Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Okuliare - portretove fotenie

norulakp
norulakp 2013-10-16 18:36:17+02
Zdravim,

jedna sa o taku vec. Idem fotit jednu slecnu. V bezny den nosi okuliare a chce si ich nechat aj pocas fotenia. Niekde som sa docital na nete, ze ked ich nosi stale, a ludia ju tak poznaju, ze by sa tak mala aj fotit. Ja som skor nazoru, ze s tym budu len problemy. Ale neviem, nikdy som nikoho nefotila s okuliarmi. Myslim, problemy, co sa tyka odleskov. Bude sa fotit vonku v exterieri. Prezrel som uz tisicky portretov, ale tusim ani na jednej fotke som nevidel ziadnu slecnu s okuliarmi. Ked som jej navrhol, ze by ich pocas fotenia odlozila, tak sa urazila. Ze keby to vedela, ze by sa ani fotit nesla. Ake mate vy skusenosti s fotenim ludi s okuliarmi? Tiez co sa tyka ostrenia? Nebude problem s ostrenim, ze miesto oka zaostri na ram okuliarov? Vdaka
 
norulakp
2013-10-20 17:36:02+02
príspevok od: Daniel Leitman
suhlasim a dodam ze na "vlastne vizie" vacsinou poprosim priatelku/kamosku ze chel by som fotit toto a toto ked poziadaju mna o fotenie ide vyslovene o to co chce dana osoba (vacsinou sami pridu s viziou ake chcu fotky) ....
chlapci, ved klud. Je nedela, na co sa rozculovat? Ja ju nafotim aj v potapacskych okuliaroch. Mne to je lautr putna suma fuk. Ja som napisal, ze MOJ NAZOR je, ze lepsie fotky su bez okuliarov. Kedze ich mam pred sebou a viem ich porovnat. Spravili sa jej fotky aj s okuliarmi, aj bez okuliarov. A uz ktore si ona vyberie, je mne uplne jedno. Ja sa jej nic nesnazim natlacit do hlavy.

Zaklad temy znel, ci budu nejakeproblemy pri foteni. Trosku som pogooglil a zistil som, ze nie som jediny, kto riesi tuto temu. Nasiel som kopec hodnotnych aj menej podarenych rad. Tych dobrych som sa pridrzal a vysledok je celkom akceptovatelny. Takisto tu na Ephoto mi par ludi dobre poradilo. To je vsetko.

To, ze ja som chcel fotit bez okuliarov, to nebolo kvoli tomu, ze mne sa ona paci viac bez okuliarov. Je to kvoli tomu, ze na fotke kvoli okuliarom nie je priamy kontakt medzi divakom a ocami modelky. Nadalej trvam na tom a predpokladam, ze nielen ja, ze oci modelky na fotke su TOP priorita pri portrete. AKonahle ma okuliare, uz tie oci nevyniknu tak pekne, ako bez nich. To je cele. Samozrejme, kazdy mame na to iny nazor.

A na koniec temy si myslim, ze fotit v okuliaroch ma vyznam v pripade, ked su okuliare vyslovene specificke pre toho cloveka a dotvaraju jeho charakter, ako napr. Mahatma Gandhi, John Lennon, James Joyce ktori su vzdy zobrazovani v typickych okuliaroch. Pri beznom portrete si aj nadalej myslim, ze je lepsie bez. Hawk, tot bol moj nazor na vec. Ale ako vravim, odfotim aj v potapacskych, ak niekto bude chciet.
 
pv5
2013-10-20 18:00:02+02
Práve som pozeral fotografie pridané na kritiku a ak chceš vidieť nejaký vzor portrétu s okuliarmi, skús toto : www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/405628/okale/?s=critics
 
RadovanŠkohel
2013-10-20 18:16:00+02
alebo.. http://1x.com/photo/329576/latest:all
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-10-20 18:38:54+02
neviem kde si hladal,ked is opisal ze moc fotografii kde by mali ludia okulaire si nenasiel,toto je vysledok dvoch sekund
https://www.google.sk/search?q=glasses+portrait&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=uwZkUpqsBM-P7AbGyICQAQ&ved=0CDAQsAQ&biw=1280&bih=603&dpr=1
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-10-20 18:41:04+02
https://google.sk/search?q=glasses+portrait&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=uwZkUpqsBM-P7AbGyICQAQ&ved=0CDAQsAQ&biw=1280&bih=603&dpr=1#q=celebrities+with+glasses+photo+portrait&spell=1&tbm=isch
 
norulakp
2013-10-20 18:53:10+02
príspevok od: istvic
https://google.sk/search?q=glasses+portrait&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=uwZkUpqsBM-P7AbGyICQAQ&ved=0CDAQsAQ&biw=1280&bih=603&dpr=1#q=celebrities+with+glasses+photo+portrait&spell=1&tbm=isch
Istvic, mna velmi tesi, ze vies pouzivat google. SI sikovne chlapca. Google ale viac menej nasiel fotky z foto bank, kde su vacsinou fotky ludi s okuliarmi urcitych profesii. Ako som spominal, ak sa foti bankar, manazer, sekretarka... tam je to jasne, ze okuliare pasuju. Ja som fotil civilny portret. Mal som na mysli, ze som nenasiel fotografa, ktory by fotil s okuliarmi, takeho fotografa, ktory foti bezne portrety. Ak by si velmi chcel, poslem ti linky na 20 takych fotografov a najdi mi fotky s okuliarmi v ich portfoliu. Ale samozrejme, zbytocne to tu pisem, lebo ty zase sa chytis nejakeho slovicka a zase to budes rozvijat smerom, ktorym potrebujes. TAkze je to zbytocne.
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-10-20 18:59:03+02
celebrity with glasses potrait photo,toto si nhapis do googlu.fotit ludio s okuliarmi je uplne normalna a standartna vec,robisa okolo toho dramu. ako vôasdtne okolo kazdfej temy ,co sme nadhodis.Kopec ludi nosi dokonca okuliare kvoli imidzu.A to chlapca si kaskavo odpusti)
 
norulakp
2013-10-20 19:09:58+02
príspevok od: istvic
celebrity with glasses potrait photo,toto si nhapis do googlu.fotit ludio s okuliarmi je uplne normalna a standartna vec,robisa okolo toho dramu. ako vôasdtne okolo kazdfej temy ,co sme nadhodis.Kopec ludi nosi dokonca okuliare kvoli imidzu.A to chlapca si kaskavo odpusti)
len tak pre ilustraciu:
https://www.google.sk/search?q=glasses +portrait&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=uwZkUpqsBM-P7AbGyICQAQ&ved=0CDAQsAQ&biw=1280&bih=603&dpr=1

Ake "problemy" mozu nastat pri foteni s okuliarmi a ako ich eliminovat. Myslim, ze je lepsie vopred sa to doma naucit, pripravit sa, ako to potom priamo na placi riesit a stracat tym drahocenny cas. Ale samozrejme, od teba som ziadnu radu ani necakal. Takze to je OK. Ludom, ktori mi dali prakticke rady dakujem. Mozno tema niekomu inemu pomoze. A ked nie, tak sorry. Mne pomohla. A to je cielom fora si myslim.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()