Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Modelka + jej doprovod

WoodyBA
2013-09-25 17:24:34+02
Ahojte, verím, že neduplujem tému.
Mám dohodnuté fotenie s modelkou. Nepoznáme sa zatiaľ osobne, takže mi dala na vedomie, príde s doprovodom. S tým nemám problém
Otázka znie, čo je lepšie. Nech ide s kamarátkou alebo so svojim priateľom/partnerom.
Ona tvrdí, že bude pri ňom uvoľnená a v pohode, ja si myslím, že lepšia bude kamarátka.
Minimálne ako adeptka na foto 2
Vďaka.

Zabudol som položiť otázku:
Ktoré riešenie je lepšie pre fotenie?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-09-25 18:10:35+02
Vlastne ani jedno, doprovod je vzdy rusivim elementom. Niekedy ani nie tak pre teba, ako pre modelku, ktora sa nesustredi na fotenie.
 
bear
- moderator
2013-09-25 18:14:41+02
Kamaratka jej asi bude vediet lepsie pomoct so stylingom, makeupom a bude viac davat pozor na to, ci nema pokrcene saty. Ty sa mozes potom viac pozornosti venovat pozam a kompozicii.
 
WoodyBA
2013-09-25 18:33:36+02
príspevok od: Karol Srnec
Vlastne ani jedno, doprovod je vzdy rusivim elementom. Niekedy ani nie tak pre teba, ako pre modelku, ktora sa nesustredi na fotenie.
Vďaka za odpoveď.
Ano, aj jedno aj druhé je neideál, ale nechcem jej povedať "nie" na doprovod, ak ju chcem cvakať
 
WoodyBA
2013-09-25 18:36:25+02
príspevok od: bear
Kamaratka jej asi bude vediet lepsie pomoct so stylingom, makeupom a bude viac davat pozor na to, ci nema pokrcene saty. Ty sa mozes potom viac pozornosti venovat pozam a kompozicii.
Ano, tento argument som si v hlave dal aj ja ako poľahčujúci vplyv pre mňa.

Ďakujem za obe rady, Karol aj Michal
 
WoodyBA
2013-09-25 18:38:21+02
príspevok od: Karol Srnec
Vlastne ani jedno, doprovod je vzdy rusivim elementom. Niekedy ani nie tak pre teba, ako pre modelku, ktora sa nesustredi na fotenie.
Ešte k tomu rušeniu pre mňa / priateľ.
Aj preto som v podstate chalana automaticky negoval, lebo radšej budem sám kohút na smetisku
 
vlcimak
2013-09-26 14:34:40+02
Otazka znie - boji sa dotycna kroku do neznama a chce sa poistit pred neznamym muzom, od ktoreho nevie, co moze ocakavat? Alebo je jej partner ziarlivy (opatrny) a dal jej taketo moznosti na vyber? Nemam ziadnu osobnu skusenost s fotenim modeliek, skor s ludmi rozlicnych povah, to treba vzdy brat do uvahy a respektovat, osobne si vsak myslim, ze pritomnost kohokolvek dalsieho moze byt skor obmedzujuca ako prinosom a to i za zachovania absolutnej profesionality z obidvoch stran. Ziadny zo zucastnenych nemoze byt uvolneny a robit to, co sa od neho ocakava, urcite bude vzdy mysliet na to, ako sa na to diva tretia nezucastnena strana. Ale mozem sa mylit, je to moj osobny nazor...
 
Seemann Martin
2013-09-26 15:17:31+02
možno sa dotyčná práve s prítomnosti jej blízkej osoby rýchlejšie uvolní pred cudzím fotografom, lebo bude mať pocit istoty.
 
lu_boss
2013-09-26 15:24:22+02
Osobne by som nesuhlasil so sprievodom. Sprievod je len na to, aby zavadzal a zdrzoval.
Nemam problem so stretnutim vopred, kde je mozne dat referencie a urobit si na cloveka nazor.
 
transporti686
2013-09-26 17:54:10+02
príspevok od: WoodyBA
Ahojte, verím, že neduplujem tému.
Mám dohodnuté fotenie s modelkou. Nepoznáme sa zatiaľ osobne, takže mi dala na vedomie, príde s doprovodom. S tým nemám problém
Otázka znie, čo je lepšie. Nech ide s kamarátkou alebo so svojim priateľom/partnerom.
Ona tvrdí, že bude pri ňom uvoľnená a v pohode, ja si myslím, že lepšia bude kamarátka.
Minimálne ako adeptka na foto 2
Vďaka.

Zabudol som položiť otázku:
Ktoré riešenie je lepšie pre fotenie?
to máš ťažké, sú ženy čo sa boja isť samé, čo som fotil zatiaľ baby, tak som to väčšinou uhral na to, že prvé fotenie bolo skôr taká "zoznamovačka" oťukanie sa a potom to už bolo v pohode, ale stalo sa mi aj to, že som zohnal babu a bez doprovodu to išlo v dohodovaní do stratena, tak sme sa dohodli na kamoške a bolo to celkom v pohode.
 
upir13
- moderator
2013-09-26 18:59:56+02
lubovolny doprovod je zly.
Frajer / otec - bude neskutocne zasahovat do fotenia a pindat uz aj na spadnute ramienko. Baba bude pred nim stuhnuta, vystrasena a nedostanes z nej nic
kamaratka - moze byt dobra, ako uz bolo spomenute moze aj pomoct. Pokial su to ale "slepice" (sorry baby), tak je to este vacsia katastrofa nez frajer, bo stale sa bude pozerat na nu, rehotat sa a ty budes mat nervy.

ked trva na doprovode, tak iba v pripade, ze tam moze byt ale ked bude zasahovat do fotenia, tak po druhom napomenuti ide prec, alebo koncis fotenie. Ja som uz takto vyhodil niekolko ludi z atelieru a porusil fotenia. Porozmysla a o par dni dojde sama a nafotis ovela lepsie veci, bo nebude nikto vyrusovat a robit bordel
 
WoodyBA
2013-09-26 19:24:58+02
príspevok od: transporti686
to máš ťažké, sú ženy čo sa boja isť samé, čo som fotil zatiaľ baby, tak som to väčšinou uhral na to, že prvé fotenie bolo skôr taká "zoznamovačka" oťukanie sa a potom to už bolo v pohode, ale stalo sa mi aj to, že som zohnal babu a bez doprovodu to išlo v dohodovaní do stratena, tak sme sa dohodli na kamoške a bolo to celkom v pohode.
pre mňa je toto tretie fotenie s babou, prvá bola pohoda, druhá by urobila aj moje myšlienky, nieto vyslovené. A už aj som mal dve, ktoré "chcem chcem" a keď si dohodneš termín, zrazu že cuk. A teda nemyslím, si, že by som bol nejako slizko uslintaný v mailoch
 
WoodyBA
2013-09-26 19:27:41+02
príspevok od: upir13
lubovolny doprovod je zly.
Frajer / otec - bude neskutocne zasahovat do fotenia a pindat uz aj na spadnute ramienko. Baba bude pred nim stuhnuta, vystrasena a nedostanes z nej nic
kamaratka - moze byt dobra, ako uz bolo spomenute moze aj pomoct. Pokial su to ale "slepice" (sorry baby), tak je to este vacsia katastrofa nez frajer, bo stale sa bude pozerat na nu, rehotat sa a ty budes mat nervy.

ked trva na doprovode, tak iba v pripade, ze tam moze byt ale ked bude zasahovat do fotenia, tak po druhom napomenuti ide prec, alebo koncis fotenie. Ja som uz takto vyhodil niekolko ludi z atelieru a porusil fotenia. Porozmysla a o par dni dojde sama a nafotis ovela lepsie veci, bo nebude nikto vyrusovat a robit bordel
Otec / frajer je určite znehodnocovací faktor.
Uvidíme, v najhoršom si len tak pocvakáme a preformátujeme kartu. Aj to bude pre mňa určitá skúsenosť.

Ďakujem za komentáre transport aj upír
 
transporti686
2013-09-26 22:03:13+02
príspevok od: WoodyBA
pre mňa je toto tretie fotenie s babou, prvá bola pohoda, druhá by urobila aj moje myšlienky, nieto vyslovené. A už aj som mal dve, ktoré "chcem chcem" a keď si dohodneš termín, zrazu že cuk. A teda nemyslím, si, že by som bol nejako slizko uslintaný v mailoch
nejde ani tak o to, či si uslintaný, ale skôr o dôveru

inak najlepšie sa fotí s takou, s ktorou už máš nejaký "vzťah" čiže už určitá dôvera tam je, potom to ide o moc ľahšie
 
norulakp
2013-09-26 23:27:33+02
príspevok od: Karol Srnec
Vlastne ani jedno, doprovod je vzdy rusivim elementom. Niekedy ani nie tak pre teba, ako pre modelku, ktora sa nesustredi na fotenie.
tiez som presne toho nazoru. Najlepsie, ked pride sama. Nemam dobre skusenosti, ked prisli dve, tri baby na fotenie. Potom sa venovali vsetkemu moznemu len nie foteniu.
 
FLASH-FOTO
2013-09-27 15:57:37+02
príspevok od: WoodyBA
Ahojte, verím, že neduplujem tému.
Mám dohodnuté fotenie s modelkou. Nepoznáme sa zatiaľ osobne, takže mi dala na vedomie, príde s doprovodom. S tým nemám problém
Otázka znie, čo je lepšie. Nech ide s kamarátkou alebo so svojim priateľom/partnerom.
Ona tvrdí, že bude pri ňom uvoľnená a v pohode, ja si myslím, že lepšia bude kamarátka.
Minimálne ako adeptka na foto 2
Vďaka.

Zabudol som položiť otázku:
Ktoré riešenie je lepšie pre fotenie?
Môj osobný názor..., BEZ PARTNERA!!! keď som začínal, raz som mal pri fotení priateľa jednej modelky..., dohodli sme sa, že bude iba sedieť a nič nebude robiť..., ale keď počas fotenia začal krúžiť okolo a čumel mi ponad plece, či náhodou z toho uhla nevidím viac, ako by som mal, pritom sme fotili iba spodnú bielizeň, tak ma to naštvalo a skončil som... Aj na modelke som videl nervozitu, lebo stále mala oči na ňom..., bolo to strašné..., ani som tie fotky nespracoval. Bol to úplne zabitý čas, ktorý som mohol venovať niečomu inému...
Súhlasím s názorom, že je lepšie sa osobne dohodnúť a aspoň sa trošku spoznať..., ide o vzájomnú dôveru...
 
Tomáš Muška
2013-09-27 16:31:42+02
tak tak... mať vkuse oči na temene hlavy a pri každom návrhu na zmenu pózy, či poodhalenie počuť za sebou tichučký nádych a "hmm" nie je vôbec príjemná záležitosť - tiež som z takéhoto fotenia fotky rovno zmazal a s modelkou odvtedy nekomunikoval... pokiaľ je modelka z iného mesta a doprovod potrebuje - ok, ale nech si ide sadnúť do najbližšej kaviarne...
 
FLASH-FOTO
2013-09-27 16:39:46+02
príspevok od: Tomáš Muška
tak tak... mať vkuse oči na temene hlavy a pri každom návrhu na zmenu pózy, či poodhalenie počuť za sebou tichučký nádych a "hmm" nie je vôbec príjemná záležitosť - tiež som z takéhoto fotenia fotky rovno zmazal a s modelkou odvtedy nekomunikoval... pokiaľ je modelka z iného mesta a doprovod potrebuje - ok, ale nech si ide sadnúť do najbližšej kaviarne...
odvtedy keď mi dievča povie že chce mať pri fotení frajera, ďalej s ňou nič neriešim, poďakujem za záujem a nech hľadá inde
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-09-28 01:55:27+02
príspevok od: WoodyBA
Ahojte, verím, že neduplujem tému.
Mám dohodnuté fotenie s modelkou. Nepoznáme sa zatiaľ osobne, takže mi dala na vedomie, príde s doprovodom. S tým nemám problém
Otázka znie, čo je lepšie. Nech ide s kamarátkou alebo so svojim priateľom/partnerom.
Ona tvrdí, že bude pri ňom uvoľnená a v pohode, ja si myslím, že lepšia bude kamarátka.
Minimálne ako adeptka na foto 2
Vďaka.

Zabudol som položiť otázku:
Ktoré riešenie je lepšie pre fotenie?
záleží o aké fotenie ide a kto je modelka a kto doprovod. Mám aj makové aj dobré skúsenosti s doprovodom. Ak je to prvé fotenie tak nie je zlé ak príde dievča- kludne aj s mamou (16-17ročné - aj tak zmluvu o použ. foto podpisuje mamina/otec) Urobíš im pár fotiek do rodinného albumu v ateliéri a možno mamina /priateľ potom skočia na kavu, pofotíte čo ste plánovali, dohodnite si čas, kedy príde doprovod po modelínu.. no a je to Väčšinou sama modelína chce mať kľud a pošle doprovod do preč.

Priateľ za chrbtom je - hmkajúci (celá tá situácia je zlá takže z toho musia byť zlé fotky..) je to katastrofa raz som to zažil a 2x už tak nefotím, bud ide na kávu alebo budu mat len to rodinné foto a dve dievčatá si radi pokecajú - niekedy je problém aj ak si je modelka sympatická s vizážistkou

Dnes som mal tiež také fotenie - ale tento priateľ bol normálny - odbehol na kávu a prišiel na koniec ale ešte sme fotili , zamestnal som ho ako asistenta...

A prajem hodne zdaru!
 
atiart
2013-09-28 09:40:59+02
... asi chcú Ťa stiahnuť do trojky ...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()