Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Teória

Termoxin
2013-12-25 19:59:06+01
Dobrý deň, majstri.

Už od mája tohto roku som si brúsil zúbky na zrkadlovku, ktorú som si pod stromček aj kúpil. Od mája som na internete pretrávil nemalé množstvo hodín hľadaním všetkého možného o teórií fotografovania. Pravidlo tretín, zlatý rez.. všetko je to veľmi pekné a jednoduché, no mne to robilo trochu problém presadiť to v praxi.

Od 7. decembra som nafotil viacero akcií, a tých vydarenejších fotiek tam bolo len pár. Bolo to také aj pri Vás? Vyrieši kvalitu fotiek dlhodobejšia prax alebo na to jednoducho nemám?

Prečítal som články týkajúce sa konkrétne žánrov fotografie či už sú to portréty, koncerty či abstrakty a krajinky.. Len akosi tie vety sa do fotografie nechcú vtrepať a fotografie stále vyzerajú.. obyčajne.

Viem, že táto téma dá hlave zrejme zabrať, a že nie každý mi na moje otázky nájde odpovede, no dúfam, že mi poradíte, či už pozitívne alebo negatívne.

Filip
 
JohnNewton
2013-12-25 20:19:52+01
Tak, to je ťažko, keby sa dalo vidieť viacej fotografií možno by sa dali základné chyby identifikovať.
 
yquinox
2013-12-25 20:21:55+01
... nikto mudry z neba nespadol, takze len fot dalej, studuj tutorialy, citaj knihy, hladaj inspiracie ... ak sa ani za rok nikam neposunies, odpoved na tvoju otazku pride sama ...

... a obycajne fotky? - co je to obycajna fotka? tie pekne farbicky, velky dynamicky rozsah, kontrast alebo snova atmosfera je zas len o tom mat nieco nastudovane, nafotene a nabehane v grafickom editore ... sam za seba ti poviem, ze mi trvalo 2 roky kym som pochopil aspon zaklady z toho co som chcel no stale je to malo a tiez mam problem uplatnit teoriu v praxi ... chce to asi cvik ...

... takze mozem zazelat len vela zdaru, pevnu volu a dobre svetlo ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-12-25 20:26:20+01
Mozes si kupit knihu Karate a 100x ju precitat, karatista s teba nebude. Musis kazdy kop kopnut 10 000x. Tak je to aj s fotografiou.
 
pufko
2013-12-25 21:11:33+01
Niečo robia skúsenosti, niečo technika. Velkú pozornosť by som venoval aj postprocesu, tak ako sa dá ním vela stratiť, tak isto aj získať.
 
retepv77
2013-12-25 21:47:38+01
ak vies anglicky tak skus pozriet tieto videa a aj vyskusat...(youtube -15 minute photo challange)
 
Termoxin
2013-12-25 22:12:08+01
Veľmi pekne ďakujem za reakcie, ephoto na nezaplatenie. (Nemyslím to ironicky! )
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()