Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

portret / kurz / vypomoc

parxe
2015-03-05 09:56:01+01
Zdravim, viem ze poniektori mozno moju poziadavku odbiju hned v zarodku, ale predsa len sa opytam - mozno sa najde nejaky dobry clovek , chcel by som sa opytat ci sa tu nenajde medzi Vami BA, MA + okolie jeden clovek sveta-fotenia-znaly ktory by mi pomol so zaciatkami portretnej fotografie - bohuzial casovo ani financne mi to aktualne nejak moc nevychadza na nejaky "oficialny" kurz portretnej fotografie, ktorych je v ponuke roznych "skol fotografie" vela. V pripade ze by sa niekto taky nasiel, neni problem sa prisposobit - dojst k tebe, spravit to u mna, resp. ist niekde von - fotak + par objektivov + odpalovace a blesk +softbox + odrazky mam (pociatocny zaklad) a neni problem sa dohodnut aj na nejakom "revansi", problem je ze by som potreboval len nejakym sposobom nakopnut/nasmerovat a mozno budem mat len par otazok, resp. mi bude treba len parkrat klepnut po prstoch - v tom pripade by bolo mozno aj zbytocne travit 8 hodin na kurze. Samostudovat sa samozrejme snazim, ale niekedy je viac raz vidiet ako 100x pocut. Ak by sa nejaky takyto ochotny clovek nasiel dajte vediet. Dakujem.
 
Igor Šaffo
2015-03-05 10:35:18+01
príspevok od: parxe
Zdravim, viem ze poniektori mozno moju poziadavku odbiju hned v zarodku, ale predsa len sa opytam - mozno sa najde nejaky dobry clovek , chcel by som sa opytat ci sa tu nenajde medzi Vami BA, MA + okolie jeden clovek sveta-fotenia-znaly ktory by mi pomol so zaciatkami portretnej fotografie - bohuzial casovo ani financne mi to aktualne nejak moc nevychadza na nejaky "oficialny" kurz portretnej fotografie, ktorych je v ponuke roznych "skol fotografie" vela. V pripade ze by sa niekto taky nasiel, neni problem sa prisposobit - dojst k tebe, spravit to u mna, resp. ist niekde von - fotak + par objektivov + odpalovace a blesk +softbox + odrazky mam (pociatocny zaklad) a neni problem sa dohodnut aj na nejakom "revansi", problem je ze by som potreboval len nejakym sposobom nakopnut/nasmerovat a mozno budem mat len par otazok, resp. mi bude treba len parkrat klepnut po prstoch - v tom pripade by bolo mozno aj zbytocne travit 8 hodin na kurze. Samostudovat sa samozrejme snazim, ale niekedy je viac raz vidiet ako 100x pocut. Ak by sa nejaky takyto ochotny clovek nasiel dajte vediet. Dakujem.
Skus túto stránku http://www.photovia.sk a za malý peniaz v pohodlí, možno dostaneš odpoveď na svoje otázky.
 
parxe
2015-03-05 10:38:35+01
to je online, vsetko co sa tyka oficialnych kurzov mam pokukane, ale po prestudovani toho co ponukaju v ramci kurzu, ceny a dlzky kurzu som nenasiel nic vhodne, preto som sa pytal Vas fotografov ci by si niekto v ramci dobrych kolegialnych vztahov nenasiel trosku casu . Ale aj tak dik za koment.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-03-05 10:40:03+01
Pridaj sa k nejakej skupine, alebo klubu. napr. NOBAF.
 
parxe
2015-03-05 10:57:34+01
dakujem ze tip Karol, aj toto by mohla byt cesta (ale ak by sa predsa len niekto ochotny nasiel budem rad )
 
fineartprint
2015-03-05 16:41:15+01
ale veď v profile máš uvedené že fotíš svadby a portréty aj v ateliéri. máš štúdio?
nerozumiem tomu trošku
 
parxe
2015-03-05 18:02:50+01
Svadbu aj portret ti odfotim fineart, ale to neznamena ze som s vysledkom spokojny, studio nemam, zakl. studiovu vybavu ano - chcel si mi pomoct, alebo si si chcel len rypnut - no offense
 
Akelan
2015-03-05 19:27:01+01
Začína to byť čoraz zaujímavejšie , veta "Svadbu aj portret ti odfotim fineart, ale to neznamena ze som s vysledkom spokojny" mi pripomína jednu vetu z istého autoserveru, kde jeden radil druhému "keď mazdu, tak diesel!" .
 
parxe
2015-03-05 19:30:44+01
Akelan, fineart nepovedal ze tam mam napisane "zacinajuci fotoamater" tak myslim ze moja otazka o pomoc neni az tak pomimo
 
Martin8101
2015-03-06 05:31:03+01
príspevok od: parxe
Akelan, fineart nepovedal ze tam mam napisane "zacinajuci fotoamater" tak myslim ze moja otazka o pomoc neni az tak pomimo
Ano, ale Akelan narazal na to, ze Svadba je uz dost tazky zaner, resp. mix zanrov, pricom portret tam hra nemalu ulohu... A odfotit svadbu dokaze kazdy, kto ma prsty, lenze na co by to bolo, keby s tym nebol spokojny nikto?
 
parxe
2015-03-06 10:27:16+01
Martin sak ja o sebe ani netvrdim ze som profesional - prave preto som zalozil tuto temu nakolko by som sa rad niecomu priucil, ale to sme uz trosku odbocili.

Btw. neviem ci to tu uz bolo - ja som na to narazil nahodou - super stranka:

http://www.coollight.cz/index.php

mozno to niekomou (napr. mne) pomoze - hlavne poniektore tie diagramy
 
fineartprint
2015-03-06 15:20:47+01
príspevok od: parxe
Svadbu aj portret ti odfotim fineart, ale to neznamena ze som s vysledkom spokojny, studio nemam, zakl. studiovu vybavu ano - chcel si mi pomoct, alebo si si chcel len rypnut - no offense
no len keď fotíš svadby komerčne , tak podľa mňa nepotrebuješ "pomoc so začiatkami portrétnej fotografie" (použil som tvoje slová)
V tom prípade ty by si mal dávať kurz, keď sa venuješ foteniu svadieb profesionálne (=komerčne = za peniaze)
 
parxe
2015-03-06 16:11:21+01
Takze svojou odpovedou si ma v podstate utvrdil v tom ze si si chcel len rypnut. Neviem kde si videl ze to robim komercne? To ze mam v profile odfajknute ze to ponukam ako sluzbu neznamena ze to robim komercne, ze za to pytam peniaze a neznamena ti vonkoncom to ze som na urovni ze by som nieco co sa fotenia tyka mohol niekoho ucit . Dufam ze ti to tentokrat ako odpoved postaci, ale ak ta to silno irituje, poprosil by som adminov aby v ramci profilu dali nove kolonky - poskytujem sluzby ta ucelom ziskavania skusenosti .
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()