Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Svadobné fotografie páru

lado123
2013-06-10 14:01:35+02
Ak fotite svadobny par niekde v prirode, kasteli atd, odpalujete blesk na dialku s dazdnikom, alebo zo sanok fotaku?

Pytam sa pretoze casu moc vtedy nie je, kedze sa svadobcani zvacsa ponahlaju a nastavovanie dazdniku alebo softboxov tiez zaberie nejaky cas. Ako to robite vy ?

1. Zo sanok fotaku
2. na dialku s daznikom
3. odrazkou
 
vd
2013-06-10 14:09:16+02
4;. niekedy aj bez blesku
 
vd
2013-06-10 14:14:53+02
samozrejme podstatne su svetelne podmienky a CAS, ktory na fotenie mas. vela profikov sa neserka, blesk zo sanok, max. v ruke, alebo v ruke asistentky. s odrazkou som tiez parkrat saskoval...ale uz volim cim jednoduchsie, tym lepsie riesenie. stihne to zrejme aj teba...
 
upir13
- moderator
2013-06-10 14:17:27+02
4. bez blesku,
5. besk v softboxe,
6. zableskovy generator s reflektorom / dazdnikom / beauty dishom
7. ringflash
8. set zableskovych generatorov
9. kombinacie vyssie spomenutych

Zalezi od podmienok, toho co chces dosiahnut a podobne ja som na jednu fotku tahal 600W generator s beautydishom, odrazku a dva systemaky takze zalezi

najjednoduchsia moznost: rozkladaci softbox a odpalovak s ETTL a HSS a das si to na prioritu clony
 
Wlady
2013-06-10 14:28:49+02
príspevok od: upir13
4. bez blesku,
5. besk v softboxe,
6. zableskovy generator s reflektorom / dazdnikom / beauty dishom
7. ringflash
8. set zableskovych generatorov
9. kombinacie vyssie spomenutych

Zalezi od podmienok, toho co chces dosiahnut a podobne ja som na jednu fotku tahal 600W generator s beautydishom, odrazku a dva systemaky takze zalezi

najjednoduchsia moznost: rozkladaci softbox a odpalovak s ETTL a HSS a das si to na prioritu clony
Ale to ste asi nefotili vo svadobny den, vsak? Inak by si nemal sancu to vsetko rozlozit, pouzit a zlozit.
 
tadzesi
2013-06-10 14:30:25+02
príspevok od: upir13
4. bez blesku,
5. besk v softboxe,
6. zableskovy generator s reflektorom / dazdnikom / beauty dishom
7. ringflash
8. set zableskovych generatorov
9. kombinacie vyssie spomenutych

Zalezi od podmienok, toho co chces dosiahnut a podobne ja som na jednu fotku tahal 600W generator s beautydishom, odrazku a dva systemaky takze zalezi

najjednoduchsia moznost: rozkladaci softbox a odpalovak s ETTL a HSS a das si to na prioritu clony
A to aj fotis, alebo sa le nantahujes s harverom ?
 
markus
2013-06-10 15:02:51+02
podla potreby
 
kaFOtka
2013-06-10 15:35:55+02
príspevok od: lado123
Ak fotite svadobny par niekde v prirode, kasteli atd, odpalujete blesk na dialku s dazdnikom, alebo zo sanok fotaku?

Pytam sa pretoze casu moc vtedy nie je, kedze sa svadobcani zvacsa ponahlaju a nastavovanie dazdniku alebo softboxov tiez zaberie nejaky cas. Ako to robite vy ?

1. Zo sanok fotaku
2. na dialku s daznikom
3. odrazkou
pre mna naj odrazka.. vo svadobny den by som asi s bleskami nesaskovala, lebo ako vravis zaberie to vela casu - nastavovanie, presuvanie.. a ked mas na portrertovky necele dve hodiny..je to malo
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-06-10 15:45:14+02
príspevok od: kaFOtka
pre mna naj odrazka.. vo svadobny den by som asi s bleskami nesaskovala, lebo ako vravis zaberie to vela casu - nastavovanie, presuvanie.. a ked mas na portrertovky necele dve hodiny..je to malo
krasny cas,dve hodiny na predsvadobne fotenie..to kde su take svadby?
 
kaFOtka
2013-06-10 15:54:41+02
príspevok od: istvic
krasny cas,dve hodiny na predsvadobne fotenie..to kde su take svadby?
krasny cas?? neviem, neviem..
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-06-10 16:05:21+02
príspevok od: kaFOtka
krasny cas?? neviem, neviem..
no vsak prave..vacsinou to vychadza na krasnu pol az tri stvrte hodinu ,kedze sa vzdy nieco pokasle
 
Pospo
2013-06-10 16:18:33+02
V sankach nikdy. Ked tak CLS a ked treba tak hodim radio odpalovaky.
 
Marek Janicko
2013-06-10 17:04:54+02
príspevok od: lado123
Ak fotite svadobny par niekde v prirode, kasteli atd, odpalujete blesk na dialku s dazdnikom, alebo zo sanok fotaku?

Pytam sa pretoze casu moc vtedy nie je, kedze sa svadobcani zvacsa ponahlaju a nastavovanie dazdniku alebo softboxov tiez zaberie nejaky cas. Ako to robite vy ?

1. Zo sanok fotaku
2. na dialku s daznikom
3. odrazkou
To uplne zavisi od teba. Na to neexistuje recept.
 
upir13
- moderator
2013-06-10 17:34:43+02
príspevok od: Wlady
Ale to ste asi nefotili vo svadobny den, vsak? Inak by si nemal sancu to vsetko rozlozit, pouzit a zlozit.
jasne ze iny den.. v den svadby nemas dostatok casu a zbytocne stresy.. to uz mam v podmienkach v zmluve, ze sa foti mimo svadby... v den svadby iba zopar fotiek na 30 min vybehneme
 
werdza
2013-06-10 17:34:49+02
Ja som zatiaľ fotila len 4 svadby a na posledných dvoch chceli aj spoločné inscenované fotografie, ale nebolo veľa času, takže žiadne, že dve hodiny, len keď vznikol čas počas dňa, alebo sme si odbehli z hostiny, keď sa rodina bavila. Takže žiadne plánované miesto na fotenie, len inprovizácia v danom prostredí a pár fotografii. A striedala som reálne svetlo a 2. blesk s dáždnikom na stojane, odpaľovaný odpaľovačmi.
 
upir13
- moderator
2013-06-10 17:35:10+02
príspevok od: tadzesi
A to aj fotis, alebo sa le nantahujes s harverom ?
treba mat na to ludi
 
kaFOtka
2013-06-10 18:55:10+02
príspevok od: istvic
no vsak prave..vacsinou to vychadza na krasnu pol az tri stvrte hodinu ,kedze sa vzdy nieco pokasle
fuha.. v takom pripade nic v zlom, lebo som nevidela tvoju pracu, ale ja byt tebou tak taku svadbu kde je na portretovky pol az tristvrte hodina, nejdem ani fotit.. ja radsej trvam na tom, ze si MUSIA vyhradit aspon 2hodiny.
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-06-10 19:45:31+02
príspevok od: kaFOtka
fuha.. v takom pripade nic v zlom, lebo som nevidela tvoju pracu, ale ja byt tebou tak taku svadbu kde je na portretovky pol az tristvrte hodina, nejdem ani fotit.. ja radsej trvam na tom, ze si MUSIA vyhradit aspon 2hodiny.
ano,vyhradit si musia a spravidla je to tak dohodnute,ale ako to byva,clovek planuje a Boh sa smeje.Vzdy do toho zasiahne nieco,co skrizi plany,ci uz meskajuca vizazistka,pocasie,pokazene auto alebo nieco ine.Ale vzdy sa stiha nafotit to ,co treba , nik sa nestazoval a dokonca to nie je ani take stresujuce
 
tadzesi
2013-06-11 09:33:56+02
- kazdopadne je potreba mat niekoho na pridrzanie a prenesenie
- dalsia vec je vykon pouziteho blesku a intenzita denneho svetla
- rezevovat si 2 hodinky na fotenie a vybrat lokalitu kde je toho viac na kompoziciu
- ak ti ostane 1, ci 1 a 1/2 hodiny na foto, tak casu je fura

Ja to robim takto

- ND 8 filter za bieleho dna
- M mod
- blesk Quadra na stojane z dialkovou regulaciou vykonu = na nezaplatenie
- bliskannie iba z hlavou alebo softboxom, zalezi na okolnostiach

Systemovy blesk sa mi neosvedcil. Mala hlava ktora dava ostre svetlo ak ide napriamo, mod remote/slave nespolahlivy pri dennom svetle, pri pouzivani odpalovakov komplikovane nastavovanie vykonu. Proste systemovy blesk som si neoblubil ako doplnkove svetlo na fotenie vonku.
 
marek zelina
2013-06-11 12:40:39+02
95% umeleckych foto (niekto tomu hoovri portretne) fotim bez blesku,... mozno by som si trufol napisat aj 99%,..vyuzivaj prirodzene svetlo,... a co sa casu tyka,..tak si treba uz dopredu s mladomanzelmi dohodnut minimalny cas na fotenie,.. ja si vacsinou pytam co najviac,..ale spodok mam 2 hodiny,... a ked sa foti v iny den tak je to neobmedzene,..v klude aj 5 hodin a prestriedat vela miest
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()