu neostrost zavinenu rozstrasenim
bolo to micro nastavenim AF.. dnes som to skusal, mal som backfocus, nastavil som to na +2
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()